Veganus: Nezbytný suplement pro vegany i vegetariány? [recenze]

Jen málokterý výživový směr budí mezi laiky takové emoce jako vegetariánství či veganství. A jedním z častých odpůrců těchto směrů je argument, že nezvládnete pokrýt veškeré živiny potřebné pro tělo. A zatímco v případě makronutrientů to je samozřejmě naprostý nesmysl, u vitamínů a minerálů to z části může být pravda. Ale od toho je tu Veganus, suplement, který se snaží doplnit veškeré potenciálně deficitní látky v těle sportovců. O naší zkušenost a hodnocení Veganus se podělíme v této recenzi.

Veganus
Efekt
10.0/10
Příprava
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Vyzkoušejte Veganus na oficiálních stránkách

Na úvod zbývá ještě dodat, že Veganus sice má své vlastní webové stránky, avšak spadá do repertoáru stejné firmy, která vyrábí například námi recenzovaný Primulus nebo Kloubus ze žebříčku nejlepších kloubních výživ. Teď už ale zpátky k dnešní recenzi.

Složení, kterému nemáme co vytknout

U nás v redakci máme samozřejmě s rostlinnou stravou bohaté zkušenosti, a proto moc dobře víme, že i když se snažíte mít sebevíc pestrý jídelníček, nahnat potřebné množství všech důležitých mikronutrientů může být dost složité. A to tím spíš ve chvíli, kdy ještě děláte nějaký sport a máte na příjem vitamínů a minerálů o něco vyšší nároky. Jakmile se ale začnete koukat po nějakých doplňcích, zjistíte, že je to dost náročné. Část z nich totiž neřeší váš problém, protože buď pochází z živočišného zdroje (to je častý případ například BCAA určených pro sportovce), nebo minimálně obsahují želatinovou tobolku. No a když už najdete veganský doplněk, často se zaměřuje pouze na některé z důležitých surovin, což znamená, že musíte suplementovat více různých produktů.

Nebo můžete sáhnout po doplňku Veganus, který obsahuje hned 14 účinných látek, z nichž mnohé jsou pro vegany i vegetariány opravdu nesmírně důležité. Namátkou můžeme zmínit například železo, jehož hlavním zdrojem je pro mnoho lidí maso, dále vitamíny skupiny B, zinek, jód nebo selen. Zkrátka a dobře se jedná o komplexní doplněk, který má hlavu a patu a snad každý, kdo někdy dodržoval striktně rostlinnou stravu, mi dá za pravdu, když řeknu, že tento doplněk obsahuje opravdu snad vše potřebné.

Veganus
Veganus je velmi komplexní a praktický doplněk. 

Velmi jednoduché dávkování

Kromě opravdu nabitého složení musíme na Veganusu ocenit také jednoduché a hlavně nesmírně pohodlné dávkování. Podle oficiálních údajů prodejce byste totiž měli brát jednu kapsli denně. Celé balení tím pádem vydrží na měsíc aktivního užívání, což je vlastně skvělé hned z několika důvodů. Zaprvé nemusíte polykat kvanta tablet a zadruhé pokud začnete první den v měsíci, bude snadné mít přehled o tom, zda jste v daný den již snědli svou dávku mikronutrientů. Nehledě na to, že Veganus nabízí skvělou možnost pravidelného odběru přímo do schránky, kdy vám může s dostatečným předstihem přijít další zásilka. Je to jednoduché a zároveň tím ušetříte i docela dost peněz.

Jak vychází Veganus cenově?

Pokud byste rádi koupili Veganus na jeden měsíc, zaplatíte na oficiálních stránkách tohoto produktu 499 Kč. Při objednání produktů na více měsíců dopředu s možností okamžitého zrušení je to pak jen 424 korun, takže hned 75 Kč ušetříte. Na první pohled se to na měsíční suplementaci může zdát jako poměrně vysoká cena, je ovšem důležité podotknout, že tento doplněk obsahuje skutečně všechno, co potřebujete. A jestli sportujete, stačí vám si k němu přikoupit například některý z produktů z našeho žebříčku nejlepších veganských proteinů a máte vyřešené snad vše, co doopravdy potřebujete. A v takovém kontextu cena suplementů je vlastně velmi příjemná. Nehledě na to, že pokud byste se klíčové složky jako zinek, železo, nebo vitamin B12 rozhodli suplementovat odděleně, vyšlo by vás to ještě mnohem dráž. V konečném důsledku tak i cenově můžeme Veganus jen a pouze doporučit.

Vyzkoušejte Veganus na oficiálních stránkách

 

Je Veganus funkční?

Funkčnost doplňku obsahujícího vitamíny a minerály se samozřejmě hodnotí podstatně hůře než funkčnost například nakopávače. Můžeme však s jistotou říct, že Veganus obsahuje kvalitní a pro tělo dobře využitelné formy všech použitých suplementů. Nenajdete v něm tedy žádné složky s diskutabilní využitelností jako je třeba oxid zinečnatý, sulfát hořečnatý a jiné. Na doplnění obsažených látek je tedy Veganus opravdu spolehlivý.

veganus efekt
Veganus nabízí opravdu prvotřídní složení, které z něj dělá funkční suplement.

Závěrečné zhodnocení: Doplněk, který se rozhodně vyplatí

Veganus má skvělé složení, ve kterém najdete všechny látky, které jsou pro příznivce rostlinné stravy důležité. No a když se k tomu přidá fakt, že cena za tento doplněk je vlastně v porovnání s ostatními možnostmi velmi příjemná a že doplněk je vyroben s ohledem na životní prostředí, není vůbec co řešit. Právem totiž dostanete jeden z nejlepších suplementů svého druhu na trhu.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.