Nejlepší syrovátkové izoláty 2024: Jaké produkty doporučujeme?

Protein je pro většinu lidí naprostým základem suplementace. Výběr ideálního proteinu se vám snažíme ulehčit pomocí našeho srovnání nejlepších proteinů na trhu. Dnes se opět podíváme na to nejlepší, co nám trh nabízí, ale posvítíme si pouze na ty nejlepší izoláty. Ty nabízí v porovnání se syrovátkovými koncentráty množství výhod a těší se také velké popularitě. Které produkty nás nejvíce zaujaly?

Srovnání nejlepších izolátů

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Amix Isoprime CFM Amix Isoprime CFM 31,5 g bílkovin, 12 dostupných příchutí , Balení 2000 g 1499 Kč - 1599 Kč
2. Vilgain Clear Whey Isolate Vilgain Clear Whey Isolate 17,1 gramu bílkovin, 1 příchuť, Balení 500 g 649 Kč
3. Reflex Micro Whey Reflex Micro Whey 26,4 g bílkovin, 4 dostupné příchutě, Balení 2270 g 2549 Kč - 2599 Kč
4. ENJOY Protein Isolate ENJOY Protein Isolate 20,5 g bílkovin, 1 příchuť, Balení 1000 g
5. Prom-IN CFM Isoclear Prom-IN CFM Isoclear 24 g bílkovin , 2 dostupné příchutě, Balení 1000 g 990 Kč
6. Extrifit CFM90 Instant Whey Isolate Extrifit CFM90 Instant Whey Isolate 25,8 g bílkovin , 2 dostupné příchutě, Balení 1000 g 1879 Kč
7. Titánus Whey Isolate 90 Titánus Whey Isolate 90 25,7 g bílkovin , 3 dostupné příchutě, Balení 2000 g 2149 Kč
8. Nutrend ISO Whey Prozero Nutrend ISO Whey Prozero 21 g bílkovin, 5 dostupných příchutí, Balení 2250 g 1590 Kč - 2350 Kč
9. Big Zone Protein Juice Big Zone Protein Juice 25 g bílkovin, 5 dostupných příchutí, Balení 1000 g 1099 Kč
10. Impact Whey Isolate Impact Whey Isolate 22 g bílkovin, 12 dostupných příchutí, Balení 1000 g 2399 Kč
11. Dymatize Iso 100 Dymatize Iso 100 25 g bílkovin, 9 dostupných příchutí, Balení 2200 g 2189 Kč
12. Biotech USA Iso Whey Zero Biotech USA Iso Whey Zero 21 g bílkovin, 19 dostupných příchutí, Balení 2270 g 1 Kč - 1968 Kč
13. Scitec 100% Whey Isolate Scitec 100% Whey Isolate 20 g bílkovin, 4 dostupné příchutě, Balení 2000 g 1550 Kč - 1749 Kč

13 nejlepších izolátů na základě testování

První místo našeho žebříčku nejlepších izolátů obsadil Amix Isoprime CFM. Zaujal nás především díky svému vysokému obsahu bílkovin a přítomností trávicích rnzymů, které podporují už tak dobrou stravitelnost tohoto proteinu. Samozřejmostí je výroba pomocí metody CFM, která zaručuje maximální čistotu a kvalitu proteinu.

Výhody:

 • Až 31,5 gramů bílkovin v jedné dávce
 • Na výběr z 12 příchutí
 • Obsahuje trávicí enzymy DigeZyme
 • Skvělá chuť i rozpustnost

Nevýhody:

 • Obsahuje acesulfam K

Kdo ho vyrábí:
Amix Nutrition je vlajkovou lodí společnosti LargeLife Limited a na trhu se sportovní výživou působí už pěknou řádku let. Za vysokou kvalitou jejích výrobků stojí především kombinace nejnovějších technologií, léta výzkumu a sledování aktuálních trendů na poli se sportovní výživou. V nabídce Amix Nutrition najdete opravdu všechno od proteinů až po kloubní výživu nebo CBD oleje.

V jedné dávce (35 gramů) najdete:
 • 31,5 g bílkovin (30,5 g u čokoládových příchutí)

 • 0,6 g sacharidů

 • 0,6 g tuků

 • 52,5 mg trávicích enzymů DigeZyme

Každá odměrka Amix Isoprime CFM obsahuje přes 30 gramů bílkovin, což je opravdu pořádná nálož. Navíc obsahuje pouze 0,6 gramu sacharidů a stejné množství tuků. Kdybychom chtěli být opravdu šťouraví, mohli byhcom namítnout, že spousta konkurenčních výrobců dokázala množství tuků v jedné odměrce snížit ještě o něco více, ale i stávajících 0,6 g je podle mě naprosto v pořádku. Pochválit musíme přítomnost trávicích enzymů DigeZyme, se kterými máme bohaté zkušenosti i z jiných výrobků. Fungují perfektně a zaručí vám skutečně bezrpblémovou stravitelonst. Pokud bychom opravdu chtěli Isoprime něco vytknout, bylo by to využití sladidla acesulfam K, které je do jisté míry kontroverzní pro své potenciálně toxické účinky. Na druhou stranu je potřeba upozornit na to, že neexistují žádné přesvědčivé důkazy o tom, že by tato látka skutečně byla v běžně používaném množství nějak škodlivá, a její využití je velmi rozšířené.

