Nejlepší sušené maso na trhu 2024 - Recenze a test jerky

Sušené maso je mezi cvičícími lidmi velmi oblíbená pochoutka obsahující obrovské množství bílkovin a jen minimum kalorií. A toho samozřejmě využívá celá škála společností, které nabízí nejrůznější druhy sušených mas. Jak jsme v našem dnešním testování zjistili, ty nejlepší jerky jsou dost často i ty méně známé, a proto jsme si jistí, že žebříček i pro vás bude novým zdrojem inspirací a tipů. Pojďme se na tu nejlepší desítku sušených mas na našem trhu podívat detailněji.

7 nejlepších sušených mas na základě testování

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Vilgain Biltong Vilgain Biltong 69 Kč za balení, 2 dostupné varianty, Prémiové hovězí 69 Kč
2. Maso Here Maso Here 99 Kč za balení, Obrovské množství variant, Speciální druhy 119 Kč
3. Fine Gusto Jerky Fine Gusto Jerky 60 Kč za balení, 13 dostupných variant, Hned 5 velikostí balení 67 Kč
4. Jim Jerky Jim Jerky 49 Kč za balení, 5 dostupných variant, Netradiční kombinace 58 Kč - 59 Kč
5. Royal Jerky Royal Jerky 59Kč za balení, 3 dostupné varianty, Výborná chuť 39 Kč
6. Indiana Jerky Indiana Jerky 53 Kč za balení, 7 dostupných variant, Extrémně populární sušené maso 199 Kč
7. Jack Links Jerky Jack Links Jerky 64 Kč za balení, 3 dostupné varianty, Dostupnost ve dvou velikostech balení 159 Kč

Detailní srovnání jerky

V našem výběru nejlepšího sušeného masa rozhodně nesmí chybět ani biltong od společnosti Vilgain, který je jedním slovem famózní. Poctivé české hovězí z prémiových chovů, špetka soli a koření. Tři suroviny, které dohromady dokáží vytvořit jedinečný chuťový zážitek a obohatit tvůj jídelníček na túře, na dlouhých cestách nebo v pohodlí domova o pořádnou porci bílkovin.

Hlavní body
Výhody:
  • Poctivé české hovězí
  • Bez zbytečných aditiv
  • Bez cukru
  • Skvělá chuť a ideální konzistence
  • Balení po 25, 50 a 100 gramech
Nevýhody:
  • Můžete vybírat jen ze 2 variant příchutí
Shrnutí
Jak hodnotíme složení:

Vilgain Biltong je dostupný ve 2 příchutích, a sice original a chilli. Originální varianta je tvořena 98 % masa, přičemž zbylá dvě procenta si rovnoměrně dělí mořská sůl a koření - takovému složení nemůžeme nic vytknout, ani kdybychom sebevíc chtěli. Ve variantě chilli pak do zmíněných dvou procent nepřipadajících na maso vstupuje ještě Carolina Reaper, která je ale zastoupena v tak malém množství, že varianta chilli rozhodně není nijak extrémně pálivá.

Jak hodnotíme chuť:

Ani po chuťové stránce nemáme tomuto masu absolutně vůbec co vytknout. Má poměrně zajímavou konzistenci, protože chuťově je relativně měkké a v puse se příjemně rozpadá, což ocení zejména ti z vás, kteří nechtějí mít sušené maso tvrdé jako žvýkačku. Varianta chilli nás zaujala asi o něco více, protože díky přídavku zmiňované carolina reaper je přeci jen lehce pálivější, což nám vyhovovalo.

Závěrečné zhodnocení:

Jedinou nevýhodou tohoto masa je, že můžete vybírat pouze mezi dvěma variantami, což je ve srovnání s nabídkou například společnosti Maso Here opravdu málo. Na druhou stranu obě dostupné verze jsou chuťově skvělé a navíc maso nabízí relativně dobrý poměr ceny a kvality a ze 3 nabízených velikostí si zvládne vybrat snad každý. Rozhodně proto doporučujeme tento produkt vyzkoušet.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  69 Kč

Druhé místo našeho žebříčku patří sušenému masu od společnosti Maso Here, která má v repertoáru nepřeberné množství sušeného masa, které bude po chuti zajisté každému.

