Nejlepší kloubní výživy na trhu 2023 - Recenze nejúčinnějších léků pro vaše klouby

Na trhu najdete stovky nejrůznějších kloubních výživ a vyznat se v nich není vůbec lehké. Některé kloubní výživy stojí tisíce korun, ale přitom obsahují minimum účinných látek. Jiné obsahují látek dostatek, ale pro změnu ve špatné vazbě, kterou tělo nezužitkuje. Nevíte, jakou kloubní výživu vybrat? Ptáte se, co je nejlepší na bolavé klouby? Abychom Vám výběr kloubní výživy usnadnili, připravili jsme pro vás tento žebříček na nejlepší kloubní výživy.

13 nejlepších kloubních výživ na základě testování

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Prom-IN Joint Care Drink Prom-IN Joint Care Drink Efektivní složení, Kvalitní suroviny, Ochucená i neochucená varianta 419 Kč - 1150 Kč
2. Czech Virus Joint Max Ultimate Blend Czech Virus Joint Max Ultimate Blend Extrémně účinné složení, Skvělá chuť, Minimum pojiv a aditiv 748 Kč - 749 Kč
3. Kloubus Kloubus Mimořádně efektivní složení, Vysoká kvalita použitých surovin, Bez kontroverzních barviv a dochucovadel 690 Kč
4. Alavis Triple Blend Extra Alavis Triple Blend Extra Maximální koncentrace látek, Minimum pojiv, Vyživuje, chrání a regeneruje 1007 Kč - 1438 Kč
5. Universal Animal Flex Universal Animal Flex Oddělené porce na každý den, Minimum přidaných látek 1149 Kč - 1279 Kč
6. Barnys Triple Blend Extra silný Barnys Triple Blend Extra silný Maximální koncentrace účinných látek, Bez zbytečně přidaných látek 999 Kč - 1399 Kč
7. Nutrend Flexit Drink Nutrend Flexit Drink Dobré složení, Skvělá chuť, Podporuje flexibilitu kloubů 312 Kč - 390 Kč
8. Aptus Apto-Flex VET Sirup Aptus Apto-Flex VET Sirup Lepší využitelnost díky tekuté formě, Vysoká koncentrace účinných látek 661 Kč - 919 Kč
9. Czech Virus Joint Max Czech Virus Joint Max Vysoce koncentrovaná formule, Minimum pojiv a aditiv, Skvělá cena 339 Kč
10. Extrifit Gela 1000 Extrifit Gela 1000 Nejkvalitnější německá želatina , Žádná aditiva, Skvělá cena 308 Kč - 311 Kč
11. Amix Osteo TriplePhase Concentrate Amix Osteo TriplePhase Concentrate Pouze osvědčené přísady, 140 dávek v balení, Příjemná chuť 795 Kč - 977 Kč
12. Prom-IN Gelatina + Coral Calcium Prom-IN Gelatina + Coral Calcium Vysoce kvalitní hydrolyzovaný kolagen, Komplex pro silné klouby a zdravou pokožku 349 Kč
13. Apotex Colafit Apotex Colafit Krystalicky čistý kolagen, Žádná aditiva, Chrání a posiluje klouby 499 Kč - 581 Kč

Detailní srovnání kloubních výživ

1. Prom-IN Joint Care Drink

Prom-IN Joint Care Drink

Za nejlepší kloubní výživu na trhu považujeme doplněk Joint Care od společnosti Prom-IN, která se se svými doplňky pravidelně umisťuje na předních příčkách našich srovnání.

Tato poměrně nová kloubní výživa disponuje těmi nejkvalitnějšími surovinami na trhu, což je samo o sobě velké plus. K tomu se ale přidává celá řada dalších benefitů - například optimální poměr jednotlivých surovin, dostupnost ve dvou různých variantách a mnoho dalšího. Pokud jste hledali to nejlepší, co můžete jako sportovci svým bolavým kloubům dopřát, Joint Care je jasná volba.

hlavní body
Výhody:
 • Skvělé složení
 • Optimalizovaná dávka MSM
 • Kolageny nejvyšší kvality
 • Dostupnost v ochucené i neochucené variantě
 • Skvělá chuť grepové varianty
Nevýhody: 
 • Při doporučeném užívání obsahuje balení pouze 20 dávek
 • Vysoká cena pro většinu běžných návštěvníků posilovny
shrnutí
O výrobci:

Tento prvotřídní doplněk vyrábí ostřílená firma Prom-IN, která se na českém trhu pohybuje už od roku 1976 a jedná se tak o nejstaršího českého výrobce sportovní výživy.

Jejich produkty prošly mnoha reformami tak, aby vyhovovaly všem atletům a neobsahovaly žádné zbytečné či neúčinné látky. Ve výprodeji se dají všechny produkty této firmy sehnat za opravdu skvělé ceny, a tudíž z hlediska poměru kvality a ceny jen těžko hledají konkurenci.

Složení (v jedné dávce 14g):
 • 5000mg hydrolyzovaného kolagenu Fortigel, který aktivně napomáhá regeneraci kloubní chrupavky. Je to chráněná značka, což zaručuje vysokou kvalitu a čistotu.
 • 5000mg hydrolyzovaného kolagenu Tendoforte, což je typ kolagenu zaměřující se především na poraněné šlachy a vazy, které dostávají u tvrdě trénujících sportovců extrémně zabrat. Urychluje rekonvalescenci po úponovém zranění, pomáhá úspěšně předcházet opotřebování úponů a udrží šlachy a vazy pružné. 
 • 1200mg glukosamin sulfátu zaručujícího lepší pohyblivost kloubů
 • 600mg MSM, který brání před poškozováním chrupavky volnými radikály a je zdrojem síry
 • 600mg chondroitin sulfátu, který se stará o výstavbu a obnovu pojivových tkání
 • 300mg extraktu boswellia serrata, který obsahuje protizánětlivé látky, které pomáhají při akutních bolestech kloubů. 
 • 200mg kyseliny hyaluronové, která slouží ke správné lubrikaci namáhaných kloubů, neboť je součástí synoviální tekutiny
 • 10mg kapsaicinu, který má opodstatnění při snižování bolesti kloubů a svalstva
 • 100mg vitamínu C, který přispívá k novotvorbě kolagenu
Dávkování:

Jedna dávka tohoto produktu představuje 14g, ovšem pokud se chystáte užívat kloubní výživu preventivně, je možné dávkování snížit na polovinu.

V případě ochucené varianty stačí potřebné množství (3 nebo 6 odměrek) rozmíchat v šejkru a vypít, neochucenou variantu je ideální přidat do proteinu či do jiného suplementu.

Závěrečné hodnocení: 

Možná si většina z vás na první pohled všimne především vysoké ceny. Je důležité si ale uvědomit, že vysoká cena reflektuje nákladnost výroby a kvalitu použitých surovin. Z hlediska složení (ať už se jedná o množství účinných látek, či jejich vzájemný poměr) byste totiž jen horko těžko hledali lepší doplněk.

Také díky dvoum variantám bude mít každý z vás snazší výběr, protože zatímco někdo nemá rád umělá sladidla, někomu vadí odporná chuť například Alavisu na čtvrtém místě

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  419 Kč -24%
Cena:  469 Kč -28%
Cena:  523 Kč
Cena:  544 Kč
Cena:  549 Kč
Cena:  649 Kč
Cena:  649 Kč
Cena:  1150 Kč
1093 Kč s kupónem

2. Czech Virus Joint Max Ultimate Blend

Czech Virus Joint Max Ultimate Blend

Upřímně řečeno rozhodnout o prvních dvou místech nebylo díky této kloubní výživě až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Je to pro to, že Czech Virus Joint Max obsahuje extrémně účinné látky ve velmi koncentrovaném množství, skvěle chutná a v neposlední řadě obsahuje minimum pojiv a aditiv.

hlavní body
Výhody:
 • Extrémně silná a efektivní formule pro zdravé klouby
 • Dostupný v tropické příchuti, která opravdu dobře chutná   
 • Neobsahuje žádné nesmyslné látky, které by neměly opodstatnění
Nevýhody: 
 • Balení obsahuje pouze 40 dávek, takže se vyplatí koupit rovnou dvě
 • Ve srovnání s předchozími dvěma produkty je podstatně dražší
shrnutí
O výrobci:

Joint Max Ultimate Blend vyrábí velmi rychle se vyvíjející česká společnost Czech Virus, kterou proslavil především kontroverzní kulturista a MMA zápasník Filip Grznár spolu se svým paring parťákem Pavlem Beranem. Již od svého vzniku v roce 2012 si společnost zakládá na kvalitních doplňcích vyrobených bez zbytečné chemie.

Zároveň je nutné podotknout, že firma sídlí v Brně a všechny vstupní suroviny, které do suplementů používá, mají svůj původ v zemích EU, a tudíž splňují přísné požadavky na čistotu a kvalitu.

Složení v jedné dávce (11,5g):
 • 4000mg hovězích kolagenních peptidů, které patří mezi bioaktivní kolageny I. typu té nejvyšší kvality. Je nutné ocenit, že výrobce nepoužívá obyčejný levný kolagen, který výrobci většinou dávají do svých produktů jako levné plnidlo, ale produkt opatřený i chráněným označením Peptan, jež je známkou naprosté čistoty a vysoké kvality. 
 • 2000mg MSM, který má výrazné protizánětlivé účinky, pozitivně ovlivňuje hojení ran, působí analgeticky a vasodilatačně. 
 • 1600mg glukosamin sulfátu, jež hraje velmi důležitou roli při bolestech či zánětech kloubů a chrupavek. Rovněž dokáže velmi dobře omezit až zastavit ztrátu kloubní chrupavky, ke které dochází při onemocněních jako je artróza či osteoporóza. Jedná se o lék s pomalým uvolňováním, tudíž pozitivní efekty mohou být pozorovány až po 2-3 týdnech pravidelného užívání. 
 • 1000mg chondroitin sulfátu, což je látka zadržující vodu ve tkáních, čímž zajišťuje pevnost, pružnost a odolnost chrupavky. Stejně jako glukosamin patří mezi pomale působící látky, tudíž k viditelným výsledkům je třeba produkt používat dlouhodobě, abyste zaznamenali pozitivní účinky. 
 • 100mg vitamínu C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu, čímž zajišťuje správné fungování cév, chrupavek, zubů, dásní, ale i kůže.
 • 22mg kurkumy, což je konkurencí velmi opomíjená látka, která ale rozhodně má své využití. Kurkuma totiž zajišťuje správné fungování imunitního systému, podporuje trávení, zajišťuje pevnost kloubů a kostí a udržuje zdravá játra. 
 • 20mg hyaluronátu sodného, který je nezbytnou součástí mezibuněčné hmoty, pojivových a nervových tkání. 

