Nejlepší proteinové tyčinky na trhu 2024 - Test kvality!

Proteinové tyčinky mohou být skvělou svačinou na cesty, do auta i v případech, kdy vás jen tak honí mlsná a nechcete jíst nezdravé sladkosti plné jednoduchých cukrů. Jenže jak již bývá u podobných doplňků zvykem, ne všechny jsou kvalitní a vhodné. A právě z toho důvodu jsme se rozhodli pro vás vytvořit náš žebříček nejlepších proteinových tyčinek, které jsou na trhu k dostání. 

14 nejlepších proteinových tyčinek (aktuálně)

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Prom-IN Pure Bar Prom-IN Pure Bar 250 kcal, 3 výborné příchutě, od 49 Kč 37 Kč - 49 Kč
2. SmartFuel Protein bar SmartFuel Protein bar 218 kcal, 7 dostupných příchutí, Od 49 Kč 44 Kč
3. Czech Virus Protein Bar Czech Virus Protein Bar 160 Kcal, 3 skvělé příchutě, od 44 Kč 34 Kč - 44 Kč
4. One Protein Bar One Protein Bar 230 kcal, 16 neodolatelných příchutí, od 59 Kč 49 Kč
5. BiotechUSA Zero Bar BiotechUSA Zero Bar 188 kcal, 11 příchutí, od 39 Kč 35 Kč - 53 Kč
6. Vilgain Protein bar Vilgain Protein bar 218 kcal, 5 dostupných příchutí, od 59 Kč 19 Kč
7. Quest Bar Quest Bar cca 200 kcal, 17 skvělých příchutí, od 55 Kč 69 Kč
8. Extrifit EXXE Protein Bar Extrifit EXXE Protein Bar 200 kcal , 4 příchutě, od 59 Kč 35 Kč - 54 Kč
9. Reflex Nutrition R-Bar Reflex Nutrition R-Bar 211 kcal, 5 skvělých příchutí, od 69 Kč 45 Kč
10. MyProtein My Bar Zero MyProtein My Bar Zero cca 200 kcal , 11 příchutí, od 49 Kč 51 Kč
11. GymBeam Protein PureBar GymBeam Protein PureBar 200 kcal , 4 dostupné příchutě, od 39 Kč 43 Kč
12. Amix Low-Carb 33% Protein Bar Amix Low-Carb 33% Protein Bar 242 kcal, 10 příchutí, od 39 Kč 34 Kč - 36 Kč
13. Extrifit Hydro Protein Bar 31% Extrifit Hydro Protein Bar 31% 336 kcal, 2 příchutě, od 42 Kč 44 Kč - 45 Kč
14. Barebells Protein Bar Barebells Protein Bar 200 kcal, 5 příchutí , 59 Kč 54 Kč - 59 Kč
15. Nutrend Deluxe Protein Bar Nutrend Deluxe Protein Bar 216 kcal, 6 skvělých příchutí, od 41 Kč 39 Kč - 49 Kč
16. Nutrend Excelent Protein Bar Nutrend Excelent Protein Bar 170 kcal, 11 příchutí, od 25 Kč 25 Kč - 34 Kč

Detailní srovnání proteinových tyčinek

Vítězem našeho žebříčku se zcela oprávněně stává Essential Pure Bar od společnosti Prom-IN. Tato výtečná proteinová tyčinka je dostupná hned ve třech příchutích (natural kakao, pistácie a vanilka s chia), neobsahuje zbytečné množství sacharidů a je k dostání za příjemnou cenu.

 

HLAVNÍ BODY
Výhody:
 • Skvělé složení
 • Dobrá cena
 • Neobsahuje konzervační činidla
 • Až 20g bílkovin v jedné dávce
 • Zdrojem tuku jsou mandle
V jedné tyčince (65g) najdete:

Příchuť kakao

65 g (1ks)

energetická hodnota 1050 kj/ 250 kcal
tuky 10,4 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 3,9 g
sacharidy 17 g
- z toho cukry 3,1 g
bílkoviny 20 g
sůl 1,3 g

Základem této proteinové tyčinky je proteinový komplex, který je kombinací mléčného ultra a  mikro filtrovaného syrovátkového koncentrátu s micelárním kaseinem. Tato směs je obohacena o rozpustnou vlákninu, mandlové máslo, glycerin a steviol glykosidy.

Kdo ji vyrábí:

Essential Pure Bar vyrábí ostřílená firma Prom-IN, která se na českém trhu pohybuje už od roku 1976. Jejich produkty prošly mnoha reformami tak, aby vyhovovaly všem atletům a neobsahovaly žádné zbytečné či neúčinné látky. V kombinaci s naprosto vynikající cenou tak dostanete suplementy, které se pravidelně umisťují na předních místech nejen našich žebříčků.

hlavní body
Prom-IN Pure Bar vás perfektně zasytí, kdykoliv potřebujete něco malého na doplnění energie. Chuťově si rozhodně nevede špatně, ale je fér říct, že se také nejedná o žádný zázrak. Nás se nejvíce osvědčila příchuť pistácie, která byla o poznání výraznější než ostatní varianty, které byly naopak občas trochu mdlé. Konzistence tyčinky je poměrně dost prášková, což ovšem mezi proteinovými tyčinkami není nic neobvyklého. Jako rychlá svačina na cesty se ale hodí dokonale. Více dopodrobna se tyčince věnujeme v samostatné recenzi na Prom-IN Pure Bar.
ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Tyčince Essential Pure Bar nemáme absolutně co vytknout. Prvotřídní složení a dobrá cena jsou dva nejdůležitější aspekty, kterými se při výběru proteinové tyčinky řídit. A Prom-IN tímto produktem dokázal, že ani v proteinových tyčinkách nemá konkurenci.

Jestli chcete pořídit kvalitní proteinovou svačinu například na cesty, zde je nejlepší volba.

Edit 23.11.2018 - Právě jsme pro tyčinku Pure Bar zveřejnili podrobnou recenzi, můžete si ji přečíst zde.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  37 Kč
Cena:  49 Kč
Cena:  49 Kč

2. SmartFuel Protein bar

 SmartFuel Protein bar

Proteinová tyčinka od značky SmartFuel sice na trhu zatím není příliš dlouho, už teď stihla nasbírat velké množství spokojených zákazníků. Jedna tyčinka totiž obsahuje hned 20 g proteinu a k tomu navíc pořádnou dávku ořechů. I navzdory velmi kvalitnímu složení a poměrně vysoké gramáži si navíc drží překvapivě nízkou cenu, což je pochopitelně obrovské plus.

Hlavní body
Výhody:
 • Výhodná cena
 • Vynikající složení
 • Skvělá chuť
 • Příjemná konzistence
Nevýhody:
 • Trochu vyšší obsah sacharidů
V jedné tyčince najdete (příchuť skořicová rolka s bílou čokoládou):

Kalorie

218 kcal

Tuky

9,9 g

- z toho nasycené mastné kyseliny

3,4 g

Sacharidy

7,7 g

- z toho cukry

1,5 g

Vláknina

13,8 g

Bílkoviny

20 g

Sůl

0,1 g

Základ tyčinky tvoří syrovátkový protein a micelární kasein. Dále zde najdeme ořechy (zpravidla mandle a kešu) a každá tyčinka obsahuje asi 11 gramů rozpustné kukuřičné vlákniny. Všechny použité suroviny jsou velmi kvalitní a nenajdeme tady žádná kontroverzní sladidla či barviva. Ocenit musíme zejména vysoký obsah bílkovin a vlákniny, díky čemuž vás tyčinka zasytí na překvapivě dlouhou dobu.

