SmartFuel Protein bar: Tyčinka, kterou musíte ochutnat! [recenze]

Proteinových tyčinek není nikdy dost. Hodí se jako rychlá a chutná svačina během dne, kterou si snadno sbalíte v podstatě kamkoliv. A pokud si vyberete nějakou opravdu kvalitní, má navíc i skvělé složení s vysokým obsahem bílkovin. Nedávno jsme měli možnost vyzkoušet nové proteinové tyčinky od značky SmartFuel, které nás oslovily hned na první pohled. Obsahují totiž hned 20 gramů bílkovin, nenachází se v nich žádný přidaný cukr a navíc sbírají pozitivní recenze jak na běžícím páse. Pojďme se tedy podívat, jak si SmartFuel Protein bar vede v porovnání s konkurencí.

SmartFuel Protein bar
Chuť
10.0/10
Nabídka příchutí
9.0/10
Konzistence
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro SmartFuel Protein bar
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  49 Kč

Značka SmartFuel sice na trhu nepůsobí příliš dlouho, fanoušků už si však stíhali získat opravdu hodně. Za touto značkou stojí známý prodejce sportovních suplementů a zdraví výživy Fitness007. Na produkty SmartFuel jste mohli narazit v našem žebříčku nejlepších syrovátkových proteinů nebo ve srovnání nejlepších kreatinů.

Sympatické složení bez umělých aditiv

SmartFuel Protein bar je aktuálně dostupná v 7 příchutích, přičemž každá z nich má trochu jiné složení. Základ všech tyčinek ovšem tvoří proteinová směs skládající se ze syrovátkového proteinu a micelárního kaseinu. Díky nim tvoří celou jednu třetinu tyčinky bílkoviny. Velký podíl na složení má také rozpustná kukuřičná vláknina, která dohromady představuje skoro jednu čtvrtinu složení. Většina příchutí rovněž obsahuje vysoký podíl mandlí a kešu ořechů, v některých případech je ale možné místo nich narazit na kokos nebo arašídy. V tyčinkách najdete také mléčnou čokoládu, čokoládovou polevu nebo bílou čokoládu, přičemž všechny tři varianty mají vysoký podíl kakaové hmoty. Tyčinky jsou slazené přírodními sladidly erythritolem a steviol-glykosidy, takže neobsahují žádná umělá sladidla.

Všechny tyčinky o hmotnosti 60 g obsahují asi 215 kcal, 20 g bílkovin a zhruba 9-10 g tuků. Obsah sacharidů už se ale liší celkem výrazně, protože zatímco příchuť brownie se solí a hořkou čokoládou jich obsahuje pouze 7,14 g, varianta višeň a bílá čokoláda jich skrývá hned 13,1 g, což je téměř dvojnásobek. Ve srovnání s konkurenčními výrobky však musíme hodnotit jak složení, tak nutriční hodnoty SmartFuel Protein na výbornou.

proteinové tyčinky smartfuel recenze
Složení proteinových tyčinek SmartFuel je zkrátka a dobře skvělé.

Chuť si prostě zamilujete

SmartFuel Protein bar je k dostání hned v 7 různých příchutích. Některé z nich jsou celkem netradiční, protože obsahují také sůl a kombinují v sobě sladké a slané chutě. Ačkoliv jsem z těchto příchutí měl na začátku celkem obavu, ve výsledku se z nich vyklubaly ty nejlepší příchutě ze všech.

Asi nejvíce nás zaujala varianta brownie se solí a hořkou čokoládou. Vrstva mléčné čokolády posypané krystalky soli perfektně doplňuje výraznou chuť mandlí a kešu. Ořechy v této příchuti představují celkem 20 % složení, což je na chuti rozhodně cítit. Ačkoliv se kombinace soli a čokolády může na první pohled jevit zvláštně, ve finále se obě chutě opravdu krásně doplňují. To stejné by se dalo říct i o variantě bílé čokolády se solí, mandlemi a kešu, která nabízela velmi intenzivní chuť ořechů, která se skvěle doplňovala se zmíněnou bílou čokoládou i jemnými krystaly soli. 

Na závěr ještě dodám, že ačkoliv tyčinky mají pouze 60 gramů, dokáží zasytit na překvapivě dlouhou dobu, což z nich dělá skvělou volbu na rychlou svaičnu během dne. Svůj podíl na tom má nepochybně i vysoký obsah vlákniny.

Skvělý poměr ceny a kvality

Po cenové stránce se SmartFuel Protein bar řadí do průměru. Za jednu tyčinku zaplatíte v době psaní této recenze 49 korun, což odpovídá ceně za většinu konkurenčních produktů o stejné hmotnosti. Poměr ceny a kvality je ale o něco lepší než u jiných tyčinek, protože SmartFuel Protein bar nabízí velmi kvalitní složení a hlavně skvělou chuť.

Tabulka cen pro SmartFuel Protein bar
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  49 Kč

Závěrečné zhodnocení

SmartFuel Protein bar aktuálně patří mezi nejlepší proteinové tyčinky na trhu. Obsahuje vysoce kvalitní suroviny, díky čemuž má výborné složení, a zároveň vás naprosto nadchne svou chutí. Vzhledem k tomu, že cenově vychází podobně jako konkurence, má opravdu skvělý poměr ceny a kvality, díky čemuž ji můžeme vřele doporučit.

SmartFuel Protein bar se umístila na přední příčce našeho srovnání nejlepších proteinových tyčinek, ve kterém najdete i spoustu dalších kvalitních tyčinek, která vás určitě zaujmou.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.