Z přidaných látek, které ale nemají žádný efekt na zdraví kloubů, je nutné zmínit aroma, kyselinu citrónovou, kyselinu jablečnou, sušené máslo, xanthanovou gumu, sukralózu a barvivo z papriky.

Dávkování:

Jelikož je tato kloubní výživa instantní, je nutné rozmíchat jednu odměrku (11,5g) s vodou, ideálně pomocí šejkru. Výrobce doporučuje použít 300ml vody, ovšem pokud máte raději méně sladké nápoje, použijte více vody. Tuto dávku bych užíval ideálně po jídle.

Závěrečné hodnocení: 

Czech Virus přišel na trh s kloubní výživou, která jen těžko hledá konkurenci. Disponuje opravdu účinnými látkami v koncentrovaném množství, skvěle chutná a nenajdete v ní žádné přebytečné nesmysly. Ovšem musíte počítat s podstatně vyšší cenou, než jakou zaplatíte za Alavis. A to je bohužel pro spoustu lidí překážka. Jestli vám ale investice do kloubní výživy nevadí, mohu tento produkt s klidným svědomím doporučit.

Edit 23.2.2019: Na kloubní výživu Czech Virus Joint Max Ultimate Blend jsme právě vydali podrobnou recenzi, můžete si ji přečíst na tomto odkazu.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  749 Kč
Cena:  749 Kč
Cena:  748 Kč
Cena:  749 Kč

3. Kloubus

Kloubus

Následující místo v našem žebříčku musí za všech okolností patřit produktu s velmi příznačným názvem. Kloubus patří už dlouho mezi naprostou špičku na trhu s kloubními výživami a popravdě se ani není čemu divit. Disponuje skutečně nadupaným složením ale jeho velkou výhodou je také velmi příjemná chuť, přičemž zrovna chuť patří u většiny konkurenčních produktů spíše k negativům.

HLAVNÍ BODY
Výhody:
 • Skvělé složení
 • 13 účinných látek
 • Bezproblémová příprava
 • Výborná chuť
Nevýhody:
 • Opravdu vysoká cena
SHRNUTÍ
O výrobci:

Kloubus je česká značka, která má ve svém repertoáru pouze tuto kloubní výživu. Motivací pro její vytvoření byla dle slov výrobce špatná kvalita dostupných kloubních výživ, které zkrátka nesplňují to, co se od nich očekává. Kloubus je vyráběn v České republice pod přísným dohledem. A pokud jste si lámali hlavu nad tím, proč je v logu Kloubusu právě nosorožec, je to z toho důvodu, že nosorožec má nejsilnější kosti ze všech savců.

Složení:
 • 2730 mg hydrolyzovaného kolagenu, který je základním kamenem pro pevné a pružné chrupavky
 • 1760 mg glukosamin sulfátu, který zabraňuje ztrátě kloubní chrupavky
 • 500 mg MSM, který zlepšuje hojení a má protizánětlivé účinky
 • 320 mg chondroitin sulfátu, který na sebe váže vodu, čímž zvyšuje odolnost, pevnost a pružnost chrupavky
 • 250 mg vitamínu C pro silný imunitní systém a lepší tvorbu kolagenu
 • 70 mg hořčíku, který se podílí na výstavbě kostí a šlach
 • 50 mg bromelainu, který snižuje bolesti a otoky kloubů
 • 50 mg l-leucinu pro lepší růst svalů v okolí kloubů, a tudíž i jejich lepší fixaci a menšímu zatížení
 • 10 mg k. hyaluronové, která lubrikuje klouby
 • 5 mg zinku, který pomáhá syntéze vápníku, kolagenu i bílkovin
 • 100 μg biotinu, který je nezbytný pro správné fungování vazů a šlach
 • 5 μg vitamínu D3, který je důležitý pro silné kosti a zdravé zuby

Jako barvivo je použit extrakt z červené řepy a slazení má na starost sukralóza a grepové aroma. Aby výrobce zaručil maximální možnou kvalitu svého produktu, na svých stránkách dokonce uvádí certifikát o zdravotní nezávadnosti Kloubusu.

Dávkování:

Jedno balení obsahuje 30 sáčků, přičemž každý sáček v sobě skrývá 9 gramů Kloubusu. Obsah sáčku stačí rozmíchat ve 250 ml vody a vypít.

Závěrečné zhodnocení:

Kloubus je skutečně prvotřídním doplňkem, kterému škodí především jeho vysoká cena. Vzhledem k opravdu povedenému složení jeho koupi rozhodně nebudete litovat a zaručeně vás potěší i překvapivě dobrou chutí. Je vhodný i jako prevence pro lidi, které bolesti kloubů netrápí, ale mají aktivní životní styl, nebo nějak jinak zatěžují své klouby.

4. Alavis Triple Blend Extra

Alavis Triple Blend Extra

Nejlepší kloubní výživou pro sportovce je zcela bezkonkurenčně i Alavis.

Tato kloubní výživa je sice primárně určená pro koně, ale bez jakýchkoliv obav ji mohou brát i sportovci. Obsahuje stejné látky jako kloubní výživa pro lidi, ale v daleko větší koncentraci.

Navíc v ní nenajdete ani žádné zbytečné látky či jiná aditiva. Slouží jak pro regeneraci pohybového aparátu, tak i pro preventivní účely.

hlavní body
Výhody:
 • Velmi vysoká koncentrace účinných látek
 • Zmírňuje bolesti pohybového aparátu a pomáhá jim předcházet
 • Zlepšuje celkovou zdravotní kondici
 • Zpomaluje nebo dokonce zastavuje další poškozování chrupavek
 • Vyživuje, chrání a regeneruje namáhané klouby
Nevýhody: 
 • Nepříjemná chuť
shrnutí
O výrobci:

Ochranná známka ALAVIS™ spadá pod kanadskou společnost LightHouse Internatinal Inc. Všechny přípravky mají prověřenou kvalitu, vysoký obsah účinných látek obsahují unikátní suroviny chráněné patentem. Díky ověřenému a účinnému složení dosáhnete maximálního účinku a bolesti klubů se nadobro zbavíte.

Složení:
 • 2000mg methylsulfonylmethanu (MSM) je látkou, která je v tomto produktu obsažena nejvíce. Jedná se o sloučeninu síry, která má protizánětlivé účinky. Je doporučována při potížích s klouby, alergiích i bolestech svalů. Při užívání po zraněních bylo prokázáno i lepší hojení ran. Taktéž má analgetické, protizánětlivé a vasodilatační účinky. 
 • 1500mg glukosamin sulfátu je bazická sloučenina vznikající z glukózy. Působí pozitivně při bolestech či zánětech šlach a kloubů. Zároveň dokáže zastavit ztrátu kloubní chrupavky, ke které může dojít při osteoporóze či artróze. Na 1kg ALAVIS™ Triple Blend Extra Silný připadá 348g glukosamin sulfátu. 
 • 500mg chondroitin sulfátu je polysacharid nejvíce zastoupený ve strukturách mezibuněčné hmoty chrupavky. V doplňku ALAVIS™ Triple Blend Extra Silný je obsaženo 130g chondroitinu/ 1kg produktu. Význam chondroitinu spočívá ve schopnosti vázat vodu, čímž zajišťuje správné fungování, pevnost, pružnost a odolnost chrupavky.
 • 15mg Collyss je patentovaná směs hydrolyzovaného kolagenu I. typu získaná z chrupavek mořských ryb. Vyskytuje se ve vazivových chrupavkách, šlachách, kostech a kůži. Zároveň je nezbytná pro celkovou pevnost pohybového aparátu. 
 • 22mg Cartidyss je patentovaná směs hydrolyzovaného kolagenu II. typu získaná z chrupavek rejnoků.  Je důležitá pro zachování tvaru chrupavky a její ochraně před deformací. 
Dávkování:

Z vlastní zkušenosti se doporučujeme držet dávkování pro 100 kg koně.

Prvních 14 dní užívání přijměte denně jednu odměrku (4.5g), pak přejděte na půl odměrky (2.25g). Optimálně přípravek Alavis užívejte 3 měsíce, poté udělejte 1-3 měsíce pauzu a v případě nutnosti ho opět nasaďte. 

Závěrečné hodnocení: 

Alavis je doplňkem, jaký na současném trhu nemá konkurenci.

Jedná se o ten nejlepší lék na klouby, který ocení nejen sportovci, ale i běžní nesportující lidé. Vysoká koncentrace účinných látek, žádná zbytečná či neúčinná plnidla a balení, které vystačí bezmála na tři tříměsíční cykly, ho suverénně řadí na čtvrté místo našeho žebříčku.

Edit 5.2.2019: Na kloubní výživu Alavis jsme právě vydali podrobnou recenzi, můžete si ji přečíst na tomto odkazu.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1088 Kč
Cena:  1199 Kč
Cena:  1299 Kč
Cena:  1007 Kč
Cena:  1090 Kč
Cena:  1129 Kč
Cena:  1191 Kč
Cena:  1390 Kč -10%
Cena:  1438 Kč
1366 Kč s kupónem

5. Universal Animal Flex

Universal Animal Flex

Animal Flex je kloubní výživa, která zásobuje tělo důležitými látkami, jako je glukosamin, MSM a chondroitin.

