Nejlepší masážní pistole 2024: Která je pro sportovce nejlepší? [test a recenze]

Masáž je skvělý způsob, jak zrychlit a zlepšit regeneraci po tréninku. Správně zvolená masáž navíc může svaly nabudit před tréninkem, což se pozitivně promítá na výkonnosti. Jenomže chodit pravidelně na masáž může být časově a především finančně dost náročné. Právě proto jsou velkým trendem poslední doby masážní pistole, které tento problém pomáhají vyřešit. Jak takové pistole fungují? Pulzující masážní hlavice zvládne velmi efektivně pomačkat namožené svaly a tím je promasírovat.

5 nejlepších masážních pistolí

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. inSPORTline Bitigo inSPORTline Bitigo 20 rychlostních stupňů, Výdrž baterie přes 5 hodin, 4 masážní hlavice 1890 Kč
2. Theragun Prime Theragun Prime 5 rychlostních stupňů , Výdrž baterie 120 minut, 4 masážní hlavice 6740 Kč
3. TrueLife RelaxGun G3 TrueLife RelaxGun G3 4 rychlostní stupně, Výdrž baterie 3 hodiny, 4 masážní hlavice 1499 Kč
4. TrainMax masážní pistole TrainMax masážní pistole 30 rychlostních stupňů, Výdrž baterie 4 až 6 hodin, 6 masážních hlavic 2199 Kč
5. Masážní pistole VI Black Masážní pistole VI Black 30 rychlostních stupňů, Výdrž baterie 4 až 6 hodin, 6 masážních hlavic 2499 Kč

Test a rozbor masážních pistolí

Na první příčce našeho žebříčku se umístila masážní pistole inSPORTline Bitigo. Jedná se totiž o nejlepší kompromis mezi co nejnižší cenou a zároveň co nejlepším výkonem. Přestože se jedná o druhý nejlevnější produkt v našem žebříčku, nabízí inSPORTline Bitigo hned 20 rychlostních stupňů, 4 vyměnitelné masážní hlavice a amplitudu (zdvih masážní hlavice) až 8 mm. Tato pistole proto disponuje naprosto perfektním poměrem ceny a kvality.

Hlavní body

Výhody:

 • Výhodná cena
 • Výdrž baterie přes 5 hodin
 • Až 20 rychlostních stupňů
 • Díky vysoké amplitudě poskytuje opravdu kvalitní masáž svalů

Nevýhody:

 • Ocenili bychom více vyměnitelných masážních hlavic

 

Detailní hodnocení

O výrobci:
Český výrobce fitness zařízení inSPORTline je největším tuzemským prodejcem v této oblasti. Ve své nabídce má nespočet pomůcek k domácímu cvičení, letním i zimním sportům, kempingu a mnoho dalšího. Na své proto přijde skutečně každý. Výhodou je kvalitní provedení a skvělý zákaznický servis. Zakoupené zboží si můžete nechat doma smontovat nebo si jej nechat opravit přímo u vás doma.

Technické specifikace:
Pistole inSPORTline Bitigo se může pyšnit druhou největší amplitudou ze všech produktů v našem srovnání. Amplituda vyjadřuje, o jakou vzdálenost se masážní hlavice při masáži pohybuje nahoru a dolů. Čím vyšší amplituda je, tím hlouběji do svalů pistole zasahuje a tím silnější může být masírování svalu. Vysoká amplituda v kombinaci s celkem 20 rychlostními režimy znamená pro uživatele opravdu široké rozmezí, ve kterém se může intenzita masáže pohybovat. Díky tomu je inSPORTline Bitigo vhodná pro široké spektrum sportovců a hodí se jak na opravdu intenzivní masírování namožených svalů, tak na jemnější masáž citlivějších oblastí. Dobíjecí baterie o kapacitě 1500 mAh vydrží více než 5 hodin, což je v porovnání s konkurencí velmi slušné.