Závěrečné zhodnocení:
Isoprime CFM od Amixu je skutečně povedený izolát, který disponuje až překvapivě dobrým složením. Za kvalitu si pochopitelně musíte připlatit, pořád si ale myslím, že výsledný poměr ceny a kvality je naprosto skvělý. Ačkoliv se neřadím mezi fanoušky společnosti Amix a její produkty mi často moc nevyhovují, tentokrát musím uznat, že si rozhodně zaslouží první místo našeho žebříčku. Isoprime CFM můžu vřele doporučit každému, kdo hledá skutečně kvalitní izolát s minimem sacharidů a vysokým obsahem bílkovin. Navíc je dostupný až ve 12 příchutích, ze kterých si vybere opravdu každý.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1599 Kč
Cena:  1499 Kč

2. Vilgain Clear Whey Isolate

Vilgain Clear Whey Isolate

Pokud máte chuť na produkt, který bude přinášet veškeré benefity klasického syrovátkového proteinu, ale vzhledově i chuťově bude připomínat spíše ovocnou limonádu, určitě byste měli vyzkoušet Clear Whey Isolate, za kterým stojí společnost Vilgain. Je slazen stévií, obsahuje více než 85 % bílkovin a díky špičkovým technologickým procesům se jim povedlo tuto kvalitní nizozemskou syrovátku přetavit v tenhle úžasný protein bez jakéhokoliv náznaku mléčné chuti.

Výhody:

 • Skvělá nemléčná chuť
 • Minimální pěnivost a snadná rozpustnost
 • Minimum sacharidů i tuků
 • Více než 85 % bílkovin
 • Slazen sladidlem na bázi steviol-glykosidů

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 • Narozdíl od konkurence nemá například trávicí enzymy navíc

Kdo ho vyrábí:
Za tímto produktem stojí dobře známá společnost Vilgain, jejíž produkty jsme blíže představovali například v rámci našeho srovnání nejlepších kloubních výživ nebo třeba žebříčku nejlepších syrovátkových proteinů. V jejich repertoáru toho však najdete mnohem víc a na webových stránkách společnosti Aktin si můžete od této značky koupit například oblečení, kosmetiku, ale i řadu zajímavé zdravé výživy. 

V jedné dávce (20 gramů) najdete:
 • 17,1 gramu bílkovin
 • 0,3 gramy sacharidů
 • 0,02 g tuku

Pokud jde o složení tohoto produktu, nemáme mu co vytknout. Bílkoviny představují přes 85 % produktu, což je dost i na poměry izolátů, ke slazení bylo použito sladidlo na bázi steviol-glykosidů a k barvení beta karoteny. Jako odpěňovač byl použit oxid křemičitý, který je na základě nezávislých informací ze serveru Fér potravina bezpečný a produkt je velmi zajímavý také po stránce chuti. Navzdory tomu, že se jedná o syrovátkový protein, totiž chuťově připomíná spíše limonádu a není v něm chuťově opravdu absolutně vůbec patrná jakákoliv stopa po mléce. Je to tak velmi netradiční a osvěžující produkt pro všechny z vás, kteří chtějí vyzkoušet něco nového.

Závěrečné zhodnocení:
Nebýt vysoké ceny, tento produkt by rozhodně aspiroval na vůbec nejlepší izolát na trhu. Bohužel ale nemůžeme ignorovat, že za půlkilové balení zaplatíte 650 Kč a jedna dvacetigramová dávka tak vyjde bezmála na 30 korun. Pokud byste chtěli užívat klasických 30 gramů proteinu, tak se prodraží ještě o to víc. Jestli pro vás ale cena není překážkou, tento produkt rozhodně stojí za zkoušku. Je kvalitní, má skvělé složení a úžasně chutná, takže můžete mít po tréninku nebo v průběhu dne příjemnou změnu od klasických mléčných proteinů.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  649 Kč

Další příčku obsadil protein Micro Whey Native od Reflexu. Narozdíl od většiny ostatních proteinů je Micro Whey Native vyroben z čerstvého a tepelně neopracovaného mléka. Díky tomu v sobě skrývá vysoký poměr bioaktivních frakcí, které jsou citlivé na vyšší teploty. Aby toho nebylo málo, obsahuje trávicí enzymy DigeZyme a probiotickou kulturu LactoSpore pro dosažení nejlepšího možného trávení.

Výhody:

 • Až 26,4 g bílkovin v jedné dávce
 • Obsahuje trávicí enzymy DigeZyme a probiotickou kulturu LactoSpore
 • Vyroben z čerstvého mléka
 • Prvotřídní kvalita

Nevýhody:

 • Obsahuje acesulfam K

Kdo ho vyrábí:
Společnost Reflex stojí za některými z nejkvalitnějších suplementů na trhu. Například takový Reflex Nexgen PRO je naprostou špičkou mezi multivitamíny. Společnost si už od svého vzniku v roce 1996 zakládá především na prvotřídní kvalitě svých produktů. Z toho důvodu investuje velké množství finančních prostředků do výzkumu a všechny své produkty podrobuje nezávislým testům kvality. Sympatické je také to, že Reflex využívá elektřinu pouze z obnovitelných zdrojů a navíc recykluje veškerý plastový odpad, který při výrobě vznikne.

V JEDNÉ DÁVCE (30 gramů) NAJDETE:
 • 26,4 g bílkovin

 • 0,6 g sacharidů

 • 0,1 g tuků

 • 50 mg trávicích enzymů DigeZyme

 • 50 milionů CFU LactoSpore

 

Produkty společnosti Reflex jsou v podstatě synonymem pro kvalitu a ani tentokrát tomu není jinak. Každá odměrka Micro Whey Native v sobě skrývá chvályhodných 26 g bílkovin v kombinaci s naprostým minimem sacharidů a tuků. Díky výrobě z čerstvého mléka obsahuje také vysoký poměr sérového albuminu, který je ve vyšších teplotách znehodnocován a mimořádně vysoký obsah aminokyselin L-leucinu a cysteinu. Negativem je pouze, stejně jako v případě Isoprime od Amixu, využití sladidla acesulfam K, které sice není prokazatelně škodlivé, stále ale zůstává poměrně kontroverzní.