Chrání klouby, posiluje a regeneruje chrupavky a šlachy. Všechny obsažené látky jsou rychle vstřebatelné a účinně napomáhají regeneraci zatěžovaného kloubního aparátu. 

hlavní body
Výhody:
 • Denní dávka je prakticky rozdělena do sáčků
 • Extrémně posiluje klouby, šlachy a vazy
 • Je vhodná jak pro vrcholové silové sportovce, tak pro rekreační sportovce
 • Držitel mnoha ocenění za nejlepší kloubní výživu
Nevýhody:
 • Polykání mnoha tablet a tobolek na jednou
 • Vysoká cena
 • Pouze 44 dávek v balení
shrnutí
O výrobci:

Animal Flex má na svědomí společnost Universal Nutrition, která patří mezi přední světové výrobce suplementů již od roku 1977.

Snaží se cílit na široké spektrum zákazníků a poskytnout jim produkty v prvotřídní kvalitě. Díky rozsáhlým skladům v Holandsku je od roku 2000 dostupná i na evropském poli, kde se stává čím dál tím populárnější.

Složení v jedné dávce:
 • 3000mg Joint Construction Complex (Glukosamin, MSM, chondroitin sulfát A, B) – Pro ochranu chrupavek a výstavbu kloubů. 
 • 1000mg Joint Lubrication Complex (Lněný olej (50 % kyseliny alfa-linolenové, hydrolyzovaný kolagen, kyselina hyaluronová) – Pro správnou lubrikaci namáhaných kloubů, která je nezbytná pro prevenci zranění. 
 • 1000mg Joint Support Complex (Zázvor (kořen), kurkumin (kořen), boswelia (pryskyřice, kyselina boswellianová), quercetin, bromelain – Pro podporu kloubů a lepší regeneraci. 
Dávkování:

Jedna doporučená denní dávka je přesně nadávkována v prakticky uzavřeném sáčku.

Vhodné je užívání s jakýmkoliv jídlem i na lačno. Zapijte dostatečným množstvím vody.

Závěrečné hodnocení: 

Animal Flex je velice účinná kloubní výživa, která je vhodná jak pro sportovce, tak i pro nesportovce.

Díky praktickému sáčku nemusíte přesně odměřovat dávku a k přípravě nebudete potřebovat ani šejkr. Na druhou stranu může být polykání několika tablet za sebou nepříjemné.

Balení obsahuje pouze 44 sáčku (tzn. 44 dávek), což je ve srovnání s předchozími produkty velmi málo.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1159 Kč
Cena:  1279 Kč
Cena:  1149 Kč
Cena:  1198 Kč
1138 Kč s kupónem

6. Barnys Triple Blend Extra silný

Barnys Triple Blend Extra silný

Nejsilnější kloubní výživou pro lidi je Barny’s Triple Blend Extra silný.

Svým složením je víceméně totožný jako Alavis – stoprocentně přírodní a bez přidaných látek. Díky chondroitin sulfátu, glukosaminu, MSM a kolagenům z bezpečného přírodního zdroje budou vaše klouby v naprostém bezpečí.

hlavní body
Výhody:
 • Žádné zbytečné přidané látky
 • Vyživuje, chrání a regeneruje poničené klouby
 • Vysoká koncentrace účinných látek
 • Působí chondroprotektivně 
Nevýhody: 
 • Vyšší cena
 • Velmi špatná chuť
shrnutí
O výrobci:

Značka Barny’s má svůj původ v Kanadě. svetJe rozšířená po celém světě a všude je zárukou kvality a vysoké účinnosti.

Každý výrobek je koncipován tak, aby naplnil vaše očekávání beze zbytku. Díky kvalitním surovinám a profesionální farmaceutické výrobě dnes tato značka oprávněně patří mezi špičku ve svém oboru. 

Složení:
 • 2000mg methylsulfonylmethanu (MSM) je látkou, která je v tomto produktu obsažena nejvíce (na 1kg produktu připadá 435g MSM). Jedná se o sloučeninu síry, která má protizánětlivé účinky. Je doporučována při potížích s klouby, alergiích i bolestech svalů. Při užívání po zraněních bylo prokázáno i lepší hojení ran. Taktéž má analgetické, protizánětlivé a vasodilatační účinky. 
 • 1500mg glukosamin sulfátu je bazická sloučenina vznikající z glukózy. Působí pozitivně při bolestech či zánětech šlach a kloubů. Zároveň dokáže zastavit ztrátu kloubní chrupavky, ke které může dojít při osteoporóze či artróze. Na 1kg ALAVIS™ Triple Blend Extra Silný připadá 348g glukosamin sulfátu. 
 • 500mg chondroitin sulfátu je polysacharid nejvíce zastoupený ve strukturách mezibuněčné hmoty chrupavky. V doplňku ALAVIS™ Triple Blend Extra Silný je obsaženo 130g chondroitinu/ 1kg produktu. Význam chondroitinu spočívá ve schopnosti vázat vodu, čímž zajišťuje správné fungování, pevnost, pružnost a odolnost chrupavky.
 • 15mg Collyss je patentovaná směs hydrolyzovaného kolagenu I. typu získaná z chrupavek mořských ryb. Vyskytuje se ve vazivových chrupavkách, šlachách, kostech a kůži. Zároveň je nezbytná pro celkovou pevnost pohybového aparátu. 
 • 22mg Cartidyss je patentovaná směs hydrolyzovaného kolagenu II. typu získaná z chrupavek rejnoků.  Je důležitá pro zachování tvaru chrupavky a její ochraně před deformací. 
Dávkování:

Užívejte denně 1 odměrku (4,5g) rozmíchanou ve vodě. Pro dochucení můžete do vody přidat citronovou šťávu nebo sladký sirup.

Další možností je rozmíchat jednu odměrku produktu v ochuceném jogurtu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Závěrečné hodnocení: 

Barny’s Triple Blend je tím nejlepším doplňkem stravy na klouby, který je primárně určený pro lidi.

Přestože je svým složením totožný s Alavisem, jeho cena je vyšší.

Díky vysoké koncentraci účinných látek a minimálnímu obsahu přidaných látek se problémů s klouby zbavíte jednou pro vždy a šesté místo našeho žebříčku mu patří zcela zaslouženě

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1379 Kč
Cena:  1399 Kč
Cena:  999 Kč -12%
Cena:  1050 Kč -16%
Cena:  1128 Kč
Cena:  1129 Kč
Cena:  1199 Kč

7. Nutrend Flexit Drink

Nutrend Flexit Drink

Kloubní výživa Flexit drink má velice komplexní složení - obsahuje kromě ověřeného glukosaminu, chondroitinu a MSM také aminokyseliny, kyselinu hyaluronovou a kolagenní bílkoviny a peptidy.

Je vhodný pro všechny osoby, jejichž klouby jsou ohroženy opotřebením způsobeným zvýšenou námahou (obezita, sport, …) a také pro osoby trpící sníženou pohyblivostí klubů.

hlavní body
Výhody:
 • Chrání kloubní pouzdra, chrupavky i vazy před opotřebením
 • Podporuje flexibilitu kloubů
 • Je obohacen o nepostradatelné vitamíny a minerály
 • Dostupný ve 4 příchutích
Nevýhody:
 • Balení obsahuje pouze 20 dávek
 • Vysoká cena
 • Vysoký obsah kolagenní bílkoviny v poměru k ostatním účinným látkám
shrnutí
O výrobci:

Nutrend je jedním z největších českých výrobců suplementů a sportovní výživy. Zároveň je hrdým sponzorem českých olympioniků - Martiny Sáblíkové, Jaromíra Jágra a dalších.

Na rozdíl od většiny firem se nespecializuje pouze na kulturistiku a silové sporty, ale i na sporty vytrvalostní. Všechny své doplňky firma staví na prvotřídní kvalitě, aby svým zákazníkům mohla nabídnout jen to nejlepší.

Složení v jedné dávce:
 • 10000mg kolagenní bílkoviny, která je nezbytná pro správný vývoj, ochranu a výživu chrupavek
 • 300mg glukosaminu pro lepší pohyblivost kloubů
 • 150mg chondroitinu, který se stará o výstavbu a obnovu pojivých tkání
 • 20mg k. hyaluronové, která je hlavní složkou mezibuněčné hmoty a zajišťuje mazlavost, pružnost a měkkost kloubů
 • 300mg MSM, který brání před poškozováním chrupavky volnými radikály 
 • 500mg l-prolinu, která zajišťuje tvorbu kolagenu a urychluje regeneraci pohybového aparátu 
 • 100mg vitamínu C, který podporuje správnou funkci imunitního systému 
 • 5mg vitamínu B6, který je nezbytný pro metabolické pochody v organismu
 • 7,5 µg vitamínu D3, který podporuje vstřebávání vápníku 
 • 120 mg vápníku, který je nezbytný pro stavbu kostí 
 • 55mg hořčíku, který působí blahodárně proti stresu 
Dávkování:

Dávku 20g rozmíchejte ve 250-300ml vody a vypijte ráno na lačno. Doporučené dávkování nepřekračujte. 

Závěrečné hodnocení: 

Produkt Flexit Drink má velmi dobré složení i cenu. Bohužel balení obsahuje pouze dvacet dávek, což je velmi málo.

Drobnou vadou na složení je až zbytečně vysoký obsah kolagenních bílkovin, které jsou velmi levné, protože je tělo nedokáže maximálně zužitkovat. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  312 Kč -20%
Cena:  390 Kč
Cena:  390 Kč
Cena:  329 Kč
Cena:  329 Kč -15%
Cena:  359 Kč
Cena:  382 Kč
363 Kč s kupónem

8. Aptus Apto-Flex VET Sirup

Aptus Apto-Flex VET Sirup

Podobně jako vítěz našeho žebříčku je i tato kloubní výživa primárně určená pro zvířata, ale bez obav ji mohou užívat i lidé.