Kdo ji vyrábí:

SmartFuel je česká značka sportovních doplňků stravy, kterou má na svědomí internetový obchod Fitness007. Ten už dlouhou řadu let patří mezi osvědčené prodejce suplementů a teď přišel na trh s vlastní řadou výživových doplňků. Značka SmartFuel je charakteristická vynikajícím poměrem ceny a kvality, díky čemuž si získává stále více příznivců. S jejími produkty jste si již mohli setkat v našem srovnání nejlepších syrovátkových proteinů nebo v žebříčku nejlepších spalovačů tuků.

Náš dojem z produktu
Milovníci netradičních příchutí si se SmartFuel Protein bar rozhodně přijdou na své. Ta je totiž k dostání v příchutích jako brownie se solí a hořkou čokoládou nebo bílá čokoláda se solí. Ačkoliv tyto kombinace mohou působit poněkud zvláštně, ve výsledku chutnají opravdu skvěle. Velmi výrazně se v příchutích promítá vysoký podíl ořechů, což musíme hodnotit jako pozitivum. Hledáte-li chuťově perfektně vyladěnou tyčinku s výborným složení, rozhodně jste našli tu pravou. Navíc tyčinky překvapivě dobře zasytí, přestože nejsou nějak moc velké. Pro více podrobností nepřehlédněte naši samostatnou recenzi na SmartFuel Protein bar.
Závěrečné zhodnocení

SmartFuel Protein bar se v současnosti řadí mezi nejlepší proteinové tyčinky na trhu. Disponuje velice kvalitním složním, výbornými nutričního hodnotami a navíc perfektně chutná a nevyjde vás na moc peněz. Díky vysokému obsahu bílkovin a vlákniny dokáže poměrně dost zasytit a jedná se proto o skvělou volbu pro kohokoliv, kdo hledá kvalitní proteinovou tyčinku za výhodnou cenu.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  44 Kč -10%

3. Czech Virus Protein Bar

Czech Virus Protein Bar

Druhé místo našeho žebříčku patří zcela oprávněně poměrně novým proteinovým tyčinkám od Czech Virus.

Ty oplývají kvalitními vstupními surovinami, prvotřídními nutričními hodnotami a v neposlední řadě i skvělou chutí. No a když se k tomu všemu přidá i velmi příjemná cena, za kterou jsou tyčinky k dostání, vznikne z toho jedna z nejlepších tyčinek na trhu.

Hlavní body
Výhody:
 • Výjimečně dobré složení
 • Skvělá chuť
 • Příjemná cena
 • Obsahuje minimum cukrů, ale zato spoustu vlákniny a bílkovin 
 • Je dostupná ve třech skvělých příchutích inspirovaných populárními ořechovými másly
Nevýhody:
 • Tyčinka má pouhých 45g (obsah bílkovin v jedné je tudíž pouze nějakých 12g) 
V jedné tyčince (45g) najdete:
  Hodnoty ve 45 g
Kalorie 158,54 kcal
Bílkoviny 12,56 g
Tuk 6,17 g
- z toho nasycený 5,09 g
Sůl  
Sacharidy 4,73 g
- z toho cukry 1,53 g
Vláknina 20,25 g

Suroviny použité při výrobě této tyčinky jsou opravdu vysoce kvalitní. Základ tyčinky tvoří rostlinná vláknina, syrovátkový protein a velké množství ořechů (konkrétní druh se liší v závislosti na příchuti tyčinky). Tato směs je dále obohacena o glycerin, který funguje jako zvlhčovadlo, slunečnicový lecitin a sukralózu.

Kdo ji vyrábí:

Tyto proteinové tyčinky vyrábí všem velmi dobře známá firma Czech Virus, kterou proslavil především kontroverzní kulturista Filip Grznár a jeho bývalý sparing partner Pavel Beran. Již od roku 2012, kdy se v hlavách tvůrců začal rodit první nápad, si firma zakládá na kvalitních produktech bez zbytečné chemie.

Mezi sponzorované atlety patří mimo Filipa a Pavla také Aleš Bursa nebo Jiří Tkadlčík. Všechny vstupní suroviny, které Czech Virus používá při výrobě svých produktů, mají svůj původ v EU.

Náš dojem z produktu
Proteinovky od Czech Virusu se mohou pyšnit velmi příjemnou měkkou konzistencí, která se dost odlišuje od tvrdé konzistence typické pro levnější tyčinky. Co se týče chuti, naše dojmy se značně liší v závislosti na konkrétní příchuti. Například taková Coconela nás naprosto okouzlila, protože chuť kokosu v ní byla velmi výrazná a perfektně se doplňovala s ostatními chutěmi v tyčince. Na druhou stranu Caramela byla mnohem méně výrazná a moc nás nepotěšila. Za zmínku stojí také fakt, že balení tyčinek je poměrně malé, takže vás nějak extra nezasytí. Více informací se můžete dočíst v samostatné recenzi na Czech Virus Protein Bar.
ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Tahle výjimečná tyčinka si druhé místo zaslouží právem. Použité suroviny jsou kvalitní, cena odpovídající a chuťový zážitek, obzvlášť v případě Coconely, naprosto úžasný.

Jak jsem zmínil i v samostatné recenzi, oproti ostatním tyčinkám nejsou tak tuhé, ale jejich konzistence je krásně měkká. Nevýhodou je ovšem velmi malé balení, takže pokud uvažujete o koupi, vezměte si jich rozhodně více.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  34 Kč -23%
Cena:  44 Kč

Že hledáte proteinovou tyčinku, která bude mít skvělé nutriční hodnoty a zároveň bude naprosto famózně chutnat? Můžete hledání klidně nechat, protože ONE Bar je přesně takovou tyčkou.

A právě proto si zaslouží třetí místo našeho srovnání. Obsahuje minimum jednoduchých cukrů, žádné trans tuky ani lepek, ale zato v ní najdete pořádnou porci bílkovin prvotřídní kvality. No a k tomu všemu je dostupná v 16 příchutích. Tomu prostě nemůžete odolat!

Hlavní body
Výhody:
 • Dostupnost v 16 naprosto famózních příchutích
 • 21g bílkovin prvotřídní kvality
 • Neobsahuje trans tuky ani lepek
 • Má minimum jednoduchých sacharidů
Nevýhody:
 • Vysoká cena
 • Obsahuje palmový nebo palmojádrový olej
V jedné tyčince (60g) najdete:
Tabulka nutričních hodnot:
60 g
Energetická hodnota
961 kJ / 230 kcal
Tuky
9 g
Sacharidy
22 g
- z toho cukry
1 g
Vláknina
9 g
Bílkoviny
21 g
Sůl *
125 mg
Cholesterol
10 mg

Základem ONE Bar je patentovaná proteinová směs, která se skládá ze syrovátkového proteinového izolátu a mléčného proteinového izolátu. Dále v produktu najdete isomalto-oligosacharidy, které jsou zdrojem rostlinné prebiotické vlákniny, maltitol, glycerin, tapiokový škrob, emulgátor, uhličitan vápenatý, sůl a sukralózu ke slazení. Další složky se liší v závislosti na zvolené příchuti.

Kdo ji vyrábí:

ONE Bar vyrábí populární společnost Oh Yeah! Nutrition, která je dceřinou společností ISS Research. Tento výrobce se zaměřuje jen a pouze na proteinové tyčinky, ale na výsledku je to opravdu znát! Vůbec prvním produktem byla tyčinka Oh Yeah! Protein Bar 85g, která se stala světovým bestsellerem. Následovaly další, neméně úspěšné produkty. Jedním z nich je právě One Bar 60g, která bezpochyby patří mezi nejchutnější a nejlepší proteinové tyčinky své kategorie.