Závěrečné zhodnocení:
Reflex nám opět nezklamal a jeho Micro Whey Native je prvotřídním izolátem, který si jednoznačně zaslouží své vysoké umístění. Kromě vysokého obsahu bílkovin musím vyzdvihnout obsah trávicích enzymů a probiotických kultur podporujících trávení. Po cenové stránce si sice budete muset trochu připlatit, u těch nejkvalitnějších produktů to ale není žádným překvapením. V konečném důsledku si od nás Reflex Micro Whey Native odnáší velmi pozitivní hodnocení.

Pokud vás tento produkt zaujal, nezapomeňte si přečíst jeho samostatnou recenzi, ve které jsme se na něj podívali mnohem více do hloubky.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  2549 Kč
Cena:  2599 Kč
Cena:  2599 Kč

4. ENJOY Protein Isolate

ENJOY Protein Isolate

Enjoy je protein, na jehož vzniku se spolu se značkou GymBeam podílel také hvězdný český fitnessák Jakub Enžl. A výsledek je skutečně překvapující – chuťově vynikající izolát, který disponuje 82 % bílkovin, nízkým obsahem cukru i tuku a směsí trávicích enzymů DigeZyme. No a když se to spojí se skvělým poměrem ceny a kvality, dostanete rázem jeden z nejlepších izolátů na trhu.

Výhody:

 • 82% obsah bílkovin
 • Velmi dobré složení
 • Příjemná cena
 • Obsahuje trávicí enzymy DigeZyme

Nevýhody:

 • K dispozici je jen jediná příchuť

Kdo ho vyrábí:
Tento protein vyrábí společnost GymBeam ve spolupráci s kulturistou Jakubem Enžlem. Gymbeam funguje již od roku 2013 a za tu dobu se mu povedlo představit na trh celou řadu zajímavých produktů. Dnes kromě sportovní výživy vyrábí také celou řadu oblečení i příslušenství na cvičení. Na našem webu jste se s produkty této společnosti mohli setkat například v našem srovnání nejlepších nakopávačů nebo v recenzi Thor Vitargo.

V jedné dávce (25 gramů) najdete:
 • 20,5 g bílkovin
 • 0,9 g sacharidů
 • 0,4 g tuku
 • 83 mg trávicích enzymů DigeZyme 

Ačkoliv je tento protein dostupný pouze v jediné variantě, nabízí skvělé složení, ve kterém se objevuje hned 82 % bílkovin. Kromě nich však má poměrně vysoký obsah trávicích enzymů, slazený je kombinací sukralózy a steviol-glykosidů a navíc v něm najdete také skořici. Možnou nevýhodou pro někoho může být obsah blíže nespecifikovaných aromat a fakt, že k dobarvení byl použití amoniakový karamel – jsou to ovšem detaily, které nám nebrání zařadit tento produkt na přední příčky našeho srovnání nejlepších izolátů. Tím spíš, když disponuje opravdu skvělou chutí, ve které se promítá jak čokoláda, tak i lehké náznaky skořice. Připravuje se bez jakýchkoliv problémů, nepění ani nedělá hrudky a po tréninku se na něj dost možná budete i těšit. Jediný problém tak vidíme v tom, že na někoho může být lehce přeslazený, ovšem s tím je třeba u většiny proteinů tak nějak počítat.

Závěrečné zhodnocení:

Pokud přemýšlíte o koupi cenově relativně dostupného izolátu, který bude nabízet dobré složení, skvělou chuť a přitom příjemnou cenu, je určitě Enjoy Protein Isolate dobrou volbou. Bohužel však budete muset zkousnout, že je dostupný jen ve variantě cocoa brownies, která je sice vynikající (lepší než klasické čokoládové proteiny od GymBeam), ovšem nemusí být ideální volbou pro každého.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

5. Prom-IN CFM Isoclear

Prom-IN CFM Isoclear

Jako další v pořadí se umístil protein CFM Isoclear od společnosti Prom-IN. Ten nás zaujal především velmi dobrým poměrem ceny a kvality, jelikož disponuje velice kvalitním složením, ale zároveň se jeho pořizovací cena pohybuje překvapivě nízko. Z toho důvodu se může jednat o skvělou volbu pro někoho, kdo hledá kvalitní izolát, který ho nebude stát zbytečně moc peněz.

Výhody:

 • 24 g bílkovin v jedné dávce
 • Bez umělých barviv nebo sladidel
 • Skvělý poměr ceny a kvality

Nevýhody:

 • Pouze 2 dostupné příchutě

Kdo ho vyrábí:
Prom-IN určitě není potřeba nikomu představovat. Na českém trhu se jedná o dlouholetou stálici, která si získala nespočet fanoušků díky vysoké kvalitě svých produktů v kombinaci s velice dostupnou cenou. V našem žebříčku nejlepších proteinů si společnost Prom-IN také vedla velmi dobře – její CFM Evolution obsadil první pozici. Kromě proteinů má Prom-IN v repertoáru také všechny ostatní důležité suplementy.

V JEDNÉ DÁVCE (30 gramů) NAJDETE:
 • 24 g bílkovin

 • 0,4 g tuků

 • 1,1 g sacharidů

 • 0,7 g vlákniny

Obsah 24 g bílkovin v odměrce je chvályhodný, ačkoliv je pravda, že některé konkurenční produkty nabízejí ještě o něco více. Celkově je CFM Isoclear z hlediska složení opravdu solidní, ale v porovnání s proteiny na úplné špičce žebříčku zkrátka nijak zvlášť nevyniká. Neobsahuje žádné trávicí enzymy nebo přidané vitamíny a minerály. To ale nijak neubírá jeho kvalitě, která je vysoce nadprůměrná.