Tento sirup nabízí unikátní složení pro ochranu klubů, vazů a chrupavek a slouží jak k prevenci, tak i k léčbě ortopedických onemocnění kloubů.

hlavní body
Výhody:
 • Skvělé složení
 • Lepší vstřebatelnost díky tekuté formě
 • Vyživuje a regeneruje vazy i chrupavky
 • Dobře chutná
Nevýhody:
 • Pouze 25 dávek v balení 
 • Vyšší cena
shrnutí
O výrobci:

Orion Pharma je jednou ze tří divizí společnosti Orion Group, která byla založena roku 1917.

Orion Pharma se specializuje na vývoj, výrobu a marketing veterinárních a humánních léčivých přípravků. Společnost se specializuje především na farmaceutické přípravky z oblasti léčby neurologických onemocnění, kardiovaskulárních poruch a bronchiálního astmatu.

Složení ve 100ml:
 • 14000mg hydrolyzovaného kolagenu pro správný vývoj, ochranu a výživu chrupavek
 • 1000mg MSM, který brání před poškozováním chrupavky volnými radikály
 • 800mg glukosaminu pro lepší pohyblivost kloubů
 • 400mg chondroitinu, který se stará o výstavbu a obnovu pojivých tkání
 • 140mg k. hyaluronové, která je hlavní složkou mezibuněčné hmoty a zajišťuje mazlavost, pružnost a měkkost kloubů
 • 120mg vitamínu E, který pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu a zabraňuje kornatění cév 
Dávkování:

Na každých 20kg tělesné hmotnosti připadá 5ml tohoto léčivého přípravku. Celkovou dávku můžete rozdělit do několika menších dávek a konzumovat 2-3 krát denně s jídlem.

Závěrečné hodnocení: 

Pokud byste měli jistě pochybnosti týkající se užívání kloubní výživy určené pro zvířata, doporučujeme si přečíst tento článek.

Kloubní výživa Aptus Apto-Flex má velmi dobré složení a na rozdíl od konkurenčních produktů je díky tekuté formě skvěle vstřebatelná. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  661 Kč -14%
Cena:  662 Kč -13%
Cena:  895 Kč
Cena:  919 Kč

9. Czech Virus Joint Max

Czech Virus Joint Max

Joint Max je účinná kloubní výživa od společnosti Czech Virus.

Obsahuje pouze věřené ingredience, jako je glukosamin, MSM, chondroitin, Boswelli a vitamin C, který napomáhá normální tvorbě kolagenu. Je vhodný jako prevence proti bolestem

hlavní body
Výhody:
 • Extrémně silná a efektivní formule
 • Skvělá cena
 • V každé tabletě obsahuje 850mg účinných látek
 • Vyživuje klouby 
Nevýhody:
 • Pro maximální účinek jsou za potřebí dvě balení 
 • Pouze 60 dávek v balení
 • Jen 5 účinných látek
shrnutí
O výrobci:

Joint Max vyrábí všem velmi dobře známá firma Czech Virus, kterou proslavil především kontroverzní kulturista Filip Grznár a jeho sparing Pavel Beran.

Již od roku 2012, kdy se v hlavách tvůrců začal rodit první nápad, si firma zakládá na kvalitních produktech bez zbytečné chemie. Všechny vstupní suroviny, které Czech Virus používá při výrobě svých produktů, mají svůj původ v EU.

Složení v jedné dávce (2 tablety):
 • 421mg glukosamin sulfátu - Působí pozitivně při bolestech či zánětech šlach a kloubů. Zároveň dokáže zastavit ztrátu kloubní chrupavky, ke které může dojít při osteoporóze či artróze. 
 • 200mg MSM - má protizánětlivé účinky. Je doporučován při potížích s klouby, alergiích i bolestech svalů. Taktéž působí analgeticky, protizánětlivě a vasodilatačně.
 • 111mg chondroitin sulfátu – význam chondroitinu spočívá ve schopnosti vázat vodu, čímž zajišťuje správné fungování, pevnost, pružnost a odolnost chrupavky.
 • 50mg vitamínu C – Pro normální tvorbu kolagenu a podporu imunitního systému. 
 • 80 mg Boswellia Serrata – Obsahuje protizánětlivé látky, které pomáhají při bolestech kloubů a zmírňují zánětlivé procesy.
Dávkování:

Užívejte 2-4 tablety denně nejlépe s jídlem. Zapijte dostatečným množstvím vody. 

Závěrečné hodnocení:

Joint Max je kloubní výživa vhodná pro každého, kdo nechce za suplementy utratit celou výplatu a zároveň hledá kvalitní a účinný lék na bolavé klouby.

Jedná se o velice silnou a efektivní formuli. Joint Max má navíc svůj původ přímo v ČR.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

10. Extrifit Gela 1000

Extrifit Gela 1000

Gela 1000 je kloubní výživa s vysokým obsahem hydrolyzátu želatiny, která je bohatým zdrojem naštěpených kolagenních peptidů.

Je vhodný jak pro osoby se zvýšeným opotřebením kloubního aparátu, tak i pro jedince se zvýšenou námahou (sportovci, lidé s nadváhou). Ocení ho i osoby se sníženou pohyblivostí kloubů. 

hlavní body
Výhody:
 • Nejkvalitnější německá želatina 
 • 500mg v jedné kapsli
 • Skvělá cena
Nevýhody:
 • Pouze jedna aktivní složka
shrnutí
O výrobci:

Značka Extrifit se na trhu pohybuje od roku 2007 a za tu dobu se z ní stal přední výrobce sportovní výživy v České republice.

Všechny nabízené doplňky jsou vyvinuty speciálně na míru všem silovým sportovcům a kulturistům. Vizí firmy je vyrábět doplňky, které budou efektivně podporovat nárůst svalové hmoty a síly a účinně bojovat s podkožním tukem. 

Složení v jedné kapsli:
 • 500mg hydrolyzátu želatiny Gelita Sol M Agglo, která je velkým zdrojem bílkovin pro stavbu kolagenu, který je základním stavebním kamenem pro kloubní chrupavku. Chrání a vyživuje šlachy, vazy i chrupavky. Je vysoce dostupný a snadno vstřebatelný.
Dávkování:

Základní denní dávku tvoří 2-3 kapsle, které doporučujeme užívat nejlépe na lačno. Při zvýšeném zatížení pohybového aparátu nebo při obtížích doporučujeme užívat 3 kapsle 2-3 denně.

Závěrečné hodnocení: 

Hydrolyzát želatiny je skvělou volbou především jako prevence proti bolestem pohybového aparátu.

Cenově je dostupný a obsahuje vysoké množství účinné látky. Na druhou stranu se nemůže rovnat komplexním produktům, které obsahují hned několik účinných látek

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  308 Kč
Cena:  308 Kč
Cena:  311 Kč

11. Amix Osteo TriplePhase Concentrate

Amix Osteo TriplePhase Concentrate

Osteo TriplePhase je spolehlivá kloubní výživa složená z osvědčených složek jako je glukosamin, chondroitin, MSM a vitamín C.

Poskytuje komplexní ochranu kostí, chrupavek i zubů a podporuje přirozené fungování cév. Je vhodná jak pro prevenci úrazu pohybového aparátu, tak i jako lék na již probíhající problémy.

hlavní body
Výhody:
 • Dobré složení
 • Vysoká koncentrace účinných látek
 • 140 dávek v balení 
Nevýhody:
 • Vyšší cena
shrnutí
O výrobci:

Amix je jednou z nejuznávanějších evropských společností v oblasti sportovní výživy.

Všechny své produkty staví na kvalitě, čímž si získal důvěru mnohých profesionálních i amatérských sportovců. Amix sponzoruje i předního českého kulturistu Milana Šádka nebo skvělou slovenskou bikinu Timeu Trajtelovou.

Složení v jedné dávce:
 • 2000mg MSM, který brání před poškozováním chrupavky volnými radikály
 • 1600mg glukosamin sulfátu pro lepší pohyblivost kloubů
 • 600mg chondroitin sulfátu, který se stará o výstavbu a obnovu pojivých tkání
 • 300mg vitamínu C, který podporuje správnou funkci imunitního systému 
Dávkování:

Užívejte jednu odměrku (cca 5g) denně. Rozmíchejte ji ve vodě a vypijte spolu s jídlem. Produkt tímto způsobem užívejte 3 měsíce a poté na měsíc vysaďte. 

Závěrečné hodnocení: 

Pokud hledáte kvalitní kloubní výživu a nevadí Vám si za ni připlatit, je Osteo TriplePhase tou pravou volbou.

Výhodou je i dostupnost ve 2 skvělých příchutích- citron a pomeranč.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  977 Kč
Cena:  795 Kč
Cena:  819 Kč
Cena:  919 Kč

12. Prom-IN Gelatina + Coral Calcium

Prom-IN Gelatina + Coral Calcium

Gelatina + Coral Calcium je jedinečná kloubní výživa složená z hydrolyzovaného kolagenu a speciálního korálového vápníku, který představuje jednu z nejlépe vstřebatelných forem vápníku vůbec.

Vysoce bioaktivní kolagenové peptidy účinně pomáhají v boji proti artróze i osteoporóze. Tato kloubní výživa je vhodná pro sportovce i osoby s nadváhou.

hlavní body
Výhody:
 • Skvělá cena
 • Komplex pro silné klouby a zdravou pokožku
 • 360 tablet v balení
Nevýhody:
 • Malý obsah účinných látek ve srovnání s konkurencí
shrnutí
O výrobci:

Produkt Gelatina + Coral Calcium vyrábí ostřílená firma Prom-IN, která se na českém trhu pohybuje už od roku 1976.