Náš dojem z produktu
One Protein Bar nemá po chuťové stránce téměř žádnou konkurenci. Její příchutě jsou perfektně vyladěné a díky vynikající konzistenci si ji zaručeně vychutnáte. Například varianta Cookies&Cream obsahuje malé kousky sušenek, díky kterým je výsledná chuť naprosto úžasná. Stejně tak nás potěšila borůvková příchuť, která na rozdíl od většiny ovocných příchutí neměla žádnou umělou pachuť a chutnala opravdu přirozeně. Díky své hmotnosti vás zároveń poměrně bez problému zasytí, ačkoliv je pravda, že pokud máte skutečně hlad, s proteinovkou si zkrátka nevystačíte. Jako svačina na cesty ale poslouží výborně. Podrobněji se tyčince věnujeme v samostatné recenzi na One Bar.
ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Kdyby byla jediným důležitým aspektem chuť, ani na chvíli bych nepřemýšlel a ONE Bar umístil na 1. místo. Jenže bohužel není. Tahle tyčinka je velmi chutná, vyzkoušel jsem několik příchutí a pokaždé mě zaujala, na druhou stranu obsahuje poměrně velké množství aditiv, včetně palmového oleje. A to u tyčinky, za kterou zaplatíte necelých 60 Kč, trochu kazí celkový dojem.

I přesto vám ji ale mohu jen a pouze doporučit, pokud hledáte chutnou záchranu třeba v průběhu striktní diety.

Edit 6.6.2019 - Právě jsme pro tyčinku One Bar zveřejnili podrobnou recenzi, můžete si ji přečíst zde.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  49 Kč -25%

5. BiotechUSA Zero Bar

BiotechUSA Zero Bar

Čtvrté místo našeho žebříčku patří Zero Bar od společnosti BioTech. Tato proteinová tyčinka disponuje 22,5g bílkovin v jedné dávce, skvělou cenou i 11 naprosto dokonale vyváženými příchutěmi.

A co je vůbec nejlepší? Neobsahuje vůbec žádný cukr.

 

hlavní body
Výhody:
 • 45% obsah bílkovin
 • Úplně bez cukru
 • 11 dostupných příchutí
 • Skvělá svačina na cesty
 • Obsahuje vysoké množství vlákniny
Nevýhody:
V jedné tyčince (50g) najdete:
   v 50g ( jedna tyčinka)
 Energetická hodnota 787 kJ / 188 kcal
 Tuky (z toho nasycené mastné kyseliny)  7,5 g (2,5 g)
 Sacharidy (z toho cukry)  6 g (0 g)
 Vláknina  6 g
 Bílkoviny  22,5 g
 Sůl  0,34 g
 Vitamín E  4,2 mg

Největší zastoupení v této tyčince má ZeroProtein Blend, který kombinuje syrovátkový proteinový izolát, mléčný proteinový izolát a vaječný bílek. Tato směs je obohacena o kokosový tuk, fruktooligosacharidy, glycerol, sladidla (maltitol, sukralózu a steviol glykosidy) a křupavé části z hydrolyzovaného sójového izolátu a syrovátkového koncentrátu.

Kdo ji vyrábí:

Firma BioTech je jedním z největších distributorů suplementů vůbec. Tato společnost staví na vícefázovém testování výrobků, aby zajistila svým zákazníkům jistotu, že jsou všechny produkty kvalitní a neobsahují žádná škodlivá aditiva.

Produkty prochází jak evropským, tak i americkým testovacím podmínkám a můžete se tak na výsledky plně spolehnout.

Náš dojem z produktu
Absence cukru, kterou se Zero Bar pyšní, je sice skvělá z hlediska složení, ale bohužel se promítá i na chuti. Zatímco některé příchutě jsou velmi povedené, jiné nás opravdu zklamaly. Příkladem povedených příchutí může být například Apple Pie. Tato varianta má příjemně měkkou konzistenci a chuťově skutečně připomíná jablečný koláč. Stejně tak musíme pochválit příchuť čokoláda a banán, přestože byla o poznání tužší. Naopak velké zklamání jsme zažili po ochutnání varianty malina, která byla opravdu velmi umělá. Více informací o tyčince včetně hodnocení dalších příchutí najdete v samostatné recenzi na BiotechUSA Zero Bar.
ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Zero Bar je další skvělou proteinovou tyčinkou v našem žebříčku. Neobsahuje ani gram jednoduchých cukrů, ale za to téměř 45% vysoce využitelných bílkovin.

Pokud hledáte skvělou a chutnou svačinu na cesty i do horkých letních dnů, Zero Bar je skvělým řešením.

Edit 23.11.2018 - Právě jsme pro tyčinku Zero Bar zveřejnili podrobnou recenzi, můžete si ji přečíst zde.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  35 Kč
Cena:  37 Kč
Cena:  53 Kč -12%

6. Vilgain Protein bar

Vilgain Protein bar

Další příčka v našem žebříčku patří proteinové tyčince od značky Vilgain, která aktuálně patří mezi nejpopulárnější proteinové tyčinky vůbec. A popravdě se není čemu divit. Výborná chuť v kombinaci s propracovaným složením je zkrátka sázka na jistotu, které lze jen těžko odolat. Jedinou nevýhodou může být poněkud vyšší cena.

 

Vítězem našeho žebříčku se zcela oprávněně stává Essential Pure Bar od společnosti Prom-IN. Tato výtečná proteinová tyčinka je dostupná hned ve třech příchutích (natural kakao, pistácie a vanilka s chia), neobsahuje zbytečné množství sacharidů a je k dostání za příjemnou cenu.

HLAVNÍ BODY

Výhody:

 • Perfektní chuť
 • U většiny příchutí skutečně nízký obsah sacharidů
 • Vysoký obsah vlákniny
 • Bez kontroverzních aditiv

Nevýhody:

 • Vysoká cena

V jedné tyčince (60 g) najdete:

Energetická hodnota

914 kJ / 218 kcal

Tuky

11 g

- z toho nasycené mastné kyseliny

3,4 g

Sacharidy

7,7 g

- z toho cukry

1,5 g

Vláknina

14 g

Bílkoviny

19 g

Sůl

0,1 g


Zdrojem bílkovin je zde mléčný protein, který v závislosti na příchuti představuje asi 26–31 % složení. Z hlediska nutričních hodnot vychází nejlépe příchuť Příchuť Bílá čokoláda/mandle, která obsahuje nejméně sacharidů a nejvíce vlákniny. Velkou výhodou je, že ve složení nenajdeme žádná kontroverzní aditiva. Kromě výše uvedeného mléčného proteinu ve složení figuruje kukuřičná vláknina, mandle, poleva z bílé čokolády, sladidlo erythritol, kokos, vláknina z čekanky, glycerol a kakaové máslo.

Kdo ji vyrábí:
Není tomu tak dávno, co jste se s produkty značky Vilgain mohli setkat pod označením Aktin. Právě tato společnost za značkou Vilgain stojí. Důvod pro změnu názvu byla expanze do zahraničí, jinak se ale produkty tohoto výrobce vůbec nezměnily. Aktin jako takový snad ani není potřeba nikomu představovat. Aktuálně patří mezi nejpopulárnější výrobce a prodejce sportovní výživy u nás.

