Vilgain Biltong: Skvělá svačina nejen na cesty? [recenze]

Pokud hledáte ideální trvanlivou svačinu, která vydrží několik měsíců a nezabere moc místa v batohu, jen těžko byste hledali něco lepšího, než sušené maso, které je doslova nabité bílkovinami. Napříč produkty dostupnými na trhu však existují obrovské rozdíly a my jsme tentokrát dostali možnost vyzkoušet Biltong od společnosti Vilgain. Jaký byl? Jaké pro něj můžete mít využití? A vyplatí se za tu cenu? Na to se podíváme v rámci této recenze.

Vilgain Biltong
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Konzistence
10.0/10
Skladovatelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Biltong
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  69 Kč

Na úvod zbývá ještě dodat, že Biltong od společnosti Vilgain získal první místo v našem srovnání nejlepšího sušeného masa, takže pokud vás zajímá porovnání s konkurencí, neváhejte se podívat na zmíněný žebříček. Teď už ale zpátky k dnešní recenzi.

Perfektní složení bez zbytečných aditiv

Asi vás nepřekvapí, že tenhle biltong se skládá jen a pouze z hovězího masa (případně jeleního), které tvoří 98 % produktu, soli a koření, přičemž varianta chilli obsahuje navíc ještě chilli Carolina reaper. Mnoho ostatních produktů má velmi podobné, bez debat skvělé, složení. To, co bychom ale opravdu chtěli na tomto produktu ocenit, je, že Vilgain jasně deklaruje, že se jedná o maso z prémiových českých chovů. Mnoho ostatních výrobců totiž absolutně neudává konkrétní původ jejich masa a vy tak do značné míry kupujete zajíce v pytli. Tady se ale můžete těšit na precizně nakrájené české hovězí či jelení s minimem aditiv, které vám nabídne v každé porci hned 63 % bílkovin. Navíc si můžete vybírat z variant 25, 50 nebo dokonce 100 gramů, takže si troufáme tvrdit, že na své si přijde každý.

Sušený biltong vilgain
I sáček je důkladně zabalený, takže například v batohu zabírá jen minimum místa.

Kam si biltong vzít?

Jelikož se jedná o sušené maso, můžete počítat s dlouhou trvanlivostí i odolností vůči běžným denním teplotám. Tím, že maso nemusíte skladovat v lednici ani nikde jinde v chladu, je tak skvělou volbou například na túry, protože v batohu nezabere zbytečně moc místa a dokáže opravdu dobře zasytit. Kromě toho však můžete vzít biltong třeba jako nutričně bohatou svačinu do auta, do práce nebo kamkoliv, kam uznáte za vhodné.

Jak nám maso chutnalo? Dokáže zasytit?

Vilgain svůj biltong vyrábí ve dvou variantách, a sice Originál, který je jen směsí masa, soli a koření, a variantě Chilli, která navíc obsahuje ještě zmíněné chilli Carolina reaper. Nutno podotknout, že i když výběr není tak široký, jako nabízí například námi recenzované Indiana Jerky, ve skutečnosti si každý přijde na to své. Pokud pálivá jídla nemusíte, zvolte originál, který je chuťově vyladěný. Jestli vám pikantní maso nevadí, sáhněte po variantě Chilli, která nám vyhovovala o něco více. Samozřejmě na ní poznáte, že je maso lehce ostré, ale navzdory použití jedné z nejpálivějších papriček na světě to není nic hrozného.

Ocenit musíme také to, že sušené maso dokáže opravdu dobře zasytit. Na výrobu 100 gramů biltongu bylo použito 300 gramů masa a upřímně řečeno tedy i padesátigramové balení dokáže někde na túře dobře zasytit. Samozřejmě to nenahradí plnohodnotné jídlo, jaké dělá například Adventure Menu, ovšem jako svačina poslouží bohatě.

Jak hodnotíme cenu Vilgain Biltong?

Jak jsme v této recenzi už jednou zmiňovali, Vilgain dělá jejich biltong ve variantách 25, 50 a 100 gramů, přičemž za nás dává smysl především zlatá střední cesta v podobě padesátigramového balení. To je ideální co do velikosti a zároveň si troufáme tvrdit, že pro většinu lidí to bude dostačující svačina třeba někde na túře. Za padesátigramové balení přitom zaplatíte 119 korun, což vlastně není vůbec špatné. Při nákupu pěti balení pak dokonce získáte 10% slevu, což už je velmi příjemná cena. Pro kontext se ještě hodí dodat, že menší pětadvacetigramové balení stojí 69 korun a větší stogramové 229 korun. Samozřejmě, že vzhledem k této ceně se z biltongu asi nestane vaše každodenní svačina, ale jakmile se vydáte někam na túru nebo do míst, kde není lehké koupit kvalitní čerstvé potraviny, přijde biltong opravdu vhod. A v porovnání s ostatními biltongy konkurenčních výrobců je vlastně cena velmi příjemná.

Tabulka cen pro Vilgain Biltong
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  69 Kč

Závěr: Nejlepší biltong na trhu

Vilgain nabízí prvotřídní biltong s jasně deklarovaným původem hovězího masa za dobrou cenu a s bezkonkurenční chutí. Narozdíl od konkurenčních produktů jako je Indiana Jerky neobsahuje žádné dusičnany ani jiné suroviny navíc a to se samozřejmě odráží na čisté a přirozené chuti produktu. Když se k tomu přidá ještě na poměry biltongů dobrá cena, dostanete bezkonkurenční produkt.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.