Vybírat si můžete z klasických variant jako je krůtí či hovězí, ale najdete u nich i jelení maso, které je opravdu atypické. Kromě česneku a chilli si můžete dopřát i příchutě jako je Piri Piri, chilli a kmín a další, takže si vybere opravdu i ten nejvybíravější z vás.

hlavní body
Výhody:
  • 40g balení představuje ideální množství
  • Můžete vybírat z opravdu velkého množství produktů
  • Vysoce kvalitní jerky vyrobené v České republice
  • Dobrý poměr ceny a kvality
Nevýhody:
  • Vyšší cena
shrnutí
Jak hodnotíme složení:

Složení sušeného masa od Maso Here se samozřejmě odvíjí v závislosti na zvolené variantě, každopádně všechny je spojuje absence jakýchkoliv nevhodných složek, což je samozřejmě velmi pozitivní zjištění.

Pokud se podíváme například na Hovězí Originál, najdete v něm jen a pouze sušené maso, sůl a unikátní směs koření, kterou Maso Here neprozrazují. Žádná aromata, žádné konzervanty ani jiné látky, které by nějak negativně ovlivnily výslednou kvalitu nebo náš pozitivní pohled na tohle maso.

Jak nám maso chutnalo:

Jerky od Maso Here je prostě a jednoduše parádní a není mu co vytknout. Od hovězího až po jelení, které mně osobně přišlo trošku tužší, je opravdu chuťově vyvážené a nemá jediný nedostatek, který by se mu dal vytknout. Maso není přesolené, což je dle mého názoru obrovské plus, protože dnes je sůl naprosto ve všem, takže není třeba to s ní extrémně přehánět.

Koření chuť masa ještě více podtrhuje, ale zároveň nepůsobí nějak rušivě. Jasně dokážete detekovat česnek a pepř, což je z mého pohledu ideální kombinace na sušené maso.

Závěrečné hodnocení:

Možná si říkáte, proč se jerky od Maso Here umístilo až na druhém místě, když mu nemáme co vytknout. Je to kvůli lehce horšímu poměru ceny a množství, které hraje ve prospěch Jihočeského Jerky. Jihočeské Jerky je sice menší, ale pokud si koupíte dvě balení, stále vyjdou levněji než jedno od Maso Here.

Jinak ale toto Jerky nemá žádné nedostatky, od chuti až po složení je naprosto famózní a jsem si jistý, že si ho zamilujete i vy.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  119 Kč

V těsném závěsu za nejlepší trojkou musíme jistojistě zmínit Fine Gusto Jerky, které je zkrátka a dobře famózní.

Oceňujeme na něm jednak skvělou chuť, ale jednak také nulový obsah jakýchkoliv aditiv, protože verze original obsahuje jen a pouze maso a sůl. Pro milovníky najemno nakrájených plátků nepřesoleného jerky je Fine Gusto jasná volba.

hlavní body
Výhody:
  • Velké množství různých variant
  • Po chuťové stránce vynikající
  • Neobsahuje žádné zbytečné suroviny
Nevýhody:
  • V porovnání s konkurenčními produkty je poměrně drahé
shrnutí
Jak hodnotíme složení:

Extrémně oceňuji složení neochucených variant, protože ty obsahují jen a pouze maso a sůl, což je podle mého názoru úplně nejideálnější varianta a nevidím důvod, proč jiní výrobci přidávají X dalších surovin i do neochucených verzí.

Pokud se podíváte na varianty s nějakou příchutí, složení už je o něco horší, protože stejně jako Jim Jerky, které jsou další v pořadí, obsahují například glycerol. Kromě toho ale musím Fine Gusto hodnotit velmi pozitivně a mohu je jen doporučit.

Jak hodnotíme chuť:

V případě Fine Gusto mě nejvíce zaujaly neochucené varianty, které jsem měl možnost vyzkoušet. I když je maso poměrně dost vysušené a tuhé, tak díky nakrájení na poměrně velké kousky se jedlo dobře a navíc nebylo absolutně vůbec přesolené, což je bohužel u spousty sušených mas problém. Ať už zvolíte krůtí nebo hovězí, je to dobrá volba a vzhledem k žádným přidaným surovinám potěší naprosto každého.

