Vilgain Clear Whey Isolate: Osvěžující protein s unikátním složením

Když se řekne protein, mnoha lidem se vybaví hutná krémová chuť a tradiční příchutě jako vanilka nebo čokoláda. Clear Whey Isolate je ale nejen v tomto ohledu tak trochu odlišný produkt. A kromě toho, že je dostupný ve velmi netradiční variantě Lemon Splash nabízí i prvotřídní složení, bezproblémovou přípravu a úžasnou chuť. V této recenzi se na něj proto podíváme detailněji, abyste věděli, co se nám na něm (ne)líbilo a zda se vyplatí ho koupit.

Vilgain Clear Whey Isolate
Kategorie: Proteiny
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Clear Whey Isolate
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  649 Kč

Na úvod zbývá snad jen dodat, že Vilgain Clear Whey Isolate se umístil na jedné z předních příček v rámci našeho žebříčku nejlepších izolátů, takže pokud vás spíše než samostatná recenze zajímá srovnání s konkurencí, mrkněte spíše na žebříček. Teď už ale zpátky k dnešní recenzi.

Složení bez jediné chybičky

Složení, coby standardně nejdůležitější aspekt při výběru vhodného doplňku, má Clear Whey Isolate bez jediné chybičky. Základem je syrovátkový proteinový izolát, který je dále ochucen sladidlem na bázi steviol-glykosidů, k barvení byli použity karoteny a produkt navíc obsahuje ještě kyselinu citronovou, přírodní aroma a oxid křemičitý, který má například na nezávislém webu Fér potravina nejnižší možné skóre škodlivosti.

Ve výsledku se tak můžete těšit na produkt, který má hned 85 % bílkovin, což je dost i na poměry izolátů. Syrovátka pochází z Nizozemska a můžete se spolehnout na to, že produkt neobsahuje žádné geneticky modifikované suroviny, ani žádná umělá aromata či barviva. Skvělé je také to, že Vilgain jako jeden z mála výrobců nepoužívá ani sukralózu, která sice bývá označována za jedno z nejvhodnějších umělých sladidel, ale přesto existují různé studie ukazující možné nežádoucí efekty na mikrobiom (přestože toto téma je mnohem komplexnější a změna ve složení mikrobiomu nutně nemusí indikovat nic špatného, protože mikrobiom se zkrátka a dobře pouze přizpůsobuje konzumované potravě). Každopádně použití pouze rostlinného sladidla na bázi steviol-glykosidů je za nás skvělý krok směrem k přirodnějším produktům.

Kromě toho může být pro ty z vás, kteří se nachází v redukční dietě, příjemný i nižší obsah sacharidů a jen naprosté minimum tuku, které je nízké i na poměry ostatních izolátů. Celkově tak složení hodnotíme na jedničku a nemáme mu co vytknout.

Vilgain Clear Whey Isolate
Vilgain používá k doslazení pouze přírodní sladidlo na bázi steviol-glykosidů.

Bezproblémová příprava a dobrá rozpustnost

Pokud jde o přípravu a rozpustnost produktu, někteří uživatelé si v recenzích (i na oficiálních stránkách) stěžovali na to, že produkt se příliš dobře nerozpouští. A upřímně řečeno asi záleží na tom, jakou metodu přípravy používáte. My si protein dali do klasického plastového šejkru a jeho rozpustnost byla opravdu bez jediného problému. Když jej však budete chtít vyzkoušet rozpustit pouze ve skleničce s vodou, samozřejmě to může být obtížnější. Co však musíme vyzdvihnout, je vyjma bezproblémové rozpustnosti také nulová pěnivost, protože tento produkt opravdu nedělá téměř žádnou pěnu a je tak bezprostředně po přípravě vhodný k pití.

Jak nám Clear Whey Isolate chutnal?

Pro mnoho lidí je zásadním aspektem při výběru doplňku také chuť. A v případě Clear Whey Isolate musíme narovinu přiznat, že jsme byli příjemně překvapeni. Produkt totiž nemá po rozmíchání typickou krémovou konzistenci, ale jelikož je to, jak je patrné už z názvu, clear whey, připomíná spíše limonádu. Vzhledově vypadá varianta Lemon Splash jako citronová šťáva a voní a chutná popravdě řečeno dost podobně. Za nás se tak jedná o velmi zajímavý a osvěžující produkt, který může mít opodstatnění nejen v případě, že hledáte změnu od typických krémových proteinů v klasických příchutích. Lemon Splash je totiž ideální nejen na léto, kdy skvěle vynikne, pokud si jej naservírujete na kostkách ledu a nebo třeba s trochou máty navíc. Spíše než o protein se tak jedná o limonádu, která však disponuje pořádnou porcí bílkovin.

Vilgain Clear Whey hodnocení a recenze
Vzhledově vypadá varianta Lemon Splash jako citronová šťáva.

Cena za regulérní dávku je dost vysoká

Jediným negativem, které jsme u Clear Whey Isolate našli, je tak poměrně vysoká cena, která samozřejmě může část lidí odradit. Za půlkilové balení totiž v době psaní této recenze zaplatíte 649 korun, což znamená, že 100 gramů produktu vyjde na 130 Kč. Jelikož výrobce doporučuje používat jako jednu dávku poze 20 gramů, samozřejmě se cena za dávku zdá na první pohled příjemná. Taková dávka má ale “pouze” 17,1 gramu bílkovin a vzhledem k tomu, že 20 gramů odpovídá dvěma třetinám odměrky, to tak trochu svádí k použití celé 30 gramové dávky. A v takovém případě vás jedna dávka vyjde na bezmála 40 korun, což je v porovnání s konkurencí poměrně dost. Samozřejmě tak záleží primárně na vašich cenových možnostech, ale je nutné vzít v potaz, že výsledná cena do značné míry reflektuje cenovou náročnost vstupních surovin, které jsou v tomto produktu prvotřídní.

Tabulka cen pro Vilgain Clear Whey Isolate
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  649 Kč

Závěr: Produkt, který rozhodně stojí za zkoušku

Závěrem zbývá snad už jenom shrnout to, že Vilgain Clear Whey Isolate je parádní produkt, který nabízí skvělé složení s více než 85% obsahem bílkovin, bezchybnou osvěžující chuť a jednoduchou přípravu bez jakýchkoliv problémů. Pokud tedy pomineme lehce vyšší cenu, jedná se o nejlepší produkt ve své kategorii a rozhodně jej doporučujeme vyzkoušet. Tím spíš, pokud vás již omrzely klasické krémové proteiny dostupné ve stále stejných příchutích jako je vanilka nebo čokoláda.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.