Proteinové müsli: Ideální start dne s KetoDiet? [recenze]

Někdo má rád snídaně sladké, někdo si nedokáže představit snídat cokoliv jiného než vejce. Když jsme proto tvořili náš článek o nejlepších proteinových snídaních, snažili jsme se trefit do chuti každému. Jeden produkt nás však zaujal natolik, že jsme se mu rozhodli věnovat v rámci samostatné recenze. Jak asi tušíte, tím produktem je proteinové müsli od KetoDiet, na které se podíváme detailněji.

KetoDiet - Proteinové müsli
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Konzistence
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnocení
10.0
z 10 bodů

 

 

Pro kompletnost se hodí dodat, že s produkty od KetoDiet máme překvapivě bohaté zkušenosti. V minulosti jsme hodnotili například jejich kompletní balíček KetoDiet Intense a nebo skvělá proteinová másla. Byli jsme proto plní očekávání, jak si bude vést jejich proteinové müsli.

Až překvapivě dobré složení

Pokud jde o ketodiety v sáčku, mnohdy mají mezi zastánci zdravé výživy negativní konotaci. A nutno podotknout, že i my jsme k nim byli poměrně skeptičtí, dokud jsme se jim nezačali věnovat opravdu detailně a nepřišli jsme na to, že některé z nich mohou být opravdu dobré. A typickým příkladem může být právě proteinové müsli, které je bez jakéhokoliv přidaného cukru a tvoří ho sojový texturát, ovesné vločky, slunečnicová semínka, sušené ovoce (jako meruňky, jablka, fíky a datle), lněná semínka a sezam. Takovému složení tak nemáme vůbec co vytknout. Pokud bychom samozřejmě chtěli být opravdu puntičkáři, mohli bychom namítat, že lepší než sušené je ovoce lyofilizované, ovšem to je za nás poměrně nepodstatný detail a müsli tak obsahuje opravdu dobré suroviny.

KetoDiet proteinové musli
Proteinové musli od KetoDiet se může pochlubit skvělým složením. 

Skvělý start do nového dne

Díky zmíněnému sojovému texturátu i semínkám má ve výsledku proteinové müsli hned 39% obsah bílkovin a nabízí tak opravdu dobrý start do nového dne. Dá se samozřejmě použít do mléka či do jogurtu, přičemž můžete použít jak klasické kravské mléko, tak i nejrůznější rostlinné alternativy. Skvěle se hodí také do řeckého jogurtu, který jsme zařadili na náš seznam sytých potravin do diety. Kromě toho však můžete müsli použít také do nejrůznějších smoothies a pokud ho smícháte s čerstvým ovocem a náležitě rozmixujete, dostanete poměrně sytý nápoj se skvělými nutričními hodnotami.

Jak nám proteinové müsli od KetoDiet chutnalo?

Nejvíce z vás pravděpodobně zajímá chuť proteinového müsli od KetoDiet a v tomto směru musíme podotknout, že müsli není nijak výrazné, což se dá vzhledem k absenci cukru samozřejmě očekávat. Podle nás je to však velký benefit, protože můžete použít celou řadu dalších aditiv podle vlastních chuťových preferencí a každý den si tak můžete dopřát müsli trochu jinak, aby se vám nikdy nepřejedlo. Jednou se dá kombinovat s čerstvým ovocem, podruhé například se zmíněným proteinovým máslem. Možností máte zkrátka a dobře celou řadu a záleží jen na vás.

Jak vychází cenově?

Také cenově vychází proteinové müsli velmi příjemně. Za půlkilové balení totiž v době psaní této recenze zaplatíte jen méně než 200 korun, což je velmi příjemná cena. Trochu nám chybí větší balení, protože půl kila müsli nevydrží zase tak dlouho, ale na druhou stranu vám nic nebrání si nakoupit rovnou více balení. Vzhledem k poměrně dlouhé trvanlivosti se opravdu nemusíte bát, že byste nezvládli müsli včas spotřebovat.

 

Závěrečné zhodnocení: Skvělý a cenově nenáročný start dne

Závěrem zbývá ještě jednou zopakovat, že proteinové müsli je opravdu skvělý produkt, který nabízí dobré složení, příjemnou cenu a má univerzální použití, takže se vám při dostatečné kreativitě nemusí nikdy zprotivit. Varianta s ovocem je sama o sobě chuťově poměrně nevýrazná, ovšem nic vám nebrání si ji dochutit zmiňovaným ovocem či některým z našich nejlepších ořechových másel. Tak či tak tohle müsli určitě doporučujeme vyzkoušet.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.