Kolagenové Latté: Elegantní způsob, jak doplnit kolagen [recenze]

Když se řekne kolagen, většina žen samozřejmě zpozorní. A není se čemu divit, nezávislé studie mnohokrát prokázaly, že tento suplement například zlepšuje kvalitu nehtů a vlasů nebo třeba dokáže snížit míru ztuhlosti tepen. Zvýšené pozornosti ale častokrát využívají různé pofidérní značky suplementů k tomu, aby prodávaly nekvalitní a nefunkční doplňky za směšně nízkou cenu. Když jsme se proto dozvěděli o kolagenovém latté od pro nás nepříliš známé společnosti Planet Paleo, byli jsme přirozeně skeptičtí. Jak to nakonec dopadlo? Jak hodnotíme složení tohoto doplňku a co na něj říkáme s odstupem času? To se dozvíte v této recenzi.

Kolagenové latté
Kategorie: Kloubní výživy
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
6.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Kolagenové latté
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  889 Kč

Složení jen těžko hledá konkurenci

Když vybíráte doplněk, mělo by vás ze všeho nejdříve zajímat složení. Pokud se budete orientovat podle ceny, pravděpodobně skončíte s levným, ale nefunkčním doplňkem, což jsou samozřejmě vyhozené peníze. A v tomto ohledu si troufáme tvrdit, že kolagenové latté od britské společnosti Planet Paleo obstálo na výbornou. Tento produkt se vyrábí hned v několika variantách, které se liší zejména příchutí – existují například varianty se zeleným čajem matcha, s kurkumou a nebo s kakaem, které jsme dostali na vyzkoušení i my.

Základem tohoto produktu, a také účinnou látkou, je samozřejmě kolagen. Není to ale ani zdaleka obyčejný a pro tělo obtížně využitelný kolagen – jedná se o hydrolyzovaný hovězí kolagen, který navíc jako jeden z relativně mála produktů na trhu disponuje certifikací grass-fed označující, že skot použitý k výrobě kolagenu pochází ze 100 % z volného chovu. Tento vynikající kolagen byl dále obohacen o kombinaci raw kakaa a klasického kakaa, sušeného kokosového mléka, mořské soli a vanilky, která je jedinou surovinou nepocházející z BIO zemědělství. Takovému složení prostě a jednoduše nemůžeme nic vytknout – žádný zbytečný cukr, žádný extra balast navíc. Jen kvalitní a poctivé suroviny.

Kolagenové latté Cacao Magic
Tento Grass-fed kolagen nabízí opravdu povedené složení. 

Snadná a bezproblémová příprava

Na vyzkoušení jsme dostali největší balení, které váží 264 gramů a obsahuje asi 25 dávek produktu. Jedna dávka je reprezentována jednou a půl polévkové lžíce, takže žádný problém ji odměřit. Toto množství pak výrobce doporučuje smíchat s alespoň 200 ml horkého mléka nebo teplé vody – samozřejmě záleží primárně na vašich chuťových preferencí a na množství kalorií, které si můžete dovolit přijmout, ale přiznejme si narovinu, že v mléce chuť kakaa samozřejmě mnohem lépe vynikne. Kolagen se v teplé tekutině velmi snadno rozpouští, takže s přípravou jsme neměli žádný problém – pokud byste však chtěli kolagen připravit studený, doporučujeme použít třeba šejkr nebo tyčový mixér, abyste zajistili, že bude produkt opravdu dobře rozpuštěný.

Jak kolagenové latté chutná?