Závěrečné hodnocení:

Celkový dojem z Fine Gusto Jerky kazí jen a pouze vyšší cena, protože jedno balení Jihočeského Jerky, které v našem srovnání zvítězilo, vás vyjde hned o 15 Kč levněji. Stejně tak nevidím příliš důvod v použití glycerolu, když to ostatní výrobci zvládají bez něj. Obzvlášť pokud se bavíme o sušeném masu této cenové kategorie.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Na 5. místě našeho žebříčku se umístil Jim Jerky, což je prémiové sušené maso vyráběné v České republice. V jejich repertoáru najdete opravdu široké množství produktů, mezi nimiž jsou i netradiční snack tyčinky ochucené například meruňkami, švestkami či BBQ. Vysoká kvalita za velmi příjemnou cenu dělá z Jim Jerky rozhodně jednoho z nejlepších výrobců sušeného masa, jakého na trhu najdete.

hlavní body
Výhody:
  • Velký výběr včetně netradičních snacků
  • Opravdu příjemná cena
  • Dostupné v drogeriích či supermarketech
Nevýhody:
  • Některé varianty obsahují například glycerol
shrnutí
Jak hodnotíme složení:
  • Sušené maso Jim Jerky má složení poměrně dobré, avšak trochu mě zaráží použití glycerolu coby zvlhčovadla sušeného masa, protože to je poměrně netradiční surovina, bez které bych se ale bez problému obešel a nemyslím si, že do sušeného masa vyloženě patří. Mnohé konkurenční produkty to evidentně zvládají i bez něj. Varianty bez příchutí jsou samozřejmě v pořádku, pokud budete chtít vyzkoušet variantu BBQ, najdete v ní navíc i cukr. Drobné výhrady ke složení tedy určitě mám, na druhou stranu použité suroviny nepředstavují ve srovnání například s dusitany takový zdravotní problém.
Jak nám maso chutnalo:
  • Jim Jerky mě po chuťové stránce zaujalo. Je nakrájené na poměrně tenké plátky, ale není extrémně vysušené, takže se jí opravdu dobře. Zároveň není ani přesolené, takže obyčejné variantě opravdu nemám co vytknout. Rovněž varianty bacon a sriracha chutnají dobře a určitě je doporučuji vyzkoušet. Dříve Jim Jerky vyráběl i ovocné varianty, které nás ale vůbec nezaujaly. Ty spočívaly v kombinaci ovoce a sušeného masa, takže tyčinky byly relativně měkké a poměrně zajímavé. Jelikož je společnost ale již nevyrábí, nemá cenu se jimi zabývat. 
Závěrečné hodnocení:
  • Jim Jerky je právem uprostřed našeho žebříčku. Rozhodně je mnohem lepší, než Indiana Jerky či Jack Links, které jsme umístili na poslední místa. A to nejen chutí, ale především složením. Na druhou stranu vzhledem k obsahu glycerolu, cukru, či sorbanu draselného ho nemůžeme řadit mezi ty úplně nejlepší produkty na trhu, protože jejich složení je bez jakýchkoliv aditiv.
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  58 Kč
Cena:  59 Kč

Šesté místo v našem žebříčku patří Royal Jerky, což je český výrobce prémiového sušeného masa využívající irské hovězí té nejvyšší kvality.

Od konkurence se liší i svým vlastním speciálním výrobním postupem DryMeat, přičemž do masa nejsou přidávány žádná barviva ani éčka.

hlavní body
Výhody:
  • Výborná chuť
  • Speciální výrobní technologie DryMeat
  • Irské hovězí vysoké kvality
Nevýhody:
  • Pouze 3 dostupné varianty
  • Poměrně dost přidaných surovin
shrnutí
Jak hodnotíme složení:

Ve složení Royal Jerky není ve své podstatě absolutně nic špatného, ale přesto si myslím, že by mohlo být lepší. Opravdu mě zaráží, že i varianta originál obsahuje cukr, fruktózový sirup, aromata a další suroviny, které bych si zde úplně nepředstavoval. Výsledná dobrá chuť je tedy lehce kompenzována lehce horším složením.

Jak nám maso chutnalo:

V případě Royal Jerky musím extrémně ocenit ideální stupeň sušení, protože maso není ani přesušené, ale ani nedosušené. Nejvíce mě zaujala rozhodně varianta Sweet Chilli, která sice pálí, ale rozhodně ne nějak extrémně, takže v puse zůstávají lehce pálivé dozvuky.

