Proteiny na noc - Výběr nejlepších micelárních kaseinů na trhu 2024

Micelární kaseiny sice nejsou ty nejdůležitější doplňky stravy, ale své opodstatnění rozhodně mají. Pokud se nechcete každý den před spaním ládovat tvarohem, jsou dokonce nejlepší možnou alternativou. Odlišit ale skutečně kvalitní kaseiny od neúčinných doplňků s obsahem kaseinátu sodného, kaseinátu vápenatého či jiných nefunkčních složek ale může být zdlouhavé a náročné.   Abychom vám usnadnili čas a pomohli s výběrem, přinášíme pro vás žebříček nejlepších micelárních kaseinů, které můžete na trhu sehnat.

11 nejlepších micelárních kaseinů na základě testování

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Prom-IN Pure Micellar Prom-IN Pure Micellar 101 kilokalorií v porci, 23g bílkovin, Extra dávka volného glutaminu 1669 Kč - 1799 Kč
2. Extrifit Micelar Casein Extrifit Micelar Casein 108 kilokalorií v dávce, 23g bílkovin, Slazený stévií a obohacený o 7 trávicích enzymů 1299 Kč
3. Vilgain Micellar Casein Vilgain Micellar Casein 102 kilokalorií v dávce, 22,1 g bílkovin, Krémová konzistence 699 Kč
4. Reflex Nutrition Micellar Casein Reflex Nutrition Micellar Casein 156 kilokalorií v dávce, 35g bílkovin , 90 mil. probiotik Lactospore 1349 Kč - 1499 Kč
5. Nutrend Micellar Casein Nutrend Micellar Casein 158 kilokalorií v dávce, 34,6g bílkovin, Vysoký obsah vápníku 1281 Kč - 1918 Kč
6. Extrifit Long 80 Multiprotein Extrifit Long 80 Multiprotein 112 kilokalorií v jedné dávce, 23g bílkovin , 6 různých příchutí 1399 Kč
7. Optimum Nutrition 100 % Casein Optimum Nutrition 100 % Casein 118 kilokalorií v dávce, 25,5g bílkovin, Bohatý na sodík a vápník 1759 Kč
8. Amix Micellar Casein Amix Micellar Casein 159 kilokalorií v dávce, 35,4g bílkovin, 4 skvělé příchutě 1249 Kč
9. GymBeam Kasein Micellar GymBeam Kasein Micellar 131 kilokalorií v dávce, 25g bílkovin, Rovnoměrné uvolňování aminokyselin 519 Kč
10. Amix MicelleHD Casein Amix MicelleHD Casein 147 kilokalorií v dávce, 33g bílkovin, 4 skvělé příchutě 1269 Kč
11. Amix Night Pro Elite Amix Night Pro Elite 188 kilokalorií v dávce, 45g bílkovin, Vysoký obsah glutaminu 1678 Kč - 1899 Kč

Detailní srovnání nočních proteinů

1. Prom-IN Pure Micellar

Prom-IN Pure Micellar

Oprávněným vítězem našeho žebříčku nejlepších micelárních kaseinů se stává Pure Micellar od společnosti Prom-IN, jejíž doplňky se pravidelně umísťují na předních příčkách našeho žebříčku.

Pure Micellar obsahuje pouze 100% nativní micelární kasein získaný z mléka obohacený o extra dávku volného glutaminu.

 

hlavní body
Výhody:
 • Skvělé složení
 • Bohatý na antikatabolické aminokyseliny
 • Bezkonkurenční cena
 • Bez nežádoucích plnidel a zahušťovadel
 • Vyladěné příchutě
Nevýhody:
 • Pouze 2 dostupné přichutě - vanilka a čokoláda
Náš dojem z produktu
Pure Micellar potěší každého milovníka proteinů s hustou a krémovou konzistencí. Ačkoliv se do této skupiny také řadím, musím říct, že v tomto případě už mi výsledná konzistence přišla dokonce až trochu moc hustá. To se ovšem dá snadno vyřešit tím, že pro rozmíchání přidáte o něco více vody. Z dostupných příchutí musíme nejvíce doporučit čokoládu, ale ani vanilková varianta určitě neurazí. U ní je ovšem potřeba počítat s tím, že jsou v ní patrná umělá sladidla, zatímco u čokoládové příchutě jsme je téměř nezaznamenali. Vyzdvihnout musíme perfektní rozpustnost a nulovou pěnivost, což při každodenním užívání určitě oceníte. Více informací o tomto produktu se můžete dočíst v naší samostatné recenzi na Prom-IN Pure Micellar.
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Lean Mass vyrábí ostřílená firma Prom-IN, která se na českém trhu pohybuje už od roku 1976. Jejich produkty prošly mnoha reformami tak, aby vyhovovali všem atletům a neobsahovali žádné zbytečné či neúčinné látky.

Ve výprodeji se dají všechny produkty této firmy sehnat za opravdu skvělé ceny. 

