Nejlepší krabičkové diety Praha: Srovnání a žebříček pro rok 2024

Krabičkové diety se těší stále větší popularitě. Vidina zdravého jídla bez nutnosti trávit drahocenný čas nakupováním surovin a jeho přípravou neustále láká více a více lidí. Nejen, že krabičkové diety šetří váš čas, ale dokáží také od základu změnit vaše stravovací návyky, čímž vám výrazně dopomáhají k vaší cestě za zdravým životním stylem. Není žádným překvapením, že pomyslnou Mekkou všech krabičkových diet je právě naše hlavní město. Pokud s krabičkovou dietou teprve začínáte, může pro vás být problém si z této rozsáhlé nabídky vybrat. Právě proto jsme si pro vás v rámci našeho dnešního článku připravili žebříček těch nejlepších krabičkových diet pro Prahu a její nejbližší okolí.

Nejlepší krabičkové diety Praha

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Nutrition Pro Nutrition Pro Skvělé hodnocení, Kvalitní jídla, Dostupnost 4 programů 559 Kč
2. Zdravé Stravování Zdravé Stravování Kvalitní a chutná jídla, Široká nabídka výživových programů, Možnost nastavení kalorického příjmu 465 Kč
3. Nutric Bistro Nutric Bistro Kvalitní suroviny, Rychlý rozvoz, Paleo varianta 510 Kč
4. Dieta v krabičce Dieta v krabičce Skvělá chuť, Výborná cena, Dobré hodnocení 349 Kč
5. MyChef Kitchen MyChef Kitchen Špičková kvalita, Vynikající chuť, 5 programů 835 Kč
6. Chutná dieta Chutná dieta Vynikající chuť, Skvělé hodnocení, Možnost konzultace 400 Kč
7. Ježkovy krabičky Ježkovy krabičky Vynikající jídla, Rozvoz i po širokém okolí Prahy, Výborné zákaznické hodnocení 400 Kč
8. Fitkitchen Fitkitchen Široký výběr, Chutné jídlo, Přehledný web 308 Kč

Detailní rozbor nejlepších krabičkových diet v Praze

1. Nutrition Pro

Nutrition Pro

Stříbrným medailistou našeho žebříčku se stala krabičková dieta od Nutrition Pro. Jedná se o zákaznicky nejlépe hodnocenou krabičkovou dietu vůbec, a to zcela po právu. Vyniká vysokou kvalitou svých jídel a výbornou prezentací. Když k tomu přičteme ještě dostupnost 4 programů, není co řešit. Jedinou vadou na kráse může pro někoho být cena u některých z nich.

Výhody:

 • Výjimečná kvalita a prezentace jídel
 • Výběr ze 4 základních programů
 • Možnost objednávky zkušebního balíčku
 • Zákaznicky nejlépe hodnocená krabičková dieta

Nevýhody:

 • Vyšší cena některých programů

O výrobci:
Nutrition Pro působí na trhu od roku 2018 a za tuto poměrně krátkou dobu si stihla v Praze a jejím okolí vybudovat pověst jedné z nejlepších krabičkových diet vůbec. Kromě samotné přípravy jídel do krabičky se věnuje i psaní blogových článků, ve kterých svým klientům radí, jak dosáhnout svých cílů.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud jste připraveni přimhouřit očka nad vyšší cenou některých programů, pak na Nutrition Pro nenajdete žádný problém. Jídla jsou prostě vynikající, skvěle odprezentovaná a v případě nejistoty si navíc můžete vybrat i zkušební balíček. Skvělá krabičková dieta.

2. Zdravé Stravování

Zdravé Stravování

Společnost Zdravé stravování si v Praze, stejně jako v ostatních městech, vysloužila titul nejlepší krabičkové diety na trhu. Vzhledem k její nesmírně široké nabídce se popravdě vůbec není čemu divit. Zdravé stravování vám umožní vybrat si ze široké nabídky výživových programů, přičemž v každém si můžete nastavit požadovaný denní kalorický příjem. Stejně tak si můžete vybrat, kolik jídel denně si přejete obdržet. Jídelníček je opravdu různorodý a jednotlivá jídla chutnají skvěle.

Výhody:

 • Profesionálně sestavený jídelníček
 • Možnost osobní konzultace
 • Chuťově výborná jídla
 • Možnost zvolit si denní kalorický příjem
 • Široká nabídka nutričních programů
 • Jídelníček si můžete upravit podle svých potřeb

Nevýhody:

 • Nic jsme nenašli.