Ve variantě originál mi trochu vadí koření, protože si pod tímto názvem představuji opravdu jen a pouze sušené maso.

Závěrečné hodnocení:

Sušené maso Royal Jerky naprosto famózně chutná a navíc se můžete spolehnout na to, že maso je skutečně té nejvyšší kvality. Na druhou stranu složení je podstatně obsáhlejší, než jaké bych čekal a vybírat si můžete jen ze 3 variant, což je opravdu poměrně málo. I přesto si myslím, že toto sušené maso stojí za zkoušku a mohu ho doporučit.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  39 Kč -13%

Předposlední místo našeho žebříčku zaujímá Indiana Jerky, které nás ani přes svoji obrovskou popularitu vůbec nezaujalo. Je sice dostupné hned v několika variantách a několika různých velikostech balení, ale po chuťové stránce nemá příliš co nabídnout a navíc obsahuje spoustu surovin, které by v kvalitním jerky být neměly.

hlavní body
Výhody:
  • Opravdu široký výběr, v němž si každý najde své
  • Relativně příjemná cena
Nevýhody:
  • Obsahuje dusitan a další složky, které by v kvalitním mase být neměly
  • Po chuťové stránce nás maso vůbec nezaujalo
shrnutí
Jak hodnotíme složení:

Kdo by čekal, že v sušeném mase najde maximálně tak sušené maso a sůl, ten se (alespoň v případě Indiana Jerky) šíleně spletl. Maso obsahuje kromě těchto složek například cukr, dextrózu a maltodextrin, což jsou hned tři látky sloužící k doslazení masa.

Pro větší atraktivitu je maso barveno karamelem a samozřejmostí je v tomto případě i velmi kontroverzní dusitan sodný. To je hned několik surovin, které by v kvalitní jerky vůbec být nemusely a jsou pro mě důvodem k tomu, abych si Indiana Jerky již nikdy nekoupil.

Jak nám maso chutnalo:

Upřímně musím říct, že Indiana Jerky mě nijak výrazně nezaujalo ani po chuťové stránce. Nelíbí se mi, že i samotná verze Original je sladká, protože mám rád nativní suroviny bez jakýchkoliv dochucovadel ovlivňujících chuť.

Příchuť Hot&Sweet je rozhodně víc sweet než hot a jako nejlepší se mi tím pádem jeví asi Peppered, která byla chuťově dobře vyvážená. V konečném důsledku ale existují mnohem lepší výrobky.

Závěrečné hodnocení:

Indiana Jerky z mého pohledu nemá moc co nabídnout. Po chuťové stránce rozhodně existují lepší produkty, složení nestojí vůbec za řeč. Jediným benefitem tak zůstává relativně dobrá cena, ovšem já osobně si rozhodně raději připlatím za kvalitnější maso. Indiana Jerky tedy rozhodně nedoporučuji.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Naši desítku nejlepších sušených mas uzavírá sušené maso od Jack Links, které nás narozdíl od většiny předešlých výrobků poměrně zklamalo.

Obsahuje podstatně méně bílkovin než některé konkurenční produkty, ve složení najdete dusitan sodný i cukr, ale cena je přitom totožná jako některé lepší produkty.

hlavní body
Výhody:
  • Maso je dostupné ve dvou velikostech balení - 25g a 70g
Nevýhody:
  • Obsahuje dusitan sodný i cukr
  • Cena srovnatelná s lepšími produkty
  • Malý obsah bílkovin
  • Poměrně velké množství přidaných surovin
shrnutí
Jak hodnotíme složení:

Upřímně řečeno mě poměrně zaráží, že Jack Links obsahuje 40g bílkovin na 100g masa, ale například Jimmy’s Food obsahuje hned 65g bílkovin. Pokud pomineme nižší obsah bílkovin, maso stejně obsahuje kontroverzní dusitan sodný, cukr či aromata, která podle mého názoru nemají v kvalitním produktu co dělat.

Když si koupím sušené maso, neočekávám od něj, že bude obsahovat například 24g jednoduchých cukrů, když například již jednou zmiňovaný Jimmy’s Food obsahuje jen 0,37g cukru.