Složení jedné porce (30g):
 • 22,6g bílkovin, které se do organismu uvolňují postupně a zamezují tak katabolismu v noci 
 • 2g glutaminu, který zvýší hladinu růstového hormonu v těle a podpoří regeneraci 
 • Sladidla sukralosa a neohesperidin, která jsou zdravotně naprosto nezávadná
Závěrečné zhodnocení:

Pure Micellar je podle nás ten nejlepší micelární kasein na trhu. Kvalitní složení má sice více produktů z této kategorie, ale žádný není k sehnání za tak dobrou cenu.

Drobnou nevýhodou může pro někoho být pouze výběr ze dvou příchutí, ale obě dvě jsou chuťově vyvážené a rozhodně si je zamilujete.

Edit 14.2.2020 - Na noční protein Prom-IN Pure Micellar jsme nyní vydali podrobnější recenzi.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1669 Kč
Cena:  1799 Kč

2. Extrifit Micelar Casein

Extrifit Micelar Casein

Druhé místo našeho žebříčku náleží skvělému micelárnímu kaseinu od společnosti Extrifit.

Je slazený přírodním sladidlem z rostliny stévie a obohacený o 7 trávicích enzymů pro dokonalé využití bílkovin.

hlavní body
Výhody:
 • Skvělé složení 
 • Minimum sacharidů a tuků 
 • Obsahuje trávicí enzymy
 • Příjemná cena
Nevýhody:
 • Příchutě mohou působit dost uměle
Náš dojem z produktu
Micelar Casein od Extrifitu právem patří mezi nejpopulárnější micelární kaseiny na trhu. Může se totiž pyšnit výbornou vanilkovou příchutí, která v porovnání s konkurencí chutná skutečně velmi dobře. Krok vedle neuděláte ani s variantou Cookies cream nebo s klasickou čokoládou. Nutno ale říct, že u čokolády jsou výrazněji cítit umělá sladidla, takže nepůsobí tak přirozeně jako vanilka. Všechny příchutě jsou však velmi dobře rozpustné a při přípravě zbytečně nepění. Konzistence je velmi hustá, dokonce bych řekl, že o něco více, než je u ostatních produktů běžné. Díky tomu vás však velmi dobře zasytí, což je pochopitelně vítané.
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Společnost Extrifit se na trhu pohybuje od roku 2007 a za tu dobu se z ní stal přední výrobce sportovní výživy v České republice. Všechny nabízené doplňky jsou vyvinuty speciálně na míru všem silovým sportovcům a kulturistům.

Vizí firmy je vyrábět doplňky, které budou efektivně podporovat nárůst svalové hmoty a síly a účinně bojovat s podkožním tukem. Všechny doplňky ještě před uvedením na trh testují sponzorovaní atleti - naprostá špička tohoto sportovního odvětví v České republice - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a další.

Složení jedné porce (30g):
 • 23g bílkovin, které se do organismu uvolňují postupně a zamezují tak katabolismu v noci 
 • Sladidla sukralosa a steviol-glykosidy, která jsou zdravotně naprosto nezávadná
 • 7 trávicích enzymů (papain, amyláza, bromelain, laktáza, celuláza, proteáza, lipáza), které podporují trávení bílkovin do posledního zbytku
Závěrečné zhodnocení:

Micelar Casein od Extrifitu je dalším vysoce kvalitním nočním proteinem v našem žebříčku. Jeho cena je srovnatelná s vítězem našeho žebříčku, složení taktéž.

Pokud vám vyhovují více “umělejší” příchutě, nebo si chcete dopřát příchuť cookies, zvolte Extrifit. Pokud máte raději přirozeně chutnající vanilku nebo čokoládu, zvolte Prom-IN. Žádný velký rozdíl v těchto doplňcích ale nehledejte.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1299 Kč
Cena:  1299 Kč

3. Vilgain Micellar Casein

Vilgain Micellar Casein

Mezi nejlepší noční proteiny na trhu se dostal také Micellar Casein Protein od společnosti Vilgain. Ten disponuje skvělým složením, hutnou krémovou konzistencí, díky které skvěle zasytí a jelikož ke slazení byly použity pouze steviol-glykosidy, je zcela bez umělých aromat a sladidel. V kombinaci s příjemnou cenou je to tak produkt, který nesmí mezi špičkou na trhu chybět.

