Shred!t: Jaký je pre-workout od Honzy Lišky? [recenze]

Pokud dění na trhu se sportovní výživou alespoň trochu sledujete, jistě vám neunikl nový trend výroby suplementů pod záštitou úspěšných influencerů. Na našem webu už jsme tak proto například recenzovali PWO od Jirky Vacka nebo jsme hodnotili proteinový izolát Enjoy Jakuba Enžla, který se dokonce dostal na přední příčky našeho srovnání nejlepších izolátů. Svůj produkt má nově také Honza Lišák, kterého například na YouTube sleduje přes 150 tisíc lidí. My jsme ho dostali možnost vyzkoušet a máme pro vás komplexní recenzi.

GymBeam SHRED!T
Kategorie: Nakopávače
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Efekt
9.0/10
Složení
10.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro GymBeam SHRED!T
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  519 Kč

Pro ty z vás, kteří o produktu navzdory poměrně velké mediální pozornosti ještě neslyšeli, se hodí pro kompletnost podotknout, že se jedná o předtréninkovku bez stimulantů, která obsahuje 12 účinných látek a je určena (nejen) pro sportovce trénující ve večerních hodinách. Pojďme se na ni podívat detailněji.

Naprosto bezkonkurenční složení

Ze všeho nejdřív bychom se měli, jak ostatně bývá v našich recenzích zvykem, zaměřit na složení, které by mělo být při výběru kvalitního produktu pro každého sportovce klíčové. A v tomto směru není produktu Shred!t co vytknout. Jedná se o předtréninkovku bez stimulantů, což má samo o sobě mnoho výhod. Zejména pro ty z vás, kteří, obdobně jako my v našem týmu, milujete kávu. Pokud jste zvyklí na šálek kávy po cestě do práce, další o obědové pauze a vlastně kdykoliv, když na vás jde nějaká únava, asi není úplně nejlepší nápad si po práci namíchat drink, který mnohdy obsahuje ještě více než 250 mg kofeinu. Snadno tak překročíte “neškodné” množství kofeinu, které americká FDA definuje jako 400 mg tohoto stimulantu na dospělého člověka a den.

I když v produktu nenajdete kofein, stále obsahuje 12 účinných látek, z nichž některé jsou ostřílenou klasikou dostupnou snad v každém doplňku, ale jiné jsou do značné míry unikátní. Pojďme se podívat na to, co obsahuje jedna dávka čítající 12,4 gramu:

 • 5000 mg l-citrulin DL-malát
 • 2500 mg beta alaninu
 • 2000 mg argininu
 • 500 mg tyrosinu
 • 500 mg acetyl l-karnitinu
 • 500 mg betainu
 • 200 mg extraktu z listů bakopy drobnolisté
  • 100 mg bakozidů
 • 54 mg DMAE bitartrátu
  • 20 mg DMAE
 • 32 mg vitamínu B3
 • 2,8 mg vitamínu B6
 • 21 mg extraktu z citrus aurantium
  • 20 mg synefrinu
 • 2 mg BioPerine

Tohle složení je opravdu propracované a je vidět, že na něm experti z GymBeamu strávili nějaký čas. Jádro tvoří dobrý základ pro napumpování (citrulin + arginin), o koncentraci se místo kofeinu stará kombinace DMAE a bakopa, oddálení únavy a maximalizaci výkonu zajišťuje kombinace betain a beta alanin a vitamíny skupiny B. Synefrin pak pomáhá se spalováním tuků a BioPerine je standardní složkou těchto suplementů a přidává se pro zlepšení využitelnosti ostatních látek.

Dobře si vedou i ostatní přidané suroviny. Nakopávači Enjoy rozebíraném ve srovnání nejlepších nakopávačů jsme vyčítali přítomnost potenciálně problematické brilantní modře, ovšem tady bylo použito k dobarvení pouze barviva z červené řepy a ke slazení byla použita sukralóza. Složení tedy opravdu nemáme co vytknout.

Gymbeam Shred!t recenze
Shred!t Má prostě a jednoduše skvělé složení. 

Skvělá chuť varianty Berry Explosion!

V době tvorby této recenze Shred!t seženete bohužel jen v jedné velikosti balení (a sice ve velikosti 372 gramů obsahující 30 dávek) a jedné jediné příchuti nazvané Berry Explosion. Nutno však podotknout, že tahle varianta je po chuťové stránce vychytaná k dokonalosti, takže se nemusíte bát, že by vás to nějak limitovalo. Výrobce doporučuje používat jednu dávku se 300 ml vody, ovšem pokud tak jako my nemáte příliš v oblibě sladké a chuťově dost intenzivní pre-workouty, doporučujeme přidat ještě alespoň o 100 ml vody více. Pak se můžete těšit na příjemnou ovocnou chuť. Když si v průběhu zbývajících teplých dní ještě přidáte do šejkru pár kostek ledu, dostanete osvěžující drink, na který se budete cestou do fitka opravdu těšit.

shred!t recenze a hodnocení
Shred!t je dostupný v jediné variantě. Ta je ale skvělá.

Poměr ceny a kvality

Pokud se podíváte na přední příčky našeho žebříčku nejlepších předtréninkovek bez stimulantů, najdete tam například Serious Pre od společnosti Prom-In. Jedno balení tohoto produktu čítajícího také 30 dávek přitom aktuálně vyjde na 699 korun, což je poměrně vysoká cena. Shred!t sice obsahuje o 3 látky méně, ale zmíněných 30 dávek vyjde jen a pouze na 519 korun, což z něj v poměru ceny a kvality dělá bezpochyby jeden z nejlepších doplňků na trhu.

Tabulka cen pro GymBeam SHRED!T
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  519 Kč

Jak jsme ho užívali a jak nám fungoval?

V rámci naší recenze Shred!t se musíme podívat také na to, jak jsme produkt používali a jak nám fungoval. Jak už jste pravděpodobně zvyklí, pokud jste někdy používali nějaké předtréninkové doplňky, pre-workouty je dobré užívat zhruba 20 až 30 minut před tréninkem, aby měly účinné látky dostatek času se vstřebat. Už asi po 10 minutách od rozmíchání jedné dávky produktu ve 400 ml vody však začnete cítit mírné pálení uší způsobené beta-alaninem. Když pak dorazíte na trénink, můžete se těšit na skvělé napumpování, dobrou žilnatost a navzdory absenci kofeinu i poměrně dobré soustředění díky DMAE a delší svalovou výdrž. Dobré na tomto produktu je také to, že vydržel fungovat opravdu celý trénink, který v našem případě trvá obvykle hodinu a půl. Vzhledem k tomu, že neobsahuje stimulanty, se nemusíte bát, že by měl produkt nepříjemný “dojezd”, který je typický pro nakopávače se stimulanty.

Shred!t nezávislé recenze
Shred!t vydrží celý trénink a funguje prvotřídně.

Závěr: Doplněk, který se vyplatí

Závěrem zbývá říct snad již jenom to, že Shred!t rozhodně patří mezi doplňky, které se vyplatí vyzkoušet. Co do nabitého složení možná může za nejlepšími předtréninkovkami bez stimulantů lehce zaostávat, ovšem na druhou stranu je dostupný za velmi dobrou cenu, na kterou se mnoho ostatních doplňků vůbec nechytá. A když se k tomu přidá dobrá chuť a skvělý efekt, který přinese lepší prokrvení i soustředění na celý trénink, bezpochyby dostanete suplement, který se s těmi nejlepšími produkty ve své kategorii může dost dobře poměřovat.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.