Jak hodnotíme chuť:

Po chuťové stránce maso rozhodně není špatné, musím ocenit, že je poměrně měkké a obzvlášť varianta Teriyaki mi hodně zachutnala. Naopak verze Hot and sweet mi přišla spíše sladká než pálivá a jelikož sladké maso opravdu rád nemám, tuto verzi nedoporučuju. Vzhledem k nekvalitnímu složení, které mě upřímně zklamalo, bych ale stejně preferoval jiné zástupce z tohoto žebříčku.

Závěrečné hodnocení:

Upřímně řečeno sušené maso Jack Links nikomu nedoporučuji a i když je chuť poměrně dobrá, ostatní aspekty za moc nestojí. Vzhledem k tomu, že cenově je naprosto srovnatelné s jakýmkoliv jiným produktem z našeho žebříčku, zcela jednoznačně bych doporučil preferovat jiné produkty a tomuto se vyhnout obloukem. Nenabízí totiž nic, co by mě ještě někdy přimělo k opětovné investici.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  159 Kč

Podle čeho jsme vybírali to nejlepší sušené maso?

Jak již bývá v našich žebříčcích zvykem, pořadí jsme sestavovali naprosto nezávisle podle předem stanovených kritérií, která považujeme za extrémně důležitá pro každého spotřebitele. V případě sušeného masa je to především tři základní pilíře:

  1. složení, protože ačkoliv to není nutné, spousta výrobců se snaží zvýšit trvanlivost produktu zdraví škodlivými konzervanty, používají aromata, sladidla, zvlhčovadla a kdo ví jaké další suroviny, které nemají v kvalitním mase co dělat.
  2. chuť, protože kromě toho, že sušené maso je zdravá potravina plná bílkovin a s minimálním obsahem kalorií, je také velmi chutná, když ji výrobce zvládne dobře ochutit.
  3. cena, protože nikdo nechce platit za sušené maso více, než je třeba.

No a poté jsme samozřejmě brali v potaz i to, jestli nás daný výrobce oslovil nějakými produkty, které jinde nenajdete a něčím, co ho odlišuje od ostatních. Jelikož jsou naše recenze nezávislé, vyzkoušeli jsme desítky různých produktů a vybrali pro vás jen ty opravdu nejlepší, které za něco stojí a které vám můžeme doporučit.

Jsou jerky dobrá fitness svačina?

Možná si říkáte, jestli se jerky dá považovat za dobrou fitness svačinu. A odpověď je jednoduchá. V případě, že nemůžete jíst normálně, například proto, že jste na nějakém výletě, nebo zkrátka nemáte čas kvůli práci, jsou tou nejlepší možnou svačinou. Obsahují obrovské množství bílkovin a jen minimum kalorií.

Podmínkou ovšem je, že musíte vybrat maso bez dusičnanů, dusitanů a dalších přidaných složek, které v sušeném mase nemají co dělat.

Kdy se sušené maso hodí?

Sušené maso je svačina, kterou můžete využít naprosto kdykoliv. Hodí se do školy, do práce, na procházky do přírody i do města a skvěle zasytí v případě, že potřebujete nízkokalorickou svačinu bohatou na bílkoviny. Nejvíce je oceníte v těchto případech:

1. Při pracovním vytížení

Osobně preferuji sušené maso v případech, kdy mám hodně práce a nestíhám pravidelné jídlo. Jerky jsou okamžitě připravené, sníte je během pár vteřin a dobře zasytí. Navíc je můžete mít vždy připravené vedle počítače a můžete se bez jakéhokoliv vyrušování dál věnovat práci.

2. Na procházky

Jerky jistojistě oceníte i při náročných procházkách do přírody, protože ve velmi malém množství dokážete přijmout nutričně bohaté jídlo, které vás zasytí a dodá vašemu tělu potřebné množství bílkovin.

3. Do školy

Čas od času se každému jistě stane, že zapomene přinést svačinu z domu, a proto si musí nějakou koupit. Než si kupovat umělé bagety z bufetu a nebo jíst nějaké přeslazené proteinové tyčinky, připadá mi rozhodně jednodušší mít jerky ve skříňce nebo je nosit v batohu a případně je vytáhnout. Pár gramů navíc na zádech nepoznáte a nikdy nevíte, kdy se mohou hodit.

Jaké maso je pro jerky nejlepší?