Náš dojem z produktu

Velké popularitě se mohou těšit tyčinky od značky Vilgain zejména díky své skvělé chuti. Stejně jako u většiny svých produktů i tady vsadil výrobce zejména na jemné příchutě, které nejsou zbytečně přeslazené ani umělé. Jednoznačně nejpříjemnější překvapení byla příchuť skořicová rolka, která chutná téměř jako vánoční cukroví. Milovníci ořechu zajisté ocení také variantu nugát a lískový oříšek, ve které jsou ořechy opravdu hodně výrazné. Chuť všech tyčinek je velmi přirozená, což u konkurenčních výrobců rozhodně není samozřejmostí. Více informací se můžete dočíst v naší samostatné recenzi na Vilgain Protein Bar.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Pokud bych měl Protein Bar od značky Vilgain něco vytknout, bude to jednoznačně cena. V porovnání s konkurencí se totiž pohybuje v celkem vysoké cenové relaci, což je zkrátka velká nevýhoda. Pokud ale hledáte skvělý chuťový zážitek a proteinovou tyčinku s velmi povedeným složením, budete s ní spokojení.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  19 Kč -37%

Quest Bar jsou v dnešní době již téměř legendární proteinové tyčinky, které v našem žebříčku prostě a jednoduše nesmí chybět.

Obsahují minimum cukrů, ale za to v nich najdete pořádnou porci bílkovin. Když k tomu připočtete i fakt, že si můžete vybrat z více než 17 úžasných příchutí, dostanete jednu z nejlepších tyčinek na trhu.  

hlavní body
Výhody:
 • Skvělé a chuťově vyladěné příchutě
 • Nízký obsah sacharidů 
 • Téměř 35% obsah bílkovin 
 • Prvotřídní suroviny (mandle, prebiotická vláknina, kokos, kešu,...) 
Nevýhody:
 • Některé příchutě obsahují palmový olej 
 • Vysoká cena
V jedné tyčince (60g) najdete:
Příchuť almond-vanilla 1 dávka (60 g)
Kalorie 210 kcal
Tuky 9 g
z toho nasycené 0,5 g
z toho trans tuky 0 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 340 mg
Sacharidy 21 g
z toho vláknina 18 g
z toho cukry 1 g
Bílkoviny 20 g

Základem každé Quest tyčinky je proteinový komplex, který se skládá z mléčného proteinového izolátu a syrovátkového proteinového izolátu. Další složky se liší v závislosti na vámi zvolené příchuti, ale ve většině případů v proteinové tyčince Quest najdete i mandle, kukuřičnou prebiotickou vlákninu a mořskou sůl.

Kdo ji vyrábí:

Společnost Quest Nutrition je revolučním výrobcem zdravých potravin, neboť se snaží vytvářet chutné produkty splňující náročné nutriční požadavky tvrdě trénujících sportovců. V jejím repertoáru nenajdete jen populární proteinové tyčinky, ale i proteinové chipsy, různé druhy olejů, proteiny jako takové a mnoho dalšího.

Náš dojem z produktu
Tyčinky Quest Bar měly dlouho pověst těch nejlepších proteinovek na trhu. Doba už sice pokročila a mnoho konkurenčních výrobců představilo vlastní tyčinky s výbornou chutí, Quest Bar však i přesto nadále patří mezi chuťově nejpovedenější tyčinky na trhu. Velký podíl na tom má skvělá konzistence a obsah kousků sušenek, čokolády nebo dokonce javorového sirupu uvnitř tyčinek. Díky tomu je výsledná chuť tyčinky velmi přirozená a chutná zkrátka skvěle. Například varianta Cookies n’ cream připomíná méně sladké Oreo sušenky, což zkrátka nemůžeme hodnotit jinak než pozitivně. Pro více podrobností nepřehlédněte naši samostatnou recenzi na Quest Bar.
ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Až na malé drobnosti není tyčince Quest Bar co vytknout. Pokud vám nevadí, že si za chuťový zážitek se skvělými nutričními hodnotami trochu připlatíte, pak není příliš co řešit, protože tohle bude ta nejlepší volba pro vás.

Edit 6.9. - Právě jsme pro legendární Quest Bar zveřejnili podrobnou recenzi, můžete si ji přečíst zde.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  69 Kč

8. Extrifit EXXE Protein Bar

Extrifit EXXE Protein Bar

Co by to bylo za žebříček, kdyby v něm chyběly suplementy od Extrifitu? Exxe Protein Bar v sobě kombinuje 3 proteinové zdroje, a sice 90% syrovátkový izolát, 90% mléčný izolát a 80% syrovátkový koncentrát.

V každé tyčce najdete hned 20g bílkovin, 25g vlákniny a jen kolem 2g jednoduchých cukrů.

 

hlavní body
Výhody:
 • Skvělé složení
 • Vysoký obsah bílkovin a vlákniny
 • 4 naprosto skvělé příchutě
 • Proteinová tyčinka vhodná i do diety
Nevýhody:
 • Vysoká cena
V jedné tyčince (65g) najdete:
  65 g (1ks)
energetická hodnota 808 kJ/195 kcal
bílkoviny 20 g
sacharidy 3 g
- z toho cukry 2,1 g
tuky 5,7 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 3,6 g
vláknina 26 g
sůl 0,33 g

Exxe Protein Bar se skládá ze syrovátkového proteinového izolátu, mléčného proteinového izolátu a koncentrátu, izomaltooligosacharidů (prebiotikum) a polydextrózy. Ke slazení byla použita zdravotně nezávadná sukralóza.

Kdo ji vyrábí:

Společnost Extrifit se na trhu pohybuje od roku 2007 a za tu dobu se z ní stal přední výrobce sportovní výživy v České republice. Všechny nabízené doplňky jsou vyvinuty speciálně na míru všem silovým sportovcům a kulturistům.

Vizí firmy je vyrábět doplňky, které budou efektivně podporovat nárůst svalové hmoty a síly a účinně bojovat s podkožním tukem. Všechny doplňky ještě před uvedením na trh testují sponzorovaní atleti - naprostá špička tohoto sportovního odvětví v České republice - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a další.

Náš dojem z produktu
EXXE Protein Bar dlouhodobě sklízí výborné hodnocení chuti, což musíme z vlastní zkušenosti potvrdit. Problém této tyčinky ovšem spočívá v konzistenci, která se odvíjí od teploty, ve které tyčinku skladujete, takže je velmi proměnlivá. Zatímco v létě se zpravidla lepí na obal a konzistencí připomíná spíše žvýkačku než tyčinku, v zimě je naopak poměrně tvrdá a špatně se kouše. Pokud s tím však počítáte a mátě možnost ji před jezením trochu zchladit nebo naopak zahřát, můžete se těmto problémům vyhnout. Z jednotlivých příchutí můžeme doporučit zejména variantu arašídy a karamel, ale krok vedle neuděláte ani s žádnou jinou variantou.
ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Přestože je EXXE Protein Bar až na šestém místě, kvalitou je srovnatelná s prvními dvěma.

Bohužel velikým problémem je cena, protože málokdo z nás chce investovat do jedné proteinové tyčinky 60 Kč. Pokud si chcete dopřát čas od času něco chutného na zpestření diety, může být EXXE skvělou volbou, na pravidelnou konzumaci se ale nevyplatí.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  35 Kč -10%
Cena:  54 Kč
Cena:  50 Kč

9. Reflex Nutrition R-Bar

Reflex Nutrition R-Bar

R-Bar je další skvělou proteinovou tyčinkou našeho žebříčku. Kombinuje v sobě vysoce kvalitní bílkoviny, vlákninu, tokotrienoly i mandlové máslo. Naopak zde nenajdete žádná aditiva ani stabilizátory.

hlavní body
Výhody:
 • Skvělé složení
 • Obsahuje téměř 20% mandlí 
 • 9g vlákniny v každé tyčince
 • Neobsahuje umělá barviva ani sladidla
Nevýhody:
 • Extrémně vysoká cena
V jedné tyčince (60g) najdete:
Bílá čokoláda s malinou 60g (1 tyčinka)
Energetická hodnota 877 kJ / 211 kcal
Tuky 9,5 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 3,5 g
Sacharidy 10 g
Z toho cukry 2 g
Z toho polyoly 6 g
Vláknina 9 g
Bílkoviny 20 g
Sůl 0,3 g

Základem R-Bar je mléčná bílkovina, která tvoří 35% celé směsi. Dále zde najdete rozpustnou kukuřičnou vlákninu, mandle, glycerol, kakaové máslo a přírodní aroma. Ke slazení byli použity zdravotně nezávadné steviol-glykosidy a antioxidant DeltaGold.

