Fitness007 PWO Jirka Vacek: Jak si vede pre-wourkout od známého kulturisty? [recenze]

Kvalitní pre-workout dokáže z váš trénink posunout na úplně jiný level. Pořádné nakopnutí, extrémní dávka energie a napumpování celého těla vás motivuje ze sebe vymačkat naprosté maximum. Není proto divu, že předtréninkovky jsou jedním z nejpopulárnějších suplementů. Hodí se zejména v situacích, kdy se před tréninkem cítíte unavení nebo potřebujete nějak povzbudit.

Najít tu správnou předtréninkovku ale může být oříšek. Některé výrobky zkrátka nešlapou tak dobře, jak se tváří, a každému navíc vyhovuje něco trochu jiného. Z toho důvodu se snažíme přinášet vám pravidelně další a další recenze nakopávačů, abychom vám tento výběr usnadnili. Dnes si na paškál vezmeme Fitness007 PWO Jirka Vacek, tedy pre-workout podle receptury známého trenéra a kulturisty Jirky Vacka. Jak jsme s ním byli spokojeni? A dostál tento produkt tomu, co slibuje? Čtěte dále a dozvíte se více!

Fitness007 PWO
Kategorie: Nakopávače
Chuť
8.0/10
Rozpustnost
9.0/10
Efekt
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.0
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Fitness007 PWO
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  689 Kč -12%

Pokud se posilování a silovým sportům věnujete už nějakou dobu, jméno Jirka Vacek pro vás určitě není žádnou novinkou. Tento český kulturista a trenér je známý kromě svých skvělých výkonů také díky spolupráci s prodejcem sportovní výživy Fitness007. Na YouTube a na sociálních sítích sdílí své rady a zkušenosti a předává je mladším a méně zkušeným sportovcům.

Složení obsahuje hned 21 účinných látek!

Základem pořádného nakopávače je promyšlené složení kombinující v sobě účinné látky, které dohromady působí ve vzájemné synergii. Jirka Vacek PWO si v tomto směru nevede vůbec špatně. Skrývá v sobě celkem 21 účinných látek, což je opravdu působivé. Víc než jejich počet je však důležitý jejich reálný efekt a množství, ve kterém jsou obsaženy. Pojďme se proto na jednotlivé látky podívat podrobněji:

 • 5 400 mg L-citrulinu, který je nejlepším doplňkem na zlepšení produkce NO a tím i svalového prokrvení
 • 2 600 mg kyseliny jablečné (citrulin malátu), tedy další účinné formy citrulinu
 • 2 000 mg SABEET (extrakt z červené řepy) obsahující nitráty pro maximální prokrvení svalů při tréninku
 • 2 000 mg glycerol monostearátu pro zvýšení objemu extracelulárních tekutin
 • 2 000 mg L-Tyrosinu, který je prekurzorem adrenalinu a noradrenalinu
 • 2 000 mg taurinu pro správnou koncentraci na trénink
 • 500 mg extraktu z lístků zeleného čaje pro podporu fungování metabolismu
 • 500 mg prášku Cordyceps sinensis, což je houba podporující energii, vytrvalost a regeneraci organismu
 • 300 mg draslíku, který je během fyzické námahy ve velkém množství vylučován potem
 • 250 mg extraktu z hroznových semínek pro lepší prokrvení a výrazné antioxidační účinky
 • 188 mg elementárního sodíku obsaženého ve formě citrátu pro zlepšení tvorby červených krvinek
 • 165 mg kofeinu pro pocit maximální energie
 • 120 mg vitamínu C pro podporu napumpování a antioxidační účinky
 • 119 mg elementárního fosforu (draselná sůl kyseliny fosforečné) fungujícího jako zdroj buněčné energie
 • 100 mg extraktu Citrus aurantium, který působí jako zdroj synefrinu podporujícího metabolismus tuků
 • 85 mg rhodiola rosea pro normální trávení, okysličování srdce a cév i podporu fyzického výkonu
 • 57 mg elementárního hořčíku (ve formě citrátu), na kterém je závislá funkce enzymů podílejících se na tvorbě ATP
 • 50 mg citokolinu působícího jako prekurzor fosfatidylcholinu, který přispívá k obnově mitochondrií zodpovědných za tvorbu buněčné energie
 • 24,7 mg vitamínu B6 pro správný metabolismus bílkovin a sacharidů
 • 30 mg vitamínu B3 pro podporu regenerace po svalové námaze
 • 7 mg bioperinu, který má za cíl až několikanásobně zlepšit vstřebávání ostatních látek

Seznam účinných látek je opravdu dlouhý a je z něj poznat, že si na složení dal výrobce záležet. Za zmínku stojí absence beta-alaninu, který je pro mnohé nutnou součástí pořádného nakopávače, jiní se mu ovšem rádi vyhýbají. Osobně nemám pocit, že by tady beta-alanin chyběl, protože složení je i bez něj opravdu nadupané a efekt zcela dostatečný. Naopak oceňuji přítomnost dvou forem citrulinu a přítomnost důležitých minerálů, které tělo v průběhu tréninku vylučuje. V konečném důsledku proto musím hodnotit složení na výbornou.