Závěrečné zhodnocení:
V porovnání s předchozími produkty na špičce žebříčku se může zdát, že jsme CFM Isoclear moc nevychválili. Rozhodně to není tím, že by nebyl dostatečně kvalitní. Jeho složení jen zkrátka není tak zajímavé, jak v předchozích dvou případech. Důvodem je pochopitelně cena, která je poměrně nízká, což z CFM Isoclear dělá velmi dobře dostupný izolát disponující mimořádně dobrým poměrem ceny a kvality. Proto je jasnou volbu pro každého, kdo nutně nehledá protein s tím nejúžasnějším složením na trhu, ale vystačí si s ověřenou kvalitou, která ho nezklame a za kterou neutratí příliš moc peněz.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  990 Kč
Cena:  990 Kč

6. Extrifit CFM90 Instant Whey Isolate

Extrifit CFM90 Instant Whey Isolate

Pověstnou bramborovou medaili si z našeho žebříčku nejlepších izolátů odnáší CFM90 Instant Whey Isolate od společnosti Extrifit. Mezi jeho přednosti patří vysoký obsah bílkovin, absence umělých barviv nebo sladidel a minimální obsah tuků a sacharidů.

Výhody:

 • 25,8 g bílkovin v jedné dávce
 • Pouze 0,3 g tuku v jedné dávce
 • Obsahuje přidaný bromelain a papain

Nevýhody:

 • Pouze 2 dostupné příchutě

Kdo ho vyrábí:
Extrifit patří mezi největší výrobce sportovních suplementů v České republice. Pokud milujete těžké tréninky v posilovně, s touhle značkou máte zajisté také nějaké zkušenosti. Extrifit svoje výrobky dělá tak, aby vyhovovaly těm největším dříčům, kteří mají na své tělo skutečně vysoké požadavky. Proto si můžete být jistí, že veškeré produkty značky Extrifit disponují tou nejvyšší kvalitou.

V JEDNÉ DÁVCE (30 gramů) NAJDETE:
 • 25,8 g bílkovin

 • 0,3 g tuků

 • 0,54 g sacharidů

Izolát značky Extrifit se pyšní perfektním poměrem bílkovin k tukům a sacharidům. Osobně se mi velmi líbí absence umělých sladidel, se kterými se jinak často setkáváme. Bez povšimnutí nemůže projít ani obsah 7 enzymů podporujících trávení (papain, alfa amyláza, bromelain, laktáza, celuláza, neutrální proteáza a lipáza), které celý produkt povyšují ještě na trochu vyšší level.

Závěrečné zhodnocení:
CFM90 Instant Whey Isolate od Extrifitu mě velmi příjemně překvapil a můžu ho proto vřele doporučit. Problém ale vidím v tom, že cenově se pohybuje na stejné úrovni jako první dva produkty našeho žebříčku, které ale mají přece jenom o něco lepší složení. Z toho důvodu je otázkou, jestli vás tento izolát v porovnání s nimi nějak zvlášť zaujme a přiměje ke koupi. Potenciální problém vidím i v tom, že je dostupný pouze ve dvou příchutích. Čokoláda a vanilka jsou sice sázky na jistotu, ale pevně věřím tomu, že mnoha sportovcům už tak trochu lezou krkem.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  1879 Kč

7. Titánus Whey Isolate 90

Titánus Whey Isolate 90

Další místo patří proteinu Whey Isolate od společnosti Titánus. Tu si většina milovníků fitness hned spojí s osobou Aleše Lamky, známého českého bodybuildera a osobního trenéra. Izolát od Titánusu nás zaujal především skvělým složením a obsahem přidaných minerálů a vitamínu B6.

Výhody:

 • 25,7 g bílkovin v jedné dávce
 • Přítomnost přidaných minerálů
 • Kvalitní složení a transparentní obsah aminokyselin

Nevýhody:

 • Obsahuje acesulfam K
 • Opravdu vysoká cena

Kdo ho vyrábí:
Už od roku 2014 se Titánus pohybuje na trhu se sportovní výživou. Cílem značky bylo poskytnout sportovcům sortiment, který by kompletně pokryl jejich potřeby. Po nějaké době se společnost spojila s tehdy ještě téměř neznámým Alešem Lamkou, který je tváří celé značky dodnes. Výrobky značky Titánus pro nás nejsou žádnou novinkou – v naších srovnáních už jste se s nimi mohli několikrát setkat.

V JEDNÉ DÁVCE (30 gramů) NAJDETE:
 • 25,7 g bílkovin

 • 1,9 g sacharidů

 • 0,4 g tuků

 • 0,42 mg vitamínu B6

 • 85,2 mg vápníku

Kromě vysokého obsahu bílkovin patří mezi přednosti Whey Isolate od Titánusu také přítomnost vitamínu B6, hořčíku, draslíku a vápníku. Přidané minerály jsou vždy velké plus, na druhou stranu nutno podotknout, že jejich obsah v tomto případě rozhodně není nikterak závratný. Menší nedostatek vidím v relativně vysokém obsahu sacharidů (v porovnání s ostatními izoláty). Zároveň musím opět upozornit na přítomnost acesulfamu K, který rozhodně nepřidává na dobrém dojmu. Jinak ale musím složení Whey Isolate hodnotit velmi kladně.