Pokud jde o chuť, je kolagenové latté naprosto vynikající bez ohledu na to, zda se jej rozhodnete rozmíchat v mléce nebo ve vodě. Musíme ale na rovinu přiznat, že kakaové chuti o něco více sedí mléko, v němž se mohou naplno rozvinout veškeré příjemné čokoládové tóny. Ačkoliv chuť je samozřejmě do značné míry subjektivní, nám opravdu vyhovovalo, že tento produkt není nijak přehnaně sladký. Naopak oceňujeme, že výrobce vynechal veškerá sladidla i jakýkoliv další zdroj jednoduchých sacharidů a vsadil na čistý produkt, který chutná zcela přirozeně. Těšit se tak můžete na intenzivní chuť hořkého kakaa bez jakéhokoliv negativního dozvuku. Pokud byste si produkt teoreticky osladili například medem, dostali byste chuťově opravdu prvotřídní kakao plné kvalitního kolagenu.

Kolagenové latté
Po chuťové stránce nám Cacao Magic opravdu vyhovovalo.

Jaký efekt jsme zaznamenali?

Jelikož jsme si při výběru produktu na recenzi všimli, že předchozí hodnocení často zmiňují pozitivní účinek na zlepšení kvality vlasů, rozhodli jsme se tuto bezmála měsíční kůru kolagenu nechat na ženské části našeho Svět Fitness týmu. A výsledek? Po bezmála měsíci užívání bylo možné zaznamenat menší lámavost i třepivost nehtů, zlepšení kvality vlasů a dokonce i lepší elasticitu a hydrataci pokožky jako takové. I po stránce efektu nám tak nezbývá nic jiného, než produkt doporučit. 

Jediným problémem je cena

Jediný problém, který jsme u celého produktu objevili, je, jak tomu ostatně u kvalitních produktů bývá, vysoká cena. Za zmiňované balení čítající 25 dávek totiž zaplatíte zhruba tisícovku, přičemž při letmém srovnání jsme zjistili, že webová stránka PraveBio.cz, od které jsme produkt na recenzi dostali, nabízí ve výsledku o něco příjemnější cenu než řada jiných eshopů. Přesto ale tuhle cenu upřímně považujeme za poměrně vysokou, protože každá dávka tak vychází asi na 40 korun. Na druhou stranu sportovci podobnou částku dají například za dávku nějakého kvalitního předtréninkového nakopávače, takže pokud je pro vás spíše důležitější dodat prvotřídní živiny vaší pleti, vlasům, nehtům a také pohybovému aparátu, je to vlastně naprosto pochopitelné.

CHCETE UŠETŘIT NA kolagenu 100 KORUN? 
Využijte náš slevový kód "svetfitness100", se kterým dostanete sto korun slevu na nákup jakéhokoliv doplňku v eshopu PraveBio.cz. Akce se vztahuje jen na nákupy nad 1000 korun.

 

Tabulka cen pro Kolagenové latté
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  889 Kč

Závěrečné zhodnocení: Jasná volba pro ty, kteří chtějí to nejlepší

Co zbývá říct závěrem? Tento produkt nabízí prvotřídní složení, opravdu skvělou chuť, díky které si můžete tento produkt vychutnat jak s mlékem, tak s vodou a v neposlední řadě si troufáme tvrdit, že dobře funguje. A už jen kvůli těmto aspektům si produkt bezpochyby zaslouží místo v našem žebříčku nejlepších kolagenů pro ženy. Na druhou stranu je však nutno dodat, že vysoká cena je bezpochyby faktorem, který dokáže spoustu lidí od nákupu v konečném důsledku odradit. Tak už to ale bývá, že za kvalitní doplňky je prostě a jednoduše třeba si trochu připlatit. Pokud tak chcete užívat jako jediný doplněk tento kolagen, pravděpodobně se vyplatí si za něj připlatit. Pokud již teď máte arzenál doplňků čítající protein, nakopávač a další suplementy, možná budete chtít ušetřit a pořídit si doplněk dostupný za nižší cenu. Pro inspiraci s výběrem správného kolagenu vyhovujícímu vašim požadavkům můžete navštívit již zmíněné srovnání nejlepších kolagenů pro ženy, kde určitě zvládnete najít i jiné alternativy. Přesto ale, pokud pro vás cena není překážkou, můžeme tento produkt jen a pouze doporučit.

Tabulka cen pro Kolagenové latté
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  889 Kč
 

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.