Minus Age Melatonin: Je libo kvalitní spánek? [recenze]

Problémy s usínáním a nedostatečným spánkem nejsou dnes ničím neobvyklým. Moderní technologie nám umožnily se dost výrazně odklonit od našeho přirozeného denního režimu, který se řídil výhradně podle slunce. Dnes pro nás západ slunce není žádnou překážkou, což znamená, že můžeme být aktivní i dlouho po setmění. To se však může negativně promítat na našem spánkovém rytmu. Kvalitní spánek je ovšem zcela zásadní pro naše zdraví, jak se můžete dočíst například v našem článku 9+ dlouhodobých i krátkodobých negativních důsledků nedostatku spánku.

Pokud i vy patříte do skupiny lidí, kteří mají s usínáním a kvalitou spánku problémy, dnešní recenze je pro vás jako dělaná. Zaměříme se v ní totiž na Minus Age Melatonin. Pokud jste o tomto hormonu ještě neslyšeli, je nejvyšší čas to napravit. Právě melatonin totiž slouží k tomu, aby tělu dodal signál, že je čas jít spát. Vyplatí se Melatonin od značky Minus Age vyzkoušet? A jak účinný doopravdy je? To a mnohem víc se dozvíte v dnešní recenzi.

Minus Age Melatonin
Kategorie: Ostatní
Kvalita surovin
10.0/10
Dávkování
9.0/10
Velikost balení
9.0/10
Složení
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.0
z 10 bodů

 Minus Age je značka doplňků stravy z České republiky zaměřující se na výrobu a prodej produktů podporujících zdraví a dlouhověkost. Zakladatelé této společnosti těží ze svých dlouholetých zkušeností z oboru praktického lékařství, které využívají k tomu, aby pro své zákazníky připravili skutečně kvalitní a funkční suplementy. S produkty značky Minus Age jste se mohli setkat například v naší recenzi na Minus Age Fullbiotic. 

Vyzkoušejte prémiový melatonin

Obsah účinné látky by mohl být vyšší

Co se týče složení, nemáme v tomto směru příliš co hodnotit. Každá kapsle v sobě totiž skrývá pouze 0,25 mg melatoninu. Nenajdeme zde naopak žádná zbytečná aditiva. K uvedené dávce je však potřeba říct, že není úplně nejvyšší. Konkurenční produkty zpravidla obsahují mnohem více účinné látky a jako doporučené dávkování se zpravidla také uvádí o něco vyšší hodnoty. Na druhou stranu je potřeba říct, že v některých případech se doporučuje lidem, kteří nejsou na suplementaci melatoninu zvyklí, užívat pouze polovinu (nebo dokonce čtvrtinu) tablety s vyšší obsahem účinné látky. V konečném důsledku proto nevidím v obsahu účinné látky v jedné kapsli žádný velký problém a spolu se složením ho musím hodnotit pozitivně.

Melatonin Minus Age
Ačkoliv jiné produkty mají účinných látek více, ve skutečnosti to není problém.

Jak Minus Age Melatonin užívat?

Doporučené dávkování podle instrukcí výrobce představuje jednu až dvě kapsle denně. To odpovídá 0,25-0,5 mg melatoninu. Kapsle je potřeba užívat asi hodinu před spaním a zapít dostatečným množstvím vody. Balení obsahující 90 kapslí vám při dodržení doporučeného dávkování vydrží 45 až 90 dní, což není vůbec špatné.

Nepřehlédněte

Vysoká cena je velkým negativem

V době psaní této recenze zaplatíte za jedno balení Minus Age Melatonin 490 Kč. Ve srovnání s konkurencí se jedná o opravdu vysokou částku. Zároveň je potřeba dodat, že většina konkurenčních produktů nabízí společně s nižší cenou také větší balení. Cena za jednu denní dávku je proto v tomto případě několikanásobná. Můžeme sice argumentovat tím, že výrobky Minus Age se vyznačují skutečně vysokou kvalitou, zrovna v případě melatoninu to ale zase takový rozdíl nemusí nutně být. Cenu z toho důvodu musíme bohužel hodnotit poměrně negativně. Celkový dojem z tohoto doplňku však může zlepšit aspoň to, že při použití kódu SvetFitness10 dostanete 10% slevu na celý nákup.

Vyzkoušejte prémiový melatonin

Závěrečné zhodnocení

Minus Age Melatonin nabízí velmi čisté a kvalitní složení, kterému však lze vytknout poměrně nízký obsah účinné látky. Ten však ocení lidé, kteří chtějí melatonin dávkovat pouze nárazově (například po jet lagu po návratu z dovolené). Jednoznačnou nevýhodou je však vysoká cena, která je ve srovnání s konkurencí často několikanásobná. Pokud vám však nevadí si za suplementy trochu připlatit, může být Melatonin od Minus Age tím pravým pro vás.

Vyzkoušejte prémiový melatonin

Jestli vás i přesto tento produkt nezaujal, nepřehlédněte naše srovnání nejlepších doplňků pro spánek, ve kterém najdete kromě melatoninu také spoustu dalších účinných látek.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.