Vilgain Micellar Casein: Excelentní zdroj bílkovin na noc

Micelární kasein rozhodně nepatří mezi nejdůležitější doplňky, které by neměly chybět v repertoáru sportovce. Na druhou stranu však jeho používání určitě dává smysl, a to zejména pro silově zaměřené sportovce. Jenže je zapotřebí vybrat kvalitní produkt. Jak si vede Vilgain Micellar Casein, který jsme dostali možnost vyzkoušet? Vyplatí se ho používat, nebo je to zbytečnost? Na to se zaměříme v dnešní recenzi.

Vilgain Micellar Casein
Kategorie: Proteiny
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Micellar Casein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  699 Kč

Určitou předzvěstí toho, že tento produkt patří mezi TOP micelární kaseiny, může být i fakt, že jsme ho zařadili na přední příčky našeho srovnání nejlepších nočních proteinů. Pokud vás tedy spíše než detailní hodnocení zajímá porovnání s konkurencí, neváhejte se podívat na žebříček.

Složení obstojí na výbornou

Pokud jde o složení, jak už bývá u produktů od společnosti Vilgain tak nějak zvykem, nemáme mu co vytknout. Hned 95 % produktu tvoří micelární kasein (který je samozřejmě milionkrát lepší volbou než někdy používaný kaseinát vápenatý nebo sodný), přičemž dále je například vanilková příchuť produktu obohacena pouze o přírodní aroma, sladidlo na bázi steviol-glykosidů, guarovou gumu na zahuštění a mletou vanilku. Díky tomu tak vanilková příchuť nabízí hned 75% obsah bílkovin, což je na poměry micelárních kaseinů opravdu dobré.

Na druhou stranu však musíme upozornit, že obsah bílkovin se liší napříč příchutěmi. Pokud místo vanilkové příchutě zvolíte jahodovou, kvůli vyššímu obsahu lyofilizovaných jahod má výsledný protein jen 70 % bílkovin. Pro většinu sportovců je tohle však jenom poměrně nepodstatný detail, který není třeba nijak řešit.

Vilgain Micellar Casein hodnocení
Vilgain Micellar Casein nabízí napříč příchutěmi opravdu dobré složení.

Bezproblémová příprava

Příprava micelárního kaseinu se ve své podstatě nijak neliší od přípravy syrovátkového proteinu a kasein nemá ani žádná zásadní specifika týkající se například rozpustnosti nebo konzistence. V rámci přípravy jsme proto rozmíchali 30 gramů proteinu ve 250 ml vody a během chvilky v šejkru se produkt bez jakýchkoliv problémů rozpustí. Pokud si chcete připravit protein, který bude mít krásně krémovou konzistenci, určitě doporučujeme ho dát například do mixéru a přihodit pár kostek ledu.

Tabulka cen pro Vilgain Micellar Casein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  699 Kč

Skvělá chuť

Tento micelární kasein od společnosti Vilgain se standardně vyrábí ve 4 variantách, a sice v osvědčené jahodě, vanilce a čokoládě. My dostali produkt v příchuti vanilka a musíme říct, že jsme byli naprosto spokojeni. Chuť je plná, ale přitom naprosto přirozená a nepůsobí vůbec uměle.

Musíme však ocenit také přítomnost produktu v neochucené verzi, která za nás dává smysl pro každého, kdo si chce například doma poskládat svůj vícesložkový protein nebo kdo si zkrátka a dobře jen například míchá micelární kasein s jinými suplementy. Ten samozřejmě obsahuje pouze micelární kaseinový koncentrát a guarovou gumu na zahuštění, takže to také může být skvělá volba pro ty z vás, kteří se vyhýbají všem typům sladidel a chtějí co možná nejčistší produkt.

Co říkáme na cenu?

Vilgain Micellar Casein vychází v porovnání například s konkurencí z našeho srovnání nočních proteinů opravdu dobře. Vzhledem k tomu, že celé balení v době psaní této recenze vychází na 699 Kč, vás jedna dávka přijde na asi 21 korun, což je podle nás skvělé a řada konkurenčních produktů vychází výrazně dráž.

Tabulka cen pro Vilgain Micellar Casein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  699 Kč

Závěrečné zhodnocení: Protein, který se vyplatí

Bez ohledu na to, zda hledáte kvalitní noční protein, nebo si chcete třeba jen namíchat vlastní vícesložkový protein, Micellar Casein od Vilgainu je rozhodně skvělou volbou. Je chutný, má dobré složení a navíc je dostupný za bezkonkurenční cenu.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.