 

Hlavní body
Výhody:
 • Skvělé složení
 • Krémová konzistence
 • Zasytí na dlouhou dobu
 • Bez umělých aromat i sladidel
Nevýhody:
 • Narozdíl od Pure Micellar neobsahuje navíc například glutamin
 • Například jahodová příchuť má pouze 70% obsah bílkovin
Náš dojem z produktu
Micellar Casein od značky Vilgain musíme, podobně jako předchozí produkty, pochválit za bezproblémovou rozpustnost. Opět zde máme co dočinění s velmi hustým a krémovým proteinem, což ovšem mezi micelárními kaseiny není žádné překvapení. Co se týče příchutí, musíme pochválit zejména vanilkovou, ale z dostupných variant můžeme vřele doporučit také jahodu a čokoládu, které rozhodně nejsou k zahození. Neochucená varianta pochopitelně svou chutí moc neohromí, ale je vhodná zejména do kaší, do kterých se díky husté konzistenci skvěle hodí. Všechny dostupné příchutě jsou velmi jemné a nejsou zbytečně přeslazené, na což můžete být zvyklí ze všech produktů z dílny Vilgain.
Shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Za tímto produktem stojí společnost Vilgain, která je výrobcem celé řady sportovních suplementů, tréninkového vybavení, ale dokonce i oblečení a kosmetiky. S produkty této značky jste se již mohli setkat například v našem žebříčku nejlepších syrovátkových proteinů nebo v samostatných recenzích, jako je například recenze Vilgain Creatine Caps.

Složení v jedné porci (30 gramů příchutě čokoláda):
 • 22,1 gramu bílkovin pocházejících z micelárního kaseinového koncentrátu
 • 4 % kakaového prášku, přírodní aroma, guarová guma a sladidlo na bázi steviol glykosidů
Závěrečné zhodnocení:

Skvělý micelární kasein, který je dostupný za dobrou cenu a navíc hned ve třech příchutích a neochucené variantě, která přijde vhod například v situacích, kdy chcete micelární kasein pít dohromady s jinými doplňky stravy. Pokud hledáte produkt s opravdu dobrým poměrem ceny a kvality, je Micellar Casein Protein od společnosti Vilgain dobrou volbou. Jen je dobré mít na paměti, že například jahodová varianta může mít až o bezmála 8 g bílkovin na 100 g produktu méně než varianta neochucená.

 

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  699 Kč

4. Reflex Nutrition Micellar Casein

Reflex Nutrition Micellar Casein

Na čtvrtém místě našeho žebříčku se umístil Micellar Casein od společnosti Reflex Nutrition.

Tento noční protein je vyrobený ultrafiltrací mléčné bílkoviny, která odstraní veškerén nežádoucí látky včetně laktózy a tuku.

 

hlavní body
Výhody:
 • Prvotřídní složení
 • 4 skvělé příchutě
 • Minimum tuku a cukru
Nevýhody:
 • Vysoká cena
Náš dojem z produktu
Micelární kasein od Reflexu svými vlastnostmi nijak zvlášť nevybočuje z toho, co můžeme vidět u konkurenčních produktů. V šejkru na vás bude po rozmíchání čekat typická hustá a krémová konzistence. S rozpustností proteinu jsme neměli žádný problém, ale je pravda, že jsme zaznamenali trochu větší pěnivost, než tomu bylo u jiných produktů. Z nabízených příchutí můžeme vřele doporučit obě dvě, protože jsme v nich z hlediska umělé pachutě nezaznamenali žádný velký rozdíl a obě dvě chutnají velmi dobře. Díky husté konzistenci protein velmi dobře zasytí, takže v průběhu večera ani ráno byste neměli mít problémy s hladem.
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Firma Reflex Nutrition se na trhu pohybuje již od roku 1996 a už od samotného počátku staví veškeré své doplňky na kvalitě, která stojí na prvním místě. Veškeré doplňky prochází nezávislými testy na zakázané látky a skutečný obsah bílkovin v každé šarži.

Veškeré výrobní technologie i farmaceutický závod této firmy jsou na nejvyšší úrovni a proto se dá bez nadsázky říct, že Reflex Nutrition je absolutní špičkou mezi výrobci sportovní výživy.

Složení jedné porce (45g):
 • 35g bílkovin, které se do organismu uvolňují postupně a zamezují tak katabolismu v noci 
 • 90 mil. probiotik Lactospore, které podporují vstřebávání bílkovin z produktu
Závěrečné zhodnocení:

Jak už si většina z vás zvykla, doplňky od společnosti Reflex sice patří ke špičce, ale jejich cena je značně přehnaná.

I když je tedy tento micelární kasein kvalitní a příchutě jsou dokonale vyvážené, drobné mínus od nás dostává právě za onu vysokou cenu.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1349 Kč
Cena:  1499 Kč
Cena:  1499 Kč

5. Nutrend Micellar Casein

Nutrend Micellar Casein

Micellar Casein je prvotřídní noční protein s vysokým obsahem vápníku nezbytného pro pevné kosti, zdravé zuby a optimální hladinu pH v organismu.