Jejich produkty prošly mnoha reformami tak, aby vyhovovali všem atletům a neobsahovali žádné zbytečné či neúčinné látky. Ve výprodeji se dají všechny produkty této firmy sehnat za opravdu skvělé ceny.

Složení ve 100ml:
 • 42mg vápníku, který je nezbytný pro stavbu kostí 
 • 1140mg hydrolyzované želatiny, která je velkým zdrojem bílkovin pro stavbu kolagenu, který je základním stavebním kamenem pro kloubní chrupavku. Chrání a vyživuje šlachy, vazy i chrupavky. Je vysoce dostupný a snadno vstřebatelný. 
Dávkování:

Jedna dávka produktu Gelatina + Coral Calcium představuje 1-3 kapsle. Denně je možné užívat 1-3 dávky. Pokaždé zapijte dostatečným množstvím vody.

Závěrečné hodnocení: 

Produkt Gelatina + Coral Calcium je skvělou volbou zejména pro sportovce, kteří chtějí kloubní výživu užívat preventivně, aby předešly možným problémům vzniklým namáháním pohybového aparátu.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  349 Kč

13. Apotex Colafit

Apotex Colafit

Colafit je krystalicky čistý kolagen, který vyživuje a chrání namáhané klouby.

Je vhodný pro sportovce i pro seniory a jedná se o jediný produkt na trhu, který obsahuje krystalicky čistý kolagen I. typu. V Colafitu najdete hned 99,9% tohoto vysoce kvalitního kolagenu.

hlavní body
Výhody:
 • Chrání a posiluje klouby
 • Neobsahuje žádné příměsi ani těžké kovy
 • Jedno balení vydrží na čtyři měsíce
Nevýhody:
 • Pouze jedna aktivní složka
shrnutí
O výrobci:

Dacom Pharma je česká firma založená roku 1992, která se specializuje na výrobu kvalitních přípravků na kluby s obsahem kolagenu.

Nosným produktem této firmy je právě Colafit, který se v téměř nezměněné podobě prodává dodnes a jeho popularita neustále roste

Složení na 100g:
 • 99900mg lyofilizovaného kolagenu I. typu, který je základním stavebním kamenem pro kloubní chrupavku. Chrání a vyživuje šlachy, vazy i chrupavky. Je vysoce dostupný a snadno vstřebatelný.
Dávkování:

Užívejte jednu kostičku Colafitu denně nejlépe ráno na lačno. Přestože je snadno polykatelný i bez zapíjení, vodou se jeho kvalita ani účinnost nijak nezmění.

Závěrečné hodnocení: 

Čistý kolagen je skvělou volbou takřka pro každého.

Jedno balení vydrží na 4 měsíce aktivního užívání a navíc nestojí příliš mnoho peněz. Bez obav ho mohou užívat i diabetici a je vhodný také pro děti od 2 let.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  499 Kč -35%
Cena:  529 Kč
Cena:  529 Kč
Cena:  559 Kč
Cena:  581 Kč

Test kloubních výživ

Naše recenze nejsou jen náhodně sestavené a neúčinné produkty, které se snažíme doporučovat kvůli zisku. Kloubním výživám přikládáme velký důraz a máme s nimi za léta sportování bohaté zkušenosti. Do našeho žebříčku jsme proto použili opravdu jen ty nejlepší a zaměřili jsme se na kritéria, která jsou pro každého spotřebitele důležitá:

 • složení 
 • cena 
 • účinnost 
 • počet dávek v balení
 • a další...

Na konci tohoto procesu tak stojí naprosto objektivní žebříček, který by vám měl při rozhodování pomoci. Nemáme svoje vlastní supementy, které bychom doporučovali a nejsme ani sponzorovaní žádným výrobcem sportovní výživy, takže si můžeme dovolit naprostou objektivitu.

Kloubní výživy pod drobnohledem: Benefity, dávkování a osobní zkušenosti

Jakou kloubní výživu tedy vybrat

Pokud bych měl ze své vlastní zkušenosti doporučit jednu kloubní výživu, rozhodně by to byl Alavis.

Má opravdu vysoký obsah účinných látek, neobsahuje zbytečné nefunkční složky (protispékavé látky, barviva, zvlhčovadla atp.) a cena je opravdu skvělá, pokud vezmete v potaz, že vám celé balení vystačí na tři tříměsíční cykly. Jedinou nevýhodou může být velmi nepříjemná chuť, ovšem kloubní výživa rozhodně není doplněk, který byste si měli vybírat podle chuti.

Jestli chcete nepříjemnou chuť co nejvíce redukovat, doporučuji prášek nerozmíchávat ve vodě, ale vsypat dávku rovnou do úst a zapít dostatečným množstvím vody.

Která kloubní výživa bude nejúčinnější pro moje klouby?

Na rozdíl od předtréninkových suplementů nepůsobí kloubní výživy na každého člověka jinak, ale mají většinou totožný účinek.

Z vlastní zkušenosti Vám můžeme doporučit vítěze našeho žebříčku - Alavis Triple Blend, který na současném trhu nemá konkurenci.

Tato kloubní výživa je vhodná pro kulturisty, běžce, cyklisty i další sportovce. Mezi uživateli se setkává s velmi dobrými recenzemi, neobsahuje žádné zbytečné či neúčinné látky a balení vydrží na několik měsíců. 

Pro který typ lidí je kloubní výživa určena

Kloubní výživu může užívat naprosto každý, ale pro některé typy lidí je naprosto nezbytná. Pro jaké? 

Pro vrcholové sportovce 

Vrcholoví sportovci svůj kloubní aparát velmi často zatěžují, a proto je pro ně užívání kloubní výživy namístě. Doporučujeme ji užívat preventivně, protože při bolestech kloubního aparátu je již pozdě a hrozí vám, že budete se sportem muset na nějaký čas přestat.

Pro kulturisty  

Kulturistika je sport, který klouby zatěžuje opravdu enormně- jednak neustálým zvedáním těžkých činek a jednak také nadměrnou hmotností sportovce. I tady je preventivní užívání kloubní výživy na místě. 

Pro sportující děti 

Užívání kloubní výživy je velice důležité i pro sportující děti, které kloubní aparát zatěžují nejenom pohybem, ale také svým rychlým růstem. Užívání kloubních výživ pro vrcholové sportovce by bylo u dětí spíše kontraproduktivní, ale suplementace vápníku a železa je namístě. 

Pro běžce 

Opět se dostáváme k nadměrnému zatěžování kloubního aparátu. U běžců jsou navíc přetěžovány pouze specifické klouby, především kolena a kyčle. I tady je suplementace kloubní výživy více než vhodná.

Pro vegany a vegetariány

Značná část látek, které jsou nezbytné pro správné fungování kloubního aparátu, se získává z produktů živočišného původu a vegetariáni a vegani jsou o ně tím pádem ochuzeni. I zde je tedy kloubní výživa na místě. Pozor si ovšem musíte dávat při jejím výběru, protože například glukosamin se získává extrakcí z chrupavek, a tudíž je pro vegetariány i vegany nevhodný. 

Pro ženy 

Potíže s klouby trápí podle mnohých poznatků více ženy než muže, a proto je i pro ně kloubní výživa důležitá. Pro ženy jsou vhodné stejné kloubní výživy, jako pro muže. Inspirovat se můžete kterýmkoliv doplňkem našeho žebříčku, nebo si můžete nemíchat vlastní podle našeho návodu. 

Pro fotbalisty, volejbalisty, cyklisty  

Sport je sice skvělá věc, ale je velmi důležité dbát na správnou výživu, jinak své tělo vystavujete vysokému riziku zranění. Je jasné, že pokud sportujete rekreačně jednou týdně s kamarády, kloubní výživa není nutná. Jestli ale sportujete pravidelně a chcete se neustále zlepšovat, kloubní výživa je rozhodně důležitá, ať už děláte jakýkoliv sport. 

Doporučujete prášek, tablety nebo tekutou formu?

Při výběru ideálního kloubního doplňku je důležité si uvědomit, že největší roli v účinnosti nehraje forma doplňku, ale obsah účinných látek.

Obecně je známo, že tekutá forma doplňků bývá tělem nejlépe zužitkována. To je sice pravda, nicméně obsah účinných látek v takovýchto doplňcích je ve většině případů až směšně malý. Základ tekutých produktů totiž musí tvořit čištěná voda, zahušťovadla, stabilizátory a další přidané látky, které zabírají místo účinným látkám. 

Proto tedy ještě jednou připomínáme, že nejdůležitější není forma produktu, ale skutečný obsah účinných látek.

TIP: Podívejte se na seznam 37+ dárků pro sportovce.

A jakou zkušenost máte s kloubními výživami vy? 

Mohu kloubní výživy pro koně/psy užívat i já, člověk?

Tato otázka bývá velmi často diskutovaným tématem, ale odpověď je přitom naprosto jednoduchá. Samozřejmě, že ano.

Kloubní výživy určené primárně pro zvířata obsahují v naprosté většině případů stejné účinné látky jako kloubní výživy pro člověka, ale v daleko větší koncentraci. I když je to na jednu stranu zvláštní, je to pravda.

Ptáte se, proč tomu tak je?

Je to víceméně jednoduché. Majitelé koní za toto zvíře zaplatí několik set tisíc, a proto pro ně zákonitě chtějí to nejlepší. A nevadí jim za to připlatit. Kdežto většina běžných smrtelníků přemýšlí nad tím, jak ušetřit a za kloubní výživu rozhodně nechtějí utrácet ani korunu navíc. Výrobci těmto lidem vychází vstříc vytvořením neúčinného, ale levného doplňku na klouby. 

Z vlastních zkušeností Vám můžeme tento typ kloubních výživ jedině doporučit, protože po sérii neúspěšného užívání nejrůznějších „lidských“ kloubních výživ naše problémy s klouby odstranil až právě vítěz našeho žebříčku Alavis.