Jistě jste si všimli, že v našem žebříčku se objevují nejrůznější druhy sušeného masa, od klasického vepřového přes krůtí a hovězí až po jelení. Říct, které z nich je nejlepší, je pravděpodobně nemožné, protože každé z nich je po chuťové stránce odlišné a většinou platí, že hovězí maso je více tuhé než například krůtí. Kvalitou jsou ale veškeré druhy srovnatelné, proto rozhodně doporučuji jednotlivé varianty střídat, aby se vám maso nepřejedlo.

Lze si udělat domácí sušené maso?

Samozřejmě, že lze a pokud máte výkonnou sušičku, dokonce to ani není žádný problém. Stačí maso nakrájet na zhruba 3mm tenké plátky, dochutit je podle libosti (sám nejraději používám jen sůl), nechat přes noc v lednici marinovat a poté umístit do sušičky. To, že je maso hotové rozhodně poznáte, ale z vlastních zkušeností doporučuji maso sušit alespoň 6-8 hodin při 60°C.

Kde jerky doporučujeme koupit?

Jerky je oblíbenou pochoutkou, kterou najdete téměř v každé drogerii či v supermarketu. Pokud je jíte jen příležitostně, nebo je sháníte na poslední chvíli, je to samozřejmě nejpraktičtější volba. Jestli jste ale, tak jako my opravdoví milovníci, určitě se vyplatí kupovat sušené maso na internetu, protože v některých případech je z hlediska ceny opravdu markantní rozdíl.

Aby pro vás byl náš žebříček co nejpřehlednější, umístili jsme ke každému masu odkaz na nejlepší cenu na trhu, abyste nevyhodili ani korunu z okna a mohli zásoby sušeného masa nakoupit například spolu s doplňky.

Zdroje

  1. Jak sušit maso doma | Maso Here Blog. Maso Here | Jerky - Biltong - Domácí sušení [online]. Dostupné z: https://www.masohere.cz/blog/jak-susit-maso-doma/

  2. https://www.svetfitness.cz/clanek/svaciny-na-turu/
  3. MANDELOVÁ, Lucie a Iva HRNČIŘÍKOVÁ. Základy výživy ve sportu. Brno: Masarykova univerzita, 2007. ISBN 978-80-210-4281-0.

Biltong, nebo jerky?

Sušené maso můžeme rozdělit na dvě základní skupiny – jerky a biltong. Zatímco první název je v České republice poměrně známý, biltong může být pro mnohé novinkou. Jaký je mezi těmito druhy masa rozdíl? Oba druhy se liší především tím, odkud pochází. Zatímco jerky je původem ze Severní Ameriky, biltong má kořeny v jižní Africe. Odlišné klima se promítlo na tom, jak si tamní obyvatelé sušené maso připravovali. Jerky se tradičně dělalo z hovězího masa, je ale možné se setkat také s drůbežími, vepřovými či exotickými variantami. Maso se nejprve nakrájelo na tenké proužky, následně se namarinovalo směsí, která zpravidla obsahovala mimo jiné cukr a nakonec se suší několik hodin v poměrně vysoké teplotě (okolo 70 °C). Tradiční jerky se před sušením také často udilo.

Biltong se naopak nejprve nakrájí na větší kusy, které se marinují ve směsi obsahující vyšší množství soli a především ocet. Následně se maso suší při běžné teplotě po dobu asi dvou týdnů. Díky vysokému obsahu soli a octu se však nezkazí, a proto byl tento způsob přípravy vhodný i v teplé jižní Africe. Na malé proužky se biltong krájí až po sušení. Ve výsledku mají oba druhy masa jinou konzistenci a charakteristické jsou pro ně také jiné chutě. Jerky bývá zpravidla sušší, zatímco některé druhy biltongu mohou být celkem nadýchané. Který druh sušeného masa preferujete, je jen a pouze na vás. Pokud vás zaujal biltong, nepřehlédněte naši samostatnou recenzi na Vilgain Biltong, a láká-li vás spíše severoamerický způsob přípravy sušeného masa, přečtěte si naši recenzi na Indiana Jerky.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (1)

Standa
Březen 23, 2022

Vaše srovnání je neobjektivní, protože porovnáváte cenu již usušených výrobků. Proto Vám nejlépe vycházejí Jihočeské jerky. Jenže u nich na 100g výrobku bylo použito 270g masa. Nejsou tak vysušené a jsou měkčí. Např. U MasoHere vyrobí 100g z 350g kusu masa, takže cenově to pak vyjde srovnatelně.

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(-3)