Závěrečné zhodnocení:
Hledáte-li masážní pistoli s nejlepším poměrem ceny a kvality, inSPORTline Bitigo je pro vás ta správná volba. Za velmi přijatelnou cenu dostanete velké množství nastavení a skutečně kvalitní provedení. Díky vysoké amplitudě se navíc můžete těšit na opravdu hloubkovou masáž. A přestože počet masážních hlavic by mohl být o něco vyšší, v konečném důsledku je to pouze malé negativum, které nic nemění na tom, že inSPORTline Bitigo je pro většinu lidí naprosto ideální.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  1890 Kč -14%

Asi nejznámější masážní pistolí na trhu je Theragun Prime. Proč je tato pistole tak populární? Nabízí totiž mimořádně kvalitní provedení a opravdu hloubkovou masáž díky amplitudě celých 16 mm, což je s přehledem nejvíce ze všech produktů v našem srovnání. Nutno ale dodat, že za kvalitní provedení si musíte celkem dost připlatit, což je také důvod, proč se Theragun Prime neumístila na první příčce našeho žebříčku. Kvůli vyšší ceně totiž pro mnoho lidí nebude tou nejlepší volbou.

Hlavní body

Výhody:

 • Amplituda 16 mm poskytuje skutečně hloubkovou masáž svalů
 • Kvalitní a spolehlivé provedení
 • Hlavice vyvíjí přítlak odpovídající 13,5 kg
 • 4 masážní hlavice

Nevýhody:

 • Vysoká cena

 

Detailní hodnocení

O výrobci:
Zakladatel společnosti Therabody vytvořil první prototyp masážní pistole už v roce 2009. Aniž by si to tehdy uvědomoval, položil základy společnosti, která dnes spolupracuje se špičkovými fyzioterapeuty z celého světa na výrobě těch nejkvalitnějších masážních pistolí na trhu. Společnost Therabody v průběhu let nasbírala kromě velkého množství fanoušků také mnoho ocenění.

Technické specifikace:
Theragun Prime se od konkurenčních výrobků liší především tím, že poskytuje podstatně silnější masáž než ostatní produkty na trhu. Důvodem je amplituda 16 mm, díky které masážní hlavice dokáže vyvinout přítlak odpovídající 13,5 kg. Jedná se proto o skvělou volbu pro skutečně náročné sportovce, kteří potřebují silnou masáž prostupující hluboko do svalů. Pistole má pouze 5 rychlostních stupňů, což je méně než u většiny jiných pistolí, ale díky bluetooth propojení se speciální aplikací vám umožní nastavit si masáž přesně tak, aby vašim svalům co nejvíce vyhovovala. Přestože Theragun Prime nabízí skvělý výkon, je potřeba zmínit také její poněkud slabší výdrž baterie, která vydrží na jedno nabití asi 120 minut.

Závěrečné zhodnocení:
Theragun Prime je vysoce kvalitní masážní pistole, která z hlediska výkonnosti a síly masáže nemá na trhu moc konkurence. Není proto divu, že je mimořádně populární zejména mezi profesionálními sportovci, kteří mají velmi vysoké požadavky. Je však nutno říct, že cena této pistole odpovídá její kvalitě. Z toho důvodu se s přehledem jedná o nejdražší pistoli v celém žebříčku. Je proto jasné, že Theragun Prime není ideální pro každého. Pokud vám však nevadí za masážní pistoli utrati vyšší částku, rozhodně nebudete její koupě litovat.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  6740 Kč

3. TrueLife RelaxGun G3

TrueLife RelaxGun G3

TrueLife RelaxGun G3 je pro ideální volbou v případě, že potřebujete masážní pistoli nosit na tréninky případně kamkoliv jinam, takže je pro vás důležité, aby nezabírala příliš moc místa. Ze všech produktů v našem žebříčku je totiž nejmenší. Její velkou výhodou je také překvapivě nízká cena, což také musíme hodnotit jako jednoznačnou výhodu. Malé rozměry ale pochopitelně znamenají, že v porovnání s konkurenčními produkty nabízí o něco slabší masáž.

Hlavní body

Výhody:

 • Malé rozměry a nízká hmotnost
 • Velmi nízká cena
 • Funkce safety stop
 • Kvalitní provedení

Nevýhody:

 • Slabší přítlak než konkurenční produkty

 

Detailní hodnocení

O výrobci:
Značka TrueLife se zaměřuje na výrobu a prodej produktů z oblasti péče o zdraví, krásu a děti. V jejím repertoáru proto kromě masážní pistole najdeme také elektrické kartáčky na zuby nebo třeba čističky a zvlhčovače vzduchu. O její kvalitě vypovídá mimo jiné i to, že sví produkty kromě České republice prodává také v dalších státech střední a západní Evropy.

