Prom-IN CFM Pure Performance: Ten nejlepší protein na trhu [recenze]

CFM Pure Performance patří v České republice mezi ty nejznámější a nejpopulárnější proteiny. Popravdě se není vůbec čemu divit. Za svou oblíbenost vděčí perfektnímu složení, výbornému poměru ceny a kvality a v neposlední řadě také transparentnosti společnosti Prom-IN. Ačkoliv takhle legenda mezi syrovátkovými proteiny na trhu už dávno není žádným nováčkem, Prom-IN rozhodně nezahálí a svou vlajkovou loď pravidelně vylepšuje. CFM Pure Performance díky tomu stále drží krok s nejnovějšími trendy a k jeho výrobě jsou využívány nejnovější a nejspolehlivější postupy.

V dnešní recenzi se na CFM Pure Performance podíváme zblízka a kromě standardního hodnocení pozitiv a negativ se zaměříme také na to, jestli se v průběhu let tento protein skutečně zlepšil a jestli i dnes dokáže držet krok s tím nejlepším, co lze na trhu najít.

PROM-IN CFM Pure Performance
Kategorie: Proteiny
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnocení
10.0
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro PROM-IN CFM Pure Performance
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  1049 Kč

Značka Prom-IN rozhodně nepotřebuje nějaké zdlouhavé představování. Pokud jste už někdy navštívili jakýkoliv eshop s kvalitními suplementy, rozhodně jste museli na tohoto výrobce narazit. Mezi nejznámější produkty této značky patří předtréninkovka Aggressive Pre nebo multivitamín Vita Solution.

Špičkové složení pro ty nejlepší výsledky

Jedním z hlavních důvodů, proč je CFM Pure Performance tak oblíbený, je perfektně vyladěné složení. Nutno ale říct, že ve složení došlo v průběhu let k určitým změnám. Přesto si však složení zachovalo velmi pozoruhodnou kvalitu. Základ proteinu tvoří syrovátkový koncentrát zpracovaný šetrnou metodou křížové mikrofiltrace CFM. Velkým benefitem je výborný aminokyselinový profil a zachování původního poměru bioaktivních bílkovinných frakcí, přičemž nejvíce zastoupenými frakcemi jsou beta-laktoglobulin, alfa-laktoglobulin a glykomakropeptid. Za zmínku stojí také přidané trávicí enzymy (laktáza, bromelain, papain) a probiotika (lactobacillus acidophilus, bifidobacterium longum, lactobacillus casei). CFM Pure Performance navíc neobsahuje žádná umělá barviva, plnidla ani kontroverzní látky.

Ve 100 gramech produktu (příchuť vanilka) se skrývá 78,8 g bílkovin, 4,2 g sacharidů a 6,9 g tuků. Uvedené hodnoty se mohou u jednotlivých příchutí lišit, což ale není nic neobvyklého. Zmínit musíme také vysoký obsah BCAA v rámci aminokyselinového spektra, ale upozaděny nejsou ani další důležité aminokyseliny. Po podrobné analýze složení nám nezbývá nic jiného, než konstatovat, že i v dnešní době si CFM Pure Performance drží ve srovnání s konkurencí nesmírně vysokou kvalitu. Složení sice v průběhu let prošlo jistými změnami, pro koncového zákazníka to ale znamená především vylepšení chuti. Důležité je, že na kvalitě složení se to nijak negativně nepromítlo.

CFM Pure Performance recenze a hodnocení
CFM Pure Performance (dříve prodávaný jako CFM Evolution) neobsahuje žádná umělá barviva, plnidla ani kontroverzní látky.

Snadné dávkování a perfektní rozpustnost

Jedna dávka CFM Pure Performance představuje 40 gramů, což odpovídá 2 zarovnaným odměrkám. To v případě příchuti vanilka znamená celých 31,52 g bílkovin, což je upřímně řečeno opravdu pořádná dávka. Při koupi balení o hmotnosti 2250 g vám jeden protein vydrží téměř na dva měsíce, což je také dost působivé.

