Vilgain Psyllium BIO: Nejlepší doplněk s vlákninou na trhu [recenze]

Vláknina má v našem organismu zcela nezastupitelnou roli. I přesto je však v jídelníčku mnoha lidí stále opomíjena. S nedostatkem vlákniny se ale pojí řada zdravotních problémů, které nejsou vůbec příjemné. Naopak dostatečný příjem vlákniny vám může ulehčit hubnutí a zlepšit zažívání. Pokud se vám do jídelníčku nedaří vlákninu zařadit v dostatečném množství, pomůže vám například Psyllium BIO od značky Vilgain. Tato rozpustná vláknina se dá snadno přidat do vody nebo do džusu, takže vám umožní zvýšit denní příjem vlákniny bez jakýchkoliv problémů.

Vilgain Psyllium BIO
Kategorie: Ostatní
Chuť
9.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
9.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

Značka Vilgain patří v České republice mezi největší prodejce sportovních suplementů, za co vděčí zejména vysoké kvalitě svých produktů. V repertoáru této značky ale kromě typických suplementů najdete také třeba zdravé potraviny a přísady na vaření. V minulosti jste se s tímto výrobcem na Světě fitness mohli setkat například v recenzi na Vilgain Whey Protein nebo v recenzi na Vilgain Plant Protein Candy Bar.

Vysoce kvalitní zdroj vlákniny

Psyllium je vláknina pocházející z vyčištěných a rozemletých obalů semen jitrocele indického. Složení produktu proto obsahuje pouze BIO jitrocel indický. Tato forma vlákniny je velmi dobře rozpustná ve vodě, od čehož se následně odvíjí všechny její vlastnosti. Složení proto musíme hodnotit na výbornou, protože kromě účinné látky neobsahuje nic dalšího. Zároveň se jedná o velmi kvalitní vlákninu, která pozitivně ovlivňuje fungování trávicí soustavy. Ve 100 g produktu se skrývá 86 g vlákniny a 176 kcal.

Nepřehlédněte
Vilgain Psyllium BIO se umístil na prvním místě v našem srovnání nejlepších doplňků stravy s vlákninou.

Jak Psyllium BIO užívat?

Jelikož se jedná o rozpustnou vlákninu, je možné ji přidat v podstatě do jakékoliv tekutiny. Výrobce doporučuje rozmíchat jednu až dvě čajové lžičky (2,5-5 gramů) v 250 ml vody nebo džusu. Takovouto dávku je možné užívat jednou až třikrát denně. Stejně tak ale není problém Psyllium BIO rozmíchat třeba jogurtu nebo vaší oblíbené kaši. Představivosti se meze nekladou a v konečném důsledku je tak pouze na vás, jak ho budete užívat. Ze začátku ovšem doporučuji užívat spíše menší dávky a postupně je zvyšovat, pokud nepocítíte požadovaný efekt. Doporučené dávkování ale nepřekračujte, jinak byste mohli napáchat více škody než užitku.

Psyllium BIO má neutrální až mírně nasládlou chuť. Přesto se může stát, že vám v samotné vodě nebude vyhovovat. V takovém případě doporučujeme užívat ho ve smoothies, jogurtech nebo kaších. Při užívání Psyllium BIO ale dbejte na dostatečný pitný režim během celého dne.

Vilgain Psyllium BIO recenze
Vilgain Psyllium BIO nabízí minimalistické balení a skvělé složení bez zbytečných aditiv.

Výhodná cena

Balení o velikosti 400 gramů můžete v době psaní této recenze koupit za 229 Kč, což není moc. Vzhledem k tomu, že jedno balení vám v závislosti na vašem dávkování může vydržet až 160 dní, vychází jedna denní dávka na poměrně málo peněz. Poměr ceny a kvality je ve srovnání s konkurencí naprosto skvělý.

Tabulka cen pro Vilgain Psyllium BIO
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  249 Kč

Závěrečné shrnutí

Vilgain Psyllium BIO je vysoce kvalitní vláknina, díky které můžete snadno a efektivně zvýšit celkové množství vlákniny ve svém jídelníčku. Z hlediska složení ani kvality surovin nemůžeme výrobci absolutně nic vytknout. Užívání je velmi snadné a Psyllium BIO si můžete přidat vlastně do téměř jakéhokoliv jídla nebo ho vypít samotné rozpuštěné ve vodě. Poměr ceny a kvality je také vynikající, takže nám nezbývá nic jiného, než Vilgain Psyllium BIO vřele doporučit každému, kdo se snaží navýšit množství vlákniny ve svém jídelníčku.

Pro dnešní recenzi je to od nás vše. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás ale neváhejte obrátit v komentářích.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.