Technické specifikace:
Jak už bylo řečeno výše, TrueLife RelaxGun G3 má v porovnání s konkurencí poměrně malé rozměry, s čímž souvisí i slabší přítlak masážní hlavice. Amplituda 6 mm sice není úplně největší, pro běžnou masáž většiny svalů ale bohatě postačí. V balení se nachází 4 základní masážní hlavice, které většině lidí bohatě postačí. RelaxGun G3 nabízí 4 stupně rychlosti, což popravdě řečeno nepovažujeme za ideální. Na druhou stranu je fér dodat, že vzhledem k ceně a rozměrům této pistole by bylo naivní očekávat z hlediska výkonnosti nějaké velké zázraky. To ale neznamená, že by se nejednalo o kvalitní pistoli. Pro většinu lidí se bude jednat o zcela dostačující řešení, přestože konkurenční produkty nabízí poněkud silnější a hlubší masáž. Pro náročnější sportovce se asi nebude jednat o nejlepší možnosti, pokud ale hledáte pistoli na masáž ztuhlého krku po práci, bude vám naprosto vyhovovat.

Závěrečné zhodnocení:
Z hlediska poměru ceny a kvality v tomto případě opravdu nemáme co vytknout. Pistole navíc disponuje funkcí safety stop, takže v případě, že budete na svaly vyvíjet příliš velký tlak, pistole zpomalí nebo se zcela vypne. Přestože výkonnostně se nejedná o žádný zázrak, vzhledem k rozměrům a ceně musíme tuto pistoli hodnotit velmi pozitivně.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  1499 Kč

4. TrainMax masážní pistole

TrainMax masážní pistole

Masážní pistole TrainMax nabízí celkem 30 rychlostních stupňů. Do jaké míry člověk skutečně potřebuj až takové množství rychlostí masáže je diskutabilní, na druhou stranu je ale lepší mít možností více a nevyužít je, než jich mít naopak málo. Praktická masážní pistole navíc disponuje 6 masážními hlavicemi, které jsou speciálně navržené pro jednotlivé svalové skupiny.

Hlavní body

Výhody:

 • Velké množství nastavení
 • 6 masážních hlavic
 • Dotykový LCD displej
 • Dostatečné výdrž baterie

Nevýhody:

 • Vyšší cena

 

Detailní hodnocení

O výrobci:
TrainMax je značka sportovního náčiní spadající pod internetový obchod BrainMarket. Ten se mimo jiné může pyšnit také značkou BrainMax, se kterou máme bohaté zkušenosti v rámci našich srovnání nejlepších produktů. Třeba takový BrainMax 3.0 Anabolic Dagger (recenze) se umístil v našem žebříčku nejlepších nakopávačů.

Technické specifikace:
Jak už bylo řečeno výše, TrainMax masážní pistole se od konkurence liší především nabídkou až 30 rychlostních režimů. Díky tomu si můžete masáž přizpůsobit přesně podle své potřeby. K tomu vám pomůže také 6 vyměnitelných masážních hlavic, které jsou určené na masáž jednotlivých svalových skupin. Vedle klasických hlavic, které najdeme téměř u všech masážních pistolí, výrobce přidal také například hlavici pro masáž rukou, zápěstí a předloktí. Výdrž baterie se pohybuje v rozmezí mezi 4 až 6 hodinami v závislosti na to, jak vysoký výkon pro masáž používáte. Malý ale výkonný motor zvládá rychlost až 3 600 otáček za minutu.

Závěrečné zhodnocení:
Masážní pistole TrainMax bezesporu patří mezi nejlepší pistole na trhu, je ale pravda, že se řadí mezi poněkud dražší produkty. S výjimkou 30 rychlostních stupňů ale vlastně nenabízí nic moc navíc v porovnání s předešlými produkty. Poměr ceny a kvality je proto o něco horší než u pistolí z prvních příček našeho srovnání. Přesto se jedná o velmi spolehlivou pistoli, která vás rozhodně nezklame. A pokud je pro vás množství nastavitelných rychlostí rozhodující faktor, těžko byste na trhu hledali lepší produkt.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  2199 Kč

5. Masážní pistole VI Black

Masážní pistole VI Black

Masážní pistole VI Black od značky GymBeam svým uživatelům nabízí kromě 30 stupňů intenzity také 6 masážních hlavic, výdrž baterie až 6 hodin a nízkou hmotnost (1,2 kg). Díky tomu se jedná o skvělého pomocníka pro sportovce všeho druhu. Masáž si s ní můžete dopřát jak doma, tak kdekoliv jinde, kde se vám to bude hodit.

