BrainMax Pure Granola: Ideální start dne? [recenze]

Pokud se již ve světě fitness pohybujete nějaký ten pátek, jistě si vzpomenete na období, kdy mnoho odborníků zastávalo názor, že snídaně je nezbytným základem dne bez ohledu na to, jestli chcete zhubnout, přibrat nebo třeba nabrat svalovou hmotu. Ačkoliv dnes už se ví, že tomu tak úplně není, pro nás je stále snídaně nejlepší částí dne. Když si můžete přivstat, nachystat si některou z oblíbených fitness snídaní a v klidu si ji vychutnat, je to k nezaplacení. Jestli jste snídaním ještě nepřišli na chuť, dejte šanci granole od BrainMax a uvidíte, že si je dost možná zamilujete tak jako my. Více se o tomto produktu dozvíte v rámci této recenze.

BrainMax Pure Granola
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Křupavost
10.0/10
Výběr variant
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro BrainMax Pure Granola
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  169 Kč
Cena:  199 Kč

Na úvod se hodí ještě podotknout, že tato granola nás tak zaujala, že jsme ji dali i do našeho žebříčku nejlepších snídaňových granol a to hned na jedno z prvních míst. Pokud vás tedy spíše než komplexní hodnocení této granoly zajímá její srovnání s ostatními produkty, neváhejte se podívat na srovnání.

Co je základem BrainMax Pure Granola?

Na úvod se hodí podotknout, že BrainMax se pustil do své řady Pure, kde mimo jiné můžete narazit i na granolu. A to ne jen na jednu, ale v současnosti má ve své nabídce hned 6 různých druhů, které se liší primárně použitými ingrediencemi. My jsme se rozhodli vyzkoušet variantu s pistáciemi a bílou čokoládou, ovšem základem všech variant jsou BIO bezlepkové ovesné vločky a rozdíly jsou v jejich dalším dochucení. Námi zvolená příchuť tak skvěle ilustruje čistotu celého složení, posuďte sami:

Základem jsou zmíněné BIO ovesné vločky obohacené o kvalitní bílou čokoládu, mandlový krém, pistácie, kokosový sirup, brusinky, ghí, lněná a chia semínka. Pokud napjatě čekáte nějaký delší výčet surovin, můžeme vás uklidnit, protože nic dalšího už nepřijde. Žádný cukr, žádný palmový olej ani nic podobného. Zkrátka a dobře jenom čisté složení určené k tomu, abyste po ránu (nebo kdykoliv jindy během dne) získali chutné jídlo plné kvalitních živin.

BrainMax Pure Granola
Po stránce složení tato granola jen těžko hledá konkurenci.

Jak si můžete granolu vychutnat?

Granola má obrovské množství využití a přestože nejčastěji si ji příznivci zdravé výživy dopřávají s mlékem či jogurtem, dá se jíst i samotná a vzhledem k poměrně hojnému množství kalorií si ji můžete vzít třeba jako svačinu na túru. Vhodné jsou rovněž nejrůznější rostlinné alternativy mléka – typickým příkladem je třeba vynikající ovesné mléko či mléka mandlová a kokosová. Někdo si zase dopřává trochu granoly i ke zvýšení nutričních hodnot například snídaňových kaší. Možností máte zkrátka a dobře celou řadu a záleží jen na vás, pro co se rozhodnete.

Jak Pure Granola chutná?

Ačkoliv jsme při výběru této granoly neměli žádná velká očekávání, všimli jsme si, že na oficiálních stránkách měla v době našeho rozhodování maximální možné hodnocení a všichni zákazníci z ní byli nadšení. Rozhodli jsme se ji proto také vyzkoušet a musíme říct, že nás rozhodně nezklamala. Granola je dobře křupavá a tahle vlastnost jí vydrží i v mléce, což opravdu oceňujeme. Kromě toho je ale chuťově naprosto vyvážená a co musíme ocenit je, že chutná zcela přirozeně. Není totiž nic horšího, než uměle chutnající cereálie plné zbytečných aditiv, které seženete například v některých supermarketech. My jsme z ní proto byli nadšení a líbilo se nám, že pistácie i bílá čokoláda jsou v chuti granoly opravdu patrné. Pokud vám tyto dvě složky však nevyhovují, můžete si vybrat jiný druh – od exotické kombinace Mango & Papaya přes klasickou čokoládovou variantu až po verzi borůvkový cheesecake.

Jak vychází Pure Granola cenově?

Jak bývá u produktů od BrainMaxu zvykem, cena je samozřejmě lehce vyšší. Je třeba na jedné straně podotknout, že reflektuje vysoké pořizovací náklady surovin – například pistácie nebo ghí jsou bezpochyby nákladné ingredience. Na druhé straně však za celé čtyřsetgramové balení granoly zaplatíte v době psaní této recenze hned 219 korun, což podle nás není úplně málo. S ohledem na to, že jedna porce představuje 30 gramů, má celé balení asi 13 porcí a každá z nich tak vychází na necelých 17 korun. V porovnáním s cenou za jednu porci supermarketového musli je tak cena granoly samozřejmě extrémně vysoká. Ve chvíli, kdy si uvědomíte, že se jedná o prvotřídní snídani plnou hodnotných nutrientů, však samozřejmě i cena produktu dává smysl.

Tabulka cen pro BrainMax Pure Granola
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  169 Kč
Cena:  199 Kč

Závěrečné zhodnocení: Skvělá granola, která stojí za zkoušku

Na závěr zbývá shrnout nejdůležitější poznatky z této recenze. BrainMax Pure Granola nabízí naprosto čisté složení, skvělou chuť i velmi rozmanité použití. Když pomineme to, že cenově může být o něco náročnější, patří bezpochyby mezi nejlepší granoly na trhu a určitě ji doporučujeme vyzkoušet. Pokud by vás však lákaly spíše jiné alternativy, odkážeme vás spíše na již zmiňovaný žebříček nejlepších granol.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.