Závěrečné zhodnocení:
Titánus nám naservíroval skutečně povedený izolát, který by se klidně mohl umístit na mnohem vyšší pozici, kdyby neměl jednu dost zásadní nevýhodu. Tou je cena. Jedna odměrka Whey Isolate vás ze všech proteinů v žebříčku přijde s přehledem nejdráž, což se rozhodně musí promítnout i na našem hodnocení. Pokud vám však nevadí vysoká cena, může vám Whey Isolate mnoho nabídnout.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  2149 Kč

8. Nutrend ISO Whey Prozero

Nutrend ISO Whey Prozero

Přesně uprostřed našeho žebříčku se ocitl Iso Whey Prozero od společnosti Nutrend. Čím nás zaujal? Především výhodnou cenou a obsahem trávicích enzymů v kombinaci s přidaným vitamínem B6. Jeho velkou výhodou je také skvělá chuť, které nepochybně naláká velké množství zákazníků.

Výhody:

 • Výhodná cena
 • Obsah trávicích enzymů DigeZyme
 • Skvělá chuť

Nevýhody:

 • Relativně nízký obsah bílkovin

Kdo ho vyrábí:
Nutrend na českém trhu se sportovními doplňky patří mezi osvědčené stálice. Partnerem Českého olympijského týmu tato značka nebyla jen tak pro nic za nic. Veškeré své produkty totiž podrobuje přísným testům, aby mohla zaručit jejich kvalitu. S výrobky značky Nutrend se dnes můžete setkat v 60 zemích světa a jejich popularita stále roste.

V JEDNÉ DÁVCE (25 gramů) NAJDETE:
 • 21 g bílkovin

 • 1,3 g sacharidů

 • 0,5 g tuků

 • 14 mg trávicích enzymů DigeZyme

 • 0,21 mg vitamínu B6

V porovnání s ostatními produkty si nelze nevšimnout, že Iso Whey Prozero obsahuje relativně málo bílkovin a na druhou stranu poměrně dost sacharidů. Pochválit naopak musíme přítomnost trávicích enzymů, ačkoliv ani těch se zde nenachází zrovna nejvíce. Na celém složení se zkrátka projevuje nízká cena produktu. I přesto se ale protein obešel bez umělých barviv nebo sladidel, což rozhodně považuji za velké plus.

Závěrečné zhodnocení:
Iso Whey Prozero je určený pro někoho, kdo preferuje nižší cenu před maximální možnou kvalitou. Rozhodně se nejedná o špatný nebo nekvalitní výrobek, je na něm ale na první pohled vidět, že těm nejlepším izolátům zkrátka nemůže konkurovat. To však neznamená, že si nenajde své fanoušky. Izolát s obsahem trávicích enzymů za takovou cenu jen tak někde nenajdete.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1590 Kč
Cena:  1590 Kč
Cena:  1590 Kč
Cena:  2350 Kč

9. Big Zone Protein Juice

Big Zone Protein Juice

Následující příčku obsadil Protein Juice od společnosti BigZone. Už podle názvu je jasné, že tento protein se od ostatních poměrně dost liší. Chuťově totiž místo běžných příchutí typu čokoláda, jahoda, vanilka, cookies a tak podobně připomíná spíše svěží ovocné nápoje. Může za to i poněkud specifická konzistence, která se ale projevuje také ne příliš dobrou rozpustností proteinu.

Výhody:

 • 25 g bílkovin v jedné dávce
 • Neobsahuje téměř žádný tuk a naprosté minimum sacharidů
 • Bez umělých sladidel a barviv

Nevýhody:

 • Poměrně vysoká cena
 • Nemusí vyhovovat každému

Kdo ho vyrábí:
Německá značka BigZone si získala srdce mnoha sportovců díky svým vysoce kvalitním doplňkům stravy. Je známá především tím, že důsledně kontroluje jednotlivé šarže svých výrobků, aby měl koncový zákazník pokaždé jistotu, že se mu do rukou dostane produkt té nejvyšší kvality. Vlajkovou lodí společnosti je protein Battle Whey, který všude sklízí pozitivní ohlasy a posvítili jsme si na něj i v samostatné recenzi.

V JEDNÉ DÁVCE (30 gramů) NAJDETE:
 • 25 g bílkovin

 • 0,66 g sacharidů

 • 0,2 g tuků

Z hlediska složení musíme jednoznačně pochválit vysoký obsah bílkovin a zároveň naprosto minimální obsah tuků a velmi nízký obsah sacharidů. Bohužel zde ale nenajdeme nic, co by Protein Juice nějakým způsobem povýšilo na vyšší úroveň. Kvalita samotného proteinu je dle mého názoru skvělá, ale například nějaké přidané trávicí enzymy by mu přece jenom pomohly konkurovat výrobkům an předních příčkách žebříčku.

Závěrečné zhodnocení:
Protein Juice od BigZone je skutečně originální protein, který mnoho lidí zajisté ohromí, někomu ale na druhou stranu vůbec nesedne. To je zkrátka riziko, které výrobce podstupuje, když se rozhodne vstoupit na trh s něčím podobným. Tohle hledisko je pochopitelně velice individuální, proto je těžké ho nějak objektivně promítnou do výsledného hodnocení. Osobně ale musím říct, že ačkoliv jednou za čas si na Protein Juice rád pochutnám, pít ho den co den bych rozhodně nevydržel. To v kombinaci s relativně vysokou cenou znamená pro izolát s podobným složením relativně nízké umístění. Je ale možné, že vám bude vyhovovat mnohem více a na vašem pomyslném žebříčku nejlepších izolátů se umístí mnohem lépe.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1099 Kč
Cena:  1099 Kč

10. Impact Whey Isolate

Impact Whey Isolate

Další v pořadí je Impact Whey Isolate od společnosti MyProtein. Ten sází především na velmi příjemnou cenu v kombinaci s velice solidním složením. Líbí se nám také velká nabídka dostupných příchutí, jelikož právě chuť proteinů je pro mnoho lidí zcela zásadní. Jak si vede v porovnání s konkurencí?