Celá směs byla obohacena o komplex probiotik a prebiotik - LactoWise™, které zaručí ještě lepší stravitelnost výsledného produktu.

hlavní body
Výhody:
 • 80% obsah bílkovin
 • 7g BCAA v každé dávce
 • Vysoký obsah vápníku
 • Dobrá cena
Nevýhody:
 • Je velmi hutný 
 • Příchutě se někomu mohou zdát umělé
Náš dojem z produktu
Nutrend Micellar Casein je dostupný hned ve třech příchutích – vanilka, čokoláda a jahoda. První dvě můžeme jednoznačně doporučit, protože na poměry micelárních kaseinů chutnají skutečně velmi dobře. Není v nich patrná žádná umělá pachuť a chutnají překvapivě přirozeně. Po ochutnají jahodové varianty už jednoznačně nějakou umělou pachuť poznáte, ale ve výsledku se vlastně nejedná o žádnou katastrofu a i tato příchuť si beze sporu najde své fanoušky. Co se týče konzistence, je opět potřeba počítat s velmi hustým proteinem. Pochválit musíme perfektní rozpustnost a absenci jakéhokoliv pěnění.
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Nutrend je jedním z největších českých výrobců suplementů a sportovní výživy. Zároveň je hrdým sponzorem českých olympioniků - Martiny Sáblíkové, Jaromíra Jágra a dalších.

Na rozdíl od většiny firem se nespecializuje pouze na kulturistiku a silové sporty, ale i na sporty vytrvalostní. Už jen z velikosti a popularity této společnosti se dá usoudit, že vyrábí doplňky v prvotřídní kvalitě.

Složení jedné porce (45g):
 • 34g bílkovin, které se do organismu uvolňují postupně a zamezují tak katabolismu v noci 
 • 1049mg vápníku, který je nezbytný pro pevné kosti a zdravé zuby
 • Komplex probiotik a prebiotik, které podporují trávení bílkovin do posledního zbytku
Závěrečné zhodnocení:

Micelární kasein od Nutrendu je velmi dobrou volbou, která nestojí příliš mnoho peněz.

Drobnou nevýhodou může být výše zmíněná hutnost proteinu, i když i na tu se dá zvyknout a potom si protein dost možná oblíbíte. Příchutě nejsou vyloženě umělé, ale na někoho tak mohou působit.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1281 Kč
Cena:  1699 Kč
Cena:  1830 Kč
Cena:  1469 Kč -11%
Cena:  1918 Kč

6. Extrifit Long 80 Multiprotein

Extrifit Long 80 Multiprotein

Long 80 je skvělý micelární kasein s vylepšeným složením, chuťově vyladěnými příchutěmi a opravdu dobrou stravitelností díky obsahu sedmi účinných enzymů.

Ke slazení byly použity steviol-glykosidy, které se získávají z rostliny stévie.

 

Hlavní body
Výhody:
 • 6 různých příchutí
 • Vyladěné složení
 • Obsahuje přírodní sladidlo
 • Dobrá stravitelnost díky 7 enzymům
 • Příjemná cena
Nevýhody:
 • Neobsahuje pouze micelární kasein, ale i další zdroje bílkovin
Náš dojem z produktu
Vyladit chuť proteinu, ve kterém se skrývá hned pět zdrojů bílkovin může být celkem oříšek, Extrifit to v tomto případě ale zvládl velmi dobře. ze čtyř dostupných příchutí musíme pochválit zejména čokoládu, ze které je příjemně cítit kakao a celkově chutná velmi dobře. Zajímavou volbou je také varianta banán a jahoda, která by sice mohla být o něco výraznější, přesto ale chutná moc příjemně. Naopak vanilková příchuť nás moc neoslovila a ze všech dostupných variant ji doporučujeme nejméně. Rozpustnost i konzistence je podobná jako u konkurenčních proteinů, takže si rozhodně není na co stěžovat. Pro více detailů nepřehlédněte naši samostatnou recenzi na Extrifit Long 80 Multiprotein.
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Společnost Extrifit patří k předním výrobcům sportovní výživy v České republice už od svého vzniku v roce 2007. Při tvorbě nových suplementů se zaměřují především na požadavky silových sportovců a kulturistů a jejich vizí je vyrábět doplňky, které budou efektivně podporovat nárůst svalové hmoty a síly a účinně bojovat s podkožním tukem.

Pod křídly Extrifitu se nachází naprostá špička tohoto sportovního odvětví v České republice - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a další.

Složení jedné porce (30g):
 • 23g bílkovin, které se do organismu uvolňují postupně a zamezují tak katabolismu v noci 
 • Sladidla sukralosa a steviol-glykosidy, která jsou zdravotně naprosto nezávadná
 • 7 trávicích enzymů (papain, amyláza, bromelain, laktáza, celuláza, proteáza, lipáza), které podporují trávení bílkovin do posledního zbytku
Závěrečné zhodnocení:

Long 80 je skvělý micelární kasein za příjemnou cenu. Drobnou nevýhodou je dle mého názoru obsah komplexu 8 různých proteinů, mezi nimiž se nachází i hydrolyzovaný izolát a další. I když jsou tyto zdroje bílkovin vysoce kvalitní, jsou rychle stravitelné a to je u micelárního kaseinu nežádoucí.

