Nejlepší veganské doplňky: Co vybrat v roce 2024?

Ačkoliv vynechání veškeré živočišné stravy může mít určité potenciální benefity, neoddiskutovatelnou nevýhodou je, že může být velmi obtížné získat z rostlinných zdrojů některé mikronutrienty nezbytné pro správné fungování našeho těla. Když se ale podíváte na mnoho výživových doplňků, přijdete na to, že i jejich kapsle je z hovězí želatiny, a tedy produkt jako takový již není veganský. V tomto článku pro vás máme výběr nejlepších veganských doplňků, kterými spolehlivě doplníte potřebné nutrienty.

Seznam nejlepších veganských doplňků

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Veganus Veganus Komplexní složení, Povedený design, Možnost předplatného 499 Kč
2. Czech Virus Supervita Pro Czech Virus Supervita Pro Skvělá chuť, 46 účinných látek, Měsíční dávka 499 Kč
3. Viridian Essential Vegan Viridian Essential Vegan 90 dávek v balení, Skvělá cena, Jednoduché dávkování
4. GreenFood Vegan Immunix GreenFood Vegan Immunix 6 účinných látek, Dobrá cena, 60 dávek v balení 389 Kč - 391 Kč
5. BiotechUSA Vegan Multivitamin BiotechUSA Vegan Multivitamin 22 látek, Dobrá cena , 60 dávek v balení 349 Kč - 358 Kč

Detailní rozbor veganských doplňků

Za nejlepší veganský doplněk na trhu považujeme Veganus, který se pyšní opravdu povedeným složením. Obsahuje celkem hned 14 účinných látek a doporučená dávka představuje jen jedinou kapsli, díky čemuž nemusíte polykat mnoho různých preparátů. A když se k tomu přidá i dobrý poměr ceny a kvality, právem tu máme nejlepší doplněk ve své kategorii.

Hlavní body

Výhody:

 • Nadupané složení
 • Maximálně funkční doplněk
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Produkt vyrobený v ČR

Nevýhody:

 • Prodraží se, pokud berete další doplňky
Detailní hodnocení

Kdo ho vyrábí:
Za tímto doplňkem stojí společnost PRIMULUS Group, která produkuje řadu špičkových doplňků stravy. Ačkoliv se každý z doplňků prodává na separátním eshopu, ve skutečnosti tahle společnost stojí za známými doplňky jako je Primulus nebo Kloubus, který se objevil v našem žebříčku nejlepších kloubních výživ.

Jak hodnotíme složení:
V tomto doplňku můžete najít hned 14 různých látek, mezi nimiž je například vitamín C, železo, zinek, vitamíny skupiny B, extrakt z kakaa, jód nebo třeba vitamíny D3 a K2. Doplněk má navíc certifikaci o zdravotní bezpečnosti vydaný Státním zdravotnickým ústavem a jelikož obsahuje minimum nějakých balastních látek nebo zbytečných aditiv, nemáme mu ani my co vytknout. Jestli chcete coby vegani doplnit veškeré potřebné látky, které je obtížné získat z rostlinné stravy, v jedné kapsli, je veganus nejlepší volbou.

Závěrečné zhodnocení:
Veganus je podle nás aktuálně nejlepší možnou volbou mezi veganskými multivitamíny. Složení je bezchybné, poměr ceny a kvality vychází opravdu dobře a dokonce si můžete objednat i doručování každý měsíc do schránky, díky čemuž ušetříte na jednom balení hned nějakých 75 korun. Jedinou drobnou nevýhodou je, že pokud budete chtít brát další suplementy, jako například kvalitní veganský protein nebo budete chtít dodatečně suplementovat ještě nějaký jiný produkt, vaše výdaje za suplementy mohou být o něco vyšší. Jinak ho ale můžeme jen a pouze doporučit. Více si o něm můžete přečíst v naší samostatné recenzi Veganusu.

2. Czech Virus Supervita Pro

Czech Virus Supervita Pro

Pokud jste viděli náš žebříček nejlepších multivitamínů, jistě jste si všimli, že na předních příčkách se pohybuje mimo jiné Super Vita PRO od populární české společnosti Czech Virus. Jelikož je tento produkt veganský, své místo bezpochyby musí mít i v tomto žebříčku. A je nutné přiznat, že díky 46 účinným látkám a skvělé chuti si to opravdu zaslouží.

Hlavní body

Výhody:

 • 46 účinných látek
 • Kvalitní suroviny včetně řady extraktů
 • Balení obsahuje přes 30 dávek
 • Bude vyhovovat i těm, kteří nemají rádi kapsle

Nevýhody:

 • Obsahuje konzervanty
 • Některých látek není v produktu úplně nejvíc
Detailní hodnocení

Kdo ho vyrábí:
Za tímto doplňkem stojí známá česká společnost Czech Virus, kterou v začátcích proslavila zejména spolupráce s Pavlem Beranem a Filipem Grznárem. Již od roku 2012 si přitom zakládá na tvorbě kvalitních suplementů bez zbytečných aditiv. S jejich doplňky jste se již mohli setkat například v našem srovnání nejlepších nakopávačů nebo v žebříčku nejlepších syrovátkových proteinů.

