GymBeam Thor Vitargo – Jak účinný je jeden z nejlevnějších nakopáváčů? (Recenze)

Pokud pravidelně čtete naše recenze, jistě víte, že produktům od společností jako je GymBeam příliš velkou pozornost nevěnujeme. Popravdě je to i kvůli tomu, že jsme před časem testovali jejich protein Zeus, u něhož se později zjistilo, že obsahuje mnohem méně bílkovin než výrobce deklaroval.

Když jsme ale připravovali naše komplexní hodnocení nejlepších předtréninkových doplňků, Thorovi jsme se nevyhnuli. Jak funguje? A co poměr ceny a kvality? Je alespoň jeho chuť obstojná? To a mnohem více se dozvíte v dnešní recenzi.

Thor Vitargo
Kategorie: Nakopávače
Rozpustnost
8.9/10
Chuť
8.3/10
Složení
7.3/10
Efekt
6.9/10
Cena
8.8/10
Celkové hodnocení
8.0
z 10 bodů
Tabulka cen pro Thor Vitargo
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  599 Kč
Cena:  39 Kč
Cena:  415 Kč

Na úvod zbývá dodat snad už jen to, že tento nakopáváč jsme testovali také do naší videorecenze předtréninkových stimulantů, tudíž pokud vás zajímá srovnání s ostatními produkty, určitě se na video podívejte.

Složení, které nepotěší, ale ani neurazí

Když se dívám na složení Thora Fuel+ Vitargo, jsou mé pocity značně smíšené. Samotné Vitargo je jakýsi sacharid, který slouží jako energetický zdroj doplňující glykogen. Zajímavá myšlenka. Každopádně když se podíváte na některé konkurenční weby, seženete 2000g tohoto patentovaného sacharidu za necelých 750 Kč. Ať se snažím sebevíc, připadá mi použití této látky jako zpusob, jak zaplnit místo ve složení a zároveň neutrácet zbytečně peníze. I když jsem Vitargo v tomto doplňku vyzkoušel poprvé, žádný extrémní efekt jsem při své skladbě tréninku nezaznamenal. Jinak jsou ale použité suroviny kvalitní, a proto si je můžeme rozebrat podrobněji:

  • 4000mg beta alaninu pro podporu svalové vytrvalosti a výdrže
  • 2600mg citrulin DL-malátu 1:1 pro zvýšenou tvorbu energie, větší vytrvalost a oddálení únavy
  • 1400mg A-AKG pro zvýšení produkce oxidu dusného
  • 700mg taurinu pro lepší výkonnost a podporu regenerace
  • 400mg glycerol monostearátu pro zvýšení objemu extracelulárních tekutin
  • 300mg hořkého pomeranče pro lepší funkci metabolismu
  • 300mg kofeinu pro pozitivní stimulaci CNS
  • 200mg sibiřského ženšenu pro lepší odolnost a činnost CNS
  • 70mg niacinu pro lepší pohyblivost kloubů

Thor očividně sází především na složky, které se nějak projevují navenek. Kofein způsobí pocení, beta alanin svědění uší. Efekt citrulinu takto agresivně nepocítíte, ale přesto má opodstatnění. Z mého pohledu se tedy jedná o složení, které ani neurazí, ani nepotěší.

Thor Vitargo - složení
Ačkoliv Vitargo tvoří zhruba polovinu celé směsi, efekt jsem nezaznamenal téměř žádný.

Ve srovnání s konkurencí značně pokulhávající efekt

Ačkoliv jsem vyzkoušel desítky nakopávačů, u většiny z nich nějaký ten efekt zaregistruji. U Thora bylo napumpování jen opravdu minimální. Pravděpodobně díky kombinaci účinných látek s Vitargem jsem na tréninku zaregistroval větší žilnatost, ale že by mi nějak pomohl maximalizovat mé tréninkové úsilí se rozhodne říct nedá.

Samozřejmě jsem pocítil pálení uší a díky velkému množství kofeinu jsem se i dost potil, ale bohužel to je asi tak všechno. Kdybych měl srovnat napumpování při použití takového Serious Pre a Thora, je to jako porovnání nenaturálního a naturálního cvičence.

Thor Vitargo - efekt
Přestože jsem měl od Thora určitá očekávání, příliš kladný efekt jsem nezaznamenal.

 

Tabulka cen pro Thor Vitargo
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  599 Kč
Cena:  39 Kč
Cena:  415 Kč

Multivitamínový džus bez kalorií

Kdybych měl popsat chuť Thora jen ve čtyřech slovech, pravděpodobně bych řekl, že je to multivitamínový džus bez kalorií. Vyzkoušel jsem totiž variantu Mango a maracuja a musím se přiznat, že po chuťové stránce to byl jeden z nejlepších doplňků, jaké jsem kdy vůbec ochutnal.

