Vilgain Nut Honey Bars: Skvělá kalorická svačina nejen na túru [recenze]

Pokud tak jako my nežijete pouze posilovnou, ale čas od času rádi vypadnete například někam do přírody, jistě víte, že nemusí být tak úplně jednoduché sbalit všechno vybavení, které se vám později může hodit. My se proto snažíme eliminovat hmotnost i rozměr věcí, které si s sebou na vícedenní pochody bereme. Proto u nás mělo ostatně velký úspěch například Adventure Menu Lightweight a s oblibou si také bereme některé z našeho žebříčku nejlepších jerky. Dobré rozměry i nutriční profil má ovšem i Vilgain Nut Honey Bar, kterou jsme se proto rozhodli vyzkoušet. Chutnala nám? A dokáže zasytit? Na to se podíváme v této recenzi.

Vilgain Nut Honey Bar
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Konzistence
9.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Nut Honey Bar
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  16 Kč -24%

Jak hodnotíme složení?

Když vybíráme vhodné jídlo na túru, obrovskou roli samozřejmě hraje složení, protože ani daleko od civilizace nechceme slevit z našich nutričních požadavků. Nehledě na to, že kvalitní jídlo plné bílkovin a tuků dokáže zasytit mnohem lépe, než nějaké průmyslově zpracované pokrmy. A právě v tomto směru vychází Nut Honey Bar opravdu dobře. Tyto tyčinky jsou totiž 100% raw a pokud se tak jako my dostanete k variantě Kešu & Brusinky, můžete se těšit na pořádnou porci arašídů, medu, kešu, brusinek, mandlí a rýže, přičemž všechny tyto složky pochází z ekologického zemědělství. Takovému složení samozřejmě nemáme co vytknout, protože neobsahuje žádný balast navíc.

 

Vilgain Nut Bar test, recenze, hodnocení, zkušenost
Vilgain Nut Honey Bars se prodávají v balení po třech tyčinkách.

Jak Nut Honey Bars Bio chutnají?

Pokud jde o chuť, nemáme Vilgain Nut Honey Bars absolutně vůbec co vytknout. Jelikož obsahují jen a pouze přírodní suroviny, je jejich chuť samozřejmě naprosto přírodní a narozdíl třeba od tyčinek ze supermarketu na sobě nemají žádnou levnou nebo další aditiva, která by maskovala přirozenou chuť ořechů. Tyčinky jsou křupavé (na někoho možná až příliš tvrdé, protože je tvoří primárně ořechy), díky medu tak akorát sladké a v kombinaci s lehce kyselejšími brusinkami vytváří opravdu harmonickou kombinaci. My jsme tedy byli nadšení. Kromě varianty Cashew & Cranberry můžete sáhnout také po variantě Almond & Cranberry, která obsahuje místo kešu mandle.

Praktická velikost

Jedna tyčinka má jen a pouze 25 gramů, což z ní dělá ideálního společníka do batohu. Přijde vhod i ve chvílích, kdy nemáte prostoru nazbyt, protože opravdu nezabere všehovšudy žádné místo a vydá se kamkoliv, klidně i do kapsy. Navzdory tomu, že má jen 25 gramů ale obsahuje přes 130 kcal, což považujeme za velmi příjemné. Samozřejmě, že tyčinek nemůžete sníst 10, ale když vás někde na túře začne honit mlsná, je to velmi elegantní způsob, jak si dopřát něco sladkého se skvělým složením a nějakými těmi kaloriemi.

Vilgain Nut Honey Bar zkušenosti
Když vás honí mlsná, přijde Vilgain Nut Bar rozhodně vhod.

Jak hodnotíme cenu?

Tyčinky Nut Honey Bars nabízí skvělé složení, praktickou velikost a úžasně vychytanou chuť. Pokud byste čekali, že za takovou tyčinku musíte zaplatit výrazně více než za zmiňované produkty ze supermarketu, budete nejspíš příjemně překvapeni. Balení čítající 3 tyčinky po 25 gramech totiž vychází jen na 49 korun, což je velmi příjemná cena. Jedna tyčinka tak stojí jen asi 16 korun, což je srovnatelné s obdobnými produkty ze supermarketu. Troufáme si však tvrdit, že kvalita ořechů a dalších použitých surovin pak bude u Aktinu ale nesrovnatelně vyšší už jen díky BIO certifikaci.

Tabulka cen pro Vilgain Nut Honey Bar
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  16 Kč -24%

Závěrečné zhodnocení

Chuťově velmi povedená tyčinka, která má dobré složení a překvapivě je dostupná také za velmi dobrou cenu. Když se ji rozhodnete vyzkoušet, určitě neprohloupíte. Nepleťte si ji však například s proteinovými tyčinkami, protože tady najdete jen pár gramů bílkovin. Jestli hledáte produkty vhodné třeba po tréninku, doporučujeme spíše vybírat z našeho žebříčku proteinových tyčinek.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.