Proteinové těstoviny: Zbytečnost, nebo praktická vychytávka?

Pokud se budete nějaký čas probírat nabídkou nejrůznějších obchodů se zdravou výživou, dost možná můžete nabýt dojmu, že dnes už se v proteinové variantě dělá snad cokoliv. A jestli jste tenhle pocit ještě neměli, možná se dostaví po přečtení této recenze. Podíváme se totiž na proteinové těstoviny, které vyrábí společnost KetoDiet. Je to zbytečnost, nebo praktická vychytávka nejen do diety? Na to se podíváme v rámci tohoto článku.

KetoDiet Proteinové těstoviny
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Příprava
9.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

 Vyzkoušejte proteinové špagety

V čem jsou proteinové těstoviny jiné?

Když se podíváte na složení klasických těstovin, nejčastěji ve výpisu použitých ingrediencí najdete pšeničnou mouku, vodu a případně také třeba kurkumu, která slouží k obarvení výsledných těstovin. Proteinové těstoviny od KetoDiet jsou však v zásadě dost odlišné, protože kromě zmíněné pšeničné mouky obsahují také izolované bílkoviny ze sóji, pšeničné bílkoviny, pšeničnou a akáciovou vlákninu, sušený vaječný bílek, gumu guar coby stabilizátor a vlákninu psyllium. V konečném důsledku tak mají proteinové těstoviny výrazně větší obsah bílkovin a vlákniny na úkor výrazně menšího množství sacharidů.

ketodiet proteinové špagety recenze
Špagety sice nejsou tradiční zdroj bílkovin, ale tyhle stojí za zkoušku! Zdroj: KetoDiet.cz

Poznám nějaký rozdíl?

Ačkoliv složení je oproti klasickým těstovinám odlišné, po stránce přípravy či chuti nepoznáte žádný rozdíl. Proteinové špagety stačí hodit do vroucí vody a 10 minut je vařit. Následně špagety přeceďte a můžete je použít do jakéhokoliv receptu, do jakého byste použili klasické těstoviny. Velmi zajímavé na tomto produktu je, že po stránce chuti ani textury nemáte žádnou šanci poznat rozdíl. Po jídle si však možná tak jako my všimnete, že proteinové těstoviny zasytí výrazně více a nebudete po nich mít hlad delší dobu než po těch klasických. Vzhledem k tomu, že nemají žádnou specifickou chuť, můžete si je dochutit naprosto podle vlastních chuťových preferencí a dopřát si je například s bylinkovým pestem, kuřecím masem či krevetami, rajčatovým protlakem s tuňákem nebo třeba se smetanovou omáčkou. Možností máte zkrátka a dobře opravdu hodně.

Nepřehlédněte
U nás na webu jsme již od KetoDiet hodnotili například v rámci našeho srovnání nejlepších ketodiet, které doporučujeme rovněž přečíst!

Jak hodnotíme cenu?

Půl kila proteinových těstovin vychází v době psaní této recenze na bezmála 200 korun. To je samozřejmě ve srovnání s běžnými těstovinami opravdu vysoká cena, která ale na druhou stranu reflektuje i do značné míry odlišné složení, které mají samozřejmě do značné míry vyšší pořizovací náklady.

Vyzkoušejte proteinové špagety

Stojí za to je vyzkoušet?

Pokud by proteinové těstoviny nevycházely takto draze, určitě by mohli tvořit pravidelnou součást jídelníčku. Vzhledem k tomu, že ale za jeden balíček zaplatíte zmíněné dvě stovky, tak si troufáme tvrdit, že proteinové těstoviny jsou spíše na občasné zpestření jídelníčku.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (2)

Vit
Únor 7, 2024

Škoda, že jsem nenašel radu ohledně vhodné přílohy k nim, při jejich proteinových hodnotách předpokládám, že lépe nějakou s nízkým množstvím proteinů. Přijde i text o proteinových chlebech?

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Redakce magazínu
Únor 14, 2024

Ahoj,

V rámci našich článků se snažíme představovat aktuální stravovací možnosti, které nám přijdou zajímavé - tedy i proteinové těstoviny a proteinový chléb, který například KetoDiet také vyrábí a který rovněž nemá nijak zásadně špatné složení. :) Chápeme, že to není pro každého a nikomu tyto produkty nenutíme.

Jinak k proteinovým těstovinám je možné použít stejné suroviny jako ke klasickým :)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)