Testujeme velký balíček od Ochutnej ořech: Stojí za zkoušku? [recenze]

Ochutnej ořech je jednou z těch společností, které pravděpodobně není třeba zdlouhavě představovat. V poslední době zažívá poměrně velký boom a není se čemu divit - vždyť nabízí opravdu kvalitní produkty od samotných ořechů a lyofilizovaného či sušeného ovoce přes nejrůznější ořechy v čokoládě až třeba po ořechová másla, na které u nás v redakci nedáme dopustit. Když jsme proto dostali možnost vyzkoušet jejich produkty, ani na chvíli jsme nezaváhali. V rámci této recenze Ochutnej ořech jsme otestovali více než 10 produktů a v tomto článku pro vás máme komplexní hodnocení každého z nich.

Ochutnej Ořech
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
10.0/10
Kvalita surovin
10.0/10
Rychlost doručení
10.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Vyzkoušejte skvělé produkty Ochutnej Ořech

Kde vidíme využití?

Pokud náš magazín čtete pravidelně, možná si říkáte, že ořechy v čokoládě a další suroviny možná tak úplně nekorespondují s tím, že se u nás na webu zabýváme mimo jiné sportovní suplementací. Jak jsme ale již řešili v mnoha předchozích článcích zaměřených třeba na ideální svačiny na túru, jsme mimo jiné také velcí fanoušci turistiky a právě v těchto chvílích mají podle nás i praktické svačinky z Ochutnej ořech obrovské využití.

Zároveň si také občas připravujeme naše vlastní směsi třeba snídaňového musli. A vlastně je to neskutečně jednoduché, protože vám budou stačit ovesné vločky dostupné ve kterémkoliv supermarketu za pár korun, pár různých semínek a některé z ořechů nebo lyofilizovaného ovoce v čokoládě. A právě v těchto případech vidíme také skvělé využití produktů Ochutnej ořech.

V rámci naší objednávky jsme se proto snažili zaměřit na celé spektrum nejrůznějších produktů, abychom ochutnali opravdu od každého něco a byli vám schopni poskytnout opravdu komplexní recenzi. Pojďme se na to tedy podívat.

ochutnej ořech recenze, zkušenosti, hodnocení
Společnost Ochutnej ořech nám toho na recenze poskytla opravdu hodně.

Jak probíhalo doručení?

V rámci spolupráce se společností Ochutnej ořech jsme dostali možnost vybrat si libovolné produkty z jejich eshopu, a proto jsme nebyli ničím limitování. Když pak provádíte objednávku sami, můžete si vybrat z několika různých způsobů doručení včetně osobního odběru na pobočce v centru Českých Budějovic, což jsme zvolili i my.

Samotné vyzvednutí balíku na pobočce bylo podle očekávání bezproblémové, ale z dostupných recenzí obvykle bývá i doprava libovolným ze zvolených dopravců rychlá a bez komplikací.

Co jsme vyzkoušeli?

Jak jsme již předeslali v rámci předchozího odstavce, snažili jsme se objednat více různých produktů od populárních datlí přes skvělou fitness směs až třeba po nějaké ořechy v čokoládě. Pojďme si tedy projít jeden produkt za druhým a říct si, jak nám vyhovoval a zda ho doporučujeme.

Kešu ořechy v hořké čokoládě

První produkt, který jsme si vybrali, byly kešu ořechy v hořké čokoládě. Ty nás zaujaly primárně skvělým složením, protože hořká čokoláda bývá obecně doporučována v rozumné míře i pro příznivce zdravého životního stylu. Kešu ořechy pak nejsou tak kalorické jako jiné druhy ořechů, a proto nás tato kombinace zaujala. Nutno však podotknout, že až jsme ji ochutnali, byli jsme opravdu nadšení. Příjemně nahořklá chuť čokolády se skvěle hodí k přirozeně nasládlým kešu oříškům a v konečném důsledku tak vytváří harmonickou kombinaci, na které jsme si opravdu pochutnali.

Ochutnej ořech recenze a zkušenost
Kešu ořechy chutnaly, stejně jako ostatní produkty, naprosto famózně.

Fitness směs

Co bychom byli za fitness magazín, kdybychom neochutnali fitness směs, která se skládá z devíti druhů ovoce a ořechů. Ve složení tak můžete najít brusinky, rozinky, třešně, ale i para ořechy, mandle, kešu, lískové oříšky a další. Musíme ocenit, že jednotlivé ingredience jsou smíchány v takovém poměru, že v konečném důsledku je směs chuťově opravdu vyladěná a není ani příliš sladká, ani nedostatečně sladká. Fitness směs je jedním z těch produktů, které si dokážeme představit vzít třeba na nějakou túru, na delší cesty autem či vlakem nebo do situací, kdy vás jen tak bude honit mlsná.

Vyzkoušejte skvělé produkty Ochutnej Ořech

Mandle RAFFAELLO

Jelikož i my ve Světě Fitness si rádi čas od času dopřejeme něco sladkého, nemohli jsme odolat mandlím Raffaello. Jedná se o jádra mandlí, která jsou obalená v kvalitní holandské bílé čokoládě a kokosu. Kokos a mandle jsou skvělým zdrojem celé řady makro i mikronutrientů a nabízí pořádnou porci vitamínů i minerálů. A bílá čokoláda? Ta je pro nás zkrátka a dobře neodolatelná. Bez nadsázky si troufáme tvrdit, že Mandle Raffaello patřili k tomu nejlepšímu, co jsme od Ochutnej ořech vyzkoušeli a rozhodně se k nim v budoucnu ještě vrátíme.