Hlavní body

Výhody:

 • 30 rychlostních stupňů
 • Výdrž baterie až 6 hodin
 • 6 masážních hlavic
 • Praktické balení

Nevýhody:

 • Vyšší cena

 

Detailní hodnocení

O výrobci:
Výrobce suplementů GymBeam snad ani není potřeba komukoliv představovat. Kromě doplňků stravy se zaměřuje také na sportovní oblečení nebo pomůcka na cvičení. V minulosti jste se u nás s touto značkou mohli setkat například v recenzi na GymBeam Thor Vitargo nebo ve srovnání nejlepších arašídových másel.

Technické specifikace:
Masážní pistole od značky GymBeam disponuje celkem 30 rychlostními stupni, což je ve srovnání s konkurencí velmi slušné. Navíc nabízí 6 různých masážních hlavic, díky kterým se pistole hodí na všechny svalové skupiny. Za nevýhodu považujeme fakt, že výrobce neuvádí informace o amplitudě (zdvihu) pistole nebo o tom, jak velký přítlak masážní hlavice na svaly vyvíjí. Motor s rychlostí až 3 200 otáček za minutu ovšem beze sporu poslouží více než dostatečně.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud bychom měli na masážní pistoli VI Black od GymBeam, byla by to vysoká cena. Ve srovnání s konkurencí si za ni totiž budete muset celkem připlatit. Na druhou stranu je ale potřeba říct, že tato pistole nabízí více možností nastavení než většina konkurenčních produktů. Je proto pouze na vás, jestli vám 30 rychlostních stupňů stojí za to si několik set korun připlatit. Pokud se však pro masážní pistoli VI Black rozhodnete, určitě nebudete litovat.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  2499 Kč

Co jsou to masážní pistole?

Zatímco ještě před pár lety masážní pistole téměř nikdo neznal, v dnešní době se jedná o velmi populární záležitost. Jedná se o poměrně malá zařízení, která díky rychlé pulzaci masážní hlavice zvládnou velmi efektivně promasírovat svaly. Díky praktické velikosti, velkému množství různých provedení a snadnému použití se masážní pistole staly velmi populární alternativou ke klasickým masážím. Můžete si s nimi dopřát hloubkovou masáž po každém tréninku nebo zkrátka kdykoliv, když se vám to bude hodit. Moderní masážní pistole navíc nabízí řadu různých nastavení nebo výměnných masážních hlavic, takže si pistoli můžete nastavit tak, aby vždy přesně odpovídala vašim potřebám. To vše bez toho, abyste museli chodit na klasické masáže, které se při pravidelných návštěvách mohou pěkně prodražit.

Největší benefity masážních pistolí

Přestože masážní pistole pravděpodobně nedokáží zcela nahradit zkušeného maséra, mohou se k němu dost přiblížit. Masáž pomocí masážní pistole pomáhá uvolnit svaly a zlepšit u nich cirkulaci krve. Zároveň pomáhá předcházet bolesti svalů po tréninku, čímž se výrazně podílí na zlepšení celkové regenerace. Rychlejší a kvalitnější regenerace se následně příznivě promítá na vaší výkonnosti na tréninku. Pravidelné a cílené masírování svalů může pomoci předejít nepříjemným zraněním a zlepšit svalovou flexibilitu. Není náhodou, že profesionální sportovci investují velké finanční částky do své regenerace, přičemž velký podíl na tom mají také maséři. Po tréninku pomáhá dosáhnout lepší regenerace a před výkonem zase zvládne správná masáž svaly zahřát a připravit na zátěž.

Masážní pistoli ale oceníte také v případě, že trávíte velkou část dne v sedě. Ztuhlá záda a bolavé svaly se totiž netýkají pouze sportovců. Pomocí pistole si zvládnete sami namasírovat téměř všechny svaly na těle, přičemž na masírování zad nebo zadní strany stehen vám postačí jedna pomocná ruka.

 

Nepřehlédněte
O benefitech masáže se více dočtete například v našem článku 9 tipů, jak dosáhnout maximální svalové regenerace.

 

Mají masážní pistole také nějaká negativa?

Přestože masážní pistole nabízí opravdu velké množství zdravotních benefitů, je potřeba pamatovat na to, že může mít i pár negativ. Tím prvním je riziko v případě, že ji používáte nesprávně. Jak bylo řečeno výše, masážní pistole fungují na principu rychlých a poměrně silných pulací. Při nesprávném použití je možné si místo úlevy od bolesti naopak přivodit poranění svalů. Tomu se naštěstí dá efektivně vyhnout v případě, že dodržujete instrukce výrobce a vyhnete se masážím poraněných nebo natažených svalů.

