Masážní pistole inSPORTline Bitigo: Snadná masáž kdykoliv a kdekoliv [recenze]

Masážní pistole jsou velkým trendem poslední doby. Sportovců umožňují benefitovat z pravidelné masáže i bez toho, aby museli každý den navštěvovat masérský salon, což stojí jak peníze, tak spoustu času. Přestože masážní pistole nedokáží zcela nahradit klasickou masáž od zkušeného maséra, jejich účinek na regeneraci svalů je nezpochybnitelný. Právě proto se dnes podrobně podíváme na masážní pistoli inSPORTLine Bitigo, která se objevila na první příčce našeho srovnání nejlepších masážních pistolí. Kromě základních technických specifikací se budeme věnovat také tomu, jak se pistole používá nebo třeba jaké nástavce jsou vhodné na které svalové partie.

inSPORTline Bitigo
Kategorie: Chytrá zařízení
Možnosti nastavení
10.0/10
Výkon
9.0/10
Ovládání
9.0/10
Výdrž baterie
10.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro inSPORTline Bitigo
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  1890 Kč -14%

Značka inSPORTline je jedním z největších výrobců a prodejců sportovního vybavení v České republice. Kromě široké nabídky náčiní na domácí cvičení najdeme v repertoáru společnosti také vybavení na letní i zimní sporty, širokou nabídku doplňků stravy nebo třeba produkty zaměřené na péči o pleť. Velkou výhodou inSPORTline je také skvělý zákaznický servis.

Odolná konstrukce a praktické balení

Ať už si masážní pistole inSPORTLine Bitigo objednáte přes internet a necháte si ji doručit domů, nebo si ji vyzvednete přímo na prodejně, dostanete ji zabalenou nejen v klasické krabici, ale také v praktickém pouzdru. V něm je možné pistoli snadno přenášet z místa na místo spolu se všemi vyměnitelnými hlavicemi a nabíječkou. Pouzdro navíc působí dost odolně, takže se nemusíte bát, že by se pistole při přenášení nějak poškodila. V pouzdru navíc najdete stručný manuál se všemi důležitými informacemi.

Samotná pistole působí také velmi bytelně a dost kvalitně. V tomto směru jsem měl ze začátku mírné obavy, které se ale naštěstí nepotvrdily. Rukojeť pistole je dostatečně dlouhá, takže není problém ji pohodlně uchopit při jakémkoliv natočení. Během masáže navíc rukojeť téměř vůbec nevibruje, což považuji za velké plus, protože v opačném případě by po nějakém času mohlo být velmi nepříjemné ji držet. Na pistoli se nachází pouze jedno tlačítko, kterým ovládáte veškerá nastavení, a jednoduchý displej. Na něm najdete informaci o zvolené rychlosti vibrace masážní hlavice a o stavu baterie. Jak balení, tak konstrukci pistole musím hodnotit opravdu na výbornou, protože obojí je velmi kvalitní a pistole působí dostatečně odolně.

Masážní pistole InSportLine Bitigo
Celé balení působí velmi odolně a je praktické, že máte všechno pohromadě.

Na nedostatek nastavení si nelze stěžovat

Balení obsahuje 4 vyměnitelné masážní hlavice, přičemž každá z nich je určená pro jiný typ masáže. Kulatá hlavice z tvrdé pěny je univerzální nástavec vhodný pro všechny svalové skupiny. Plochá hlavice je určena pro větší svalové skupiny a citlivější místa. Hlavice ve tvaru špičky je naopak určena pro masáž specifických bodů a hůře přístupných oblastí. Posledním nástavcem je hlavice s rozdvojenou špičkou ve tvaru písmene U, která je vhodná pro masáž kolem krční páteře. Všechny hlavice s výjimkou kulaté jsou vyrobeny v plastu. Přestože některé konkurenční pistole nabízí podstatně větší nabídku masážních hlavic, osobně jsem neměl při užívání této konkrétní pistole pocit, že by mi nějaký nástavec chyběl. Čtyři hlavice proto považuji za zcela dostatečné.

Nepřehlédněte

Pistole má zároveň až 20 rychlostních stupňů. Přestože rozdíl mezi prvním a dvacátým rychlostním stupněm je opravdu velký, rozdíly mezi jednotlivými stupněmi zas tak moc znatelné nejsou. Pokud se vám například první stupeň zdá jako příliš pomalý, budete muset zvýšit rychlost alespoň na stupeň pátý, abyste zaznamenali nějaký citelný rozdíl. Ve výsledku by si proto pistole bohatě vystačila i s menším počtem rychlostních stupňů, jelikož v praxi asi jen málokdo využívá všech 20. Na druhou stranu mi nepřijde fér kritizovat výrobce za to, že dává uživatelům zbytečné moc možností nastavení. Důležité je, že první stupeň je dostatečně pomalý, aby se s ním daly masírovat citlivé oblasti, a dvacátý stupeň dost rychlý na to, aby efektivně promasíroval opravdu ztuhlá místa.

Masážní pistole Bitigo hodnocení
Minimalistický design, ale přitom maximální funkčnost. 

Jaké máme s používáním pistole zkušenosti?

Tou nejdůležitější otázkou pochopitelně zůstává, jak dobře se masážní pistole používá a jaký efekt díky ní můžete očekávat. V tomto směru ale hned na úvod dodávám, že nelze jednoznačně hodnotit efekt masážní pistole s tvrzením, že stejný efekt jako já zaznamená každý. Vše se totiž odvíjí od toho, jak moc namožené svaly máte, jakým způsobem a jak dlouho pistoli používáte a tak dále. Všechny mé zkušenosti s pistolí je proto potřeba brát s lehkou rezervou. Na druhou stranu při správném použití pistole lze předpokládat, že pokud s ní pocítil pozitivní efekt jeden člověk, mohou mít stejnou nebo minimálně podobnou zkušenost i ostatní.