Výrobce navíc nikde neuvádí přesný poměr jednotlivých zdrojů bílkovin, tudíž přesný obsah micelárního kaseinu není známý.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1399 Kč
Cena:  1399 Kč

7. Optimum Nutrition 100 % Casein

Optimum Nutrition 100 % Casein

100% Casein je ideální noční protein s postupným vstřebáváním až po dobu 7 hodin. Díky tomu účinně zabrání katabolismu nejen v noci, ale také ve dne, pokud nestíháte konzumovat pevnou stravu.

hlavní body
Výhody:
 • Výborné složení
 • Vysoký obsah sodíku a vápníku
 • Obsahuje komplex 5 enzymů
 • Přijatelná cena
Nevýhody:
 • Pouze dvě dostupné příchutě
 • Obsahuje hned 3 různá změkčovadla
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Společnost Optimum Nutrition patří k nejdůvěryhodnějším a nejpopulárnějším výrobcům suplementů na světě.

Své produkty zakládají už od samotného vzniku firmy roku 1986 na té nejvyšší kvalitě výroby a čistotě složení, díky čemuž byly jejich produkty oceněny mnoha prestižními cenami.

V jedné dávce (33g) najdete:
 • 25,5g bílkovin, které se do organismu uvolňují postupně a zamezují tak katabolismu v noci 
 • 735mg vápníku, který je nezbytný pro pevné kosti a zdravé zuby
 • 185-252mg sodíku, který je nezbytný po správné fungování nervové soustavy (obsah se liší v závislosti na jednotlivých příchutích)
 • Komplex 5 enzymů, které podporují trávení bílkovin do posledního zbytku
Závěrečné zhodnocení:

100% Casein je opravdu dobrý produkt za rozumnou cenu, ale musíte se smířit s výběrem z pouhých dvou příchutí - čokoláda a vanilka.

Drobnou nevýhodou je podle nás obsah guarové gumy, karagenanu a celulózové gumy, tedy změkčovadel, které v kvalitním produktu nemají co dělat. Pokud vám to ale nevadí, je tento noční protein skvělou volbou pro každého z vás.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  1759 Kč

8. Amix Micellar Casein

Amix Micellar Casein

Micellar Casein je skvělý produkt vzniklý kombinací micelárního kaseinu a klasického syrovátkového proteinu v poměru 80:20, jak je tomu i u klasického mléka.

Bílkoviny se uvolňují postupně až po dobu 7 hodin, tudíž se jedná o ideální produkt před spaním.

hlavní body
Výhody:
 • Skvělé složení
 • Vysoký obsah glutaminu a BCAA
 • 4 vyladěné příchutě
 • Vysoké množství bílkovinných frakcí
Nevýhody:
 • Méně dávek v balení oproti konkurenci
 • Obsahuje zahušťovadla
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Amix patří k naprosté špičce v oblasti sportovní výživy nejen v České republice, ale i po celé Evropě.

Základním kritériem při výrobě nových suplementů je kvalita, čímž si společnost získala důvěru mnohých profesionálních i amatérských sportovců. Amix sponzoruje i předního českého kulturistu Milana Šádka nebo skvělou slovenskou bikinu Timeu Trajtelovou.

V jedné dávce (44g) najdete:
 • 35,4g bílkovin, které se do organismu uvolňují postupně a zamezují tak katabolismu v noci 
 • 902mg vápníku, který je nezbytný pro pevné kosti a zdravé zuby
 • 66mg komplexu 5 enzymů DigeZyme, které podporují trávení bílkovin do posledního zbytku 
Závěrečné zhodnocení:

Micellar Casein od Amixu je dobrý protein za přijatelnou cenu, ovšem celkový dojem velmi sráží obsah zahušťovadel (xanthanové a guarové gumy), které by v kvalitním micelárním kaseinu být v žádném případě neměly.

I tak ho ale doporučujeme každému, kdo chce chuťově vyvážený protein s vysokým obsahem bílkovin.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  1249 Kč -10%

9. GymBeam Kasein Micellar

GymBeam Kasein Micellar

V našem žebříčku nesmí chybět ani Micellar Kasein Protein od společnosti GymBeam.

Tento prvotřídní noční protein poskytuje kvalitní regeneraci unaveným svalům, brání katabolismu a zajišťuje maximální využití bílkovin. Díky postupnému uvolňování aminokyselin až po dobu 7 hodin je ideálním doplňkem před spaním.

hlavní body
Výhody:
 • Skvělá cena
 • Prvotřídní složení
 • 75% obsah bílkovin
 • 2 skvělé příchutě
Nevýhody:
 • Pouze jedna velikost balení
 • Obsahuje xanthanovou gumu
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Firma GymBeam vznikla v roce 2013 a za dobu své existence na trh přivedla nepřeberné množství doplňků, oblečení i jiného příslušenství do posilovny.

U žádného z produktů nenajdete „patentované směsi“, za které by se firma schovávala. Veškeré složení je volně dostupné pro každého potenciálního zákazníka.

