SmartFuel 100 % Whey Protein: Nejlepší poměr ceny a kvality na trhu? [recenze]

Ačkoliv jsme pro vás v minulosti připravili nespočet recenzí na syrovátkové proteiny, vzhledem k jejich popularitě a velké rozšířenosti se snažíme stále přicházet s hodnocením nových a zajímavých produktů. Dnes se proto podíváme na SmartFuel 100 % Whey Protein, který sklízí velké množství pozitivních ohlasů ze všech směrů. Jedná se o standardní syrovátkový koncentrát dostupný celkem ve 12 příchutích, jehož hlavní výhodou má být perfektní poměr ceny a kvality. Jak si vede ve srovnání s konkurencí? A vyplatí se mu dát přednost před dlouhodobě osvědčenými proteiny na trhu? To vše a mnohem více se dočtete v naší dnešní recenzi.

SmartFuel 100% Whey Protein
Kategorie: Proteiny
Chuť
9.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro SmartFuel 100% Whey Protein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  599 Kč

Pokud jste o značce SmartFuel ještě neslyšeli, děláte velkou chybu. Za tímto výrobcem totiž stojí internetový obchod Fitness007, který má s prodejem sportovních suplementů opravdu bohaté zkušenosti. Značka SmartFuel má v repertoáru kromě syrovátkového proteinu také například výborné proteinové tyčinky SmartFuel Protein bar (recenze).

Jednoduché, ale účinné složení

SmartFuel 100 % Whey Protein je syrovátkový koncentrát obsahující asi 73 g bílkovin na 100 g produktu (liší se v závislosti na dané příchuti). Kromě bílkovinné složky najdeme ve složení také trávicí enzymy bromelain a papain a některá sladidla nebo barviva v závislosti na příchuti. Pozitivní zprávou je, že obsah aditiv je velmi nízký a často se dokonce jedná o přírodní látky (barvivo z červené řepy, kakao, skořice). Naopak zde nenajdeme žádné kontroverzní látky, které by celkový dojem ze složení narušovaly. Pochvalu si rovněž zaslouží skutečnost, že mléko použité k výrobě proteinu pochází z volně se pasoucích krav, což se pozitivně promítá na jeho kvalitě. Samozřejmostí je také výroba pomocí šetrné metody CFM, díky které jsou zachovány všechny bioaktivní složky proteinu.

Nepřehlédněte
Vše důležité o výrobních procesech proteinů se dozvíte v našem článku Syrovátkové proteiny pod drobnohledem.

Jedna dávka (30 g) příchutě čokoláda obsahuje 113 kcal, 21,9 g bílkovin, 2,2 g sacharidů a 1,8 g tuků. Zároveň musíme zmínit obsah 50 mg bromelainu a 10 mg papainu v každé dávce. Nutriční hodnoty a složení jako takové proto musíme hodnotit jednoznačně pozitivně.

Smartfuel Whey Protein
Designově vyladěný produkt v sobě ukrávý i úžasné složení a skvělou chuť. 

Očekávejte krémovou konzistenci

Jedna dávka představuje standardních 30 gramů, což v tomto případě znamená dvě zarovnané odměrky. Když toto množství rozmícháte v 250 ml vody, jak doporučuje výrobce, můžete se těšit na překvapivě hutný protein s krémovou konzistencí. Přiznám se, že osobně jsem podobných proteinů fanoušek a mám je o něco radši než ty s řídkou konzistencí. To však samozřejmě nemusí platit pro všechny. Co se týče rozpustnosti nebo přehnaného pěnění, nezaznamenal jsem s tímto proteinem žádný problém. Jedno kilové balení vám při dodržení doporučeného dávkování vystačí na 33 dávek, což je dle mého názoru zcela v pořádku.

Nepřehlédněte
Chcete-li se vyhnout zbytečným kaloriím v proteinu, navštivte náš žebříček nejlepších proteinů bez sladidel, který vám pomůže s výběrem.

Příchuť piškotový dort vás dostane!

Pro účely této recenze jsme vyzkoušeli příchuť piškotového dortu, protože se jednoznačně jedná o nejvíce originální příchuť. Pokud jste však spíše zastánci něčeho konzervativnějšího, určitě nebudete mít problém si vybrat ze zbylých 11 příchutí.

První, čeho si po otevření proteinu všimnete, je příjemná vůně, která až překvapivě přesně připomíná vůni piškotového dortu. Chuťově trochu připomíná běžný vanilkový protein, ale zároveň je v něm cítit ještě něco navíc. Tuto příchuť je poměrně těžké popsat, ale musím říct, že mě opravdu nadchla. Není nijak zbytečně přeslazená a zároveň nechutná vůbec uměle. Vzhledem k tomu, že podobná příchuť mohla klidně v reálu chutnat podstatně hůře, jsem s chutí proteinu opravdu spokojený.

Náš tip
Dlouhodobě naprostou špičkou na trhu je Prom-IN CFM Pure Performance (recenze), který se může pyšnit naprosto perfektním složením a výborným poměrem ceny a kvality.

Cena, která téměř nemá konkurenci

Jestli v něčem SmartFuel 100 % Whey Protein opravdu převyšuje konkurenci, tak je to rozhodně poměr ceny a kvality. Jedna dávka tohoto proteinu totiž vychází podstatně levněji než u většiny konkurenčních výrobků. Nižší cena samozřejmě do určité míry souvisí i s trochu slabším složením, z hlediska kvality si ale syrovátkový koncentrát od SmartFuel stále vede velmi dobře. Mohli bychom mu sice vyčítat, že obsahuje trochu méně bílkovin a že v něm nenajdeme žádná přidaná probiotika, v konečném důsledku je to však stejně jedno. Pro drtivou většinu sportovců má složení zcela dostatečné a vzhledem k velmi nízké ceně mu zkrátka není co vytknout.

Tabulka cen pro SmartFuel 100% Whey Protein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  599 Kč

Závěrečné shrnutí

SmartFuel 100 % Whey Protein v sobě kombinuje velmi kvalitní složení a mimořádně výhodnou cenu. Ve výsledku proto nabízí perfektní poměr ceny a kvality, což je dle mého názoru při výběru suplementů ten nejdůležitější faktor. Navíc je dostupný hned v 12 příchutích, takže si bez problému vyberete variantu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Osobně musím také pochválit příjemnou krémovou konzistenci, která mě nadchla ještě o něco více než samotná chuť. Tu ovšem musím také ještě jednou vyzdvihnout. Ve výsledku nám proto nezbývá nic jiného, než hodnotit SmartFuel 100 % Whey Protein na výbornou.

Pokud vás však tento protein nezaujal, s výběrem toho pravého vám pomůže naše srovnání nejlepších syrovátkových proteinů, ve kterém jsme podrobně rozebrali výhody a nevýhody těch nejlepších produktů na trhu.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.