Kdo ji vyrábí:

Firma Reflex Nutrition se na trhu pohybuje již od roku 1996 a už od samotného počátku staví veškeré své doplňky na kvalitě, která stojí na prvním místě. Jejich suplementy prochází nezávislými testy na zakázané látky a skutečný obsah bílkovin v každé šarži.

Veškeré výrobní technologie i farmaceutický závod této firmy jsou na nejvyšší úrovni a proto se dá bez nadsázky říct, že Reflex Nutrition je absolutní špičkou mezi výrobci sportovní výživy.

Náš dojem z produktu

R-Bar je charakteristická velmi příjemnou konzistenci, která výslednou chuť výrazně ovlivňuje. Nejpovedenější příchutí byla podle nás kombinace bílé čokolády a malin, která nebyla vůbec přeslazená a navíc obsahovala kousky lyofilizovaných malin, díky čemuž působila mnohem více přirozeně. Pochválit ale musíme i ostatní varianty, přestože u některých jsme zaznamenali o něco tužší konzistenci. Přesto si v tomto ohledu R-Bar vede ve srovnání s konkurencí velmi dobře. Díky poměrně velké hmotnosti vás navíc celkem dost zasytí, což je velké plus. Více informací se dočtete v naší samostatné recenzi na Reflex Nutrition R-Bar.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Pro R-Bar Protein platí to stejné, co pro předchozí tyčinku EXXE.

Z hlediska občasné konzumace pro obzvláštnění diety je R- Bar skvělá, ale pravidelná konzumace by vás po finanční stránce pravděpodobně zruinovala.

Edit 10.10.2019 - Na tyčinku R-Bar jsme právě vydali samostatnou odbornou recenzi.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  45 Kč -31%

10. MyProtein My Bar Zero

MyProtein My Bar Zero

Další populární tyčinkou, která v našem žebříčku nesmí chybět, je MyBar Zero.

Tento delikátní proteinový dezert obsahuje méně než 3g jednoduchých sacharidů v porci, ale zato v ní najdete 20g bílkovin a téměř 25g vlákniny. Když se k tomu připojí i skvělá chuť dostupná v 11 různých variantách, dostanete opravdu skvělou proteinovou tyčinku nejen do diety.

hlavní body
Výhody:
 • Dobrá cena
 • 11 skvělých příchutí 
 • Minimum jednoduchých sacharidů 
Nevýhody:
 • Obsahují slunečnicový olej (a některé příchutě i palmový)
V jedné tyčince (65g) najdete:
čokoláda 65 g
Energetická hodnota 797 kJ / 192 kcal
Tuky 5,6 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 3,1 g
Sacharidy 2,8 g
- z toho cukry 2,1 g
Vláknina 26 g
Bílkoviny 20 g
Sůl 0,39 g

Zdrojem bílkovin v populární MyBar Zero je mléčný protein. Tyčinka dále obsahuje isomalto-oligosacharidy, polydextrózu a oligofruktózu. Další složky se liší v závislosti na jednotlivých příchutích. Z vysoce kvalitních surovin ale můžete v tyčinkách najít mandle, ořechy i hořkou čokoládu.

Kdo ji vyrábí:

MyProtein je značka suplementů, která má svůj původ ve Velké Británii.

Od dob svého vzniku sbírá MyProtein nejrůznější ocenění a zboží expanduje i do Ameriky a dalších kontinentů. A rozhodně nemá malé ambice - do roku 2020 by chtěla být největším světovým výrobcem suplementů. Zajímavý je i způsob, jakým vytváří kvalitní výrobky za minimální cenu: Většinu svých příjmů investuje do automatizace výroby, což později přináší menší výrobní náklady.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

MyBar Zero jsou poměrně kvalitní proteinové tyčinky za dobrou cenu, tudíž pokud jste zastánci zlaté střední cesty, mohou pro vás být spolu s Essential Pure Bar tou nejlepší volbou. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

11. GymBeam Protein PureBar

GymBeam Protein PureBar

Protein Pure Bar je delikátní proteinová tyčinka s minimálním obsahem jednoduchých sacharidů, spoustou vlákniny a 35% obsahem bílkovin.

Dostupná je ve 4 příchutích, které jsou skvěle vyvážené a tu pravou v nich najde každý z vás.  

hlavní body
Výhody:
 • Dobrá cena
 • Chutné příchutě 
 • Obsahuje kvalitní bílkoviny a jen 2g sacharidů
Nevýhody:
 • Obsahuje benzoát sodný, sorbát draselný a erytritol
V jedné tyčince (60g) najdete:
Ppříchuť white chocolate raspberry 1 dávka (60 g)
Energetická hodnota 838 kJ / 201 kcal
Tuky 7,4 g
z toho nasycené 3,2 g
Sacharidy 5,9 g
z toho cukry 2,1 g
z toho polyoly 3,6 g
Vláknina 13,9 g
Bílkoviny 22,3 g
Sůl 0,1 g

Základem proteinové tyčinky Protein Pure Bar je mléčný protein, který je obsažen v závislosti na příchuti od 33 do 39%. Dále v ní najdete isomalt-oligosacharidy, tmavou čokoládu, kakaové máslo, mandle a lecitin.

Kdo ji vyrábí:

Firma GymBeam vznikla v roce 2013 a za dobu své existence na trh přivedla nepřeberné množství doplňků, oblečení i jiného příslušenství do posilovny.

U žádného z produktů nenajdete „patentované směsi“, za které by se firma schovávala. Veškeré složení je volně dostupné pro každého potenciálního zákazníka.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Proteinová tyčinka Protein Pure Bar je stejně jako My Bar Zero zlatou střední cestou. Za dobrou cenu si můžete vychutnat dobrou tyčinku se složením, které rozhodně nezničí vaše dietní snažení.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

12. Amix Low-Carb 33% Protein Bar

Amix Low-Carb 33% Protein Bar

Low Carb 33% Protein Bar je kvalitní proteinová tyčinka obsahující méně než 2g rychlých cukrů a hned 33% bílkovin.

Je dostupná hned v 10 skvělých a chuťově opravdu vyvážených příchutích, ze kterých si vybere opravdu každý.

 

hlavní body
Výhody:
 • Minimum jednoduchých sacharidů
 • Dobrá cena
 • 10 výtečných příchutí
Nevýhody:
 • Obsahuje palmový olej
V jedné tyčince (60g) najdete:
   1 tyčinka (60g)
 Energetická hodnota  1011kj / 242kcal
 Tuky ( nasycené mastné kys.)  10,1g (8,2g)
 Sacharidy ( Cukry )  14,8g (1,7g)
 Vláknina  5,3g
 Bílkoviny  20,1g
 Sůl  0,06g

Proteinovou tyčinku LowCarb tvoří z téměř 40% směs mléčného bílkovinného izolátu a koncentrátu, syrovátkového izolátu a koncentrátu, která je dále obohacena o maltitolový sirup, rostlinné tuky, polydextrózu a glycerol.