V jedné dávce (33g) najdete:
 • 25g bílkovin, které se do organismu uvolňují postupně a zamezují tak katabolismu v noci 
Závěrečné zhodnocení:

Micellar Kasein je opravdu dobrý noční protein za skvělou cenu, a proto bych ho doporučil především studentům, kteří chtějí kvalitu, ale nemohou si dovolit za ni příliš utrácet.

I pokud si koupíte 2 jednokilová balení, zaplatíte za ně poloviční cenu oproti konkurenčním dvoukilovým balením.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

10. Amix MicelleHD Casein

Amix MicelleHD Casein

MicelleHD Casein je kvalitní noční protein obsahující restrukturovaný micelární kasein z mléka, který se v těle rozkládá ještě déle, než klasický kasein.

Díky unikátní a patentované výrobní technologii obsahuje 3x větší molekuly než běžný micelární kasein. 

hlavní body
Výhody:
 • Dlouhá doba stravitelnosti
 • 4 skvělé příchutě
 • Dobré složení
 • Obsahuje volný glutamin
Nevýhody:
 • Vysoká cena
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

MicelleHD Casein vyrábí společnost Amix, která patří k nejuznávanějším evropským společnostem zabývajícím se výrobou sportovní výživy.

Všechny své produkty staví na kvalitě, a proto není divu, že jí důvěřují amatérští i profesionální sportovci všech odvětví. Amix sponzoruje i předního českého kulturistu Milana Šádka nebo skvělou slovenskou bikinu Timeu Trajtelovou.

V jedné dávce (40g) najdete:
 • 33g bílkovin, které se do organismu uvolňují postupně a zamezují tak katabolismu v noci 
 • 650mg vápníku, který je nezbytný pro pevné kosti a zdravé zuby
 • 4g glutaminu, které zvyšuje produkci růstového hormonu
Závěrečné zhodnocení:

MicelleHD je opravdu kvalitní kasein, který nabízí skvělé složení a chuťově opravdu vyladěné příchutě.

Nevýhodou je ale vysoká cena a pouhých 40 dávek v balení.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  1269 Kč -12%

11. Amix Night Pro Elite

Amix Night Pro Elite

Náš žebříček nejlepších kaseinů uzavírá další protein od společnosti Amix, tentokrát Night Pro Elite.

Tento kasein nabízí poměr 6ti různých zdrojů bílkovin obohacených o různé komplexy, díky čemuž se uvolňuje do orgasnismu po dobu až 8 hodin. 

hlavní body
Výhody:
 • 3 úžasné příchutě
 • Dobré složení
 • Pozvolné uvolňování aminokyselin
 • 6 různých zdrojů bílkovin
Nevýhody:
 • Obsahuje kaseinát vápenatý
 • Málo dávek v balení
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Amix je jednou z nejuznávanějších evropských společností v oblasti sportovní výživy.

Všechny své produkty staví na kvalitě, čímž si získal důvěru mnohých profesionálních i amatérských sportovců. Amix sponzoruje i předního českého kulturistu Milana Šádka nebo skvělou slovenskou bikinu Timeu Trajtelovou.

V jedné dávce (50g) najdete:
 • 45g bílkovin, které se do organismu uvolňují postupně a zamezují tak katabolismu v noci 
 • Recovery matrix pro maximální regeneraci přes noc
 • GHT-ss matrix pro lepší produkci růstového hormonu 
 • Mental support system pro maximální soustředění 
 • Herbal komplex pro přírodní stimulaci anabolických hormonů 
 • Phospho matrix pro silné kosti a zdravé zuby
 • 75mg komplexu 5 enzymů DigeZyme, které podporují trávení bílkovin do posledního zbytku 
Závěrečné zhodnocení:

I když má Night Pro Elite opravdu široké zastoupení nejrůznějších komplexů, ve složení najdete i látky, které tam nemají co dělat. Jednou z nich je právě kaseinát vápenatý, který je neúčinnou a levnou imitací micelárního kaseinu, dále byste zde našli i xanthanovou a guarovou gumu a další látky.

Pokud jste o koupi Night Pro Elite přemýšleli, doporučujeme raději sáhnout po jiném kaseinu z našeho žebříčku.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1899 Kč
Cena:  1678 Kč

Co je to micelární kasein?

Micelární kasein je protein s postupným uvolňováním aminokyselin, které zde jsou zastoupeny ve formě micel (ochranných obalů). Vyrábí se z čerstvého odstředěného mléka, které je zbaveno laktózy a tuku.

Velikým benefitem takovýchto doplňků je především perfektní využitelnost a vstřebatelnost.

Test a recenze micelárních kaseinů

Na recenzích těch nejlepších micelárních kaseinů si dáváme opravdu záležet a snažíme se pro vás vytvořit co nejobjektivnější porovnání těch nejlepších výrobků na trhu, abyste měli stoprocentní jistotu, že budete s vybraným produktem spokojeni.