Zmiňovaných 40 gramů proteinu je vhodné rozmíchat v 200-300 ml vody. Oceňuji zejména to, že v šejkru se netvoří žádné hrudky a protein se rozpouští bez problému. Po důkladném promíchání má navíc příjemnou krémovou konzistenci a netvoří zbytečnou pěnu.

Nepřehlédněte
Perfektním složením se může pyšnit také Czech Virus Pure Elite CFM (recenze).

Bezproblémová stravitelnost

Aby byl syrovátkový protein co nejúčinnější, musí být snadno stravitelný, aby mohlo tělo využít všechny přijaté nutrienty. CFM Pure Performance je v tomto směru opět naprosto spolehlivý. Svůj podíl na tom mají jistě přidané trávicí enzymy a probiotické kultury, které podporují trávení. V jedné dávce proteinu se skrývá 40 mg laktázy, 24 mg bromelainu a 24 mg papainu, což se na stravitelnosti výrazně podepisuje.

Složení proteinu CFM Pure Performance

Nejlepší příchuť? Rozhodně pistácie!

CFM Pure Performance je aktuálně dostupný v devíti různých příchutích. Na výběr jsou tradiční sázky na jistotu typu čokoláda a vanilka, ale ochutnat můžete také zajímavější varianty, mezi které patří třeba pistácie, slaný karamel nebo kokos. My musíme všemi deseti doporučit pistácii, která nás naprosto okouzlila. Není totiž vůbec přeslazená, zároveň je ale dostatečně výrazná a po chuťové stránce jí nic nechybí. Vedle ale nešlápnete v zásadě s žádnou příchutí, ačkoliv je potřeba zdůraznit, že hodnocení chuti je vždy velmi subjektivní. Ve srovnání s konkurenčními produkty si ale CFM Pure Performance vede opravdu skvěle. Nemusíte mít proto strach, že byste se ho za pár dní přepili a že by se vám chuťově po chvíli zprotivil.

Nepřehlédněte
Mezi chuťově nejlepší proteiny se řadí Scitec 100% Whey Professional (recenze), na který jsme si v minulosti také podrobně posvítili.

Naprosto perfektní cena

Jedna z největších výhod CFM Pure Performance byl vynikající poměr ceny a kvality. To se dodnes nijak nezměnilo a vlajková loď značky Prom-IN v tomto směru i nadále drtí konkurenci. V porovnání s nejlepšími syrovátkovými koncentráty od jiných velkých značek vychází CFM Pure Performance i dnes v průměru o několik stovek levněji. Vzhledem k tomu, že z hlediska složení mu v podstatě není co vytknout, je takto nastavená cena téměř až zázrak. Prom-In vám zkrátka za méně peněz nabízí kvalitnější protein než řada konkurentů. K tomu asi není co dodat.

Tabulka cen pro PROM-IN CFM Pure Performance
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  1049 Kč

Závěr: Jasná volba pro každého

Vzhledem ke všemu výše uvedenému asi nikoho nepřekvapí, že CFM Pure Performance si od nás odnáší perfektní hodnocení a jednoznačné doporučení pro každého, kdo hledá kvalitní protein za výhodnou cenu. I po letech stále platí, že na českém trhu nemá v poměru ceny a kvality téměř žádnou konkurenci.

Pokud vás CFM Pure Performance přesto neoslovil, určitě nebudete mít problém si vybrat z našeho žebříčku nejlepších syrovátkových proteinů. Najdete v něm ty nejlepší syrovátkové koncentráty, které lze na trhu sehnat.

Velký test syrovátkových proteinů (VIDEO):

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (1)

Martin
Červenec 11, 2023

Dobrý den. Jednu dobu se prodávala příchuť jahoda-brusinka, pak zmizela z trhu. Měla být i příchuť tropic, ale ta stále není a nevím jestli vůbec bude. Nemáte někdo informace? Děkuji.

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)