Další nevýhodou je fakt, že s masáží pistolí na některá místa zkrátka nedosáhnete. Například mezilopatkové svaly se vám budou bez pomoci masírovat jen opravdu těžko. Problém může teoreticky představovat i velikost masáží pistole nebo její váha, nicméně v dnešní době už se v naprosté většině případů nesetkáte s pistolemi, které by byly přehnaně velké nebo těžké.

Je masážní pistole vhodná i pro mě?

Vzhledem k tomu, kolik zdravotních benefitů může masážní pistole poskytovat, asi není překvapením, že je vhodná zejména pro pravidelné sportovce všeho druhu. Nezáleží na tom, jestli zvedáte činky v posilovně, hrajete hokej nebo trénujete na maraton. Pro dosažení co nejlepší regenerace můžeme masážní pistoli vřele doporučit všem sportovcům. I lidé, kteří sportují jenom trochu nebo dokonce vůbec však mohou z masážní pistole benefitovat. Jak už jsem zmínil výše, masážní pistole je skvělá také pro lidi se sedavým životním stylem nebo zkrátka pro kohokoliv, koho trápí bolest svalů. V konečném důsledku je proto jedno, kdo jste a co děláte, protože masážní pistole jsou vhodné pro každého.

Kdy a jak často masážní pistoli používat?

Masážní pistoli je možné používat v podstatě kdykoliv. Při dodržení instrukcí výrobce je bezpečné ji používat denně, nic vám nebrání ani v tom, abyste ji použili přes den několikrát. Je však potřeba dávat pozor na to, abyste jednotlivé svaly nemasírovali přehnaně dlouho. Obecně se uvádí, že by žádný sval neměl být masírovaný masážní pistolí více než 2 minuty v kuse. U lidí, kteří s užíváním masážní pistole teprve začínají, se doporučuje věnovat každému svalu maximálně 30 vteřin, aby mělo tělo možnost si na tento typ masáže zvyknout. Důležité je řídit se vlastním tělem a pistoli nepoužívat, pokud vám její používání způsobuje spíše bolest než úlevu. Na druhou stranu je rovněž potřeba pamatovat na to, že masáž namožených svalů zpravidla trochu bolí a automaticky to neznamená, že je něco špatně. Vše ale musí být v rámci snesitelných mezí.

Jak se masážní pistole nabíjí a jak dlouhou má výdrž?

Při výběru masážní pistole je vhodné věnovat pozornost tomu, jak se taková pistole nabíjí a jak dlouhou má výdrž. Na trhu se můžete setkat s nepřeberným množství produktů, přičemž každý funguje trochu jinak. Poněkud nepraktické jsou pistole, které nemají baterie a pro jejich použití je potřeba je zapojit do elektrické sítě. Menší flexibilitu ale kompenzuje velmi vysoký výkon a spolehlivost. Pistole s baterií je možné s sebou vzít například do posilovny nebo kamkoliv, kde se vám jejich použití může hodit, aniž byste si museli lámat hlavu s tím, kam je zapojíte. Jejich nevýhodou je ovšem omezená výdrž, která se může pohybovat od Několika desítek minut až po více než 10 hodin. Na výdrži se ale promítá také to, na jaký výkon pistoli používáte. Pokud potřebujete pistoli, která vám umožní opakované použití na maximální výkon, nevyplatí se brát výdrž baterie na lehkou váhu.

Na co si dát při používání masážní pistole pozor?

Na závěr ještě přidáváme někoik rad pro používání masážní pistole. Její používání může stejně jako klasická masáž způsobit mírnou bolest. To je normální. Přehnaná a dlouhotrvající bolest ale normální není a pokud ji při používání pistole pociťujete, pravděpodobně děláte něco špatně. Raději proto zvolte slabší režim masáže. Pistoli nepoužívejte na natažené svaly, protože intenzivní masáž by jejich regeneraci mohla zpomalit. To stejné platí na různá poranění všeho druhu. Masážní pistoli nepoužívejte ani na holeně nebo jiná místa, kde by spíše než k masáží svalů došlo k vyvíjení tlaku na kosti. Vyvarujte se také používání pistole na oblasti se zvýšenou citlivostí. Pokud si užíváním pistole nejste jistí nebo máte pocit, že se po jejím použití cítíte hůře, vyhledejte pomoc profesionála.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.