Powerlogy BIO Ghee: Nezbytný pomocník do kuchyně? [recenze]

Ghí, někdy označované jako přepuštěné máslo, zažilo před pár lety v rámci komunity příznivců zdravého životního stylu obrovský boom. A nutno říct, že opodstatněně, protože jak jsme psali v našem samostatném srovnání másla a ghí, přepuštěné máslo má skutečně několik zásadních výhod oproti tomu normálnímu. Rozhodně však neplatí, že kvalita je napříč produkty srovnatelná – ba naopak, některá másla jsou výrazně lepší než jiná.

Powerlogy Ghee
Kategorie: Potraviny
Chuť
9.0/10
Konzistence
9.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů
Nejlepší cenu pro Powerlogy Ghee najdete na Heureka.cz
Zkontrolovat cenu

V rámci této recenze jsme se vám proto rozhodli představit přepuštěné máslo od Powerlogy, která samozřejmě dbá při výrobě svých produktů na kvalitu – to se promítlo již v mnoha předchozích pozitivních recenzích, které jsme od tohoto výrobce dělali. Podívejte se například na recenzi Powerlogy Trio Granola nebo Powerlogy Organic Coffee. Teď už ale k dnešnímu tématu.

Co je BIO Ghee vlastně zač?

Ze všeho nejdřív bychom se měli jako tradičně v rámci našich recenzí zaměřit na složení tohoto produktu. Toto ghí totiž pochází z opravdu prémiového mléka, které pochází od krav pasoucích se na trávě. Ostatně i proto je toto máslo vybaveno prestižní německou certifikací DEMETER a je 100% bez laktózy, bez kaseinu i bez vody, k čemuž byl použit proces trojité filtrace. V konečném důsledku tak Ghee nemusíte skladovat ani v ledničce a stejně by mělo vydržet třeba několik dlouhých měsíců. Ve složení tohoto produktu tak najdete jen a pouze mléčný tuk, z čehož jasně vyplývá, že v tabulce nutričních hodnot jsou jediným zastoupeným makronutrientem právě tuky, které tvoří 99,9 % celého produktu.

Ghee Powerlogy Recenze
Ghee se může pochlubit výraznou barvou i skvělým složením.

Jaké má BIO Ghee použití?

Na Ghee je skvělé zejména jeho univerzální použití. Dá se totiž používat naprosto totožně jako klasické máslo, tedy jak k přímé konzumaci, tak například na vámi preferované pečivo, do kaší či do nejrůznějších granol, o kterých jsme psali například v rámci našeho srovnání nejlepších granol. Pokud patříte mezi milovníky tzv. bulletproof coffee, můžete použít rovněž ghí místo klasického másla. Zároveň se ale ghí dá vzhledem k relativně vysokému kouřovému bodu použít bez obav i při pečení a vaření až do teplot do 250 °C.

Jak ho hodnotíme my?

Po chuťové stránce je GHEE poměrně výrazné, ovšem chuť je velmi jemná a jelikož nemá žádnou výraznou pachuť, skvěle funguje jak při vaření, tak při použití do nejrůznějších nepečených receptů a dobře chutná i se zmiňovaným pečivem nebo třeba v rámci nějakých domácích kaší. Musíme ocenit, že v rámci recenzí přímo na oficiálních stránkách prodejce si také našlo GHEE své příznivce, takže nejsme ani zdaleka jediní, kdo je hodnotí pozitivně.

Co říkáme na cenu?

GHEE se prodává v balení o hmotnosti 320 gramů, což je samozřejmě o něco více, než kolik má standardní kostka másla. Navíc je nutné počítat s tím, že při výrobě přepuštěného másla se odpaří přebytečná voda, bílkoviny a další látky, což se samozřejmě projeví změnou hmotnosti. Spotřebu ghí tak můžete mít o něco menší než u klasického másla. Za jedno GHEE zaplatíte v době tvorby této recenze 399 korun, což je za nás velmi příjemná cena vzhledem k tomu, jak dlouho vám může vydržet.

Nejlepší cenu pro Powerlogy Ghee najdete na Heureka.cz
Zkontrolovat cenu

Závěrečné zhodnocení: Produkt, který stojí za zkoušku

Ghí sice není produkt, který by byl náročný například na výrobu doma. Problém je ale v tom, že když už při výrobě budete vycházet z méně kvalitní vstupní suroviny, samozřejmě ani výsledné ghí nebude kdo ví jak skvělé. A o to je v případě GHEE od Powerlogy postaráno, takže se můžete spolehnout, že budete kupovat kvalitní produkt prvotřídní kvality. A to za nás dává perfektní smysl. My ho proto rozhodně doporučujeme vyzkoušet a hodnotíme ho po všech stránkách velmi kladně, stejně jako ostatní recenzenti (nejen) na oficiálních stránkách.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.