Výhody:

 • Velmi výhodná cena
 • Pouze 0,1 g tuku v jedné dávce
 • Bez umělých sladidel a barviv

Nevýhody:

 • V porovnání s konkurencí nízký obsah bílkovin

Kdo ho vyrábí:
MyProtein je značka známá po celém světě. Setkat se s ní můžete ve více než 70 zemích, což je dobrým důkazem toho, že se rozhodně nejedná o žádného druhořadého výrobce. Produkty MyProtein většinou spadají do nižší cenové kategorie, nicméně i přesto si drží svou stálou kvalitu. Nízká cena pramení z toho, že MyProtein investuje velké množství peněz do automatizace výroby, což se následně projeví na snížených výrobních nákladech.

V JEDNÉ DÁVCE (25 gramů) NAJDETE:
 • 22 g bílkovin

 • 0,1 g tuků

 • 0,6 g sacharidů

 • 0,2 g vlákniny

V porovnání s nejlepšími izoláty na trhu obsahuje Impact Whey Isolate poměrně málo bílkovin a to mu rozhodně nehraje do karet. Na druhou stranu obsahuje pouze 0,1 g tuku a 0,6 g sacharidů, což je opravdu naprosté minimum. Když k tomu přidáme ještě 0,2 g vlákniny, dostaneme se k tomu, že složení jako takové rozhodně není žádným zklamáním. Je ale pravda, že o něco vyšší obsah bílkovin bychom přece jenom uvítali.

Závěrečné zhodnocení:
U suplementů, které sází především na dostupnou cenu, jsme často zvyklí na opravdu bídné složení a špatnou kvalitu. To naštěstí není případ Impact Whey Isolate, který je kombinací dostupné ceny a solidního složení. Obsah bílkovin je sice poměrně nízký, jinak ale nemáme v zásadě co vytknout. Pokud tedy hledáte levný izolát do diety, našli jste svého favorita.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  2399 Kč -31%

Následující příčku obsadil Iso 100 Hydrolyzed Whey Protein Isolate od společnosti Dymatize. Nejedná se o čistý izolát, nýbrž o směs izolátu a hydrolyzátu. Jeho velkou výhodou je překvapivě dobrá chuť, která se u kombinací hydra a izolátu moc často nevidí. Navíc v sobě skrývá pořádnou dávku bílkovin, což je naprostý základ.

Výhody:

 • Až 25 g bílkovin v jedné dávce
 • Skvělá chuť
 • Široká nabídka příchutí

Nevýhody:

 • Vysoká cena

Kdo ho vyrábí:
Americká značka Dymatize se specializuje na výrobu prvotřídních proteinů. Jejich nabídka sice není tak široká jako u většiny ostatních výrobců, stojí ale na velmi kvalitních základech. Cíl společnosti je jasný: vyrábět vysoce kvalitní proteiny bez umělých látek, které váš trénink posunou na vyšší level. Ačkoliv Dymatize cílí především na proteiny všeho druhu, v jejich nabídce najdete i vysoce kvalitní aminokyseliny.

V JEDNÉ DÁVCE (30 gramů) NAJDETE:
 • 25 g bílkovin

 • 0,2 g tuků

 • 2,1 g sacharidů

Vysoký obsah bílkovin je samozřejmě hlavní důvod, proč si člověk protein kupuje. V tomto směru izolát od Dymatize splňuje požadavky na výbornou. Celkově je složení velice solidní, uvítali bychom ale o něco méně sacharidů. Pochválit musíme absenci umělých barviv, která kvalitě produktu nikdy nepřidávají. V konečném důsledku tedy musíme složení hodnotit kladně.

Závěrečné zhodnocení:
Hlavní důvod, proč se Iso 100 Hydrolyzed Whey Protein Isolate neumístil na vyšší příčce, je jeho přehnaně vysoká cena. V celém žebříčku se nachází pouze jeden dražší protein (Titánus), který ale kromě vysokého obsahu bílkovin nabízí také přidané minerály a vitamín B6. Takto vysoká cena se pochopitelně musí promítnout i na celkovém hodnocení. Na druhou stranu ale musíme uznat, že po chuťové stránce nás izolát od Dymatize opravdu překvapil. Nicméně bych lhal, kdybych řekl, že za nižší cenu neseženete lepší protein.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  2189 Kč

12. Biotech USA Iso Whey Zero

Biotech USA Iso Whey Zero

Na předposlední místě skončil Iso Whey Zero od společnosti BioTechUSA. Ten se řadí do kategorie levnějších proteinů, což se do značné míry promítá na jeho složení. Mezi jeho silné stránky patří především výborná chuť a již zmíněná nízká cena. To však neznamená, že by neměl co nabídnout z hlediska kvality – je totiž perfektně stravitelný.


Výhody:

 • Velmi dostupná cena
 • Perfektní chuť a široká nabídka příchutí
 • Bezproblémová stravitelnost

Nevýhody:

 • Poměrně nízký obsah bílkovin
 • Obsahuje kontroverzní barviva

Kdo ho vyrábí:
Pro mnoho lidí je překvapení, že společnost BioTechUSA ve skutečnosti nesídlí ve Spojených státech, ale pochází z Maďarska. Její výrobky se vyznačují skvělým poměrem ceny a kvality a velice často také skvělou chutí. Z nabídky BioTechUSA si vybere opravdu každý, jelikož nabízí snad každý možný suplement hned v několika příchutích.