Kdo ji vyrábí:

Amix patří k naprosté špičce v oblasti sportovní výživy nejen v České republice, ale i po celé Evropě. Základním kritériem při výrobě nových suplementů je kvalita, čímž si společnost získala důvěru mnohých profesionálních i amatérských sportovců.

Amix sponzoruje i předního českého kulturistu Milana Šádka nebo skvělou slovenskou bikinu Timeu Trajtelovou.

Náš dojem z produktu
Tato proteinová tyčinka od Amixu vás potěší zejména svou konzistencí, která je ideálně měkká. Na výběr je celkem z 10 příchutí, takže na své si může přijít v podstatě kdokoliv. Nás nejvíce oslovila varianta s příchutí manga, která nebyla zbytečně umělá a chutnala překvapivě dobře. Spokojení jsme však byli také s příchutěmi arašídové máslo se sušenkou nebo čokoláda. Ani ostatní příchutě však nejsou vůbec špatné a většina z nich nechutná ani trochu uměle, což je pochopitelně velké plus.
ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Low Carb 33% Protein Bar může být dobrou volbou na cesty či do situací, ve kterých nestíháte přijímat jinou stravu.

Neobsahuje téměř žádné rychlé cukry, ale za to v ní najdete hned 33% kvalitních bílkovin, které svalovou hmotu ochrání před katabolizací.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  34 Kč
Cena:  36 Kč

13. Extrifit Hydro Protein Bar 31%

Extrifit Hydro Protein Bar 31%

Hydro Protein Bar je prvotřídní proteinová tyčinka s obsahem syrovátkového proteinu, mléčného hydrolyzátu, kaseinu a sójových křupínků, což dohromady tvoří skvělý mix proteinů s různou vstřebatelností.

A když se k tomu přidá i dobrá cena a dvě skvělé příchutě, dostanete skvělou proteinovou tyčinku, která v našem žebříčku nesmí chybět.

hlavní body
Výhody:
 • Dobrá cena
 • 25g bílkovin v jedné tyčince
 • Chuťově dobré příchutě
Nevýhody:
 • Horší složení - vysoký obsah jednoduchých cukrů
 • Pouze dvě dostupné příchutě 
 • Obsahuje glukózový sirup
V jedné tyčince (80g) najdete:
  1 tyčinka (80g)
energetická hodnota 1678 kJ/398 kcal
bílkoviny 31 g
sacharidy 43 g
- z toho cukry 37 g
tuky 11 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 6,2 g
vláknina 1 g
sůl 0,79 g

Hydro Protein Bar je tvořena glukózovým sirupem, mléčnou čokoládou a invertním cukerným sirupem. Z bílkovin je zde zastoupený syrovátkový protein, kasein, hydrolyzovaný mléčný protein a sójový protein. Dále v tyčince najdete sójové vločky, palmový tuk, nízkotučné kakao a hydrolyzovaný pšeničný gluten.

Kdo ji vyrábí:

Proteinovou tyčinku Hydro 31% vyrábí společnost Extrifit, která se na trhu pohybuje od roku 2007 a za tu dobu se z ní stal přední výrobce sportovní výživy v České republice.

Všechny nabízené doplňky jsou vyvinuty speciálně na míru všem silovým sportovcům a kulturistům. O kvalitách této firmy svědčí i sponzorovaní atleti - naprostá špička tohoto sportovního odvětví v České republice - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a další.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Hydro Protein Bar 31% je o poznání levnější, než EXXE tyčinka, která se umístila na šestém místě žebříčku a bohužel se to projevuje i na kvalitě.

Ani obsah vitamínů a kvalitní bílkoviny nedokáží vyvážit vysoký obsah sacharidů či přítomnost glukózového sirupu, který by v kvalitních proteinových tyčkách být neměl.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  44 Kč
Cena:  45 Kč

14. Barebells Protein Bar

Barebells Protein Bar

Pokud by jediným kritériem našeho žebříčku byla chuť, pravděpodobně by Barebells Protein Bar obsadila první místo.

Měkka, lahodná a po nutriční stránce vyvážená proteinová tyčinka, která je dostupná hned v 5 delikátních příchutích.

hlavní body
Výhody:
 • Delikátní chuť
 • 36% obsah bílkovin 
Nevýhody:
 • Není přesně specifikovaný zdroj bílkovin
 • Obsahuje palmový olej a hydrolyzát kolagenu
 • Vyšší cena
V jedné tyčince (55g) najdete:
  1 tyčinka (55g)
Energetická hodnota 835 kJ / 199 kcal
Tuky 8,3 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 4,2 g
Sacharidy 14 g
- z toho cukry 1,7 g
Vláknina 4,3 g
Bílkoviny 20 g
Sůl 0,11 g

Barebells obsahuje mléčnou bílkovinu (její původ není blíže specifikován), mléčnou čokoládu, glycerol, isomaltooligosacharidy, hydrolyzát kolagenu, palmový tuk, aromata. Ke slazení byla použita sukralóza a acesulfam draselný.

Kdo ji vyrábí:

Barebells Protein Bar vyrábí švédská firma Barebells, která se zabývá nejen proteinovými tyčinkami, ale celkově zdravými fitness potravinami, které mohou jíst všichni sportovci, aniž by se museli strachovat o svoji štíhlou linii.

Hlavním mottem firmy je: “We believe in happy eating and healthy living.” 

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Osobně si myslím, že tyčinka Barebells je ideální tyčinka do cheat dnů, kdy přijímáte více kalorií, ale zároveň nechcete konzumovat přeslazené sladkosti ze supermarketu.

Vzhledem k vyšší ceně a obsahu palmového oleje a hydrolyzátu kolagenu bych ale denní konzumaci příliš nedoporučoval.

Edit 4.01.2020 - Na proteinové tyčinky Barebells jsme právě vydali samostatnou recenzi.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  54 Kč
Cena:  54 Kč
Cena:  59 Kč
Cena:  55 Kč
Cena:  58 Kč

15. Nutrend Deluxe Protein Bar

Nutrend Deluxe Protein Bar

Předposlední místo našeho žebříčku patří Deluxe Protein Bar, která je, stejně jako Barebells, velmi chutná, avšak po nutriční stránce má drobné nedostatky.

Vybírat si zde můžete ze 6 skvělých a vyvážených příchutí, které působí poněkud netradičně, ale chutnají opravdu skvěle.

hlavní body
Výhody:
 • Skvělá chuť 
 • 30% obsah bílkovin 
 • Vysoký obsah vlákniny
 • Neobsahuje lepek
Nevýhody:
 • Zdrojem bílkovin je mimo jiné i nekvalitní hydrolyzát želatiny
 • Obsahuje frukto-oligosacharidový sirup a palmový tuk 
V jedné tyčince (60g) najdete:
  1 tyčinka – 60 g
Energetická hodnota 908 kJ/217 kcal
Tuky 8,4 g
z toho nasycené mastné kyseliny 5,7 g
Sacharidy 15,6 g
z toho cukry 6,9 g
z toho polyoly 8,1 g
Vláknina 7,8 g
Bílkoviny 19,2 g
Sůl 0,3 g

Deluxe Protein Bar je tvořena kakaovo-mléčnou polevou, frukto-oligosacharidovým sirupem, maltitolovým sirupem, mléčným proteinovým izolátem, hydrolyzátem hovězí želatiny, sójovým proteinovým izolátem, rostlinným tukem, akáciovou gumou a řepkovým lecitinem. Ke slazení byly použit zdravotně nezávadné steviol-glykosidy. 

Kdo ji vyrábí:

Nutrend je jedním z největších českých výrobců suplementů a sportovní výživy, který zároveň patří mezi hrdé sponzory českých olympioniků - Martiny Sáblíkové, Jaromíra Jágra a dalších.