O výrobci:
Společnost Zdravé stravování působí po celé České republice a také na některých částech Slovenska. Na trhu se pohybuje už od roku 2008 a od té doby nasbírala obrovské množství zkušeností. Aktuálně se jedná o největší společnost svého druhu v naší zemi, jelikož denně vyrobí asi 25 tisíc jídel. Obrovskou výhodou je také to, že v Praze nabízí možnost objednat se na osobní konzultaci a měření na bioimpedančním přístroji.

Závěrečné zhodnocení:
Zdravé stravování je v současnosti nejlepší volbou pro každého, kdo hledá skutečně kvalitní krabičkovou dietu, na které si zároveň s jistotou pochutná. Díky extrémně široké nabídce a obrovské kreativitě při vymýšlení jednotlivých jídel vás jídelníček od Zdravého stravování určitě jen tak neomrzí a vy díky němu zvládnete bez jakékoli námahy vylepšit své stravovací návyky a celkové zdraví.

Více o této krabičkové dietě se můžete dočíst v samostatné recenzi na Zdravé stravování, kterou jsme pro vás připravili.

3. Nutric Bistro

Nutric Bistro

Druhé místo si od nás vysloužila krabičková dieta od Nutric Bistro. U této pražské značky si zakládají především na vysoké jakosti použitých surovin a jejich pečlivém výběru, což se projevuje na vynikající chuti jejich jídel. Nevýhodou je, že oproti konkurenci nabízejí menší počet specializovaných programů.

Výhody:

 • Pečlivě vybírané suroviny
 • Výživné a chuťově vynikající menu
 • Možnost zvolit Paleo dietu
 • Rychlý rozvoz po celé Praze

Nevýhody:

 • Menší výběr programů

O výrobci:
V roce 2015 bylo Nutric Bistro prvním paleo bistrem v celé České republice. To bohužel roku 2019 zaniklo, avšak prostřednictvím své krabičkové diety se snaží svým zákazníkům i nadále dopřávat vysoce kvalitní a vyváženou stravu.

Závěrečné zhodnocení:
Krabičková dieta od Nutric Bistro rozhodně stojí za vyzkoušení. Jelikož jsou mistry v oboru paleo diet, doporučujeme vyzkoušet především paleo menu, které je prostě senzační. Jedinou drobnou nevýhodou je nedostatek specializovaných programů, na který ale při jídle velmi rychle zapomenete.

4. Dieta v krabičce

Dieta v krabičce

Dalším zástupcem v našem srovnání krabičkových diet je Dieta v krabičce. Tato značka se může pyšnit vynikajícím poměrem cena / kvalita, přičemž se u některých programů jedná o jednu z nejlevnějších krabičkových diet v Praze. Na výběr zde máte ze 4 programů plných chutných jídel v prémiové kvalitě. Pravdou však je, že jsou programy situovány spíše pro ženy a například muži v objemu si musí pořádně připlatit.

Výhody:

 • Lahodná jídla
 • Výborný poměr cena / kvalita
 • Možnost osobního odběru
 • Dlouholeté zkušenosti

Nevýhody:

 • Programů by mohlo být více
 • Jednotlivé programy jsou vhodné spíše pro ženy

O výrobci:
Dieta v krabičce působí na našem trhu již od roku 2011 a dokázala si vybudovat reputaci velice silné a zákaznicky oblíbené krabičkové diety. Velký důraz je u ní kladen především na kvalitu a výběr těch nejlepších surovin, což poznáte okamžitě po ochutnání některé z krabiček.

Závěrečné zhodnocení:
Na krabičkové dietě od Diety z krabičky je jednoduše vidět snaha připravovat ta nejlepší a nejkvalitnější možná jídla. Meníčka jsou velmi chutná, vyvážená a jde na nich cítit ohromná zkušenost, která za značkou stojí. My bychom však ocenili větší počet programů cílící na tvrdě trénující sportovce, jež by dostatečně pokryly jejich kalorický výdej.

5. MyChef Kitchen

MyChef Kitchen

Na čtvrtou příčku našeho žebříčku nepochybně patří krabičková dieta od MyChef Kitchen. Již samotný název napovídá, že se její hlavní předností je naprosto špičková kvalita a skvělá prezentace jídel. Když k tomu přidáte také výbornou chuť, dostanete krabičkovou dietu, kterou prostě musíte vyzkoušet. Jedinou (ale poměrně výraznou) nevýhodou je její vysoká cena.