V JEDNÉ DÁVCE (25 gramů) NAJDETE:
 • 21 g bílkovin

 • < 0,5 g tuků

 • 1,3 g sacharidů

Na výrobcích značky BioTechUSA mi vadí, že často obsahují nějakou kontroverzní látku, které se ostatní výrobci vyhýbají obloukem. V tomto případě jsou to barviva červeň allura, tartrazin a indigotin. Je sice pravda, že škodlivé jsou až ve větším množství, jejich přítomnost v produktu, který konzumuji na denní bázi mi ale zkrátka vadí. Není to poprvé a pravděpodobně ani naposledy, kdy tato společnost podobné látky do svých suplementů přidává a rozhodně to není něco, co bychom měli jen tak přehlédnout. Kromě výhrad k nevhodným barvivům ale nemáme co vytknout. Obsah bílkovin by mohl být vyšší, ale u izolátu s podobnou cenou bychom asi neměli čekat žádné zázraky.

Závěrečné zhodnocení:
Iso Whey Zero je nejlevnějším produktem v našem žebříčku, což je pochopitelně velké plus. Do karet mu hraje také skvělá chuť a široká nabídka příchutí. Nevýhod spojených s tímto izolátem je ale také poměrně dost. Samozřejmě ne každému musí výše uvedená kontroverzní barviva vadit, jelikož jejich negativní účinky jsou spojeny s jejich konzumací v mnohem větší míře, než v jaké se nachází v proteinu. Vzhledem k nízké ceně se tedy jedná o skvělou volbu například pro studenty.

Do detailu jsme se na BioTechUSA Iso Whey Zero podívali v samostatné recenzi.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1759 Kč
Cena:  1 Kč
Cena:  1846 Kč
Cena:  1968 Kč

13. Scitec 100% Whey Isolate

Scitec 100% Whey Isolate

Náš žebříček nejlepších izolátů uzavírá 100% Whey Isolate od společnosti Scitec. Zaujala nás zejména jeho nízká cena a velmi dobrá rozpustnost. Samozřejmostí je zpracování metodou CFM a navíc obsahuje přidaný sodík a draslík. Podobně jako v případě izolátu od BioTechUSA se jedná o ideální volbu především pro studenty nebo pro sportovce, kteří hledají slušný izolát za co nejnižší cenu.

Výhody:

 • Nízká cena
 • Skvělá rozpustnost
 • Přidaný sodík a draslík

Nevýhody:

 • Celkem nízký obsah bílkovin

Kdo ho vyrábí:
Společnost Scitec Nutrition se řadí mezi špičku na poli sportovní výživy v Evropě. Proslulá je především díky svým proteinům, které prodává v rekordním množství. Z toho důvodu své syrovátkové proteiny ve velkém testuje, aby koncovému zákazníkovi zajistila nejvyšší možnou kvalitu svých výrobků. Proteiny to ale nekončí – společnost nabízí také BCAA, minerály, vitamíny, spalovače nebo nakopávače.

V JEDNÉ DÁVCE (25 gramů) NAJDETE:
 • 20 g bílkovin

 • 1 g tuků

 • 2 g sacharidů

100% Whey Isolate obsahuje na můj vkus poměrně málo bílkovin. Vzhledem k nízké ceně se ale ještě stále pohybuje v přijatelných hodnotách, nicméně rozdíl s produkty v čele našeho žebříčku je dost znatelný. Zavřít oči nemůžeme ani nad přítomností acesulfamu K, i když je pravda, že na ten jsme upozorňovali i u mnoha dalších produktů. Přidané minerály jsou sice vítaným plusem, jejich množství ale není nikterak velké.

Závěrečné zhodnocení:
Scitec ​​100% Whey Isolate je solidní izolát pro každého, kdo nechce za suplementy utrácet zbytečně moc a spokojí se i s trochu nižší kvalitou. Cenově totiž vychází moc hezky a výsledný poměr ceny a kvality je také velmi slušný. Je ale pravda, že pokud hledáte co nejvyšší kvalitu, tenhle protein nebude pro vás.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1550 Kč -11%
Cena:  1749 Kč

Co je to syrovátkový protein?

Nejoblíbenějším suplementem ze všech je bezpochyby syrovátkový protein. Setkáte se s ním v naprosto každé posilovně a pro mnoho sportovců je to vůbec první doplněk stravy, se kterým mají nějaké zkušenosti. Syrovátka vzniká jako vedlejší produkt při výrobě mléčných produktů, proto byla dlouho považována za pouhou odpadní látku. Díky moderním technologiím ji ale umíme efektivně zpracovat a vytvořit z ní prvotřídní doplněk stravy. Syrovátkové proteiny disponují vysokým obsahem bílkovin, širokým spektrem aminokyselin a jsou velmi dobře stravitelné, což z nich dělá neocenitelného pomocníka při jakémkoliv typu tréninku. Výhody proteinu proto už dávno využívají kromě lidí v posilovně i sportovci všeho druhu. Syrovátka ale není jediným zdrojem bílkovin, který bývá při výrobě proteinu využíván. Setkat se můžete také například se sojovým, hrachovým, vaječným nebo konopných proteinem. Z hlediska využitelnosti a kvality je ale syrovátkový protein stále bezkonkurenčně nejlepší možností.

Syrovátkový protein je jedním z nejpoužívanějších doplňků.
Syrovátkový protein je jedním z nejpoužívanějších doplňků.

Čím je specifický izolát?

Proteinový izolát, často označovaný jako WPI (z anglického Whey Protein Isolate), je jedním ze tří druhů syrovátkového proteinu, se kterým se můžete setkat. Vyznačuje se 80-90% obsahem bílkovin, perfektní využitelností a velice nízkým obsahem tuků a sacharidů. Nevýhodou může být jeho horší chuť, která vyžaduje přidání umělých sladidel a dochucovadel. Vyšší kvalita proteinu se pochopitelně promítá i na vyšší ceně. Kromě izolátu se můžete setkat s proteinovým koncentrátem (60-80% obsah bílkovin) a proteinovým hydrolyzátem, který je považován za zcela nejčistší variantu syrovátkového proteinu.