Na rozdíl od většiny firem se nespecializuje pouze na kulturistiku a silové sporty, ale i na sporty vytrvalostní. Už jen z velikosti a popularity této společnosti se dá usoudit, že vyrábí doplňky v prvotřídní kvalitě.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

I když Deluxe Protein Bar chutná výtečně, od klasických tyčinek ze supermarketu se příliš neodlišuje. Obsahuje frukto-oligosacharidový sirup, palmový tuk i hydrolyzát želatiny, což je podle mého názoru u kvalitních tyčinek naprosto nepřípustné.

Na druhou stranu jsou ale lidé, kteří na Deluxe Protein Bar nedají dopustit, tudíž ji určitě můžete vyzkoušet a o svůj názor se podělit v komentářích. Já osobně  bych ji ale nedoporučoval.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  39 Kč
Cena:  39 Kč
Cena:  49 Kč
Cena:  39 Kč
Cena:  41 Kč

16. Nutrend Excelent Protein Bar

Nutrend Excelent Protein Bar

Excelent Protein Bar je pravděpodobně nejznámější proteinovou tyčinkou vůbec, neboť je k dostání téměř na každé benzínově stanici či v supermarketu.

Naprosto vás dostane nejen svojí skvělou chutí, ale také 24% obsahem bílkovin.

hlavní body
Výhody:
 • Dobrá cena
 • Dvě dostupné velikosti (40 a 85g)
 • Skvělá chuť
 • Obsahuje vitamíny, glutamin i BCAA
Nevýhody:
 • Obsahuje glukózovo-fruktózový sirup a palmový tuk 
 • Vysoký obsah jednoduchých cukrů
 • Mezi zdroje bílkovin patří i hůře využitelný sójový izolát
V jedné tyčince (40g) najdete:
  1 tyčinka – 40 g
Energetická hodnota 735 kJ/175 kcal
Tuky 7,5 g
   z toho nasycené mastné kyseliny 5,5 g
Sacharidy 17 g
   z toho cukry 11,9 g
Vláknina 0,7 g
Bílkoviny 9,6 g
Sůl 0,04 g

Excelent Protein Bar je tvořena především glukózovo-fruktózovým sirupem, mléčnou čokoládou, izolátem sójových bílkovin, syrovátkovým proteinovým koncentrátem, invertním sirupem, sójovými vločky a rostlinnými tuky. Dále je tyčinka obohacena o multivitamínový premix, BCAA, l-glutamin, aromata, zahušťovadla, řepkový lecitin a kukuřično-bramborový extrudát.

Kdo ji vyrábí:

Nutrend je jedním z největších českých výrobců suplementů a sportovní výživy. Zároveň je hrdým sponzorem českých olympioniků - Martiny Sáblíkové, Jaromíra Jágra a dalších.

Na rozdíl od většiny firem se nespecializuje pouze na kulturistiku a silové sporty, ale i na sporty vytrvalostní. Už jen z velikosti a popularity této společnosti se dá usoudit, že vyrábí doplňky v prvotřídní kvalitě.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Myslím si, že na této proteinové tyčince již začíná být krásně vidět, jak tenká je hranice mezi kvalitními proteinovými tyčinkami a nekvalitními náhražkami, které se jen snaží vydělat peníze pomocí nálepky “Protein Bar”.

V kvalitní tyčince by neměly věci jako palmový olej, glukózovo-fruktózový sirup, či kukuřično-bramborové extrudáty, co dělat

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  25 Kč
Cena:  32 Kč
Cena:  34 Kč
Cena:  32 Kč

Test proteinových tyčinek

Naše recenze nejsou jen náhodně sestavené proteinové tyčinky, které se snažíme doporučovat kvůli zisku. Všechny položky našeho žebříčku jsme otestovali a důkladně se zaměřili na kritéria, která jsou pro každého spotřebitele důležitá:  

 • Složení 
 • zdroj bílkovin
 • Způsob výroby
 • Rozpustnost
 • Chuť a další… 

Na konci tohoto procesu tak stojí naprosto objektivní žebříček, který by vám měl při rozhodování pomoci. Nejsme výrobce suplementů, který se snaží propagovat jen svoji značku a nejsme ani nikým sponzorovaní, tudíž si můžeme naprostou objektivitu dovolit.

TIP: 7 kritérií jak vybrat kvalitní proteinovou tyčinku

K čemu a pro koho jsou proteinové tyčinky?

Kvalitní proteinové tyčinky jsou zdravou a vhodnou alternativou klasických sladkostí ze supermarketu, které jsou často plné jednoduchých cukrů, nezdravých ztužených tuků, barviv a aromat. V žádném případě nemusíte být vrcholoví sportovci, abyste je mohli užívat. Právě naopak by se dalo říci, že je může užívat naprosto každý. 

Mohou proteinové tyčinky i děti?

Mohou. Proteinové tyčinky neobsahují nic, co by zdraví a růstu dětí jakkoliv škodilo. Právě naopak, pokud srovnáte například Essential Pure Bar s běžnou tyčinkou ze supermarketu, zjistíte, že její složení je tisíckrát lepší. 

Můžu si dopřát proteinové tyčinky při hubnutí?

S proteinovými tyčinkami při hubnutí už to tak jednoduché není. Velice důležitým kritériem je celkové množství přijatých kalorií, podle kterého byste se měli rozhodnout. Pokud přijmete 1500 kcal z jídla, pravděpodobně vám zbude místo na proteinovou tyčinku. I tak bych to ale s jejich konzumací během redukčních diet příliš nepřeháněl. 

Mohou proteinové tyčinky těhotné ženy?

Na tuto otázku nemáme zcela jasnou odpověď. Na většině produktů sportovní výživy je zcela jasně napsáno: “Nevhodné pro těhotné a kojící ženy.” Ale z laického úhlu pohledu se jedná o bílkovinu jako každou jinou. Pokud si nedokážete proteinové tyčinky odpustit ani při kojení či v těhotenství, bude nejlepší se poradit se svým lékařem.

Nejsou proteinové tyčinky škodlivé?

Stejně tak jako všechny ostatní doplňky výživy musí i proteinové tyčinky procházet přísnými kontrolami EU. Je proto téměř nemožné, abyste v nich našli škodlivou látku, která nebyla uvedena na obalu. Z těch látek, které jsou veřejné, vám samozřejmě žádné nebezpečí nehrozí, neboť se jedná o naprosto přirozenou součást potravy každého člověka.

Jediné potenciální riziko představuje palmový olej, kterému se já osobně snažím vyhýbat, ovšem jeho občasná konzumace neuškodí. 

Kdy jíst proteinové tyčinky?

Proteinové tyčinky je možné jíst kdykoliv během dne, ideální jsou však jako svačina na cesty nebo ve chvílích, kdy nestíháte jíst svoji klasickou stravu. Není dobré jíst je místo oběda, protože hlavní jídlo dne by mělo být o něco větší a mělo by ho tvořit větší množství bílkovin, ale například do horkých letních dnů, kdy většina z nás nemá na maso ani pomyšlení, může být příjemným zpestřením.

TIP: 5 případů, kdy proteinová tyčinka přijde vhod

Jaké doporučíme proteinové tyčinky bez cukru?

Pokud hledáte tu nejlepší proteinovou tyčinku bez cukru, doporučíme vám jednoznačně Zero Bar, která se umístila na čtvrtém místě našeho žebříčku. Ta totiž obsahuje pouze 0,1g jednoduchých cukrů. Osobně si myslím, že není důvod vyhledávat pouze tyčinky s nízkým obsahem sacharidů, neboť o to více sladidel a různých dochucovadel musí být použito.