Jak hodnotíme složení:
Složení tohoto produktu je opravdu nabité celou řadu účinných látek, mezi nimiž nechybí ani řada minerálů v chelátových vazbách, které jsou pro tělo nejlépe využitelné. Kromě toho v produktu ale najdete i celou řadu dalších zajímavých látek, jako je například spirulina, psyllium a další. Problém je, že některé látky by mohly být zastoupeny o něco hojněji a jako u všech tekutých doplňků stravy, i zde musí být zastoupeny konzervanty. To jsou ale naprosté drobnosti a troufáme si tvrdit, že tento doplněk je skvělou volbou pro všechny sportovce, nejen vegetariány či vegany.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud pominete drobný nedostatek v podobě obsahu konzervantů, dostane se vám produkt, který má opravdu nabité složení s celou řadou opravdu zajímavých látek. Navíc v poměru ceny a kvality vychází taktéž velmi dobře a my musíme ocenit i jeho příjemně sladkou chuť, kterou vyzdvihují i ostatní recenzenti.

 

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  499 Kč
Cena:  499 Kč

3. Viridian Essential Vegan

Viridian Essential Vegan

V našem srovnání nesmí chybět ani Essential Vegan od známé společnosti Viridian, jejichž doplňky se v našich srovnáních umisťují pravidelně. Tento suplement nabízí skvělý poměr ceny a kvality a přitom nabízí vše potřebné. Oceňujeme také, že jedno balení nabízí hned 90 denních dávek, takže nemusíte každý měsíc objednávat nové.

 

Hlavní body

Výhody:

 • 90 denních dávek
 • Dobré složení
 • 27 účinných látek

Nevýhody:

 • Klíčové složky nejsou tak koncentrované
Detailní hodnocení

Kdo ho vyrábí:
Za tímto suplementem stojí britský výrobce doplňků výživy známý jako Viridian. Tato značka si zakládá mimo jiné na tom, že většina jejich suplementů splňuje požadavky Kosher čistoty a určité procento ze zisku firmy putuje na charitu, což považujeme za velmi sympatické. Tato značka vyrábí především velmi kvalitní vitamíny a minerály, což je také důvod, proč jsme jejich produkty zařadili například mezi nejlepší vitamíny B nebo do srovnání nejlepších zinků.

Jak hodnotíme složení:
Viridian v tomto ohledu sází na lehce odlišný přístup, než například námi preferovaný Veganus, když nabízí v jedné kapsli hned 27 účinných látek. Jelikož kapsle obvykle ale disponují pouze omezeným prostorem, jak asi tušíte, musí se to projevit na koncentraci těchto látek, která je v porovnání s Veganusem o něco nižší. Například Veganus má hned 75 mcg klíčového vitamínu K, kdežto Essential Vegan nabízí 20 mcg. Na druhou stranu však nabízí větší variabilitu v množství obsažených látek, a proto není špatnou volbou.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud si myslíte, že váš jídelníček je dostatečně pestrý na to, abyste potřebovali více koncentrované suplementy, můžete sáhnout bezpochyby i po Essential Vegan, který je v tomto směru opravdu povedený. Nabízí hned 27 účinných látek a v jedné kapsli dostanete dostačující dávku opravdu celé řady z nich. Navíc musíme ocenit i velmi příjemnou cenu, protože při rozpočítání ceny za dávku dostanete výrazně příjemnější sumu než v případě Veganusu nebo SuperVita PRO.

 

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

4. GreenFood Vegan Immunix

GreenFood Vegan Immunix

Na dalším místě v našem srovnání nejlepších veganských doplňků se umístil doplněk zvaný Vegan Immunix + Quercetin, který obsahuje hned 6 účinných látek určených pro optimální fungování imunitního systému. Díky obsahu vybraných minerálů v chelátové formě a skvělému poměru ceny a kvality si své místo v tomto žebříčku bezpochyby zaslouží.

Hlavní body

Výhody:

 • Dobrá cena
 • Kvalitní účinné látky
 • Balení na 2 měsíce

Nevýhody:

 • Pouze 6 surovin
Detailní hodnocení

Kdo ho vyrábí:
Za tímto doplňkem stojí známá česká společnost GreenFood, která si zakládá na doplňcích stravy z kvalitních přírodních surovin. Jejich produkty se pravidelně umisťují i v našich srovnáních, jako je například žebříček nejlepších kolagenů pro ženy nebo srovnání nejlepších předtréninkovek bez stimulantů.