Jak se vyrábí izolát?

Existuje několik metod, kterými bývá syrovátkový protein zpracován. Tyto metody předurčují kvalitu a využitelnost obsažených bílkovin. Zastaralé metody protein často znehodnotí a tím nevratně sníží jeho kvalitu. Tou nejšetrnější a tím pádem i nejlepší metodou je zpracování proteinu pomocí procesu křížové mikrofiltrace, známého pod označením CFM. Během tohoto procesu není protein vystaven vysokým teplotám ani žádným chemickým procům, které by ho mohli poškodit. Při výběru syrovátkového proteinu proto vždy dbejte na to, aby byl připraven právě pomocí metody CFM.

Jaké má syrovátkový izolát výhody?

Syrovátkový protein je skvělým zdrojem kvalitních bílkovin. Podporuje růst svalů a pomáhá urychlit regeneraci poškozených svalových vláken. Díky rychle stravitelnosti funguje výborně především po tréninku, kdy by přijímání bílkovin z běžné stravy bylo mnohem náročnější a jejich trávení by trvalo výrazně déle. Protein můžete využít jak v objemové fázi, tak v dietě. Bílkoviny totiž pomáhají zasytit, a tím pádem minimalizovat hlad nebo chuť na sladké. Pokud se budeme bavit o výhodách spojených pouze se syrovátkovým izolátem, musíme se opět vrátit k rychlé stravitelnosti. Izolát je díky svému čistšímu složení stravitelný rychleji než klasický koncentrát. Navíc obsahuje minimum laktózy, což ocení především lidé s intolerancí na mléčný cukr.

Syrovátkový izolát je vhodný jak do diety, tak do objemu.
Syrovátkový izolát je vhodný jak do diety, tak do objemu.

Pro koho je syrovátkový izolát vhodný?

Vzhledem k nízkému obsahu tuků a sacharidů je izolát jako stvořený pro sportovce do diety. To ale neznamená, že z něj nemůžete vytěžit maximum ani při běžném tréninku. Vysoký obsah bílkovin znamená maximalizaci budování svalové hmoty, kterou nepochybně uvítáte v kterékoliv fázi tréninku. Je ale nutno říct, že izolát je záležitostí týkající se spíše zkušenějších sportovců, kteří si důsledně hlídají jídelníček a mají jasně stanovené cíle, kterých chtějí dosáhnout. Důvodem je především vyšší cena, která pro začátečníky nebo rekreační sportovce znamená v porovnání s koncentrátem zbytečně vyhozené peníze navíc. Izolát ale může být dobrou volbou i pro lidi, kteří mají po klasickém koncentrátu zažívací potíže. Čistější složení by v tomto případě mohlo pomoci podobným problémům předejít, nicméně tohle rozhodně neplatí pro každého.

Kdy a jak používat syrovátkový izolát?

Z hlediska dávkování se izolát od klasického koncentrátu nijak neliší. Nejlepší doba na protein je pochopitelně po tréninku. Protein pomocí zvýšení sekrece inzulínu pomáhá zastavit katabolické reakce v organismu a zároveň nastartovat proteosyntézu ve svalových vláknech, a tím podpořit jejich regeneraci. Jinak si ho můžete dopřát například na snídani nebo kdykoliv jindy během dne. Největší smysl má protein při jídle, které neobsahuje moc bílkovin, ale je bohaté na tuky a sacharidy. Pokud tedy máte k obědu flák masa, protein vám v tu chvíli bude k ničemu.

Otázka množství přijatých bílkovin během dne je značně individuální. Tělo každé z nás reaguje trochu jinak a navíc máme každý poněkud jiné cíle. Dávkování proteinu v objemové fázi a v dietě se proto bude logicky lišit. Někdo cílí na 1 gram bílkovin na 1 kilogram tělesné hmotnosti, jsou ale i tací, kteří vyžadují 2,5 gramu na kilogram. Potřeba suplementace pomocí proteinu se také odvíjí od vašeho jídelníčku a množství bílkovin, které přijmete v normální stravě.

Zdroje

 1. ROUBÍK, Lukáš. Moderní výživa ve fitness a silových sportech. Praha: Erasport, [2018]. ISBN 978-80-905685-5-6.

 2. CLARK, Nancy. Sportovní výživa: stravovací plán, potravinové doplňky, strava před výkonem i po něm, specifické výživové potřeby, hubnutí bez hladovění, recepty. 4. vydání. Přeložil René SOUČEK, přeložil Monika SOUČKOVÁ. Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-1030-8.

 3. Institut moderní výživy. Institut moderní výživy [online]. Dostupné z: https://www.institutmodernivyzivy.cz/

 4. FOŘT, Petr. Sport a správná výživa. Praha: Ikar, 2002. ISBN 978-80-249-0124-4.

 5. SKOLNIK, Heidi a Andrea CHERNUS. Výživa pro maximální sportovní výkon: správně načasovaný jídelníček. Praha: Grada, 2011. ISBN 978-80-247-3847-5.

 6. https://www.svetfitness.cz/clanek/jaky-si-vybrat-protein/

 7. https://www.svetfitness.cz/clanek/suplementace-pred-spanim/

 8. Is Protein Powder Bad for You? Downsides and More. Healthline: Medical information and health advice you can trust. [online]. Copyright © 2005 [cit. 16.02.2023]. Dostupné z: https://www.healthline.com/nutrition/is-powder-bad-for-you

 9. https://www.svetfitness.cz/nejlepsi-syrovatkove-proteiny/

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.