Jirka Vacek PWO
Složení čítající 21 účinných látek v dostatečném množství mluví samo za sebe.

Jak PWO Jirka Vacek užívat?

Jedna dávka této předtréninkovky představuje 24 gramů, což se rovná necelým dvou odměrkám (přesněji řečeno 1 a 3/4 odměrky). Ačkoliv se jedná o detail, při pravidelném užívání člověk suplementy dávkuje od oka a podobně nastavené dávkování vede k tomu, že v konečném důsledku většinou užíváte o trochu méně nebo o trochu více, než je stanovená denní dávka. Znovu opakuji, že se nejedná o žádný zásadní problém, ale přece jenom bych považoval za praktičtější dodávat suplementy s odměrkami, které odpovídají doporučeným dávkám.

Při rozmíchávání ve vodě jsem nenarazil na žádný problém s rozpustností, což se u jiných pre-workoutů občas stává. Ze začátku jsem měl trochu strach z toho, že výrobce doporučuje používat 500 ml vody, nicméně vzhledem k tomu, že efekt se dostaví zpravidla za nějakých 30 minut, není potřeba nakopávač vypít těsně před tréninkem, a tím pádem odpadá problém s břichem plným vody při cvičení. Přesto jsem po nějaké době začal užívat o trochu méně vody (asi 400 ml) a na rozpustnosti se to nijak neprojevilo.

Nepřehlédněte
V naší recenzi na Extrifit Agrezz se dozvíte, proč dlouhodobě patří mezi nejlepší předtréninkovky na trhu.

Užívejte s dostatečným předstihem

Efekt PWO Jirka Vacek je podle mě opravdu skvělý. Můžete se těšit na opravdu pořádné napumpování a silné nakopnutí, díky kterému se rozhodně nebudete muset do tréninku nutit. Jediné negativum spatřuji v poměrně dlouhé době mezi vypitím a nastoupením všech účinků. Odezva totiž přichází asi až po 30 minutách, což znamená, že pokud PWO nevypijete s dostatečným předstihem, efekt na začátku tréninku v podstatě nepocítíte. Pokud se vám však podaří vychytat správné načasování, určitě nebudete zklamaní a tento jev sdílí PWO s mnoha ostatními preworkouty. 

Na poměry nakopávačů vcelku dobrá chuť

Musím se přiznat, že většina pre-workoutů mi chuťově nepřijde moc dobrá. Zpravidla jsou velmi výrazné a občas je těžké je vypít bez toho, aby se člověk trochu zašklebil. Předtréninkovky si prostě nekupujete kvůli chuti, ale kvůli efektu. PWO Jirka Vacek se dle mého názoru po chuťové stránce řadí k těm lepším produktům. Chuť nemá žádný umělý dojezd a přestože je na můj vkus trochu moc sladká (jak tomu u jahodových příchutí často bývá), nejedná se o žádnou katastrofu. V konečném důsledku proto hodnotím příchuť spíše pozitivně.

Vyšší cena může od koupi odradit

Největším kamenem úrazu tohoto produktu je jeho cena. Ve srovnání s konkurencí často zaplatíte v přepočtu na jednu dávku klidně o třetinu více. Složení tohoto produktu je sice opravdu dobré a zároveň je potřeba přihlížet i k tomu, že ve složení najdeme 21 účinných látek, výsledný poměr ceny a kvality je ale v porovnání s nejlepšími produkty v našem žebříčku nejlepších nakopávačů trochu horší. Své místo si mezi TOP produkty na trhu však bezpochyby zaslouží. 

Tabulka cen pro Fitness007 PWO
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  689 Kč -12%

Závěrečné zhodnocení

PWO Jirka Vacek musím hodnotit jako velmi povedený produkt, který rozhodně může konkurovat těm nejlepším produktům na trhu. Má ale pár nedostatků, přičemž tím největším je rozhodně cena. Pokud si nemůžete dovolit utratit přehnaně moc peněz za suplementy, rozhodně se vám vyplatí sáhnout spíše po jiné alternativě z našeho žebříčku. Na druhou stranu pokud vám nevadí si za kvalitní předtréninkovku připlatit, může být PWO Jirka Vacek tím pravým produktem pro vás. Za zkoušku rozhodně stojí a my ho doporučujeme všema deseti. 

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.