Z mé vlastní zkušenosti je jak po chuťové tak nutriční stránce nejlepší Essential Pure Bar, která je na prvním místě žebříčku. Používám ji opravdu často a všechny příchutě jsou podle mě naprosto úžasné, stejně jako složení.

V čem se liší proteinové tyčinky od těch ze supermarketu?

Kvalitní proteinové tyčinky jsou vždycky lepší volbou než komerční tyčinky ze supermarketu. Pojďme si představit ty nejdůležitější rozdíly, ve kterých proteinové tyčinky vyhrávají nad ostatními:

 • Obsahují méně jednoduchých sacharidů
 • Jsou bohaté na vlákninu a bílkoviny
 • Kvalitní proteinové tyčinky neobsahují palmový tuk
 • Vyrábí se z kvalitních ingrediencí
 • Neobsahují konzervanty

Tyto benefity jsou ale pouze u kvalitních proteinových tyčinek. Nemá cenu si nalhávat, že naprostá většina těchto produktů jsou jen nezdravé a předražené tyčinky, kterými se obchodníci snaží pomocí nálepky “protein bar” zvednout prodej.

Zdroje textu

 1. https://www.svetfitness.cz/clanek/proteinove-tycinky-supermarket/
 2. Are Protein Bars Good for You?. Healthline: Medical information and health advice you can trust. [online]. Copyright © 2005. Dostupné z: https://www.healthline.com/nutrition/are-protein-bars-good-for-you

 3. CLARK, Nancy. Sportovní výživa: stravovací plán, potravinové doplňky, strava před výkonem i po něm, specifické výživové potřeby, hubnutí bez hladovění, recepty. 4. vydání. Přeložil René SOUČEK, přeložil Monika SOUČKOVÁ. Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-1030-8.

 4. ROUBÍK, Lukáš. Moderní výživa ve fitness a silových sportech. Praha: Erasport, [2018]. ISBN 978-80-905685-5-6.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (17)

Miro
Červenec 14, 2018

Dobrý den, jaký máte názor na proteinové tyčinky Grenade Carb Killa?

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Červenec 14, 2018

Ahoj Miro,

Tyčinka Carb Killa je chuťově naprosto dokonalá (ochutnal jsem bílou čokoládu/cookie), ale to je asi její jediné plus. Myslím, že když už se někdo rozhodne investovat 60Kč do proteinové tyčinky, měl by dostat něco mnohem lepšího. Obsah bílkovin je sice dobrý, ale jejich zdrojem je (mimo jiné) kaseinát vápenatý, při jehož výrobě dochází nejen k chemické denaturaci, ale také k té tepelné. Dalším negativem je i obsah palmového tuku, který by v tyčinkách této cenové kategorie rozhodně být neměl.

Jako podstatně lepší alternativu bych ti doporučil vítěze našeho žebříčku. Essential Pure Bar má bílkoviny pouze z nedenaturovaného syrovátkového proteinu a mic. kaseinu, ke slazení byly použity steviolglykosidy a kakao,... A v neposlední řadě je i levnější.

Jestli ale chceš Carb Killa stejně vyzkoušet, určitě ti v tom bránit nebudu. Jak jsem již jednou zmínil, po chuťové stránce je opravdu dobře vyladěná. :)

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(-1)
Miro
Červenec 16, 2018

Ahoj Mirku,

děkuji za odpověď. Já je právě zkoušel a chuťově jsou perfektní. Škoda tedy toho složení, to jsi mě moc nepotěšil. Vyzkouším tedy příště něco z vašeho žebříčku :)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Červenec 17, 2018

Ahoj Miro,

za odpověď děkovat netřeba, hlavně že ti nějakým způsobem byla užitečná. Jestli hledáš extrémně chutné tyčinky, které mají i skvělé složení, můžu doporučit Quest Bar, které v našem žebříčku skončily páté. Po chuťové stránce nemají konkurenci! Ale fajn jsou i Essential Pure Bar, ty mají pro změnu nejlepší složení ze všech :)

 

 

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Ondřej
Březen 5, 2019

Chci se prosím zeptat na proteinovou tyčinku z DM, která má vysoký obsah bílkovin. Jak by si vedla ve srovnání s ostatními? Díky

Souhlasím(+6)
Nesouhlasím(0)
Standa
Duben 22, 2019

Taky by me zajimal nazor odbornika, ja osobne je preferuji, maji nejvyssi obsah bilkovin na trhu a pomer bilkoviny/kaloricka hodnota je neprekonatelny i do mene prisne diety (22,5g bilkovin na 680 kJ na tycinku). A cena uz je naprosto bezkonkurencni, prijde mi, ze lip vyjde uz jen umichat si proteinak.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Honza Malý
Duben 22, 2019

Kluci, můžete sem prosím na ní hodit odkaz? Koukneme na ní, ale v nabídce jich mají celkem dost. Pošlete tedy prosím tu, kterou jste mysleli :-)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Tereza
Srpen 26, 2019

Dobrý den,

můj dotaz se také týká proteinových tyčinek z DM, konkrétně Sportness Eiweis 50% (např. https://www.dm.cz/sportness-proteinova-tycinka-crispy-stracciatella-p4058172241703.html) a 60% (např. https://www.dm.cz/sportness-proteinova-tycinka-s-karamelem-p4058172122033.html?wt_mc=Google.Shopping).

Co si myslíte o jejich kvalitě, případně jak jsou podle Vás na tom v porovnání s v žebříčku zmíněnými tyčinkami?

Děkuji

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(-1)
Honza Malý
Srpen 26, 2019

Zdravím,

na proteinové tyčinky z drogerie DM jsme zrovna včera vydali video: https://www.youtube.com/watch?v=hrNtCwXjDE0

Mrkněte :-)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Tereza
Srpen 27, 2019

Děkuji :)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
David
Srpen 27, 2019

Mohu se prosím zeptat na Aktin protien bar (https://aktin.cz/aktin-protein-bar) - jaký máte názor? Díky

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Martin
Září 21, 2019

Dobrý den,

Zajímal by mě Váš názor na tyčinky BodyLab. https://aktin.cz/bodylab-the-protein-bar

Moc děkuji za názor.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Jonáš
Leden 22, 2021

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na váš názor na tyčinku : https://www.nutrend.cz/prozero-d16513.htm

Díky

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Marek
Duben 8, 2022

Zdravím

Chtěl bych se zeptat co říkáte na tyčinky

https://www.namaximum.cz/rawgh-proteinova-tycinka-38/

 

Zvláště z pohledu cena/složení

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Sabina
Květen 1, 2022

Ahoj, plánujete zebricky na proteinové či fitness tyčinky dostupné v supermarketech, znám jen vaše videa 2018 a na internetu nic takového nebývá, málokdy si ale objednavám, radši sahnu po něčem v obchodě, když je chuť a baví mě objevovat stále nove, akorát vždy travim čas porovnáváním a stejně tomu dobře nerozumim.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Redakce
Květen 5, 2022

Ahoj Sabino, mnohokrát děkujeme za připomínku! Ano, pustit se do nějaké aktualizace těchto žebříčků není vůbec špatný nápad :) Pustíme se během letních měsíců do toho :)

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Šimon Proksch
Červenec 25, 2022

Dobrý den, zajímal by mě váš názor na proteinové tyčinky od Mixit. Prodávají se běžně v obchodě (Globus) a vzhledem k videu z roku 2018 mi tyto přijdou složením jako dobré zlepšení, ale to je subjektivní názor. Příkladám odkaz. Díky moc za odpověď.

https://www.mixit.cz/produkt/proteinove-mixitky-bez-lepku-brownie-9-ks

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)