Vilgain Energy Bar BIO: Skvělá svačina pro jakoukoliv příležitost [recenze]

Kdo by neměl čas od času chuť na sladké? Tomu se člověk zkrátka nevyhne, vždyť i profesionální sportovce často „honí mlsná”. V dnešní době naštěstí není problém najít spoustu alternativ k tradičním sladkostem. Díky nim si můžete dopřát něco dobrého i bez toho, abyste si to museli po zbytek dne vyčítat. I v regálech běžných supermarketů dnes najdete různé „eko”, „bio” nebo „raw” sladkosti, které chutnají skvěle a pomohou vám zahnat chuť na sladké, ale zároveň mají velmi kvalitní složení a dobré nutriční hodnoty. Ne všechny produkty jsou však tak zdravé, jak se snaží tvářit, a je proto dobré si u nich vždy pozorně prostudovat složení.

Vilgain Energy Bar
Chuť
9.0/10
Konzistence
9.0/10
Stravitelnost
9.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Energy Bar
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  29 Kč

V dnešní recenzi se podíváme na Vilgain Energy Bar BIO, která do kategorie zdravých sladkostí také patří. Je opravdu tak dobrá, jak se říká? Nebo je to také pouze marketingový tah? A může si ji člověk dopřát bez výčitek? Všechny odpovědi najdete níže.

Minimalistické složení

Jak už bylo napsáno v úvodu, velké množství produktů, které se navenek tváří jako zdravé, ve skutečnosti obsahují stejné množství rafinovaných cukrů, palmového oleje a dalších nevhodných látek jako konvenční sladkosti. Při hodnocení složení těchto potravin je proto potřeba být pozorný a adekvátně přísný. Vilgain Energy Bar se prodává ve dvou příchutích, jejichž složení se do značné míry liší, takže je rozebereme zvlášť. Příchuť kakaové nibsy a mandle obsahuje pouze 6 ingrediencí. Základ tyčinky tvoří datle z ekologického zemědělství. Datle obsahují vysoké množství jednoduchých sacharidů, které tělu dodávají energii, a veledůležitou vlákninu. Ta naopak přispívá k tomu, že tyčinka navodí větší pocit sytosti a zpomalí vstřebávání cukru. Další významnou složkou jsou pražené mandle. Ty dodávají skvělou chuť a rovněž fungují jako zdroj nenasycených mastných kyselin. Zbytek složení tvoří kakaové nibsy, kakaový prášek, kakaová pasta a špetka soli. Jedna tyčinka obsahuje 178 kcal, 10 g tuků, 15 g sacharidů, celých 6 g vlákniny a 4,4 g bílkovin.

Základ příchuti moruše a vanilka rovněž tvoří datle, navíc je ale obohacena o kešu, moruši a mletou vanilku. Skládá se tedy z pouhých 4 ingrediencí, což je naprosto fantastické. Tato příchuť obsahuje 143 kcal, 5,6 g tuků, 20 g sacharidů, 2,4 g vlákniny a 3 g bílkovin. Ani jedna příchuť neobsahuje žádný rafinovaný cukr ani žádné jiné látky, které v kvalitní tyčince nemají co dělat. Všechny obsažené látky pochází z ekologického zemědělství a pyšní se velmi vysokou kvalitou. Složení proto musíme hodnotit na jedničku. Obě tyčinky obsahují pouze pár látek, které jsou vysoce kvalitní a v kontextu celého složení dávají smysl. Tyčinka je vzhledem k poměrně vysokému obsahu sacharidů vhodná pro rychlé doplnění energie, zároveň ale dokáže kvalitně zasytit na delší dobu.

Vilgain Energy BAR hodnocení
Složení těchto tyčinek nelze hodnotit jinak než kladně.

 

Jedna je lepší než druhá. Doslova

Jak nám obě tyčinky chutnaly? Na tuto otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Příchuť kakaové nibsy a mandle byla z mého pohledu mnohem lepší. Má velmi příjemnou konzistenci a obsahuje dost kousků mandlí. Není vůbec přeslazená, protože chuťově nejvýraznější je v ní kakao, které má příjemnou nahořklou chuť (velmi připomíná hořkou čokoládu). Velké plus jsou pochopitelně i kakaové nibsy, které tut chuť podtrhují. Celkově si příchuť kakaové nibsy a mandle zaslouží slušných 9,5 bodů z deseti.

Naopak příchuť moruše a vanilka je o poznání sladší. Má zároveň mnohem měkčí konzistenci a ukrývá se v ní méně kousků ořechů. Jasně v ní dominuje moruše, která na můj vkus až moc překrývá chuť vanilky. Ta pro změnu nebyla v tyčinky skoro vůbec cítit. V porovnání s první příchutí je výrazně sladší, což sice může někomu vyhovovat, já to ale v tomto případě hodnotím spíše jako negativum. Příchuť moruše a vanilka si proto odnáší 7,5 bodů z 10.

Nepřehlédněte

Naprosto férová cena

Ceny energetických tyčinek se mohou pohybovat v dost širokém rozmezí. K Vilgain Energy Bar je možné najít spoustu levnějších, ale i dražích alternativ. Vzhledem k jejímu kvalitnímu složení a absenci jakýchkoliv zbytečných aditiv však považuji tuto cenu za naprosto férovou. V době psaní této recenze stojí jedna tyčinka 29 korun, což je dle mého názoru zcela adekvátní. V této souvislosti je ale vhodné zmínit, že jedna tyčinka Vilgain Energy Bar má pouze 40 gramů, což je ve srovnání s konkurenčními produkty relativně málo. V přepočtu na gramy by se tedy dalo říct, že cenově se Vilgain Energy Bar řadí spíše to trochu vyšší cenové kategorie, pořád jsem ale toho názoru, že s ohledem na kvalitu složení je výsledný cena adekvátní.

 

Tabulka cen pro Vilgain Energy Bar
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  29 Kč

Závěr: Rozhodně stojí za vyzkoušení

Vilgain Energy Bar BIO mě popravdě řečeno velmi příjemně překvapila. Největší pochvalu si zaslouží složení, jelikož tyčinka obsahuje pouze pár ingrediencí, přičemž všechny jsou vysoce kvalitní a pochází z ekologického zemědělství. Díky vysokému obsahu vlákniny navíc dokáže zasytit na poměrně dlouhou dobu. Co se týče chuti, příchuť kakaové nibsy a mandle mě naprosto nadchla a všem bych ji vřele doporučil. Vzhledem k tomu, že cena tyčinky není zbytečně předražená, tak si od nás Vilgain Energy bar odnáší opravdu výborné hodnocení.

Máte s Vilgain Energy Bar nějaké zkušenosti? Napište nám do komentářů, jak vám chutnala!

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.