Vilgain Creatine Caps: Skvělý kreatin v kapslích! [recenze]

S výjimkou syrovátkového proteinu byste těžko hledali více probádaný doplněk stravy než kreatin monohydrát. Zároveň se jedná o jeden z nejpopulárnějších doplňků stravy vůbec, což je důsledkem mnoha jeho pozitivních efektů na sportovní výkonnost. Není proto divu, že se výrobci suplementů předhání v tom, kdo na trh přinese ten nejlepší produkt. Značka Vilgain nedávno přišla s novou formou tohoto osvědčeného doplňku, který se od konkurence liší tím, že je v tabletách, což u kreatinu není příliš obvyklé. V dnešní recenzi se proto zblízka podíváme na Vilgain Creatine Caps a srovnáme ho se standardní verzí Vilgain Kreatin Creapure.

Vilgain Creatin Caps
Kategorie: Ostatní
Vstřebatelnost
9.0/10
Účinnost
9.0/10
Poměr ceny a efektu
9.0/10
Dávkování
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

 

Vyzkoušet Creatin Caps za nejlepší cenu

 

Kreatin od značky Vilgain pochopitelně není jediným, který jsme pro vás nějakým způsobem zhodnotili. Více produktů můžete najít v našem srovnání nejlepších kreatinů, ve kterém jsme podrobně rozebrali plusy a mínusy těch nejspolehlivějších výrobků na trhu.

Stejná forma, jiná testovací metoda

Vilgain Creatine Caps není prvním kreatinem od této značky. V nabídce má také standardní verzi Vilgain Kreatin Creapure. Oba produkty obsahují čistý kreatin monohydrát, takže by se mohlo zdát, že jsou vlastně téměř totožné. Jsou mezi nimi však dva zásadní rozdíly. Ten první je zcela očividný a promítl se i do samotného názvu tohoto nového produktu. Výrobce se rozhodl vyrobit kreatin ve formě kapslí místo klasického prášku, se kterým se setkáte v naprosté většině případů. Druhým rozdílem je způsob, jakým byl produkt otestován. Místo německé známky kvality Creapure máme v tomto případě co dočinění s testovací metodou HPLC.

Nepřehlédněte
Vše důležité o kreatinu se dočtete v našem článku Kreatin pod drobnohledem.

Co ale tato informace znamená v praxi? High Performance Liquid Chromatography (HPLC) je velmi spolehlivý způsob zkoumání složení různých směsí, který se využívá zejména v oblasti farmacie. Je ale v něčem lepší nebo horší než známka kvality Creapure? To z ničeho nevyplývá a ani výrobce nic takového netvrdí. Creapure je na druhou stranou dlouhodobě osvědčená značka, se kterou má většina sportovců skvělé zkušenosti.

Vyzkoušet Creatin Caps za nejlepší cenu

Pohodlné dávkování

Nezpochybnitelnou výhodou kapslí ve srovnání s práškovými suplementy je snadné užívání. Kapsle jednoduše zapijete trochou vody, aniž byste museli vypít nějaký větší objem (nehledě na to, že mnoho lidí přidává kreatin do nějakého sladkého pití). Výrobce v tomto případě doporučuje užívat 3 kapsle 2x denně, přičemž 6 kapslí obsahuje celkem 4,2 g kreatinu monohydrátu. Pro srovnání se zároveň hodí uvést, že jedna dávka Vilgain Kreatin Creapure obsahuje celých 5 g kreatinu. Tu je ovšem nutné rozmíchat v 150 - 250 ml vody.

Vilgain Kreatin Kapsle recenze
Vilgain Creatine Caps nabízí kvalitní monohydrát v kapslích. 

Vyšší cena

Vilgain Creatine Caps ve srovnání s konkurencí rozhodně nepatří mezi nejlevnější produkty. Při dodržení doporučeného dávkování vám jedno balení vystačí přesně na 30 dní. Cena na jednu denní dávku proto vychází v čase psaní této recenze asi na 11,6 korun, přičemž standardní Vilgain Kreatin Creapure vychází asi na 7,5 korun denně. Vzhledem k tomu, že kromě snadnějšího dávkování nenabízí vlastně nic navíc, je otázkou, jestli dává smysl za Vilgain Creatine Caps tolik utrácet. Na druhou stranu je fér říct, že suplementy ve formě kapslí jsou vždy dražší, což je zapříčiněno zvýšenými náklady na výrobu.

Vyzkoušet Creatin Caps za nejlepší cenu

Závěrečné shrnutí

Značka Vilgain přišla s dalším kvalitním suplementem, který vás podle mě rozhodně nezklame. Vilgain Creatine Caps ale nepřináší nic nového a ve srovnání s klasickým práškovým kreatinem od stejného výrobce vyniká jenom v tom, že je ve formě kapslí. Pokud je prášková forma něco, co vám na ostatních produktech vadí, tak varianta kapslí pro vás bude pochopitelně mnohem vhodnější. V opačném případě vám ale Vilgain Creatine Caps ale asi nic navíc nenabídne. Pořád se však jedná o spolehlivý suplement, jehož koupě určitě nebudete litovat.

Pro dnešní recenzi je to vše. Pokud však máte nějaké otázky, neváhejte se na nás obrátit v komentářích.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.