Já osobně mohu říct, že masáž pomocí této pistole mi opravdu vyhovuje. Jak už jsem říkal v úvodu, stále se nejedná o stejnou masáž, jakou zažijete pod rukama zkušeného maséra. Přesto vám ale může pomoci s úlevou od bolesti nebo s nabuzením svalů před výkonem. Za sebe musím efekt hodnotit na jedničku.

Nepřehlédněte
Masážní pistole není jediné způsob, jak zregenrovat svaly po tréninku. Máme pro vás 9 tipů, jak dosáhnout maximální svalové regenerace!

Samotné používání pistole je velmi jednoduché a intuitivní. Podržením tlačítka pistoli zapnete, načež se rozsvítí displej, na kterém uvidíte na pravé straně stav baterie a na levé straně zvolený rychlostní stupeň (po zapnutí je vždy na nule). Jednoduchým stisknutím tlačítka rychlost o jeden stupeň zvýšíte. Po dosažení 20. rychlostního stupně zmáčknutím tlačítka dosáhnete toho, že se pistole zastaví. Podržením tlačítka pistoli vždy vypnete. Jediné negativum v tomto směru spatřuji v tom, že pokud se nacházíte například na 5. rychlostním stupni a chcete buď rychlost snížit, musíte se buď proklikat až na nejrychlejší stupeň a potom začít rychlosti přidávat od začátku, nebo pistoli podržením vypnout a pak znovu zapnout. To stejné platí pro situace, kdy chcete vyměnit hlavici, k čemuž potřebujete, aby byla pistole buď vypnutá nebo na rychlostním stupni 0. Nejedná se ale o žádný katastrofální problém a přece jenom je to daň za jednoduchý design.

Jak používat jednotlivé masážní hlavice?

Co se týče užívání jednotlivých hlavic, doporučuji vyzkoušet všechny hlavice (snad s výjimkou rozdvojené hlavice, která je opravdu vhodná pouze na masáž kolem páteře) na všechny svalové skupiny. Sami uvidíte, kde vám která hlavice vyhovuje nejvíce. Já osobně preferuji užívat plochou hlavici na všechny svalové skupiny na nohách a na které oblasti na rukou. Kulatá hlavice se mi naopak osvědčila například na prsou a na rukách, kde se může častěji stát, že omylem přejedete pistolí přes nějakou kost, jelikož tato jediná hlavice není z tvrdého plastu. Špičatý nástavec se hodí například na masáž stehen po tréninku nohou, kdy opravdu potřebujete promasírovat svaly trochu více do hloubky, což tato hlavice umožňuje.

Na závěr bych dodal, že všechny plastové hlavice se lépe používají, pokud máte na masírovaném svalu tenkou vrstvu látky (např. tričko), protože se s ní lépe pohybuje. Napak kulatou pěnovou hlavici doporučuji užívat bez oblečení, protože ta se naopak lépe pohybuje přímo na pokožce.

InSportLine Bitigo
Každá z hlavic je unikátní a hodí se na něco jiného.

Dostatečná výdrž baterie

Pistole na jedno nabití vydrží asi 5 hodin. Není proto potřeba se obávat toho, že byste s sebou museli všude nosit nabíječku. Výdrž se samozřejmě odvíjí od toho, jak často a jak dlouho pistoli užíváte. Stejně tak záleží i na intenzitě masáže, jelikož vyšší rychlostní stupně vybíjí baterii rychleji. Samotné nabíjení funguje celkem rychle, takže i pokud by se vám pistole úplně vybila, nebude trvat dlouho, než se nabije alespoň částečně, abyste ji mohli co nejdříve použít.

Nepřehlédněte
Pro co nejlepší regeneraci je důležitý také kvalitní spánek. Máme pro vás 21 ověřených tipů jak zlepšit spánek!

Perfektní poměr ceny a kvality

Masážní pistole inSPORTLine Bitigo sice není nejlevnější masážní pistolí na trhu, stále se však řadí do nižší cenové kategorie. Díky tomu je velmi dobře dostupná pro širší skupinu lidí. Přestože cenově vychází levněji než řada jiných pistolí na trhu, svou kvalitou většinu z nich převyšuje. Poměr ceny a kvality je v tomto případě opravdu skvělý, a není proto divu, že se tato pistole umístila na první příčce našeho srovnání nejlepších masážních pistolí.

Tabulka cen pro inSPORTline Bitigo
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  1890 Kč -14%

Zhodnocení na závěr

Hledáte-li opravdu kvalitní masáží pistoli za přijatelnou cenu, inSPORTLine Bitigo je pro vás jako dělaná. Díky čtyřem masážním hlavicím v kombinaci s celkem dvaceti rychlostními stupni vám umožní nastavit si masáž přesně podle své potřeby. Navíc má velmi bytelnou konstrukci, je vybavena praktickým přenosným pouzdrem a disponuje dostatečnou dlouhou výdrží baterie. Z našeho pohledu se proto jedná o skvělou volbu, se kterou nešlápnete vedle.

Pokud vás přesto masážní pistole od značky inSPORTline nezaujala, dovolím si znovu odkázat na náš žebříček nejlepších masážních pistolí, ve kterém najdete spoustu dalších produktů, ze kterých si určitě vyberete. V případě jakýchkoliv otázek se na nás neváhejte obrátit v komentářích.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.