 

Jak se pozná opravdu kvalitní kloubní přípravek?

Stejně jako u všech ostatních suplementů na trhu platí i u kloubní výživy, že nejdůležitější je zkontrolovat obsah účinných látek a porovnat ho s konkurenčními produkty. Kvalitní přípravek na klouby by měl obsahovat velice účinnou směs chondroitinu, glukosaminu a methylsulfonylmetanu (MSM).

Zajímá Vás, proč právě tyto látky?

Protože jsou nejlépe využitelné. Methysulfonylmetan zlepšuje hojení ran a má protizánětlivé účinky, glukosamin zabraňuje ztrátě kloubní chrupavky a chondroitin na sebe dokáže vázat vodu, čímž zajišťuje správné fungování, pevnost, pružnost a odolnost chrupavky.

Zastoupení těchto tří látek v nejlepším poměru nabízí vítěz našeho žebříčku - Alavis Triple Blend. Drtivá většina ostatních látek je nefunkční a slouží jen jako tahák na peníze.

Často kladené otázky ke kloubních výživám

 

Jak dlouho používat kloubní výživu?

Obecně se doporučuje v kuse brát kloubní výživu alespoň 3 měsíce. Pokud aktivně cvičíte a zatěžujete klouby, pak minimálně 3 měsíce ale lze ji brát v podstatě pořád.

 

Jaká kloubní výživa je nejlepší?

1. místo našeho srovnání patří produktu Prom-IN Joint Care Drink, který jsme testovali a na základě složení nám vyšel nejlépe. Pro aktuální pořadí kloubních výživ se můžete podívat na naši přehlednou tabulku

Zdroje textu

 1. ROUBÍK, Lukáš. Moderní výživa ve fitness a silových sportech. Praha: Erasport, [2018]. ISBN 978-80-905685-5-6.

 2. CLARK, Nancy. Sportovní výživa: stravovací plán, potravinové doplňky, strava před výkonem i po něm, specifické výživové potřeby, hubnutí bez hladovění, recepty. 4. vydání. Přeložil René SOUČEK, přeložil Monika SOUČKOVÁ. Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-1030-8.

 3. Institut moderní výživy. Institut moderní výživy [online]. Dostupné z: https://www.institutmodernivyzivy.cz/

 4. Glukosamin – Wikipedie. [online]. Dostupné z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Glukosamin

 5. PAVELKA, K. Farmakoterapie revmatických onemocnění. 1. vyd. Praha: Grada, 2005, 434 s. ISBN 80-247-0459-5.

 6. FREI, R. Viskosuplementace v léčbě osteoartrózy. Farmakoterapie. Praha: Farmakon Press, 2014, roč. 10, č. 3, s. 301-304

 7. DUNGL, P. Ortopedie. 2. vyd. Praha: Grada Publishing, 2014, 1273 s. ISBN 80-247-0550-8.

 8. BRUYERE O., PAVELKA K., ROVATI L. C., DEROISY R., OLEJAROVA M., GATTEROVA J., GIACOVELLI G. a A. REGINS Glucosamine sulfate reduces osteoarthritis progression in postmenopausal women with knee osteoarthritis: evidence from two 3-year studies. Menopause. 2004, 11(2): 138-43. ISSN 1530-0374

 9. REGINSTER, J. Y., R. DEROISY, C. ROVATI, R. L. LEE, E. LEJEUNE, O. BRUYERE, G. GIACOVELLI, Y. HENROTIN, J. E. DACRE a kol. Long-term effects of glucosamine sulphate on osteoarthritis progression: a randomised, placebo-controlled clinical trial. Lancet. 2001, 357(9252): 251-256. ISSN 00995355

 10. FRANSEN, M., AGALIOTIS M., L. NAIRN, M. VOTRUBEC, L. BRIDGETT, S. SU, S. JAN, L. MARCH, J. EDMONDS, et al. Glucosamine and chondroitin for knee osteoarthritis: a doubleblind randomised placebo-controlled clinical trial evaluating single and combination regimens. Annals of the Rheumatic Diseases

 11. RAILHAC, J-J., M. ZAIM, A-S. SAUREL, J. VIAL a B. FOURNIE Effect of 12 months treatment with chondroitin sulfate on cartilage volume in knee osteoarthritis patients: a randomized, double-blind, placebo-controlled pilot study using MRI. Clinical Rheumatology. 2012, 31(9): 1347-1357

 12. FRIZZIERO, L., GOVONI, E. a P. BACCHINI Intra-articular hyaluronic acid in the treatment of osteoarthritis of the knee: clinical and morphological study.Clinical and experimental rheumatology, 1998, 16: 441-449

Diskuze (51)

Marek
Březen 16, 2018

Dobrý den, můžete mi napsat názor na produkt collagen hydrolyzovany 1000g hydrolyzat kolagenu od 4fitness ? Kdyby byl zařazen do testu, na jaké příčce by se cca umístil, byl by konkurenceschopný? Děkuji Marek

Souhlasím(+6)
Nesouhlasím(0)
Miroslav Dvořák
Březen 21, 2018

Dobrý den Marku, Podle složení vypadá hydrolyzovaný kolagen od 4fitness.cz velmi dobře a konkurenceschopný by rozhodně byl. Neobsahuje aditiva, kolagen je hydrolyzovaný a pouze I. a III. typu, tudíž volba je to dobrá. Na druhou stranu nevidím příliš velký přínos v nákupu kilového balení, kolagen není protein a tato velikost mi přijde zbytečná. Vzhledem k tomu, že jsem ho já, ani nikdo z našeho týmu SvětFitness nevyzkoušeli, nemůžeme soudit z vlastních zkušeností.

Souhlasím(+6)
Nesouhlasím(0)
David
Duben 20, 2018

Dobrý den,

Chtěl bych poprosit o názor na Flexit Gold Drink 400g. Jestli má něco navíc (lepšího) než Alavis, nebo naopak co mu chybí.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Duben 21, 2018

Ahoj Davide,

U Flexit Gold Drink je největším problémem cena, protože v balení za 500 Kč máte 20 dávek. Další nevýhodou je samozřejmě vysoký obsah kolagenní bílkoviny, která je levná a ne příliš účinná. Protože tvoří 45% obsahu, není zde prostor pro vyšší koncentraci účinných látek typu MSM, Chondroitin či glukosamin. Oproti Alavisu má sice pár složek navíc, ale zastávám názor, že vitamíny a minerály se mají tělu dodávat z oddělených suplementů, nehledě na to, že zde není nikde uvedena forma obsažených minerálů a vitamínů, a tudíž se ani nedá určit jejich vstřebatelnost.

Alavis je výborný právě díky svojí čistotě. Pokud se podíváte do složení Flexit Gold Drinku, najdete tam protispékavé látky, regulátory kyselosti, sladidla a další, proto bych vám ho příliš nedoporučoval.

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Marián Rohály
Duben 30, 2018

Zdravím

Docela mi chybí ve vašem testu přípravek: Evris Flex Blend 800g ?

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(-1)
Mirek Dvořák
Květen 1, 2018

Ahoj Mariáne,

Pokud jde o Evris Flex Blend, rozhodně to není špatná volba. Obsahuje 4 vysoce kvalitní a účinné složky, a tudíž určitě může pomoct. Mně osobně v ochucené variantě přípravku trošku vadí barviva, protispékavé látky, aromata, sladidla,... které například Alavis vůbec neobsahuje. Jinak z hlediska ceny je s Alavisem +- srovnatelný, ale koncentrací účinných látek vyhrává Alavis. I tak ale může být dobrou volbou. Vyzkoušejte a uvidíte :)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Michal
Květen 16, 2018

Zdravím,

na základe Vašej recenzie som si vybral Alavis a mám otázku ohľadom dávkovania. Je v podstate jedno, kedy si dávku dám? Či ráno na lačno, v priebehu dňa alebo pred spaním? Kvôli hnusnej chuti miešam dávku v citrónovej vode, vtedy sa to dá v pohode vypiť :D Som ale zvyknutý piť citrónovú vodu ráno na lačno, smiem si teda dať dávku ráno? alebo radšej večer pred spaním, nie som si teraz istý, či je rozumné pred spánkom vypiť citrónovú šťavu

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Miroslav Dvořák
Květen 17, 2018

Ahoj Michale, díky za zajímavý dotaz!

Alavis je určitě dobrou volbou, rozhodně ho doporučuji. Dávkování kloubní výživy uvádí různé weby různě, ovšem já doporučuji v ideálním připadě rozdělit denní dávku alespoň na 2 části a přijímat je po jídle, aby byly tkáně zásobeny živinami postupně.

Pokud jde o vodu s citronem, je to určitě skvělá volba pro detoxikaci organismu/nastartování metabolismu po probuzení. Nicméně s pitným režimem před spaním už by se to příliš přehánět nemělo- laicky řečeno jde mimo jiné i o to, že ledviny budou přes noc fungovat a to může omezit regeneraci svalů.

Osobně bych tedy dával vodu s citronem ihned po probuzení, první dávku Alavisu až po snídani a druhou dávku Alavisu například až po obědě. Pokud ale kvůli práci nebo z jakýchkoliv jiných důvodů nemůžete užívat kloubní výživu po obědě, není příliš velkým problémem ani přijímání najednou.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Martin za Zoofix
Červen 18, 2018

Zdravím a chválím otevřenost autorů tohoto žebříčku za to, že mapují reálný obraz toho, co se užívá. Tedy nejen přípravky určené přímo lidem. Když zareaguji na otázku na konči článku o zkušenostech s kloubní výživou, potom mi v žebříčku chybí ještě Geloren HA, na který máme v rámci eshopu od zákazníků největší ohlasy. Myslím, že by si díky svému složení a účinku v žebříčku také zasloužil své místo.