Jak hodnotíme složení:
Pokud by tento doplněk neobsahoval jen a pouze 6 surovin, samozřejmě by si zasloužil výrazně lepší místo v našem žebříčku. Obsažené látky jsou ale velmi kvalitní a například na optimalizaci fungování imunitního systému mohou být díky vitamínu C a extraktu ze šípku opravdu dobré. Bohužel však současně s tímto suplementem musíte brát i jiné doplňky, pokud chcete pokrýt kompletní spektrum potenciálně deficitních mikronutrientů rostlinné stravy, což je škoda.

Závěrečné zhodnocení:
Ačkoliv co do počtu látek je tento suplement značně omezený, ve skutečnosti je velmi dobrý a vzhledem k tomu, že je k dostání za opravdu dobrou cenu, si myslíme, že si určitě najde své kupce.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  389 Kč
Cena:  391 Kč

5. BiotechUSA Vegan Multivitamin

BiotechUSA Vegan Multivitamin

Vitamíny a minerály nemusí být nutně cenově náročné a Vegan Multivitamin od společnosti BiotechUSA je toho jasným důkazem. Za velmi příjemnou cenu tento suplement nabízí hned 22 účinných látek a díky 60 dávkám v balení vám bez problémů vystačí hned na dva měsíce pravidelného užívání.

Hlavní body

Výhody:

 • Dávka na 2 měsíce
 • 22 účinných látek
 • Skvělá cena

Nevýhody:

 • Některé složky nejsou tak kvalitní
Detailní hodnocení

Kdo ho vyrábí:
Za tímto suplementem stojí americká značka suplementů zvaná BiotechUSA, která patří mezi přední světové prodejce sportovní výživy, což je také důvod, proč jsme ji zařadili mezi náš výběr nejlepších značek suplementů na českém trhu.

Jak hodnotíme složení:
BiotechUSA nabízí na první pohled obrovské množství důležitých vitamínů a minerálů, takže si možná říkáte, proč se v našem žebříčku neumístil o něco výše. Problém je, že zatímco výše zmíněné doplňky obsahují kvalitní formy minerálů, tento produkt obsahuje například oxid zinečnatý či oxid hořečnatý, jejichž využitelnost je často předmětem různých diskuzí.

Závěrečné zhodnocení:
I když tento doplněk má po stránce složení určitá negativa, je dostupný za skvělou cenu a řada látek má skvělou využitelnost. Pokud vám jde tedy primárně o to, aby suplement nabízel dobrý poměr ceny a kvality, můžete sáhnout i po tomto suplementu, který v přepočtu na cenu za dávku vychází opravdu dobře.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  349 Kč
Cena:  358 Kč

Jaké látky jsou u veganů deficitní?

Pokud jste již nějakou dobu vegani, jistě jste od různých kamarádů nebo členů domácnosti někdy slyšeli, že nedokážete tělu dopřát všechno, co potřebuje. A pokud jde o makronutrienty jako jsou bílkoviny, sacharidy nebo tuky, je to samozřejmě nesmysl a veganská dieta může být neskutečně pestrá, kvalitní a chutná. Problematické to ale může být s některými mikronutrienty, jejichž zdroje jsou primárně živočišného původu (nebo zdroje rostlinného původu mají nízkou využitelnost), a právě tam je na místě přemýšlet o jejich dodatečné suplementaci. Podle provedených vědeckých studií jsou lidé na rostlinné stravě ohrožení deficitem primárně některých vitamínů skupiny B, vápníku, jódu, zinku či vitamínu D. A právě doplňky stravy určené pro vegany by měly být schopné tento deficit kompenzovat.

Jak vybrat nejlepší veganský multivitamín?

S výběrem nejlepšího veganského multivitamínu by vám měl pomoci samozřejmě náš žebříček nejlepších veganských multivitamínů, který jsme pro vás nezávisle sestavili na základě našich znalostí a zkušeností. Pokud byste si však nevybrali a chtěli zhodnotit kvalitu některého z dalších doplňků, které v tomto srovnání nefigurují, měl by vás zajímat:

 • Obsah účinných látek a jejich kvalita – vyhledávejte minerály v chelátových vazbách a vyhýbejte se například méně kvalitním oxidům nebo síranům
 • Počet látek a jejich koncentrace – ne vždy platí, že čím více látek doplněk obsahuje, tím lepší to je. Klidně se totiž může stát, že doplněk bude mít třeba přes 50 různých látek, ale všechny jen v minimálních koncentracích. Lepší může být preferovat “ochuzený” doplněk, který ale obsahuje dostatek všeho potřebného.
 • Přidaná aditiva – mnohdy stojí za to se podívat také na to, zda doplněk neobsahuje zbytečně navíc látky jako konzervanty, barviva či jiná zbytečná aditiva, která v produktu nutně být nemusí.

A pokud si přesto nejste jisti tím, zda je doplněk vhodný, neváhejte se zeptat v komentářích pod tímto žebříčkem. Pokud bude stát opravdu za to, třeba se při některé z pravidelných aktualizací objeví i v našem srovnání.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.