Minus Age Fullbiotic: Skvělá probiotika, nebo vyhozené peníze?

Přestože probiotika nebo prebiotika nejsou v porovnání s jinými suplementy příliš populární, jejich přínos pro celkové tělesné zdraví není radno podceňovat. Tyto látky totiž podporují správné fungování střevního mikrobiomu, který je zcela zásadní pro zdraví celého těla. Většina lidí si probiotika spojí zejména s trávením, jejich užívání ale může pozitivně ovlivnit také fungování srdce, mozku nebo imunitního systému.

Kvalitní probiotika jsou proto nesmírně cennou součástí jídelníčku. Na trhu se však bohužel můžete velmi často setkat s nekvalitními produkty, jejichž užívání žádný velký přínos nemá. Najít opravdu kvalitní přípravek ale může být náročné. My se dnes podrobně podíváme na Minus Age Fullbiotic. Jedná se o směs probiotik a prebiotik, která se údajně může pyšnit velmi kvalitním složením a absencí jakýchkoliv zbytečných aditiv. Je tomu skutečně tak? A vyplatí se tento produkt vyzkoušet? To a mnohem více se dozvíte v dnešní recenzi.

Minus Age Fullbiotic
Kategorie: Ostatní
Velikost balení
9.0/10
Dávkování
9.0/10
Kvalita surovin
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

 Česká značka doplňků stravy Minus Age se zaměřuje na výrobu a prodej produktů podporujících zdraví a dlouhověkost. Velkou výhodou této společnosti je fakt, že její zakladatelé mají dlouholeté zkušenosti z oboru praktického lékařství. Díky tomu mají skvělý přehled o tom, jaké látky se v praxi skutečně vyplatí užívat a které jsou naopak zcela zbytečné. S produkty značky Minus Age jste se mohli setkat například v naší recenzi na Minus Age Resveratrol.

Vyzkoušejte Fullbiotic

Probiotika a prebiotika v jednom

Minus Age Fullbiotic obsahuje hned 5 miliard KTJ (kolonie tvořící jednotky), což je jednotka vyjadřující „sílu” probiotik. Pro kontext je potřeba dodat, že 5 miliard KTJ je opravdu vysoké číslo a jen hrstka produktů na trhu může nabídnout více. Druhou hodnotou, kterou je při nákupu probiotik potřeba sledovat, je počet probiotických kmenů. Každý kmen totiž v těle působí jinak. Čím více probiotických kmenů produkt obsahuje, tím širší spektrum pozitivních účinků proto může nabídnout. V tomto případě máme co dočinění celkem se 6 různými kmeny, ( L. Crispatus, L. Reuteri, L. Gasseri, L. Rhamnosus, L. Plantarum a Bifidobacterium Lactis), což je také velmi slušné.

Nepřehlédněte
Vše důležité o probiotikách se můžete dočíst v našem článku Probiotika | Jak je vybrat a k čemu slouží?

Při užívání probiotik je ovšem potřeba pamatovat také na současné užívání prebiotik. Jedná se o látky sloužící jako potrava pro probiotika, čímž pochopitelně zvyšují jejich účinnost. Produkty obsahující kvalitní prebiotika mají proto v porovnání s konkurencí zpravidla mnohem lepší účinky. Minus Age Fullbiotic obsahuje 3 látky působící jako prebiotikum: vlákninu ze živice akácie senegalské (600 mg v denní dávce), extrakt z brusinky velkoplodé (150 mg v denní dávce) a extrakt z listů aloe vera (100 mg v denní dávce). K samotnému složení proto nemůžeme mít nejmenší výhrady, protože je zcela očividné, že výrobce si na něm dal skutečně záležet a nenechal nic náhodě. To stejné platí i pro kvalitu všech použitých látek.

Minus Age Fullbiotic recenze
Po stránce složení nemáme Fullbiotic co vytknout.

Jak Minus Age Fullbiotic užívat?

Jedna denní dávka představuje celkem 3 kapsle. Výrobce doporučuje užívat je spolu s jídlem a zapít dostatečným množstvím vody. Speciální režim platí v situacích, pokud užíváte antibiotika. V takovém případě je nutné počkat s užíváním probiotik alespoň 2-3 hodiny po užití antibiotik.

Jelikož jedno balení obsahuje 90 kapslí, vystačí vám při dodržení doporučeného dávkování celkem na 30 dní. To popravdě řečeno není zrovna nejvíce, zároveň je však potřeba dodat, že vzhledem k tomu, že probiotika jsou živé kultury, je lepší koupit si každý měsíc nové balení. Pokud byste si koupili balení větší a z nějakého důvodu probiotika na nějakou dobu přestali užívat, mohlo by se stát, že po nějakém čase už by nepůsobily tak dobře.

Vyzkoušejte Fullbiotic

Vyšší cena dává smysl

Přestože doposud jsme s chválou opravdu nešetřili, při hodnocení ceny už musíme být o poznání víc negativní. V době psaní této recenze totiž za jedno balení zaplatíte 690 Kč. To je ve srovnání s konkurencí poměrně dost. Na druhou stranu je potřeba říct, že vzhledem k vysokému počtu KTJ a obsahu velmi kvalitních prebiotik je vyšší cena pochopitelná.

Dobrá zpráva je, že pokud při nákupu využijete náš slevový kód SVETFITNESS10, získáte 10% slevu, což rozhodně není k zahození.

Ačkoliv se nejedná o produkt vhodný pro ty, kteří za suplementy nechtějí utrácet moc peněz, musíme výsledný poměr ceny a kvality hodnotit pozitivně. Pokud hledáte opravdu spolehlivý doplněk stravy a nevadí vám si za kvalitu trochu připlatit, Minus Age Fullbiotic rozhodně stojí za zkoušku.

Závěrečné zhodnocení

Minus Age Fullbiotic bezpochyb patří mezi nejlepší probiotika na trhu. Kvůli vyšší ceně se však určitě nejedná o vhodný produkt pro každého. Ve výsledku proto záleží zejména na tom, kolik jste ochotní za probiotika utratit. Pokud se však rozhodnete do Minus Age Fullbiotic investovat, můžete se těšit na nesmírně kvalitní složení, 5 miliard KTJ a pořádnou dávku účinných prebiotik. V konečném důsledku proto musíme tento produkt vřele doporučit.

Vyzkoušejte Fullbiotic

 Pokud vás Minus Age Fullbiotic přesto nezaujal, nepřehlédněte naše srovnání nejlepších probiotik, ve kterém zaručeně najdete produkt přesně pro vás.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.