Vilgain Joint Support: Jedinečná a funkční kloubní výživa

O tom, že kloubní výživa je v rámci prevence pro mnoho silových sportovců nesmírně důležitá, snad ani nemůže být pochyb. Jenže vybrat správnou kloubní výživu nemusí být tak úplně jednoduché a produktů v tomto směru existuje opravdu celá řada. Jak si mezi nimi vede Vilgain Joint Support? Na to jsme se rozhodli podívat v této recenzi.

Vilgain Joint Support
Kategorie: Kloubní výživy
Chuť
9.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Efekt
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Joint Support
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  649 Kč

Na úvod ještě zbývá dodat, že tento doplněk je součástí také našeho srovnání nejlepších kloubních výživ, takže pokud vás spíše než samostatná recenze zajímá porovnání s konkurencí, neváhejte se na žebříček podívat. Teď už ale zpátky k aktuální recenzi.

Perfektní složení

Zatímco například složení proteinů od různých značek může být stále dost podobné, kloubní výživy se mohou napříč jednotlivými značkami dost zásadně odlišovat. Někdo sází na pořádnou porci kolagenu, někdo spíše věří surovinám jako je chondroitin či glukosamin. Vilgain si však bere to nejlepší z obou světů a obsahuje jednak hovězí a kuřecí grass fed kolagen, ale jednak také kolagen z vaječných skořápek, zmíněný chondroitin a glukosamin, MSM, boswellia serrata nebo vitamín C. Unikátní je tento doplněk také obsahem látky Curcumin C3 Reduct, což je hydrogenovaná forma kurkumy s lepší vstřebatelností oproti klasicky používaným zdrojům kurkumy.

Pokud jde o další složky, stojí za to říct, že Vilgain Joint Support obsahuje jen a pouze čekankovou vlákninu, steviol-glykosidy ke slazení, řepu a beta karoten. Navzdory tomu, že je produkt dostupný v papájové příchuti, v něm nenajdete žádná umělá aromata, dochucovadla nebo něco podobného. Zkrátka a dobře se jedná o naprosto čistý produkt, který neobsahuje žádné zbytečnosti.

Vilgain Joint Support
Vilgain Joint Support nabízí skvělé složení bez zbytečností. Zdroj: Aktin.cz

Bezproblémová příprava a dobrá rozpustnost

Na Vilgain Joint Support musíme vyzdvihnout mimo jiné taky velmi snadnou přípravu. Oceňujeme, že se jedná o sypký produkt, protože kapsle mohou být velmi nepohodlné (a jasným důkazem je například kloubní výživa Animal Flex). V tomto případě stačí vzít jednu odměrku obsahující 12 gramů produktu, rozmíchat ji v asi 250 ml vody a vypít, přičemž my jsme se rozhodli dbát na doporučení výrobce a tuto dávku používat před sportovní aktivitou. Je ale logické, že u kloubních výživ je klíčové dlouhodobé užívání, a proto je na místě ji brát i v netréninkový den - například před chůzí nebo jakoukoliv jinou aktivitou. Oceňujeme zároveň, že kvůli téhle kloubní výživě nemusíte zbytečně chystat šejkr, protože se bez problémů rozpustí i s použitím lžičky.

Skvělá chuť

Pokud jste někdy v minulosti zkoušeli například Alavis, asi vám nemusíme zdlouhavě vysvětlovat, že dobrá chuť nemusí být u kloubních výživ v žádném případě samozřejmostí. Joint Support se to však povedlo a ačkoliv papája je jedinou dostupnou příchutí, po chuťové stránce jí nemám co vytknout. Je příjemně osvěžující, není zbytečně přeslazená a ani nepůsobí uměle, což oceňujeme.

Má cenu ji používat?

Je důležité si uvědomit, že kloubní výživy nejsou v první řadě žádným zázračným lékem, který udělá kdo ví jaké zázraky při pokročilých onemocněních pohybového aparátu. Je to spíše vhodná prevence pro aktivní jedince – bez ohledu na to, zda jste sportovci, nebo zda například máte náročnou manuální práci. Já Joint Support rovněž používal primárně jako prevenci, přestože, jako každý sportovec, jsem měl občas drobné problémy například s koleny nebo spodní částí zad způsobenou nadměrným zatěžováním při tréninku a práci. Po asi měsíci užívání téhle kloubní výživy jsem zaznamenal, že občasná bolest zcela vymizela a při trénincích mě již nikterak nelimitovala.

Jak si vede cenově?

Jedno balení Joint Support obsahuje 30 dávek a zaplatíte za ně v době psaní této recenze 649 korun. To znamená, že jedna dávka vyjde na necelých 22 korun, což je podle nás vzhledem k nabitému složení opravdu dobrá cena. Pro představu – námi recenzovaný Joint Care Drink od společnosti Prom-In, vychází při nákupu za plnou cenu asi na 27 korun, přičemž tyhle kloubní výživy jsou co do kvality srovnatelné. To je také důvod, proč jsme je v žebříčku nejlepších kloubních výživ umístili společně na první dvě místa. Za nás se tak tenhle produkt vyplatí i v poměru ceny a kvality, a tudíž ho opravdu doporučujeme vyzkoušet.

Tabulka cen pro Vilgain Joint Support
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  649 Kč

Závěr

Joint Support představuje kvalitní doplněk, který nemá jedinou chybu. Dobře chutná, jeho složení je účinné a bez jakýchkoliv zbytečných aditiv, připravuje se bez jakýchkoliv problémů a aby toho nebylo málo, ani finančně vás nezruinuje. Pokud tedy jako aktivní sportovec nebo člověk s náročnou fyzickou prací hledáte podporu pro vaše klouby, troufáme si tvrdit, že lepší produkt byste hledali jen horko těžko.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.