Souhlasím(+7)
Nesouhlasím(0)
Miroslav Dvořák
Červen 23, 2018

Ahoj Martine,

děkujeme za slova chvály na náš žebříček, přesně toto bylo jeho účelem. Pokud jde o Geloren HA, také jsem na něj slyšel dost pozitivních recenzí. Třeba ho výhledově vyzkoušíme a v případě, že bude dobrý, ho do žebříčku dodatečně zařadíme. Děkujeme za tip!

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Lenka Vomačková
Srpen 6, 2018

Zdravím,mohu se zeptat na Váš názor ohledně výrobku Flexigel,děkuji za odpověď.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(-1)
Mirek Dvořák
Srpen 12, 2018

Dobrý den,

Flexigel jsem nikdy osobně neužíval, takže nemohu hodnotit z vlastní zkušenosti. Z toho, co vidím ve složení, na mě ale příliš dobře nepůsobí- jedinou účinnou látkou, která v tomto případě zajišťuje silné a pevné kosti, je kolagen. A to je v podstatě "odpadní" bílkovina - je opravdu velmi levná. Spektrum vitamínů skupiny B je sice bezva, ale v kloubní výživě nemá přílišné opodstatnění, protože tyto látky zajišťují především metabolismus makronutrientů. Vzhledem k opravdu vysoké ceně bych rozhodně zvolil jiný produkt- ušetříte a ještě budete spokojenější s výsledky. :) Pokud investujete například do Alavisu, tak sice příliš neušetříte, ale balení Vám vydrží o mnoho déle.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Lenka Vomáčková
Srpen 19, 2018

Děkuji za Vaši odpověď,jěště bych měla jeden dotaz ,jaký je Váš názor na užívání obč. želatiny při artroze kyčel. kloubu ?Děkuji za odpověď

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Srpen 19, 2018

Dobrý den,

Artróza kyčelního kloubu je poměrně rozsáhlé degenerativní onemocnění, které (zpravidla) vzniká přetěžováním kloubu. Kdežto kloubní výživy jsou určeny spíše pro preventivní využívání. Jelikož neznám podrobnosti vašeho problému, nemohu ani objektivně posoudit, zda vám kloubní výživa může pomoci. Osobně bych tedy doporučil návštěvu lékaře, pravidelné izometrické protahování a uvolňovací cvičení (senzomotorické cviky, BOSU, atp.)

Jinak pokud jde o želatinu, nemyslím si, že by tento problém dokázala vyřešit.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Daniel Kaňka
Srpen 22, 2018

Dobrý den,

Jaký je tedy rozdíl mezi Alavisy, které ve Vašem žebříčku zaujímají první a druhé místo?

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Srpen 24, 2018

Dobrý den,

Vítěz žebříčku vychází o necelých 100 Kč levněji, jinak tam rozdíl není v podstatě žádný. Složení stejné, chuť stejná,... :)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Pavel Vančura
Srpen 28, 2018

Dobrý den.

Zajímalo by mne srovnání kloubní výživy GELOREN HA s ALAVIS Triple Blend.

Děkuji za odpověď

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Petr
Říjen 9, 2018

Dobrý den, zajímal by mě váš názor na produkt "Gelapony Chondro" - prášek (pro koně).

Oproti "ALAVIS Triple Blend Extra silný" totiž obsahuje obrovské množství KOLAGENích peptidů, a žádné MSM (protože MSM pouze zakrývá bolest a neléčí problém (dle jejich výzkumu)).

1800 g balení mi přijde ještě výhodnější než Alavis.

Bolely mě klouby na kole, na bruslích, na lyžích, po 3 měsících 8 gramů Gelapony denně, bolest naprosto zmizela, nula, bezproblémů ... takže to opravdu funguje.

Divím se, že to tady není vůbec zmíněno, ani jeden z jejich produktů, protože např. jejich studie, porovnávání a vysvětlování na jejich stránkách je zajímavé.

Souhlasím(+8)
Nesouhlasím(-20)
Norbert
Duben 3, 2022

Přípravek který zmiňujete obsahuje spoustu vitamínů, ale člověk není kůň . Třeba jen vitamín B6 dospělý muž maximálně 1.7 mg denně. Přijímáte i v potravě, a tam je ho obsaženo 300mg. tak byste se nepředávkoval. Přípravky, které obsahují mnoho, jakoby léčivých složek, nemusí být zdravé pro dlouhodobé užívání. Přestanou vás bolet na chvíli kolena, ale zničíte si například ledviny, trávení a další. Zeptejte se raději lékaře. Každý prodejce bude chválit produkty, aby měl zisk.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-1)
Petr Lojda
Říjen 30, 2018

Dobrý večer. Zajímal by mě Váš názor na GS Condro® FORTE. Po jeho užívání se změny k lepšímu projevují až po delší době, ale jako bývalému aktivnímu volebalistovi jsem s ním byl spokojen. Teď ale uvažuji o změně a vyzkoušení něčeho jiného (nového), tak možná vyzkouším Vámy vychvalovaný Alavis. Můžete porovnat oba výrobky? Děkuji.

Souhlasím(+5)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Listopad 2, 2018

Dobrý den Petře,

s GS Condro FORTE bohužel nemám osobní zkušenosti, ale svým složením mě rozhodně nezaujalo. 2 tablety obsahují zhruba stejné množství glukosaminu, jako jedna 4,5 gramová odměrka Alavisu. Problém ale je, že GS Condro neobsahuje žádné další účinné látky, kdežto Alavis má velmi účinný MSM a chondroitin, a to dokonce velmi koncentrovaný. Dalším aspektem, který nahrává Alavisu, je i cena. Když se budete držet námi uvedeného postupu dávkování, vydrží vám Alavis na tři tříměsíční cykly, kdežto GS Condro je jen na půl roku. Jinak je vámi zmiňovaný doplněk dražší jen zhruba o sto korun, což je pořád relativně zanedbatelná částka. Z mého osobního pohledu je tedy lepší investicí Alavis.

Jestli máte nějaké další otázky, neváhejte se zeptat :)

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(-1)
Petr L.
Listopad 4, 2018

Děkuji za Vaši odpověď. Teď bych měl ale další dotaz a to na přípravek Geloren HA želé pro výživu kloubů. S tím asi také nebudete mít žádné zkušenosti, ale rád si přečtu Váš odborný názor.

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Jindra
Prosinec 5, 2018

Dobrý den, pouze pro info. Velmi zajímavý je ProfiChondro FORTE 180. Účinné látky jsou v podobném poměru a množství s Alavisem kromě MSM, což by nevadilo. Je tam ještě celá řada dalších podpůrných složek. Je to preparát určen primárně pro lidi, ale je to o dost dražší. Ovšem je tam ještě více účinných látek. Domnívám se, že to stojí za pozornost. Užívám od nich již řadu let trochu jiný přípravek a jsem s tím spokojený. Zajímal by mě Váš názor, zda s těmi dalšími podpůrnými látkami by i kvůli vyšší ceně nestálo tento přípravek upřednostnit před Alavisem. Děkuji

Souhlasím(+11)
Nesouhlasím(0)
Alena
Leden 4, 2019

Dobrý den, mohla bych poprosit o názor na složení produktu Hyalfit ve srovnání s Alavisem? Moc děkuju.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Miroslav Dvořák
Leden 12, 2019

Dobrý den,

Hyalfit má složení odlišné ve srovnání s Alavisem, ale účinné složky mi nepřijdou příliš zajímavé. Například takový vitamín C je, pokud se jedná o syntetickou verzi, naprosto zbytečná a neúčinná látka - na toto téma jsme psali i samostatný článek, na který se můžete podívat. Ostatní účinné látky už samozřejmě nejsou tak špatné, nicméně třeba obsah chondroitinu, který má i Alavis, je naprosto směšný. Z mého pohledu je tedy podstatně lepší volbou Alavis, ovšem osobní zkušenost nemám, tudíž můžu porovnat jen složení.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Honza
Leden 17, 2019

Zdravím chtěl jsem se zeptat na názor na produkt od titanus Alator. Vypadá ve složení velice dobře.

Díky Honza.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Vladimír
Únor 12, 2019

Zdravím,

nedávno jsem objevil v nabídne Czech Virus Joint Max Ultimate Blend - https://czechvirus.cz/produkty/98-joint-max-ultimate-blend. Složením na 1 dávku se mi jeví dost podobně jako Alavis (co se týče MSM, Glukosaminu a Chondroitinu) s tím, že má navíc poměrně velké množství kolagenových peptidů (v poměru k ostatním složkám) + kombinaci dochucovadel, co mají řešit problémy s chutí, jaké má třeba právě Alavis.

Myslíte, že by to mohla být zajímavá dražší (podle doporučeného dávkování vystačí asi tak na 1,5 měsíce) alternativa k Alavisu s vyřešenou chutí nebo přidané látky celkovému složení suplementu spíše škodí? Díky za odpověď, Vladimír.

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Tom
Únor 14, 2019

Chybí tady Inflex od Sizeandsymmetry. Srovnatelné s Alavisem, jen lepší poměr cena/výkon. Vychází levněji. Jediné, co mu chybí, je to směšné zastoupení kolagenu, co má Alavis. Bral jsem jej 2 roky, chuť dobrá, teď zkouším ze zvědavosti Triple Blend už půl roku, abych porovnal.

