BIO shots od VanaVita: Ideální parťák pro silnou imunitu? [recenze]

Zimní měsíce nabízí spoustu důvodů, proč je mít v lásce. Někdo se těší zejména na vánoční pohodu, někomu vyhovuje vyměnit na chvíli fitko za lyže a pokud máte děti, určitě se nevyhnete ani stavění sněhuláka a podobným aktivitám. Vzhledem ke klimatickým podmínkám však ruku v ruce se zimou přichází i nejrůznější respirační onemocnění, přičemž například chřipka se může objevit de facto kdykoliv od přelomu října a listopadu až do března. A pokud se chcete preventivně starat o svou imunitu, jednou ze skvělých možností jsou BIO shoty od značky VanaVita, které vám představíme v rámci této recenze.

VanaVita - BIO Mango shot
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Trvanlivost
10.0/10
Praktičnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro VanaVita - BIO Mango shot
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  48 Kč

Na samotný úvod se ještě hodí dodat, že tyto produkty nám na recenzi poskytl eshop GymBeam, který nám v minulosti poskytl již třeba Shred!t od Lišáka, který jsme recenzovali. Ani zaslání balíčku nám však nebrání zůstat zcela objektivní a produkt prozkoumat a ohodnotit nezávisle.

Kompletní složení v BIO kvalitě

Pokud jste se s označením “shot”, které se běžně používá i v češtině, měli byste vědět, že se tak označují typicky chuťově poměrně intenzivní nápoje o malém objemu, takže je zvládnete vypít jedním či dvěma doušky. A přesně takové jsou i BIO shots od VanaVita, jejichž objem čítá pouze 60 ml. Tyto produkty jsou však specifické zejména tím, že obsahují veškeré suroviny v BIO kvalitě - pro představu se hodí říct, že my jsme dostali na vyzkoušení mangový shot s chilli a kurkumou a také zázvorový shot s aronií. Tyto produkty mají následující složení:

  • Mango shot: BIO mangové pyré (57 %), BIO pomerančová šťáva z koncentrátu, BIO citronová šťáva z koncentrátu, BIO prášek z kořene kurkumy (0,4 %), BIO chilli prášek (0,2 %)
  • Zázvorový shot: BIO hroznová šťáva z koncentrátu, BIO zázvorová šťáva (30 %), BIO aroniová šťáva (20 %) z koncentrátu, BIO malinová šťáva z koncentrátu.

A to je zkrátka a dobře složení, kterému naprosto nemáme co vytknout. Skvělou možností, která by podle nás měla být standardem, je, že suroviny jsou v BIO kvalitě, protože to v praxi znamená, že nebyly použity žádné geneticky modifikované složky, konzervanty, sladidla ani jiná aditiva.

Mango Shots VanaVita recenze
Shoty od VanaVita jsou malé, ale velmi koncentrované.

Jaké to má výhody?

Jasně, pokud jste přečetli předchozí odstavec, možná se kriticky ptáte sami sebe, jaké to má výhody například ve srovnání s nějakým ovocným džusem. A proto se hodí podotknout, že benefitů těchto shotů může být hned několik. Zaprvé shoty obsahují velmi kvalitní BIO suroviny. Zadruhé nabízí menší objem, takže si je můžete buď naředit například vodou podle vlastních preferencí, nebo je vypít tak, jak jsou. S tím pak souvisí i menší množství kalorií v porovnání například s velkou sklenicí džusu. No a za třetí se dají zalít klidně i teplou vodou, čímž nabídnou velmi dobrou alternativu klasických čajů, které v zimě přijdou vhod.

Jak se dají užívat?

BIO shots od VanaVita můžete používat hned několika způsoby. Asi nejpraktičtější je samozřejmě si je vzít s sebou třeba do batohu, před konzumací protřepat a následně je vypít kdekoliv, kam máte zrovna namířeno. Pokud máte více času a venku zrovna zuří mráz, stačí obsah lahvičky po protřepání přelít do šálku a zalít teplou vodou, čímž si připravíte skvělý čaj. Pokud by vám náhodou samotná intenzivní chuť shotů nestačila, můžete kromě horké vody přidat třeba trošku medu nebo pár kapek citronu. Žádné dochucení však rozhodně není nutné.

Tabulka cen pro VanaVita - BIO Mango shot
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  48 Kč

Jak chutnají?

Kromě praktických vlastností produktu bychom se samozřejmě měli věnovat i chuti. My musíme přiznat, že jsme byli naprosto nadšení, protože chuť obou druhů shotů je naprosto fantastický. Obzvláště stojí za zmínku mangový shot, který nabízí jemnou a příjemně nasládlou chuť, která ovšem po dopití lahvičky začne v krku působit decentním pálivě-štiplavým dojmem, za který vděčíme kombianci chilli a kurkumy. Zázvorový shot je pak chuťově o něco drsnější, ale vesměs se na něj dají použít podobné charakteristiky.

nejdůležitější suplementy
Ovocné koncentráty nepatří mezi typické suplementy. Když na vás něco leze, mohou ale přijít vhod.

Jak účinkují?

Bohužel se nikde na etiketě shotů nedočtete o obsahu jednotlivých účinných látek (povinný obsah makronutrientů je samozřejmě jak součástí etikety, tak i tabulky nutričních hodnot na eshopu), což je za nás trochu škoda. Vzhledem k tomu, že se ale v obou případech jedná o produkty z ovoce, dá se počítat s tím, že obsahují celou řadu vitamínů, minerálů, antioxidantů i dalších důležitých živin. Složení samozřejmě není tak rozsáhlé jako v případě některého z našich nejlepších multivitamínů na trhu, ale zato se jedná o 100 % přírodní produkt.

Vyplatí se?

Jestli nás na těchto shotech něco překvapilo, je to rozhodně poměrně dlouhá trvanlivost, kterou produkty navzdory absenci jakýchkoliv umělých konzervantů disponují. Například produkty, které jsme obdrželi my, měli datum trvanlivosti ještě dalších asi 11 měsíců. Vzhledem k tomu, že jedna lahvička ale stojí bezmála 50 korun, vás určitě zajímá, jestli se tyhle shoty vůbec vyplatí. A naše odpověď zní, že určitě ano, ale…

Tabulka cen pro VanaVita - BIO Mango shot
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  48 Kč

Na pravidelné užívání vychází v poměru ceny a kvality určitě o mnoho lépe například NexGen PRO, jeden z nejlepších multivitamínů na trhu podle našeho srovnání. Pokud ale cítíte, že na vás trochu něco leze (nebo zkrátka a dobře jen přišlo období, kdy se na prevenci hodí dbát ještě o něco více), možná není od věci zařadit do suplementace i shoty. A právě tím se dostáváme k obrovské výhodě dlouhé trvanlivosti - až budete příště zase nakupovat na GymBeamu, hoďte si do nákupního košíku také pár lahviček VanaVita shotů - určitě se to vyplatí. A až na vás příště něco poleze, udělejte si z nich vynikající čaj nebo je vypijte jen tak.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.