Vilgain Flapjack: Sytá a chutná svačina na cesty? [recenze]

Chuť na sladké přepadne čas od času snad každého z nás. A ačkoliv v malém množství to nemusí představovat žádný problém, nadbytečný příjem cukru je spojen s celou řadou negativních efektů, kterým jsme se věnovali detailněji v některých z našich minulých článků. Až vás příště přepadne chuť na sladké, zkuste sáhnout po Vilgain Flapjack, který je příjemné sladký, ale zároveň má excelentní složení a zasytí vás na opravdu dlouhou dobu. Více se na něj zaměříme v této recenzi.

Vilgain Flapjack
Kategorie: Potraviny
Chuť
9.0/10
Konzistence
9.0/10
Stravitelnost
9.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Flapjack
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  20 Kč -13%

Bezkonkurenční složení

Dopřát si něco sladkého nemusí nutně znamenat, že budete jíst spoustu ne tak úplně zdravých surovin. A flapjacky od Vilgainu toho jsou jasným důkazem. Asi vás nepřekvapí, že jejich základ tvoří bezlepkové ovesné vločky. Ty jsou obohaceny o blanšírované mandle, kokosový sirup, bezlepkovou ovesnou mouku, čekankovou vlákninu, máselný tuk, pražené mandle a v případě varianty, kterou jsme dostali k vyzkoušení ještě také lyofilizované maliny a sušený jogurtový prášek. A ačkoliv všechny flapjacky mají lehce odlišné složení, každý z nich má složení promyšlené do posledního detailu. Musíme ocenit například to, že obsahují 9 až 11 gramů vlákniny, jsou slazeny pouze přírodními sladidly a tvoří je bezlepkové ovesné vločky. Složení je skvělé a my mu nemáme co vytknout – pouze je dobré mít na paměti, že se jedná o poměrně kalorickou tyčinku, která na jednu porci obsahuje klidně i více než 300 kcal. Pokud jste v redukční dietě, je třeba si příjem těchto kalorií hlídat, což jsme detailně řešili i v našem článku o kalorickém deficitu.

Vilgain Flapjack
Obsahují 9 až 11 gramů vlákniny a jsou slazeny pouze přírodními sladidly.

Praktické balení na cesty

Jedna z věcí, které nás na této tyčince překvapily, bylo určitě malé a velmi kompaktní balení. Zatímco dřívější verze byla o něco větší, tentokrát je zmíněných 300 kilokalorií vměstnaných do velmi malého rozměru, takže není problém si tyčinky zabalit například jako svačinu na túru nebo je třeba vozit v autě pro případ, že vás někde na cestě chytne hlad. Ačkoliv je tyčinka malá rozměrem, byli jsme překvapeni tím, jak je sytá, protože po ní opravdu na docela dlouhou dobu nebudete mít hlad. Obě dvě tyto vlastnosti tak dělají z Vilgain Flapjack ideálního parťáka na cesty a my ho určitě doporučujeme.

Jak tyčinka chutná?

Pokud jde o chuť tohoto flapjacku, musíme ocenit, že chutná naprosto přirozeně. Při prvním kousnutí se vám může zdát, že je tyčinka poměrně tvrdá a drobivá, ale není to nic, na co by se nedalo zvyknout. I když konzistence je lehce suchá, chuťově nemáme vůbec co vytknout. Mrazem sušené maliny vytváří s bezlepkovými ovesnými vločkami a praženými mandlemi opravdu skvělou kombinaci, která navíc zasytí na opravdu dlouhou dobu. Narozdíl od nějakých supermarketových tyčinek tady necítíte naprosto žádné umělé pachy ani zbytečné tuky navíc.

Vilgain Flapjack hodnocení
 když konzistence je lehce suchá, chuťově nemáme vůbec co vytknout.

Co říkáme na cenu?

Vilgain Flapjack se aktuálně prodává v šesti různých příchutí, přičemž většina z nich stojí 39 korun, ale například varianta Pekan/Bílá čokoláda stojí hned 59 korun (nutno však podotknout, že je o něco větší než některé ostatní tyčinky). Samozřejmě, že pokud se rozhodnete porovnávat tuto tyčinku s komerčními sladkostmi ze supermarketu, může se vám zdát nesmyslně drahá. Když ale vezmete v potaz, že se jedná o de facto plnohodnotnou svačinu, která je z poctivých (a finančně náročnějších) ingrediencí, ve skutečnosti cena není vůbec špatná. A když máte v plánu někde na túře například večeřet námi recenzované Adventure Menu, jako odpolední svačinka bude tahle tyčinka naprosto dostačující. A v takovém případě je za nás cena velmi příjemná.

Tabulka cen pro Vilgain Flapjack
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  20 Kč -13%

Závěrečné zhodnocení

Pokud jde o Vilgain Flapjack, nemáme mu vlastně vůbec co vytknout. Složení je bezkonkurenční a neobsahuje žádné zbytečné suroviny, chuť je naprosto přirozená a tyčinka zasytí na opravdu dlouhou dobu. A když se k tomu přidá vlastně vcelku příjemná cena, dostanete produkt, který rozhodně stojí za zkoušku.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.