Otestovali jsme pro vás ty nejpoužívanější a nejoblíbenější noční proteiny, abychom do našeho žebříčku mohli zařadit jen ty opravdu dobré a kvalitní.

Zaměřili jsme se na kritéria, která jsou pro každého spotřebitele důležitá:

 • složení 
 • cena 
 • chuť 
 • počet dávek v balení,...

Na konci tohoto procesu tak stojí naprosto objektivní žebříček, který by vám měl při rozhodování pomoci. Nemáme svoje vlastní suplementy, které bychom doporučovali a nejsme ani sponzorovaní žádným výrobcem sportovní výživy, takže si můžeme dovolit naprostou objektivitu.

Jak by mělo vypadat ideální složení nočního proteinu?

Ideální noční protein by měl být tvořen jen a pouze micelárním kaseinem, protože ten je nejúčinnější a nejlépe vstřebatelný. Výrobci ovšem velmi často sahají po levnějším kaseinátu sodném (či vápenatém), které jsou levnější, ale jejich využitelnost jen minimální.

Podobně by v kvalitním přípravku neměly být ani zahušťovadla, protože micelární kaseiny by měly být husté a krémové už sami od sebe.

Pro koho je/není noční protein vhodný?

Noční protein je skvělou volbou pro každého, kdo chce zamezit nočnímu hladu a minimalizovat riziko katabolismu během spánku. Zejména ho ocení bodybuildeři a ostatní sportovci: 

Bodybuildeři 

Pokud se snažíte nabrat svalovou hmotu, není dobré vystavovat tělo dlouhé době bez potravy. Díky micelárnímu kaseinu ale budou svaly zásobeny bílkovinou po celou noc a žádná katabolizace jim nehrozí. 

Ostatní Sportovci 

Ostatní sportovci ocení micelární kasein především kvůli jeho vlivu na regeneraci. Tím, že jsou svaly zásobeny živinami po celou noc, dokáží lépe regenerovat svalovou tkáň poškozenou zátěží. 

Vegani

Micelární kasein bohužel není vhodný pro vegany, neboť se vyrábí z kravského mléka. Vhodnou alternativou ale mohou být rostlinné proteiny, jejichž vstřebatelnost je velmi často dlouhá.

Není micelární kasein škodlivý?

Micelární kasein musí, stejně tak jako všechny ostatní doplňky nabízené na evropském trhu, splňovat přísná kritéria EU, aby vůbec mohl být nabízen. To znamená, že pokud by byl zdraví škodlivý, nemohl by ho žádný e-shop volně prodávat

Má nějaké vedlejší účinky?

Jelikož se jedná o protein vyrobený z mléka, přichází s jeho konzumací jistá rizika pro osoby s laktózovou intolerancí. Pokud tímto onemocněním trpíte, doporučujeme se kaseinovým proteinům vyhnout.

Pokud jste zdraví, žádné vážnější vedlejší účinky vám ale nehrozí ani při pravidelné konzumaci.

Jak a kdy micelární kasein užívat?

Micelární kasein je díky svému postupně se uvolňujícímu složení vhodný především před spaním. Užívat ho ale můžete i během dne, pokud nestíháte pravidelně jíst.

Příprava je stejná jako u klasického proteinu - stačí doporučené množství rozmíchat v 250ml vody nebo mléka a vypít. 

Míchat ho s vodou nebo s mlékem? 

Ve své podstatě záleží pouze na vás, s čím budete kasein míchat. My z vlastní zkušenosti ale doporučujeme používat spíše vodu, neboť mléko obsahuje laktózu a ta, jak známo, ovlivňuje množství vstřebatelných bílkovin z proteinových doplňků.

Jaká je chuť micelárního kaseinu?

Většina micelárních kaseinů, které jsme zatím ochutnali, je krémová a chutná, jelikož mléko samo o sobě je nasládlé. Doporučujeme sáhnout spíše po klasických a osvědčených příchutích, jako je vanilka nebo čokoláda, protože ty v 99% případů chutnají dobře. 

Jak chutná čistý micelární kasein? 

Čistý micelární kasein má lehce nasládlou chuť a svou konzistencí připomíná sražené mléko. Vzhledem k tomu, že jeho chuť příliš dobrá není, ale doporučujeme volit spíše ochucené varianty.

Je lepší tvaroh nebo kasein?

Tvaroh bývá velmi častou alternativou micelárního kaseinu. Je sice daleko levnější, ale bílkoviny z něj se vstřebávají mnohem hůř.

Jestli chcete ušetřit, je možné ho před spaním jíst, ale micelární kasein je daleko lepší volbou.

Jaký noční protein tedy vybrat?

Z vlastní zkušenosti můžeme určitě doporučit první 3 noční proteiny z našeho žebříčku:

Pokud se vám ale žádný kasein z našeho žebříčku nezamlouvá, vybírejte si takový produkt, kde je z bílkovinných zdrojů zastoupen jen a pouze micelární kasein.

