Vilgain Pre-Workout bez stimulantů 2.0: Pořádná předtréninková pumpa [recenze]

Předtréninkovky patří právem mezi nejvíce populární doplňky stravy mezi silovými sportovci. Pokud ale cvičíte pozdě odpoledne nebo až večer, nejsou pro vás běžné předtréninkovky příliš vhodné. Vysoký obsah stimulantů se totiž negativně podepisuje na kvalitě spánku, což má dále za následek mnoho negativních dopadů jak na výkonnost, tak na celkové zdraví. Předtréninkovky bez stimulantů jsou proto velmi žádaným zbožím.

My se dnes spolu podíváme na novinku z dílny značky Vilgain. Pre-Workout bez stimulantů 2.0 je vylepšenou verzí už tak velmi oblíbeného produktu. Je ale opravdu lepší? A jak obstojí v porovnání s konkurenčními produkty? Vyplatí se ho vyzkoušet? To a mnohem více se dozvíte v dnešní recenzi.

Vilgain Pre-Workout bez stimulantů
Kategorie: Nakopávače
Chuť
9.0/10
Rozpustnost
9.0/10
Efekt
9.0/10
Složení
9.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.0
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Pre-Workout bez stimulantů
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  589 Kč

Předtréninkovky bez stimulantů sice nenabízí stejně silný efekt jako běžné nakopávače, přesto vám ale mohou pomoci dosáhnout na tréninku lepších výsledků. Podporují prokrvení, které se projevuje zejména mnohem lepším napumpováním, a soustředění, díky kterému zvládnete i poslední opakování provést technicky dokonale. Pokud vám nakopávače se stimulanty z jakéhokoliv důvodu nevyhovují, předtréninkovky bez stimulantů jsou velmi dobrou alternativou.

Vylepšené složení

Vilgain Pre-Workout bez stimulantů 2.0 zaznamenal výrazné změny ve složení v porovnání se svou starou verzí. Nově obsahuje také extrakt z červené řepy, L‑Arginin AKG a L-tyrosin, ale naopak v něm nenajdeme ani stopu po taurinu. Jedna dávka Vilgain Pre-Workout bez stimulantů 2.0 tedy obsahuje následující:

  • 6000 mg L‑Citrulin malátu 2:1, který je nejlepším doplňkem na zlepšení produkce NO a tím i svalového prokrvení
  • 3000 mg SaBeet® extraktu z červené řepy obsahujícího nitráty pro maximální prokrvení svalů při tréninku
  • 2500 mg L‑Ornithinu HCL účinně pomáhajícího uvolňovat anabolické hormony a zlepšovat proteosyntézu
  • 2000 mg L‑Argininu AKG 2:1, který podporuje maximální produkci NO
  • 500 mg Acetyl‑l‑karnitinu sloužícího jako zdroj energie během náročných tréninků
  • 500 mg L‑Tyrosinu působícího jako prekurzor adrenalinu a noradrenalinu
  • 100 mg extraktu z rozchodnice růžové, která působí jako adaptogen
  • 20 mg DMAE pro oddálení únavy
Vilgain Pre Workout bez stimulantů recenze
Složení tohoto doplňku je prostě a jednoduše skvělé. 

Ocenit musíme vysoký obsah l-citrulinu, který velmi účinně podporuje pořádné prokrvení. Poněkud neobvyklý je extrémně vysoký obsah extraktu z červené řepy. Ten se rovněž podílí na podpoře maximálního prokrvení. Při prvním pohledu na složení mě toto rozhodnutí výrobce celkem překvapilo, musím ale uznat, že ve výsledku funguje tato kombinace víc než dobře. Také ostatní látky ve složení jednoznačně mají své místo a dohromady působí velmi dobře. Přestože 8 účinných látek není ve srovnání s konkurencí nikterak moc, jejich vzájemná kombinace funguje velmi dobře a osobně musím říct, že mi v produktu vlastně ani nic moc nechybí.

nepřehlédněte
Výborným složením se může pyšnit také Prom-IN Serious PRE (recenze), který si od nás odnesl vynikající hodnocení.

Jaké máme s užíváním zkušenosti?

Výrobce doporučuje užívat jednu odměrku o obsahu 18 gramů spolu s 250 ml vody. Vypít čtvrt litru vody před tréninkem mi osobně přijde celkem dost, na druhou stranu Pre-Workout bez stimulantů 2.0 je možné užívat 30-60 minut před tréninkem. Tím pádem budete mít dost času na to, aby vám po vypití trochu slehlo. Při dodržení doporučeného dávkování vám jedno balení vydrží celkem na 20 tréninků, což není vůbec špatné, přestože většina konkurenčních produktů vydrží déle.

Co se týče samotného efektu, je potřeba pamatovat na to, že každý z nás jej může vnímat trochu jinak a na základě mé zkušenosti nelze bez dalšího říct, že vy pocítíte úplně to stejné. Za sebe ale mohu říct, že jsem na tréninku pocítil solidní prokrvení, které je srovnatelné s tím, co jsem zaznamenal po užití osvědčených konkurenčních produktů. V tomto směru tedy nemám co vytknout a produkt mohu doporučit.

Vilgain Pre Workout Stim Free
Vilgain bez stimulantů nabízí opravdu skvělé prokrvení i na večerních trénincích.

Netradiční chuť

V současné chvíli je produkt dostupný pouze v příchuti jahoda a limetka. Tato netradiční kombinace mě upřímně řečeno na první pohled opravdu nelákala, po prvním ochutnání se moje obavy ale naštěstí rozplynuly. Chuť jako taková je trochu kyselá, ale to není u předtréninkovek ničím neobvyklým. Pokud by vám přesto nevyhovovala, můžete jednoduše použít o něco více vody, čímž ji zjemníte. Za sebe ale musím chuť Pre-Workoutu bez stimulantů 2.0 hodnotit pozitivně.

Vyšší, ale férová cena

V době psaní této recenze zaplatíte za jedno balení obsahující 20 dávek necelých 600 korun, což odpovídá asi 30 korunám za jednu dávku. To upřímně řečeno není málo, zároveň se však nejedná o žádnou katastrofu. Vzhledem k povedenému složení a velmi slušnému efektu si troufám tvrdit, že poměr ceny a kvality je v tomto případě stále na velmi dobré úrovni. Samozřejmě můžete na trhu najít mnohem levnější alternativy, jejich efekt ale bude ve většině případů o poznání horší.

Tabulka cen pro Vilgain Pre-Workout bez stimulantů
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  589 Kč

Závěrečné zhodnocení

Vilgain Pre-Workout bez stimulantů 2.0 nabízí v porovnání se svou starou verzí vylepšené složení a z mého pohledu také mnohem lepší efekt. Co se týče chuti, nepředpokládám, že bude vyhovovat úplně každému, ale své fanoušky si jistě najde. Po cenové stránce se sice nejedná o nejlevnější produkt, ale poměr ceny a kvality je přesto velmi dobrý. Pre-Workout bez stimulantů 2.0 od značky Vilgain proto můžeme vřele doporučit.

Pokud vás tento produkt přesto nezaujala, nepřehlédněte naše srovnání nejlepších předtréninkovek bez stimulantů, ve kterém si rozhodně přijdete na své.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.