Adventure Menu R2E: Nejlepší jídlo na túru?

Nejenom posilovnou živ je člověk a pokud naše recenze a články čtete pravidelně, možná jste si už stihli všimnout, že kromě fitka nás baví také túry. Jenže vzít si na túru jídlo, které bude obsahovat dostatek bílkovin, spolehlivě zasytí a ještě k tomu nebude zabírat moc místa a spolehlivě vydrží třeba několik dní v rozpáleném batohu na horských stezkách, je samozřejmě problém. Naštěstí jsou tu výrobci jako Adventure Menu, kteří vám umožní si vzít nutričně kompletní jídlo i do míst, kde si zkrátka a dobře nemáte možnost si zajít do restaurace nebo si koupit něco čerstvého. Více o našich zkušenostech s produkty této značky se dozvíte v této recenzi.

Adventure Menu
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Příprava
10.0/10
Pohodlí
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Vyzkoušet Adventure Menu

Pokud by vás zajímala spíše než detailní recenze srovnání produktů od Adventure Menu s konkurencí, podívejte se na náš žebříček nejlepších hotových jídel, kde se dozvíte víc. Teď už se ale pojďme podívat na detailní hodnocení.

Překvapivě dobré složení bez konzervantů

Většina lidí si při pohledu na sáček obsahující například maso a přílohu s trvanlivostí přesahující tři roky řekne, že v produktu musí být obrovské množství konzervantů. Pravda je ale taková, že v Adventure Menu byste konzervanty hledali jen horko těžko. Základem jsou čerstvé suroviny, které podle slov zástupců značky pochází od lokálních dodavatelů. Z těch se pak připraví jídlo a to se pak v případě Ready To Eat jídel steriluje, tedy konzervuje za pomocí teplot přesahujících 100 stupňů Celsia. To je šetrný způsob úpravy, díky kterému jídlo vydrží skutečně takto dlouho a není potřeba do něj přidávat žádná aditiva.

Pro představu – my dostali na vyzkoušení například “Svatomartinskou husičku se zelíčkem a knedlíčkem” a ta obsahuje 37 % husího stehna bez kosti, 36 % červeného hlávkového zelí, 26 % bramborových špalíčků a zbytek tvoří cukr, ocet, cibule, řepkový olej, pšeničná mouka, kmín a sůl, což považujeme za skvělé složení. Samozřejmě, že zapáleným ortorektikům se nemusí pozdávat například cukr nebo mouka, ale upřímně řečeno v porovnání s ostatními alternativami, ze kterých máte při hledání jídla na několikadenní pochod, je Adventure Menu naprosto bezchybné a neobsahuje žádné vysloveně špatné nebo zdravotně problematické suroviny – spíše naprosto dokonale kopíruje složení většiny doma vařených jídel. My tedy složení hodnotíme velmi kladně a pojďme se podívat na to, jak obstálo v našem zátěžovém testu na jedné z našich túr.

Adventure Menu složení
Pokud se chystáte na vícedenní túru a chcete si pochutnat, Adventure Menu je skvělou volbou.

Jednoduchou přípravu rozhodně oceníte

Pokud jde o přípravu, maté samozřejmě několik možností, které by měly odrážet vaše možnosti. V případě, že chcete Adventure Menu mít doma a připravovat si ho v situacích, kdy nebudete stíhat vařit, si ho můžete ohřát přímo se sáčkem například v hrnci. Pokud jdete na túru, kde s sebou máte veškeré potřebné vybavení a jste na místě, kde není problém rozdělávat oheň, jistě také najdete několik způsobů, jak jídlo ohřát. My se však rozhodli prozkoumat tu nejméně tradiční variantu.

 

Vyzkoušet Adventure Menu

Použili jsme speciální varný sáček a do něj dali ohřevnou kapsli s 90 ml vody, přičemž rysku značící doporučené množství vody najdete přímo na sáčku s kapslí. Jediné, co tak potřebujete, je zmiňovaných 90 ml studené vody a za 12 minut máte perfektně teplé jídlo jako z restaurace. Vzhledem k tomu, že nikde nemusíte manipulovat s ohněm, je tento způsob ohřevu skvělý i v národních parcích.