Studentská směs

Jelikož část naší redakce stále ještě studuje, nechali jsme se chytit i na klíčové slovo Studentská. A nutno říct, že ani tentokrát jsme neprohloupili. Tahle směs je ve srovnání s Fitness směsí trochu “ošizená” a obsahuje méně surovin, ovšem stále chutná naprosto fantasticky. Většinu produktu tvoří rozinky a arašídy, k nimž se přidávají ještě kešu, mandle a lísková jádra. Jakmile si sáček otevřete například k učení na zkoušky, můžeme vám garantovat, že se od něj neodtrhnete, dokud v sáčku ještě něco zbyde.

Ochutnej ořech zkušenost
Fitness i Studentská směs jsou skvělé, kdyžna vás jde mlsná.

Japonská směs a Wasabi arašídy

Tato dvojice produktů možná není tak úplně fitness, ale na druhou stranu se jedná o populární klasiku, kterou jsme si v rámci naší objednávky zkrátka a dobře nemohli odpustit. A musíme přiznat, že po stránce chuti jsme rozhodně nebyli zklamaní - wasabi arašídy jsou příjemně pálivé, japonská směs je zase skvělou volbou třeba při sledování nějakého dobrého filmu. Po stránce složení však samozřejmě musíme upozornit na to, že obě směsi obsahují nějaká ta éčka.

Vlašské ořechy v hořké čokoládě

Zpátky ke sladkým produktům, kterých jsme se rozhodli vyzkoušet většinu. Konkrétně vlašské ořechy jsou skvělou klasikou, která obsahuje obrovské množství vitamínů skupiny B a dalších prospěšných nutrientů. No a když se jejich skvělá chuť spojí ještě s hořkou čokoládou, vznikne opravdu prvotřídní kombinace. Jsou skvělé samotné, ale neztratí se ani v jogurtu. Možností na jejich využití tak máte opravdu celou řadu.

Lyofilizované jahody a černý rybíz v jogurtové polevě

Lyofilizace je proces, při kterém se ovoce suší pomocí mrazu a proti klasickému sušení má obrovskou výhodu v tom, že zachovává více zdraví prospěšných nutrientů. My jsme se rozhodli vyzkoušet jahody a černý rybíz v jogurtové polevě a musíme říct, že jsme byli opět nadšení. Ovoce je krásně křupavé a jogurtová poleva se rozpouští na jazyku. Za nás opět skvělý doplněk například do domácího musli nebo klidně i do situací, kdy vás začne honit mlsná.

Vyzkoušejte skvělé produkty Ochutnej Ořech

Datle Medjool a datle v hořké čokoládě

Pokud jste datle Medjool nikdy nevyzkoušeli a máte rádi klasické datle odněkud ze supermarketu, troufáme si tvrdit, že budete nadšení. Jsou opravdu velké, šťavnaté a neskutečně si na nich pochutnáte, ať už se rozhodnete si je dopřát samotné, nebo je použijete při nejrůznějším pečení. Kromě toho jsme však vyzkoušeli i datle v hořké čokoládě se skořicí, které byli na náš vkus sice trochu sladší, ale stále naprosto vynikající.

ochutnej ořech recenze
Datle Medjool jsou velké, měkké a neuvěřitelně sladké.

Mandle v hořké čokoládě

Mandle v hořké čokoládě nás velmi zaujaly, protože podobně jako u kombinace hořké čokolády a lískových ořechů, se i zde krásně prolínaly chuťové vlastnosti obou ingrediencí. Pokud máte rádi netradiční kombinace, můžete na stránkách Ochutnej ořech vyzkoušet také mandle s chilli v hořké čokoládě, které také zní velice zajímavě.

Mandle Tiramisu

To nejlepší jsme si samozřejmě nechali na konec. Mandle Tiramisu představují neskutečně chutné ořechy v čokoládě, které v sobě kombinují příjemně intenzivní chuť pražených mandlí s nádechem kávy a čokolády. Po stránce nutričních hodnot obsahují mandle ve variantě tiramisu sice relativně dost cukrů, ale chuťově jsou za nás naprosto vynikající a určitě je doporučujeme vyzkoušet.

Stojí Ochutnej ořech za vyzkoušení?

Po vyzkoušení výše uvedených produktů musíme zcela upřímně přiznat, že jsme byli z nabídky společnosti Ochutnej ořech opravdu nadšení. Kromě rychlé dopravy a velmi příjemné ceny musíme také říct, že všechny produkty nám přišly po chuťové stránce opravdu vynikající. Zároveň musíme ocenit, že produkty v nabídce této společnosti mají hned několik dostupných velikostí a vy se tak můžete rozhodnout, zda preferujete spíše vyzkoušet třeba více malých balení tak jako my, nebo zda si objednáte rovnou například kilová balení různých směsí. Podle nás tedy Ochutnej ořech rozhodně stojí za vyzkoušení a my sami se k němu v budoucnu určitě ještě vrátíme.

Vyzkoušejte skvělé produkty Ochutnej Ořech

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.