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(-1)
Petr Bohuńovský
Duben 12, 2019

Dobrý den.Který prostředek byste mi doporučili na artrotické změny kyčlí 1-2. stupně a na osteomy? Lékař mi doporučil Hyalac boost,ale mám dojem,že je tam nízká hladina účinných látek.A co říkáte na Celadrin extra silný,nebo Kamzík ? Hraji rekr. tenis.Děkuji.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Duben 13, 2019

Dobrý den, já bohužel nejsem lékař, který by se specializoval na poruchy pohybového aparátu, nicméně přípravek, který vám byl doporučen, rozhodně příliš nepřekypuje účinnými látkami. Lépe řečeno, jejich zastoupení je až směšné. Navíc za poměrně vysokou cenu. Kamzík je něco trochu jiného, tam se jedná čistě o dva druhy kolagenu, žádné další látky v něm ale nenajdete. Já osobně bych vám doporučil třeba instantní Czech Virus Joint Max, na něj jsme točili i celou videorecenzi , protože v tomto produktu najdete jak kolagen, tak i MSM a chondroitin s glukosaminem, které obsahuje i produkt doporučený vaším lékařem.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Lucie Balášová
Červenec 2, 2019

Dobrý den, prosím o doporučení kloubní výživy pro cca 50tiletého člověka, aktivního. Popřípadě nějakou výživu kostí.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
hyhlas
Duben 3, 2022

Mně pomáhá přípravek ve formě tablet. Hyalac-boost, obsahuje kolagen typu II. Kyselinu hyaluronovou, MSM. Obsahuje i malé množství Chondroitinu sulfátu, Ten si ale kupuji samostatně - GS Condro diamant 800mg. Užívat méně mg nemá žádný zdravotní dopad. A užíval jsem i Glukosamin sulfát, má se denně minimálně 1500mg, ale má nežádoucí účinky jako zvýšený cholesterol, poruchy trávení, zadržování vody v ledvinách, padání vlasů, otoky. Začal jsem mít problémy, a tak Glukosamin sulfát nyní neberu.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Jirka
Červenec 8, 2019

Zdravím, nová kloubka od Prom-in Joint Care Drink, budete recenzovat?

Účinnost a srovnání v čem je tak unikátní oproti Alavisu, Joint Max Ultimate Blend a dalších.

Díky

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Červenec 15, 2019

Ahoj Jirko,

V dohledné době se určitě chystáme kloubní výživu od Prom-In zhodnotit, ale zatím ji testujeme. Bohužel s kloubními vyžívami je to o něco složitější než s proteiny, nestačí ochutnat a napsat pár řádků, ale je třeba pozorovat dlouhodobější efekt, aby recenze měla odpovídající hodnotu. Z hlediska složení má ale za mě velký palec nahoru, ať už pokud jde o obsažené kolageny, nebo o optimalizovanou dávku MSM, které je v Alavisu na lidské potřeby až zbytečně moc. Zbytek detailněji rozebereme v chystané recenzi. :)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Helena M
Srpen 10, 2019

dobrý den,užívám na artrozu kolagen a prostik,od bolesti pomáhá ihned a regenerace postupně,jinak jíst hodně želatiny v jakékoliv formě

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Jan
Srpen 14, 2019

Dobrý den,

postrádám v testu Geladrink forte.

Jak by obstál?

Děkuji

Souhlasím(+18)
Nesouhlasím(-1)
Pavel B.
Září 24, 2019

Dobrý den,

mám dotaz k používání suplementů i pro "nesportovce". Dvakrát týdně zajdu do posilovny, dvakrát týdně běh na eliptickém trenažéru. Jsem spíše silnější a snažím se trochu zformovat postavu. Poslední dobou mi začalo praskat v kolenou při posilování nohou i při behu. Není to bolestivé, z internetových recenzi jsem vyčetl názory zajít k ortopedovi a pokud nic nenajde tak neřešit. Můžou s tím tyto látky pomoci nebo jsou pro lidi co klouby příliš nenamahají spíše zbytečné?

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Juraj
Říjen 14, 2019

podľa vás Apotex Colafit by stačila brat ako prevenciu? mám relatívne dobru stravu,dostatok minerálov vitamínov ..cvičím dosť silovo ale aj komplexne (aj plávanie beh atď.) a skoro každý deň dá sa povedať, primárne kvôli šlachám by som to potreboval brať . proste len ako prevenciu. Vďaka za odpoveď.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Marie
Říjen 19, 2019

Dobry den,

Je lepsi uzivat Prom-IN Joint Care Drink po jidle , na locno nebo je to jedno?

Dekuji za ofpoved

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Říjen 21, 2019

Dobrý den Marie,

V případě kloubní výživy je užívání více méně jedno. Já sám preferuji používání mimo jídlo, aby naředění žaludečních šťáv neprodlužovalo vstřebávání jídla. Takže bych preferoval mimo, ale je to na vás.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Pavel
Prosinec 26, 2019

Na netu i u vás jsem našel DDD všech účinných látek a ani Alavis a ani Kloubus je všechny nemá. Prakticky nikdo na trhu je nemá a jediný kdo DDD kopíruje je Joint Care. Např. : proč je v Alavisu 100% DDD MSM ale v Kloubusu je sotva 50% DDD. A naopak proč je v Kloubusu skoro 3 g kolagenu a v Alavisu aby se hledal lupou a přitom DDD je 10 g. O ostatních složkách nemluvě. Z toho mi vyplívá, že asi nejlepší si to bude namíchat. A taky bych rád věděl proč tyto přípravky neobsahují (nebo jen min. množství) kyseliny hyaluronové. Co jsem to začal lehce studovat, jsem z těch všech výrobků a obsahů zmaten. Děkuji za odpověď.

Souhlasím(+6)
Nesouhlasím(0)
Martin
Leden 3, 2020

Dobrý den.

1. S prvním místem v žebříčku naprosto souhlasím. Prom-in perfektní, navíc ochucená i neochucená varianta.

2. Jak se díváte na produkt Elastor od Extrifitu? Nyní užívám Geladink Perperm - kapsle (slušné složení - extrémně drahé).

3. Je nutné v užívání kloubní výživy dělat pauzu? Např. 2 měsíce užívat potom 1 měsíc pauza?

Děkuji.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Lukáš
Únor 12, 2020

Dobrý den.

Jaký je prosím Váš názor na výrobek Kloubus? Např. i ve srovnání s Prom-in? Moc děkuji

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Lukáš
Únor 18, 2020

Mohu se prosím zeptat na rozdíl mezi recenzovaným alavis triple blend extra a alavis maxima triple blend extra? Krabička je trochu jiná, jinak vypadají podobně. Ten váš je určen pro koně, ten druhý pro lidi. Jinak skvělý článek, děkuji.

Souhlasím(+6)
Nesouhlasím(0)
Lucie Faldynová
Únor 19, 2020

Dobrý den můžu se prosím zeptat je možné používat Joint Care nebo Joint Max jako žena primárně na zlepšení kvality pleti, vlasů a nehtů?

Na trhu je spousta kolagenu, těžko se ve všem vyznat, aby byl ve výrobku obsažen kvalitní kolagen, který tělo také vstřebá.

Děkuji předem za odpověď. Lucie

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Jiří
Únor 21, 2020

Dobrý den,

prosím, jak byste ohodnotil přípravek Reflex Nutritio Instant Mass Heavy Weight? Je vhodný pro běžce?

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
David Nekola
Únor 26, 2020

Dobrý den, mohl bych poprosit o zhodnocení následující kloubní výživy? Přijde mi, že má poměrně dobrý obsah třech hlavních látek. Předem děkuji: https://hlavnezdrave.cz/obchod/kloubni-vyziva-active-300g/

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Tomáš Síkora
Březen 9, 2020

Dobrý den,

předem bych chtěl mockrát poděkovat za tento obsah. Ať už žebříček, tak i odpovědi v komentářích.

Teď k mému dotazu:

U Alavisu/ Barnys je napsané, že je nejlepší lék na klouby, ale jsou po aktualizaci na 4 a 6 místě. Taky vidím, že jsou tady komentáře z roku 2018 a poslední aktualizace žebříčku byla v roce 2019. Jsou 1., 2., a 3. místo už před Alavisem, nebo byl Alavis sesazen jen kvůli chuti (která je vážně odporná) a ceny?

Ještě jednou díky za článek, i odpovědi na komentáře!

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Miroslav
Červen 9, 2020

Zdravím, právě jsem se díval na žebříček TOP kloubní výživy na vašem webu...PROM in kloubní výživa obsahuje kolagen Tendomforte.Je možné tento typ kolagenu koupit i samostatně? jako ostatní kolageny třeba 1kg atd... mám poraněné vazy/šlachy a už 2 měsíce :-(

děkuji za radu i odpověd

Napište zprávu...

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Martin
Září 26, 2022

Ahoj chtěl bych znát názor na koubní výživu FLEXAIN od extrifitu

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Redakce Svět Fitness
Říjen 31, 2022

Ahoj Martine,

Flexain je za nás taky super. Jako každý tekutý produkt, musí se i Flexain konzervovat, aby vydržel, takže v produktu jsou konzervanty, ale jinak je fajn. Mrkni k nám na web, kdo ho prodává nejlevněji. Třeba na zmiňovaný protein.cz máme i 10% slevu, takže s náma fakt ušetříš – https://www.svetfitness.cz/suplement/flexain-extrifit-1000-ml-cherry/ :)

Měj se a ať se ti daří!

S pozdravem

Tým SF

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)

Sleva 5% na tvůj nákup

Close
Slevový kód:
Svetfitness
(Klikni sem pro použití)
Jak použít kupón:

Platí na všechno zboží i zlevněné

nebo Zrušit
nebo Zrušit

Sleva 5% na tvůj nákup

Close
Slevový kód:
Svetfitness
(Klikni sem pro použití)
Jak použít kupón:

Platí na všechno zboží i zlevněné

nebo Zrušit
nebo Zrušit

Sleva 5% na tvůj nákup

Close
Slevový kód:
Svetfitness
(Klikni sem pro použití)
Jak použít kupón:

Platí na všechno zboží i zlevněné

nebo Zrušit
nebo Zrušit

Sleva 5% na tvůj nákup

Close
Slevový kód:
Svetfitness
(Klikni sem pro použití)
Jak použít kupón:

Platí na všechno zboží i zlevněné

nebo Zrušit
nebo Zrušit