Suplementy

Většina doplňků s vitamínem C je nekvalitních. V čem je problém a jaká forma je tedy nejlepší?

Autor: |

Vitamín C a kyselina l-askorbová. Přestože se většině z nás jeví tyto dvě složky jako jedna a ta samá látka, pravda je trošku jinde. A právě nedostatečná informovanost je hlavním důvodem, proč se nekvalitní kyselina l-askorbová objevuje v každodenní suplementaci mnoha sportovců.

V našem dalším článku bychom vám proto obě dvě látky detailně představili a ukázali, že není vitamín C jako vitamín C.

Proč jsou některé doplňky s vitamínem C nekvalitní?

Abyste vůbec pochopili, proč je kyselina askorbová naprosto zbytečnou investicí a jedná se o nekvalitní doplněk, musíte nejdříve pochopit, v čem se liší od “obyčejného” vitamínu C. Ten je totiž získáván z přírodních zdrojů.

A to je první problém, neboť kyselina l-askorbová je čistě chemickou záležitostí. Jak ukazují odborné weby, vůbec poprvé byla tato látka syntetizována z papriky. Dnes se ovšem používá o poznání levnější zdroj - kukuřičný škrob. Ten je pak dále zpracováván různými chemickými postupy a za použití chemikálií stojí na konci tohoto procesu, který jsme podrobně popsali níže, produkt prodávaný jako vitamín C.

Druhým důležitým faktorem je i to, že přírodní vitamín C se neskládá jen z kyseliny askorbové, nýbrž i z rutinu, faktorů J, K a P, bioflavonoidů a askorbinogenu. V konečném důsledku tak doplněk, který se prodává pod názvem “Vitamín C”, obsahuje jen 20% všech látek, které najdete ve skutečném přírodním vitamínu C. To se ve finále samozřejmě projeví i na účinnosti takového produktu.

Nekvalitní Vitamín C se vyrábí z kukuřičného škrobu

Jak se kyselina l-askorbová připravuje?

Jak jsme již nastínili v úvodu, vstupní surovinou pro výrobu kyseliny l-askorbové je kukuřice. Pojďme se ale podívat na její výrobní proces detailněji v několika následujících krocích:

  1. Vytvoření kukuřičného škrobu z kukuřice
  2. Hydrolýza škrobu - Během hydrolýzy se z chemického hlediska spotřebovává voda, čehož se využívá zejména při štěpení složitých cukrů na jednoduché/monomery. Konkrétně při výrobě kyseliny l-askorbové to znamená, že se z komplexního škrobu za použití vysoké teploty a působení enzymů stane D-glukóza (= v přírodě se běžně vyskytující konformace glukózy).
  3. Hydrogenace - Zde by opět bylo na místě udělat malou odbočku pro ne tolik chemií zaujaté čtenáře. Hydrogenace je přidání vodíku do původní sloučeniny. No a pokud do glukózy s chemickým složením C6H12O6 přidáte dvojvazný vodík, na konci reakce stojí sorbitol (tedy C6H14O6).
  4. Fermentace - Během fermentace, tedy procesu, kdy se ze sacharidů za účasti enzymů stávají látky energeticky chudší, se ze sorbitolu stane l-sorbóza
  5. Reakce s acetonem - I když to může znít neuvěřitelně, sorbóza se opravdu mísí s acetonem, který je známý pro své schopnosti rozpouštět organické látky. Aby toho nebylo málo, celého procesu se účastní i kyselina sírová. Výsledný produkt takovéto reakce se nazývá 2,3:4,6-bis-(O-isopropyliden)-α-L-sorbofuranos.
  6. Oxidace - Výše zmíněný meziprodukt výroby vitamínu C nejspíše nikomu z vás nic neříká. V dalším kroku se tedy nechá reagovat s manganistanem draselným v alkalickém prostředí, poté se omyje a vysuší a tak vznikne kyselina l-glukonová.
  7. Hydrolýza a následná krystalizace - I když se tento výrobní postup mohl zdát nekonečný, hydrolýza s následnou krystalizací tvoří poslední bod. kyselina l-glukonová se nejprve smíchá s kyselinou chlorovodíkovou, a tak vznikne surová kyselina l-askorbová. Ta následně projde procesem krystalizace, kdy se vyčistí a rozemele na krystalický prášek prodávaný pod názvem vitamín C.

Že se vám to celé zdá jako nějaké pomatené sci-fi? Nedivíme se. Ale všechny tyto informace jsou snadno dostupné na zahraničních webech či v odborných publikacích. Abychom vám my přiblížili tento výrobní postup, použili jsme knihu Farmakochemie (náhled konkrétní strany je k dispozici on-line, takže si veškeré výroky můžete ověřit).

Citrón je jeden z nejlepších přírodních zdrojů Vitamínu C

Je problém pouze v doplňcích?

Po přečtení několika předchozích řádků jste možná mohli nabýt dojmu, že doplňky s vitamínem C jsou špatné, ale na ostatní produkty se to nevztahuje. Bohužel, pravda je jinde.

Přírodní vitamín C se totiž velmi snadno rozkládá při vyšších teplotách, čímž dochází ke znehodnocení. A právě to je základní “kámen úrazu” v případě ovocných nápojů, které musí projít kvůli prodloužení doby minimální trvanlivosti projít pasterizací. Když si tedy koupíte džus honosící se nápisem “S přídavkem vitamínu C”, jedná se opět o chemicky připravenou kyselinu l-askorbovou.

Džusy nejsou ani zdaleka zdrojem vitamínu C

Odkud mám vitamín C tedy čerpat?

I přestože obecně suplementy označované jako “Vitamín C” nikomu nedoporučuji, existují i zde výjimky. Jednou z mála je například Vit C 100% Natural od společnosti Bodyflex. Zde ale samozřejmě v porovnání s nekvalitními produkty není obsah vitamínu C tak vysoký a cena je paradoxně větší. Ale jako vždy platí, že za kvalitu si musíte být ochotni připlatit.

Pokud se vám investice do suplementů zdá v tomto případě zbytečná, můžete ale sáhnout i po obyčejném citronu, což je skvělý zdroj vitamínu C. I když ve většině případů sportovci raději sahají po suplementech, sehnat ideální doplněk obsahující vitamín C je velmi těžké, a proto bych se použití přírodních zdrojů vůbec nebál.

Jak mám poznat kvalitní doplněk s vitamínem C?
Pokud sháníte kvalitní vitamín C doplněk, měl by splňovat dvě následující kritéria:
  1. Měl by obsahovat vitamín C z přírodního zdroje. Ideální je například extrakt z šípků nebo acerola.
  2. Neměl by být tepelně upravován. Jak jsme již zmínili výše, při tepelné úpravě dochází k degeneraci vitamínu C. Pokud byl tedy při výrobě doplňku použit výrobní způsob zahrnující zvýšenou teplotu, vyhněte se mu obloukem.

Máte k dnešnímu tématu nějaké dotazy, nebo jen chcete přispět svými vlastními zkušenostmi? Neváhejte se na nás obrátit v komentářích!

Podobné články

Komentáře (1)

Honza
Říjen 9, 2018

A co multivitamín od bodyflex FITNESS MULTIMINEVIT? Složením vypadá dobře, nedostane se do vašeho žebříčku?

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)