Vůně je sice trochu umělá, ale chuťově není doplněk přeplácaný, zbytečně sladký a dokonce ani nepůsobí jakkoliv uměle. Rozhodně je to příjemná změna oproti doplňkům typu Aggressive Pre, které jsou velmi intenzivní a štiplavé a je proto potřeba použít větší množství vody. Variantu Mango a maracuja tedy hodnotím hned 9 body z 10 možných.

Thor Vitargo - chuť
Thor Fuel+Vitargo připomíná multivitamínový džus chutí i barvou.

Cenově jeden z nejpříjemnějších doplňků na trhu

Jestli je kromě dobré chuti ještě něco, co musím na Thorovi ocenit, je to určitě skvělá cena. Vzhledem k tomu, že celé 600g balení vyjde na nějakých 399 Kč, odpovídá jedna dávka zhruba 13 Kč.

V porovnání s takovým Agrezzem, který se stal vítězem našeho velkého srovnání, je to cena zhruba 3x nižší, což dělá z Thora opravdu ideální doplněk pokud jde o poměr ceny a kvality. Jestli tedy patříte například mezi studenty, kteří nechtějí investovat těžce vydřené peníze do suplementů, je Thor velmi dobrý kompromis.

Tabulka cen pro Thor Vitargo
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  599 Kč
Cena:  39 Kč
Cena:  415 Kč
Thor Vitargo - cena
Ačkoliv efekt není kdo ví jaký, v poměru ceny a kvality vychází Thor Fuel+Vitargo opravdu dobře.

Závěrečné zhodnocení

Složení má podle mého názoru, jak jste pravděpodobně čekali, jisté mouchy a myslím si, že se najde celá řada doplňků, které jsou mnohem a mnohem lepší. Rovněž efekt nebyl kdo ví jaký, na druhou stranu když vezmete v úvahu, že je to nakopávač za 13 Kč, je účinnost relativně dobrá.

V konečném důsledku je to tedy suplement, na kterém si pochutnáte, nezruinuje váš rozpočet a nějaký ten pozitivní efekt přeci jen zaznamenáte. Osobně si ale myslím, že pro ty z vás, kteří chtějí z tréninku vymáčknout maximum, určitě existují i lepší varianty.

Náš tip: Podívejte se na výběr nejlepších nakopávačů na trhu!

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (5)

Roman
Březen 19, 2020

Tento nakopavač jsem pořídil ve slevě kde stál 250kč. Hned po prvním použití se mi na obličeji, krku a ramenech objevilo velmi silné akné. Tak jsem tento suplement na chvíli vysadil a když se mi pleť uklidnila zkusil jsme to znovu a opět stejná reakce. Opět jsem tento nakopavač vysadil a koupil jsem si od Prominu nakopavač PRE po užití tohoto suplementu jsem se neosypal. Po delší době jsem eště jednou vyskoušel nakopavač od Gym Beam a opět jsem se osypal. Tím moje zkušenost končí nakopavač jsem vyhodil a víckrát od této značky nic nekoupil. Podotýkám že užívám pouze protein, kretin a nakopavač žádné jiné látky neužívám.

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(-10)
D D
Říjen 20, 2020

"I když jsem Vitargo v tomto doplňku vyzkoušel poprvé, žádný extrémní efekt jsem při své skladbě tréninku nezaznamenal"

Tohle je fakt vtipny, ty si cekal, ze sacharid ti udela nejaky EXTREMNI efekt?? Nechapu, proc tenhle sranda web je vubec na google pri hledani informaci. To chce zmenit a rychle.

Souhlasím(+6)
Nesouhlasím(0)
vejdy
Listopad 23, 2020

skoro celá recenze o žádném účinku a pak zjistíte,že je to levné tak to chválíte?Pokud to nefunguje,jsou to vyhozené peníze a vyplatí si připlatit enóčko,které tě aspoň trochu nabudí.Za mě tedy místo Thora se nabízí levný Suprex (např.)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(-2)
Redakce Svět Fitness.cz
Březen 23, 2022

Ahoj Vejdy,

V našich recenzích hodnotíme doplněk nejenom jako celej, ale taky po částech. A třeba v případě Thora je to přesně tak, jak píšeme – tenhle doplněk se nemůže srovnávat s produkty, které jsou o několik stovek dražší, ale sám o sobě v poměru ceny a kvality špatný rozhodně není. :)

Ať se daří

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Lukáš
Březen 7, 2022

Jsem rád že jsem zde narazil na výše zmíněný komentář, poslední dobou se mi hrozně zhoršil obličej skrt akné všechno jsem začal postupně omezovat a. vůbec mě nenapadl tento nakopávac a je pravda že se mi to objevilo zhruba nejak co jsem ho pořídil takže věřím ze by na tom mohl mít podíl, zkusím vysadit a uvidím pokud se problém vyřeší ještě to tu potvrdím aby se mu Dyštak lidi vyvarovali.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)