USN 100% Whey Premium: Je tak skvělý, jak se říká? [recenze]

V České republice nepatří značka USN mezi ty nejznámější výrobce suplementů, ve světovém měřítku se ale řadí mezi naprostou špičku. Ultimate Sports Nutrition má v nabídce všechno od prvotřídních proteinů, přes kreatin a nabušené nakopávače až po proteinové tyčinky nebo mléčné nápoje s vysokým obsahem bílkovin. Po více než dvaceti letech na trhu se zkrátka jedná o osvědčenou značku, která sbírá s každým novým produktem hromadu pozitivních recenzí. My jsme se proto rozhodli, že je nejvyšší čas, abychom si na ni taky trochu posvítili. V dnešní recenzi se tedy podíváme na vlajkovou loď celé značky: USN BlueLab 100% Whey Premium Protein. Jak nám tento protein chutnal? A má díky svému složení šanci konkurovat těm nejlepším proteinům, které jsou u nás mnohem populárnější?

USN BlueLab 100% Whey Premium Protein
Kategorie: Proteiny
Chuť
9.0/10
Rozpustnost
9.0/10
Stravitelnost
9.0/10
Složení
8.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnocení
8.4
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro USN BlueLab 100% Whey Premium Protein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  399 Kč -33%

Na úvod ještě zmíním, že v repertoáru značky USN najdete poměrně dost variant syrovátkových proteinů (koncentráty, izoláty, hydrolyzáty, různé kombinace), ale na své si přijdou i zastánci proteinů rostlinných. USN totiž nabízí i hrachové proteiny nebo plant based přípravky obsahující kombinaci několika rostlinných zdrojů bílkovin.

Složení, které vás nezklame

Produkty s označením BlueLab jsou specifické tím, že byly vytvářeny ve spolupráci se zákazníky. Společnost USN totiž na základě jejich zpětné vazby složení upravovala tak dlouho, než dosáhli naprosté dokonalosti. Nebo se to tak alespoň společnost snaží prezentovat. Jaká je realita? BlueLab 100% Whey Premium Protein představuje kombinaci syrovátkového koncentrátu, izolátu a hydrolyzátu. Díky tomu dochází k jeho průběžnému vstřebávání a navíc se hodí v podstatě do jakékoliv situace. V jedné odměrce (34 gramů) se skrývá 24 gramů bílkovin, 2,3 gramů sacharidů a 1,8 gramů tuků. To jsou poměrně obstojné hodnoty, nutno ale dodat, že na trhu najdete relativně dost syrovátkových koncentrátů, které obsahují větší množství bílkovin.

Kromě zdrojů bílkovin zde najdeme také kakaový prášek (příchuť čokoláda), aroma, chlorid sodný, sukralózu, guarovou a xantanovou gumu a pH stabilní laktázu ve formě ToleraseTM. Zároveň je potřeba ocenit kompletní spektrum aminokyselin a transparentní přehled jejich obsahu. V konečném důsledku tak složení musíme hodnotit pozitivně. Nejedná se sice o žádný zázrak, který by na trhu neměl konkurenci, ale zároveň s tímto proteinem určitě nešlápnete vedle.

USN BlueLab 100% Whey Premium Protein hodnocení

Snadná příprava a příjemná chuť

Dobrá chuť a bezproblémová rozpustnost jsou při dlouhodobém užívání proteinu asi tím nejdůležitějším. V tomto případě se naštěstí není čeho bát. Výrobce doporučuje jednu odměrku rozmíchat v 150-200 ml vody. Já jsem nicméně použil 250 ml vody, jelikož v takovém množství ochutnáváme pro účely recenzí všechny proteiny. BlueLab 100% Whey Premium Protein má trochu „krémovější” konzistenci, ale nedělají se v něm žádné hrudky a rozpouští se bez problému. I přesto si myslím, že 150-200 ml vody by přece jenom bylo trochu málo. Co se chuti týče, není si na co stěžovat.

Na recenzi jsme dostali k dispozici příchuť čokoláda, která opravdu nezklamala. Čokoláda je zkrátka sázka na jistotu a jen zřídka kdy se výrobci povede ji opravdu zkazit. Chuť není umělá, což pro mě bylo příjemné překvapení, protože vzhledem k využití kombinace syrovátkového koncentrátu s izolátem a hydrolyzátem jsem měl mírné pochybnosti a obával jsem se, že výsledná chuť bude až moc ovlivněna právě typickou umělou pachutí izolátů a hydrolyzátů. Ani v tomto směru ale není co kritizovat.

Bezproblémová stravitelnost

BlueLab 100% Whey Premium Protein neobsahuje žádná probiotika, jak bývá častým zvykem u syrovátkových koncentrátů. I přesto tady ale najdeme polysacharid inulin, který funguje jako prebiotikum, a enzym laktázu. Ten je velice prospěšný v procesu trávení laktózy, což pochopitelně ocení především lidé, kteří na ni mají intoleranci. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že z hlediska trávení výrobcům rozhodně není co vytknout.

Nepřiměřeně vysoká cena

Ačkoliv se obsah syrovátkového izolátu a hydrolyzátu nijak závratně nepromítl na celkovém obsahu bílkovin, jejich přítomnost rozhodně pocítíte, jakmile se podíváte na cenovku tohoto výrobku. V porovnání s konkurencí si totiž budete muset dost připlatit. A upřímně řečeno si nemyslím, že takto vysoká cena koresponduje s celkovou kvalitou produktu. To platí především v situaci, kdy jsou za mnohem nižší cenu na trhu dostupné třeba Czech Virus Pure Elite CFM nebo Scitec 100% Whey Professional, které se umístili na předních příčkách našeho velkého srovnání nejlepších syrovátkových proteinů.

Tabulka cen pro USN BlueLab 100% Whey Premium Protein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  399 Kč -33%

Zhodnocení na závěr

USN BlueLab 100% Whey Premium Protein jsem chtěl už dlouho vyzkoušet, ale popravdě jsem od něj čekal trochu víc. Z hlediska složení sice nijak nezaostává za konkurencí, zároveň ji ale ani nijak nepřevyšuje. To stejné by se v podstatě dalo říct o všech ostatních aspektech kromě ceny. Ta jediná je nadprůměrná, bohužel ale v tom špatném smyslu. Vzato kolem a kolem si ale myslím, že tento protein rozhodně má na trhu své místo (a celá značka USN jako taková rozhodně stojí za vyzkoušení), nicméně k tomu, abychom o něm mohli hovořit jako o špičce na trhu, mu přece jenom ještě něco chybí. To však nic nemění na tom, že pokud se mu rozhodnete dát šanci, určitě nebudete zklamaní.

Pro dnešní recenzi je to od nás všechno. Pokud máte dotazy nebo se s námi třeba chcete poradit o své zkušenosti s produkty značky USN, neváhejte se nám ozvat v komentářích.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.