Výhody:

 • Špičková kvalita nabízených pokrmů
 • Skvělá prezentace jídel
 • Vynikající chuť
 • 5 specializovaných programů

Nevýhody:

 • Opravdu vysoká cena

O výrobci:
Pražská značka MyChef Kitchen působí na trhu krabičkových diet již od roku 2018 a jejím hlavním mottem je především kvalita a prezentace nabízených meníček. Značka provozuje také vlastní rozvozovou službu a při práci extrémně dbá na životní prostředí.

Závěrečné zhodnocení:
Jestliže hledáte excelentní krabičkovou dietu, která vypadá jako jídlo ve špičkové restauraci, právě jste ji našli. MyChef Kitchen nabízí opravdu výjimečná meníčka o výtečné kvalitě, kterou jen tak někde nenajdete. Jejich jediným problémem je velice vysoká cena i u méně kalorických variant.

6. Chutná dieta

Chutná dieta

Krabičkovou dietu značky Chutná dieta si pochvalují zákazníci po celé Praze, proto rozhodně nemohla uniknout naší pozornosti. Chutná dieta nabízí širokou škálu programů pro muže i ženy, které si můžete přesně uzpůsobit svým požadavkům a výživovým cílům. Jídla v ní jsou jedním slovem vynikající a k tomu máte možnost poradit se o svých cílech s výživovým poradcem. Jedinou nevýhodou je i zde relativně vysoká cena, na což jsme si však již u krabičkových diet zvykli.

Výhody:

 • Dostatečný počet programů
 • Možnost konzultace s výživovým poradcem
 • Vynikající chuť jídel
 • Pozitivní zákaznická hodnocení

Nevýhody:

 • Vyšší cena

O výrobci:
Značku Chutná dieta provozuje od roku 2018 společnost Perta plus s.r.o., která si klade za cíl dodávat svým zákazníkům vynikající a zdravé pokrmy v prémiové kvalitě. Kromě toho provozuje také vlastní blog, na němž můžete najít spoustu tipů a rad týkajících se hubnutí a zdravé stravy.

Závěrečné zhodnocení:
Chutná dieta svému názvu opravdu dělá čest. Jídla jsou zde výborná, kvalitní a nutričně naprosto v pořádku. K tomu navíc máte k dispozici velký počet programů speciálně upravených pro potřeby mužů a žen. Překousnout však opět musíte poměrně vysokou cenu.

7. Ježkovy krabičky

Ježkovy krabičky

Krabičková dieta s hravým názvem Ježkovy krabičky v našem srovnání zkrátka nemohla chybět. Na první pohled vás jistě zaujme svou cenou, jež je v našem žebříčku zdaleka tou nejnižší. Ocenit také musíme, že si můžete celé menu bezplatně změnit na vegetariánské. Co nám však chybí je možnost vybrat si specifický program nebo alespoň nastavit kalorickou hodnotu jídla.
Výhody:

 • Na krabičkovou dietu výjimečná cena
 • Vynikající jídla
 • Rozvoz i po širokém okolí Prahy
 • Výborné zákaznické hodnocení

Nevýhody:

 • Omezené možnosti nastavení kalorického příjmu
 • Žádné speciální programy

O výrobci:
Ježkovy krabičky s.r.o. působí na trhu již od roku 2019 a i za tak krátkou chvíli si dokázaly vybudovat relativně velkou zákaznickou základnu. Za jejich vznikem stojí tým výživových specialistů, kterým není vaše stravování lhostejné a rozhodly se tak přijít s vlastními krabičkovými dietami.

Závěrečné zhodnocení:
Krabičková dieta od Ježkových krabiček potěší především svou cenou a jednoduchostí. Pokud nepatříte k vybíravým tipům nebo si nechcete složitě své jídlo před každou objednávkou nastavovat, pak s nimi budete jistě nadmíru spokojeni. Máte-li ale rádi pestřejší výběr, zkuste se raději poohlédnout jinde.

Závěrečná pozice našeho žebříčku patří krabičkové dietě od Fit Kitchen. To však rozhodně neznamená, že by neposkytovala kvalitní a velice chutná menu. Vyzdvihnout zde musíme především přehledné webové stránky, na kterých najdete u každého jídla také jeho fotografii pro lepší představu. Samotná menu jsou chutná a vytvářená profesionálními kuchaři z kvalitních surovin. O to větší je škoda, že oproti konkurenci nabízí v menu pouze 4 chody, které vás cenově také nikterak nepotěší.

