BIO Greens Mix od VanaVita - Prvotřídní greens za super cenu [recenze]

Zatímco někdo nedá dopustit na osvědčené multivitamíny ve formě kapslí, stále více lidí preferuje spíše tzv. greens, které jsou zdrojem celé řady cenných živin a přitom mají přírodní složení. V rámci této recenze se proto podíváme na greens od značky VanaVita, které pochází z BIO surovin a přitom jsou dostupné za dobrou cenu. Stojí ale za zkoušku? A jak nám vyhovovaly? To se dozvíte v tomto hodnocení.

VanaVita BIO Greens
Kategorie: Ostatní
Chuť
7.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro VanaVita BIO Greens
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  459 Kč

A pokud vás spíše než detailní hodnocení tohoto produktu zajímá porovnání s konkurencí, doporučujeme se podívat na naše srovnání nejlepších greens, na kterém jsme si dali opravdu záležet.

Prvotřídní složení v BIO kvalitě

BIO Greens Mix je tvořený hned 11 superpotravinami, které disponují BIO certifikací. Konkrétně se jedná třeba o pšeničnou trávu, zelený ječmen, moringu, špenát, zázvor, baobab nebo známé duo chlorella a spirulina. Asi nemá cenu se zabývat každou z těchto složek zvlášť, protože pro potřeby této recenze je asi nejdůležitější, že se jedná o velmi solidní složení, které v důsledku může být dobrým zdrojem železa, vitamínu C, hořčíku i celé řady dalších látek, které mohou být nepostradatelné pro fungování našeho imunitního systému i správné trávení. BIO Greens obsahují také čaj matcha, který vzhledem k obsahu kofeinu a theaninu skvěle zapadá do celkového konceptu tohoto doplňku a pokud si ho dopřejete ráno, můžete se těšit na jemné a příjemné povzbuzení.

 

Bio Greens Mix od VanaVita
BIO Greens Mix nabízí složení srovnatelné s výrazně dražšími produkty.

Jak se BIO Greens Mix připravuje?

Ačkoliv některé greens produkty jsou ve formě tablet, my jsme zastánci práškové varianty, kterou jsme ostatně také preferovali u produktů v našem žebříčku nejlepších greens. Pokud se tedy rozhodnete vyzkoušet BIO Greens Mix, stačí vzít desetigramovou odměrku a rozmíchat ji ve 200 ml tekutiny. Řada lidí pije greens s vodou, ovšem po chuťové stránce to rozhodně není žádný zázrak. Mnohem lepší možností je tedy podle našich zkušeností použít nějaký ovocný džus nebo ideálně husté smoothie, ve kterém je pro někoho lehce nepříjemná chuť greensů podstatně snesitelnější. Pokud byste však rádi zůstali u vody, doporučujeme ubrat množství vody a připravit si chuťově velmi intenzivní drink, který vypijete naráz.

Jak Bio Greens Mix chutná?

Chuť jako taková je pro spoustu lidí naprosto zásadní, vzhledem k tomu, že greens se obvykle pijí ráno a samozřejmě je dobré začínat den něčím, co vám bude chutnat. Paradoxně BIO Greens Mix není zdaleka tak špatný jako jiné produkty tohoto typu, protože obsahuje BIO kokosový cukr, takže výsledný drink je příjemně sladký a dá se bez problémů vypít. Rozhodně to ale není něco, na čem byste si nějak závratně pochutnali. Pokud chcete, aby byli greens chuťově dobré, určitě doporučujeme použít spíše zmiňované smoothie, ve kterém se zelené potraviny ztratí a vy ucítíte jen příjemně nasládlou chuť s jemnými nuancemi máty.

Funguje tento produkt?

Mnoho lidí jistojistě zajímá vyjma chuti také to, jestli tento produkt funguje. A my musíme říct, že jsme byli nadšení. Vzhledem k obsahu čaje matcha se můžete těšit na velmi jemný a příjemný stimulační efekt, který samozřejmě souvisí s obsahem kofeinu a theaninu. Dlouhodobě jsme pak při užívání BIO Greens Mix zaznamenali také slibované lepší trávení. A jakmile si jednou zvyknete na specifickou chuť tohoto produktu, může se stát vcelku příjemným ranním rituálem, na který se budete těšit.

Bio Greens VanaVita
Dlouhodobě jsme pak při užívání BIO Greens Mix zaznamenali také slibované lepší trávení.

Co říkáme na cenu?

Pokud jde o cenu, musíme přiznat, že jsme byli velmi příjemně překvapeni. Balení čítající 30 dávek totiž vychází v době psaní této recenze na 459 korun, což odpovídá asi 15 korunám na jednu dávku. A to je za produkt v BIO kvalitě velmi příjemná cena - pro srovnání se hodí zmínit třeba to, že námi recenzovaný Performace Greens od BrainMax vychází hned na asi 21 korun za dávku, což je při dlouhodobém užívání poměrně znatelný rozdíl. V poměru ceny a kvality tak BIO Greens Mix od VanaVita vychází velmi příjemně.

Tabulka cen pro VanaVita BIO Greens
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  459 Kč

Závěrečné zhodnocení: Když greens, tak od VanaVita

Závěrem zbývá ještě jednou podotknout to, co jsme již nastínili v úvodu. Pro spoustu lidí je pohodlnějším zdrojem vitamínů a minerálů nějaký kvalitní multivitamín, o kterých jsme se rozepsali například v rámci našeho srovnání nejlepších multivitamínů. Pokud však víte, že místo kapslí byste raději používali nějaké greens, troufáme si tvrdit, že BIO Greens Mix od VanaVita jsou naprosto excelentní volbou.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.