Správný produkt by neměl obsahovat ani zahušťovadla, ovšem ta nejsou takový problém. No a v neposlední řadě vnímejte také cenu. Když se vám zdá produkt příliš levný, prozkoumejte důkladněji složení.

Jak by mělo vypadat ideální složení nočního proteinu?

Kvalitní a čisté složení je základ každého spolehlivého produktu. To znamená, že vámi vybraný produkt by měl obsahovat pouze účinné látky a chybět by v něm naopak měla zbytečná aditiva. Micelární kasein by proto měl obsahovat především samotný micelární kasein, tedy hlavní zdroj bílkovin. Při výběru si dejte pozor na to, aby místo micelárního kaseinu produkt neobsahoval například nekvalitní kaseinát vápenatý nebo jiné látky s podobným názvem. Protože zní podobně, jejich kvalita a výsledný efekt jsou zcela odlišné a produkt s kaseinátem vápenatým představuje zcela vyhozené peníze.

Stejně taky v kvalitním micelárním kaseinu nemají co dělat plnidla, zahušťovadla a zbytečná umělá sladidla nebo barviva. Nějaké látky na dochucení produkt samozřejmě obsahovat musí, je však velký rozdíl mezi přírodními látkami a kontroverzními aditivy jako červeň allura nebo brilantní modř, které se v některých produktech nachází. Platí obecné pravidlo, že čím jednodušší složení, tím lepší produkt zpravidla bude (samozřejmě to neplatí zcela absolutně).

Pro koho je/není noční protein vhodný?

Micelární kasein je vhodný pro všechny sportovce bez ohledu na vaši sportovní úroveň, věk, pohlaví nebo cokoliv jiného. Rozhodující je, za jakým účelem micelární kasein užíváte. Pokud hledáte protein, který vám pomůže doplnit bílkoviny po tréninku, raději se podívejte na náš žebříček nejlepších syrovátkových proteinů, protože pro takové účely není kasein kvůli pomalému vstřebávání vhodný. Pokud však hledáte kvalitní zdroj bílkovin v průběhu dne, může vám micelární kasein přijít vhod. Vychutnat si ho totiž můžete jako rychlou svačinu kdykoliv během dne, protože díky postupnému uvolňování bílkovin bude vaše svaly zásobovat průběžně.

Z důvodu průběžného uvolňování je micelární kasein nejvíce vhodný na večerní užívání, aby chránil svaly přes katabolizací v průběhu celé noci. Tím pádem je vhodný pro každého, kdo je katabolizací ohrožen. To můžou být například lidé snažící se shodit přebytečný tuk. V takovém případě totiž člověk potřebuje vysoký příjem bílkovin, aby ochránil svaly ve stavu kalorického deficitu. průběžné uvolňování bílkovin je pro takové případy velmi užitečné a micelární kasein proto může přijít vhod.

Je lepší tvaroh, nebo kasein?

Tvaroh bývá často uváděn jako lepší alternativa k micelárnímu kaseinu jako zdroji bílkovin před spaním. Aby bylo možné jednoznačně říct, která z těchto dvou možností je vhodnější, je potřeba vzít do úvahy spoustu faktorů, které mohou výslednou odpověď změnit. Jelikož se jedná o poměrně komplexní téma, věnovali jsme mu samostatný článek s názvem Je na noc lepší micelární kasein, tvaroh nebo obyčejný protein? V něm se dozvíte nejen výhody a nevýhody obou možností, ale také jejich srovnání z hlediska obsahu bílkovin nebo třeba ceny.

Zdroje informací

 1. https://www.svetfitness.cz/clanek/protein-pod-drobnohledem/
 2. FOŘT, Petr. Sport a správná výživa. Praha: Ikar, 2002. ISBN 978-80-249-0124-4.

 3. ROUBÍK, Lukáš. Moderní výživa ve fitness a silových sportech. Praha: Erasport, [2018]. ISBN 978-80-905685-5-6.

 4. Protein Digestion: Enzymes, Absorption, and Ways to Improve Digestion. Healthline: Medical information and health advice you can trust. [online]. Copyright © 2005. Dostupné z: https://www.healthline.com/health/protein-digestion

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (2)

Milan Dvořáček
Únor 1, 2019

Rozhodně souhlasím.. Už 3/4 roku kupuji tento https://www.svetfitness.cz/recenze/prom-in-pure-micellar/ a jsem s ním opravdu maximálně spokojen. Dle mě nejlepší cena/výkon a se vším co jsem doposud zkoušel je to bezkonkurenční.

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(-1)
např. Jan Novák
Únor 24, 2021

to je sice hezké, že zde hodnotíte chuť, cenu, složení, ale ono nejvíce záleží z jakého mléka je protein vyroben, jestli z farem, kde se krávy volně pasou na pastvinách a nebo jsou zavřené v kravínech a cpou do nich kde co, jen ne čerstvou trávu, tudíž článek o ničem

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(-1)