Výhody:

 • Chutné jídlo
 • Velký počet programů
 • Možnost výměny menu za vegetariánské
 • Skvěle zpracované webové stránky

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 • Pouze 4 chody v menu

O výrobci:
Fitkitchen byla založena teprve v roce 2020 s cílem poskytovat zákazníkům kvalitní a moderní stravu. Kromě samotné krabičkové diety provozuje také blog, na kterém se dozvíte více detailů o jejich jídle i o tom, jak jsou jednotlivá menu sestavována a připravována.

Závěrečné zhodnocení:
Krabičková dieta od Fitkitchen představuje velmi moderně pojatá jídla s vynikající chutí, která jsou k dispozici v rámci slušného množství programů. Skvělou zprávou pro všechny vegetariány je fakt, že si kterékoli menu mohou zadarmo vyměnit za vegetariánské. Ceny jsou bohužel nastaveny poměrně vysoko a na místo klasických 5 chodů máte v menu pouze 4.

Obsah článku
Zobrazit
Skrýt

Zdroje

 1. https://cs.wikipedia.org/wiki/Krabi%C4%8Dkov%C3%A1_dieta
 2. MEJDROVÁ, Vladěna. Krabičková dieta [online]. Brno, 2014 [cit. 2023-02-16]. Dostupné z: https://theses.cz/id/j1tq7y/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Mgr. Sylva Šmídová.
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6489330/
 4. Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security - PubMed. PubMed [online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22668838/

 5. https://www.svetfitness.cz/clanek/nejlepsi-dieta/

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (6)

Anna Maclinová
Listopad 23, 2023

Mám Zdravé stravování druhým měsícem a vyhovuje mi program keto i cena. S touto krabičkovou dietou se blížím ke svému stanovenému cíli a to zhubnutí desíti kil. Na to jaká je doprava v Praze, tak řidič jezdí plus mínus stejně.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Tomas
Únor 28, 2024

Od prosince je v Praze nová krabičková dieta - ntfy. Chystáte se ji také vyzkoušet?

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Redakce magazínu
Únor 28, 2024

Ahoj Tomáši,

Díky za upozornění. Nabídka diet se neustále rozrůstá a my nejsme schopni to úplně všechno sledovat, takže si vážíme každého doporučení! :) Mrkneme na to a pokud pro nás bude zajímavá, výhledově ji rádi vyzkoušíme a případně i zařadíme sem do srovnání :)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Miloslav Diviš
Březen 5, 2024

K MyChef bych dodal, že není 100% spolehnutí. Dnes jsem zůstal celý den bez jídla a bez alternativy, protože mě ani dopředu neinformovali (naopak, přišlo mi, že normálně jídlo doručí). Následně jsem požádal o 20% slevu na příští objednávku, neboť mě touto slevou neustále bombardovali v emailech. Byl jsem opakovaně odmítnut než jsme se dostali k ekvivalentu alespoň 13%. Kurýři jinak jezdí dost náhodně. Dnes bylo doručení oznámeno na 6.45-7.45 a kurýr dorazil 6.15. Ještě, že tu máme recepci.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Miloslav Diviš
Březen 5, 2024

Příspěvek jsem začal psát v pátek, dnes je pondělí. Proto tam je dvakrát to dnes.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Klara D
Duben 3, 2024

Na zaklade tohoto listu jsem zkusila zkusebni balicek NutrionPro a musim rict, ze jsem byla VELICE rada, ze jsem neobjednala rovnou mesic... Prechazela jsem po pul roce z YesKrabicky, ktere byly drazsi, ale vyborne... NutrionPro bych prirovnala k jidlu, ze skolni jidelny... Ihned poznate, ze je to varene ve velikem, pomerne prevarene suroviny a chybela mi chut svezesti a neceho cerstveho... Presla jsem na FitKitchen kde mi prislo, ze jsou cenove rozumni (cena je i za sobotu, nechapu ze Vam vysly tak draho pro me byly levnejsi nez jini) a hlavne chutne a cerstve... Je to teda 3x denne maso a jdu si od nich ted odpocinout k jinym, ale chtela jsem je lehce obhajit, protoze za me jsou rozhodne lepsi nez NutrionPro.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)