My jsme si samozřejmě vše vyzkoušeli přímo v přírodě a funguje to skvěle. Voda začne vřít téměř okamžitě po vložení ohřevné kapsle, takže je na místě varný sáček s jídlem okamžitě uzavřít a nechat probíhající chemickou reakci, ať vám jídlo ohřeje. Po uplynulém čase je samozřejmě jídlo bez obav krásně prohřáté, takže stačí vzít vidličku a můžete se do toho pustit. Varný sáček můžete použít pokaždé znovu, kdežto varnou kapsli logicky potřebujete pokaždé novou.

Adventure Menu příprava
Jídlo po doporučených 12 minutách vytáhnete krásně prohřáté.

Jak jídlo chutná?

Až varný sáček otevřete,dost možná na vás vykoukne jídlo, které nevypadá vyloženě vábně. Tím spíš, pokud máte mlsný jazýček a čekáte svatomartinskou husu naservírovanou jako v restauraci. Jakmile ale jednou ochutnáte, oproti restauraci nepoznáte rozdíl. Husí maso bylo v našem balení opravdu krásně měkké, bramborové špalky byly tak akorát a zelí příjemně obalovalo obě zbývající suroviny. Tato varianta byla na náš subjektivní vkus lehce mastnější, ale pokud je to pro vás problém, samozřejmě si vyberte jiné jídlo podle vašich chuťových preferencí. Jelení maso, které jsme rovněž dostali možnost vyzkoušet, bylo v tomto ohledu lepší a chuťově přitom taktéž vynikající.

Balení čítá jednu 450g porci a upřímně jsem měl pochybnosti, zda bude dostačující. Tím spíš po celodenním sportovním výkonu. Nakonec jsem měl ale co dělat, abych porci vůbec dojedl a upřímně řečeno mě zasytila na až překvapivě dlouhou dobu. Než jsem dojedl, z varného sáčku se odpařila veškerá voda a zůstala jen nafouknutá ohřevná kapsle. Stačilo nechat vše ještě pár minut vychladnout a bylo možné obaly sbalit a zase pokračovat v cestě.

hotové adventure menu vzhled a chuť
Ačkoliv na první pohled Adventure Menu moc dobře nevypadá, chuťově bylo vynikající.

Cena jako za klasické jídlo

Abychom shrnuli pár předchozích odstavců, Adventure Menu je opravdu stoprocentní náhrada dobrého jídla z restaurace. A tomu také odpovídá jeho cena, protože za jednu porci Ready To Eat jídla zaplatíte od 189 Kč až do 259 Kč v závislosti na tom, jaké jídlo si vyberete. A samozřejmě záleží, v jakém kontextu to hodnotíte. Je samozřejmě dražší, než kdybyste si vzali plechovku tuňáka a rohlíky, ale chuťově je výborná a zasytí jako plnohodnotné jídlo z restaurace. Za nás tedy ani ceně nemáme absolutně vůbec co vytknout. Pokud budete chtít jídlo ohřívat stejně jako my v přírodě, je třeba počítat i s nákupem ohřevných kapslí a varného sáčku, který je ale znovupoužitelný a dokud ho neztratíte nebo nezničíte, bude sloužit opravdu spolehlivě.

Vyzkoušet Adventure Menu

Vyplatí se pořídit?

Tím už se dostáváme k závěrečnému shrnutí – vyplatí se Adventure Menu pořídit? Za nás rozhodně ano. Pokud chcete chodit na túry a nepřicházet přitom o svůj komfort, je Adventure Menu jasná volba. Příprava je jednoduchá a zatímco se vám bude jídlo ohřívat, si můžete kupříkladu postavit stan. No a pak už zbývá se jen vrhnout na jídlo, které si budete po náročné túře bezpochyby užívat jako my. V nabídce Adventure Menu přitom najdete širokou škálu vegetariánských či veganských pokrmů a na své si tak přijde opravdu snad každý.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (1)

Vit
Září 29, 2023

Jde o jidlo s hodnotou pres 800 kcal...a hlavne zamer vyrobcu predstavit se coby schopni pripravit i jidlo tohoto druhu, zrejme ne prave "fitness". Neverim, ze doopravdy jde o jidlo na tury, leda tak po konci tury, a, ze netizi v brise. Kdo ho sni, uz sotva dokaze pokracovat v ture. A pak, co pit po jeho snezeni?! Rozhodne ne neco bez alk. To vsak zase prodlouzi navrat do stavu provozuschopnosti. Jina jidla teto zn., treba to s jelenim masem, o nemz pise recenze, vychazi z potreb turisty a sportovce mnohem vice (vice-mene primerena vyzivnost, a moznost napit se pak neceho "nealko").

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)