Liftor Active: Jasná volba při vybavování kanceláře? [recenze]

Asi není třeba vést dlouhé diskuze o tom, že dlouhodobé sezení je pro naše tělo špatné. Bohužel se mu ale v dnešní době u řady profesí nedá vyhnout, a tak je rozhodně dobré alespoň minimalizovat negativní důsledky, které sedavé zaměstnání na náš pohybový aparát přináší. A právě proto je nám sympatická značka Liftor, která nabízí třeba polohovatelné stoly. Díky nim můžete u práce střídavě stát a sedět, což je při několika hodinové pracovní směně rozhodně žádoucí.

Liftor Active
Kategorie: Ostatní
Funkčnost
10.0/10
Design
10.0/10
Kvalita provedení
10.0/10
Možnosti nastavení
8.0/10
Cena
4.0/10
Celkové hodnocení
8.4
z 10 bodů

Teď jsme však dostali možnost vyzkoušet ergonomickou židli Liftor Active. O naše zkušenosti a hodnocení se s vámi podělíme v rámci této recenze.

Co byste o Liftor Active měli vědět?

Ze všeho nejdřív bychom vám pro kompletnost měli představit, čím je Liftor Active pro potenciální zákazníky zajímavý. Nemá však cenu bezhlavě opisovat věci, které najdete na oficiálních stránkách produktu, proto byste měli především vědět, že se jedná o ergonomickou kancelářskou židli, která se může pochlubit nosností až 150 kilogramů a vhodností pro postavy do výšky 185 cm. Samozřejmostí jsou také područky, protože pokud jste někdy museli pracovat na židli bez nich, jistě víte, že po nějakém čase vás mohou začít dost nepříjemně bolet trapézy i krk. Židle má tvrdá kolečka, takže se s ní bez problémů můžete pohybovat po koberci a jednotlivé části židle jsou samozřejmě nastavitelné tak, abyste si mohli přesně podle svých preferencí židli modifikovat.

Vyzkoušejte židle Liftor

Zajímavý design a snadná montáž

Pokud jste tak jako my né zcela manuálně zruční, můžeme vás uklidnit. Židle Liftor Active vám totiž přijde jen v pár částech, které si sice musíte sestavit sami, ale v zásadě na tom není vůbec nic složitého a zvládne to snad každý. Zajímavý je ovšem také výsledný design židle, protože zádová opěrka se skládá ze dvou samostatných částí, které se mohou pohybovat takřka do všech stran. Židle se vám v tomto směru tak naprosto přizpůsobí. Různé možnosti polohování nabízí také područky a v hlavová opěrka je nejen polohovatelná, ale také odnímatelná, takže když vám začne při práci vadit, můžete ji klidně dočasně odstranit.

Liftor Active hodnocení
Liftor Active nabízí netradiční design, ale maximální funkčnost.

Jak funguje Liftor Active v praxi?

V praxi musíme narovinu přiznat, že jsme ze židle Liftor Active byli nadšení. Obzvláště musíme ocenit síťovinu na zádech, protože díky tomu se vám při práci nepotí záda. A pokud máte kancelář bez klimatizace, obzvláště v létě přijde síťovina určitě vhod více, než nějaké židle se zcela neprodyšnými zádovými opěrkami. Židle je robustní a i při delším sezení je opravdu pohodlná. Doporučujeme však dbát na doporučení výrobců, že se hodí pro uživatele do 185 cm výšky, protože u nás v redakci se pohybujeme kolem této výšky a nutno podotknout, že pro vyšší jedince už může být krční opěrka značně nevyhovující. Nám ale vše vyhovovalo tak, jak má a pokud máte od Liftoru navíc i polohovatelný stůl, můžete dát sbohem nepříjemnému sezení v práci.

Liftor Active Test
Síťovina na zádech je opravdu praktická. 

Jak hodnotíme cenu?

Pokud jde o cenu, v době poslední aktualizace této recenze za ni zaplatíte bezmála 10 tisíc korun. Z našeho pohledu je to samozřejmě zlatá střední cesta, ovšem obecně řečeno dost záleží na tom, jaké máte pro židli využití. Jestli hledáte produkt, na kterém budete sedět třeba dvě hodiny denně a vaše práce nezahrnuje několik dlouhých hodin sezení každý den, možná vám bude klidně stačit i nějaký levnější produkt, kterých se dá najít celá řada. Na druhou stranu ale existuje i řada výrazně dražších židlí a jelikož my trávíme v sedě bohužel dost času, vyzkoušeli jsme i výrazně dražší produkty. A nutno podotknout, že Liftor Active je k nim velmi obstojnou konkurencí, byť často stojí výrazně méně. V poměru ceny a kvality tak za nás vychází tato židle opravdu skvěle a jestli hledáte skvělý produkt za obstojnou cenu, určitě můžeme doporučit.

Vyzkoušejte židle Liftor

 

Závěrečné zhodnocení: Vyplatí se koupit?

Liftor Activ je robustní a pohodlná židle, která při správném zacházení může vydržet opravdu dlouho. A aby toho nebylo málo, svou funkčností a nastavením je srovnatelná s násobně dražšími produkty. Za nás tedy rozhodně dává smysl ji vyzkoušet a pokud byste náhodou (tak jako my) zrovna vybavovali kancelář, může být Liftor Activ opravdu skvělou volbou.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.