BrainMax Omega 3: Ten nejlepší zdroj omega 3? [recenze]

Pokud jste si již někdy vybírali doplněk s obsahem omega 3 mastných kyselin, jistě vám nemusíme vysvětlovat, že řada těchto doplňků je velmi podobná. Často jsou k dostání v kapslích, mají více méně totožný obsah účinných látek a o dalších aspektech, jako je původ oleje, vlastně nemáte příliš mnoho informací. Tyto nedostatky ale v mnohém odstraňuje olej z tresčích jater, který vyrábí společnost BrainMax. V rámci této recenze se na tento produkt podíváme detailněji.

BrainMax Omega 3
Kategorie: Ostatní
Chuť
9.0/10
Vstřebatelnost
10.0/10
Dávkování
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro BrainMax Omega 3
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  449 Kč
Cena:  449 Kč

Na úvod se ještě hodí podotknout, že tyto omega 3 jsou také součástí našeho žebříčku nejlepších omega 3 na trhu

Naprosto unikátní složení

Jak jsme už nastínili v úvodu této recenze, složení tohoto produktu je do jisté míry unikátní a vy jako spotřebitelé máte skvělý vhled do toho, odkud pochází jednotlivé suroviny. Základem tohoto produktu je totiž olej z divokých tresek lovených ve studených a čistých vodách Islandu. Z jedné polévkové lžíce (10 ml) rybího oleje od BrainMax získáte 690 mg EPA a 920 mg DHA. Kromě toho v tomto produktu najdete ještě přídavek vitamínů A, E a D, antioxidant a přírodní citronové aroma. Takovému složení nemáme absolutně vůbec co vytknout a myslíme si, že kdyby takto transparentní byly se svými rybími oleji všechny společnosti, samozřejmě by to bylo ideální.

Brainmax Omega 3
Brainmax Omega 3
Brainmax Omega 3

Pohodlné dávkování

Jedna dávka tohoto produktu představuje 10 ml oleje, což odpovídá jedné polévkové lžíci. To je doporučené množství pro každého jedince staršího 5 let, přičemž pro mladší děti se za dostačující považuje jedna čajová lžička oleje každý den. Hodí se přitom podotknout, že ačkoliv se to nemusí zdát, takový způsob užívání omega 3 je poměrně pohodlný a pokud náhodou máte problémy s polykáním kapslí, určitě pro vás bude olej vítanou změnou. Než ho však začnete užívat, určitě doporučujeme se podívat, jakým objemem vaše polévkové lžíce disponují, abyste v konečném důsledku nepřekračovali doporučenou denní dávku oleje. Rybí olej rovněž doporučujeme používat pro maximální využitelnost ideálně s jídlem nebo bezprostředně po něm.

Jak hodnotíme chuť?

Ještě než jsme dostali možnost tento olej vyzkoušet, jsme zaznamenali celou řadu pozitivních hodnocení, kde uživatelé mimo jiné vyzdvihují skvělou chuť. Před vyzkoušením produktu jsme se k tomu přitom stavěli samozřejmě lehce skepticky, protože od rybího oleje jsme žádné zázraky neočekávali. A i když samozřejmě nemůžeme říct, že by tenhle olej byl kdo ví jak lahodný, je mnohem lepší, než byste původně očekávali. Je z něj patrná příjemná citronová chuť a naopak rybinu v produktu naprosto vůbec nezaznamenáte. Samozřejmě, že konzistence pochopitelně lehce olejová, ale chuťově není olej vůbec špatný a zvládnete ho používat bez problémů.

Poznáte nějaký rozdíl?

Ačkoliv jsme od tohoto produktu vyjma transparentního složení neměli žádná velká očekávání, musíme uznat, že rozdíl je na první pohled znatelný. Tekutý olej z tresčích jater se opravdu dobře tráví a necítíte po něm například žádné nepříjemné trávicí obtíže, které se mohou dostavit po některých méně kvalitních kapslových omega 3. Kromě skvělé vstřebatelnosti a vysoké využitelnosti musíme vyzdvihnout i řadu potenciálních zdravotních přínosů, které tresčí olej přináší. Například je důležitý pro naše oči, mozek, kardiovaskulární zdraví, ale třeba také imunitu. Více se můžete o potenciálních benefitech omega-3 dozvědět v našem samostatném článku nazvaném Omega-3 pod drobnohledem.

Brainmax Omega 3
Omega 3

Jak hodnotíme cenu?

Jedno balení oleje z tresčích jater obsahuje 240 ml, což odpovídá 24 dávkám, za které zaplatíte 449 korun. Jednoduchou matematikou se tak můžete dostat k tomu, že za jednu dávku zaplatíte necelých 19 korun. To je samozřejmě trochu vyšší cena, než na kterou vyjdou třeba relativně podobné Opti Omega-3, který jsme hodnotili v samostatné recenzi a který na BrainMarketu také seženete. Na druhou stranu máte naprostou jistotu původu a skvělého (tedy funkčního) složení, což je za nás dobrý důvod, proč si za produkty připlatit.

Tabulka cen pro BrainMax Omega 3
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  449 Kč
Cena:  449 Kč

Závěr: Jedny z nejlepších omega 3

Na závěr zbývá snad už jenom krátké shrnutí poznatků z této recenze. Olej z tresčích jater nabízí skvělé a funkční složení, prvotřídní efekt a pohodlné dávkování. Navzdory prvotnímu skepticismu musíme i uznat, že olej relativně dobře chutná a jeho užívání nebude představovat žádný problém. Pokud vám tedy nevadí si za nějaký kvalitní produkt lehce připlatit, určitě stojí za to.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.