BrainMax Pure Kolagen Kakao & MCT: Síla přírodních ingrediencí [recenze]

Pokud jste už narazili na naše srovnání nejlepších kolagenů, jistě vám nemusíme složitě vysvětlovat, že existuje celá řada možností, jak kolagen doplňovat. Někdo sází na neochucený prášek, který můžete dávat například do proteinů, jiní výrobci preferují tablety. BrainMax ale nabízí do jisté míry specifický produkt, který je kombinací kakaa, MCT oleje a právě kolagenu. Více se o něm dozvíte v této recenzi.

BrainMax Kolagen Kakao & MCT
Kategorie: Kloubní výživy
Chuť
10.0/10
Příprava
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

Na úvod se hodí jen podotknout, že tento produkt je ve své podstatě velmi podobný jako námi dříve recenzované Magic Cacao, se kterým ho můžete porovnat.

Tabulka cen pro BrainMax Kolagen Kakao & MCT
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  649 Kč

Z čeho se BrainMax Pure Kolagen Kakao & MCT skládá?

Pokud jde o složení tohoto produktu, obsahuje ve srovnání třeba se 100% kolagenem samozřejmě poměrně dost surovin. Každá z nich má ale v produktu určitý důvod a rozhodně se nejedná o nějaký nesmyslný balast. Tak například produkt obsahuje 38 % peruánského kakaa v BIO kvalitě, což je skvělý zdroj flavonoidů a dalších užitečných látek. Kromě toho se můžete těšit na 23 % hovězího grass fed kolagenu, sušený kokosový a MCT prášek, rozpustnou vlákninu, karob, skořicí nebo baobab, který je zdrojem přírodního vitamínu C. Právě tento vitamín je přitom nepostradatelný pro správnou vstřebatelnost kolagenu, takže je vidět, že v BrainMaxu opravdu mysleli na funkční složení. Kolagen je přitom samozřejmě hydrolyzovaný, což maximalizuje jeho využitelnost. Grass fed označení pak deklaruje, že skot se volně pohyboval a pásl trávu, což se promítne i do kvality z něj získaného kolagenu. Kromě kolagenu přitom všechny produkty disponují BIO certifikací, takže si můžete být jisti opravdovou čistotou produktu. My takovému složení nemáme absolutně vůbec co vytknout.

BrainMax Collagen MCT a Kakao recenze
BrainMax Collagen Cacao a MCT
BrainMax Collagen a MCT

Jak si ho připravit?

BrainMax Pure Kolagen Kakao & MCT se může mimo jiné pochlubit opravdu snadnou přípravou, kterou zvládne každý. Stačí vzít dvě polévkové lžíce této směsi (asi 10 gramů) a rozmíchat je ve 250 ml teplé vody nebo mléka. Pro ideální přípravu bez hrudek doporučujeme použít šejkr nebo tyčový mixér, ale s trochou snahy půjde kakao i rozmíchat. My jsme zároveň pro lepší chuť preferovali přípravu v mléce, protože tak vynikla dobrá chuť kakaa a skořice. Pokud však chcete zredukovat počet přijatých kalorií, je určitě lepší volbou obyčejná voda.

Jak tenhle doplněk chutná?

Pokud si tento doplněk připravíte do teplého mléka, získáte opravdu jedinečné a chuťově vyvážené kakao, které v sobě kombinuje intenzivní tóny kakaa i jemný nádech kokosu a skořice. Nenechte se ale zmást, sám o sobě tento suplement nemá žádné sladidlo, takže rozhodně není sladký. Kdyby vám to ale vadilo, můžete si do horkého mléka navíc přidat třeba trochu medu nebo jiného sladidla.

Na jaký efekt se můžete těšit?

Pokud jde o efekt, BrainMax Pure Kolagen & MCT přináší samozřejmě veškeré efekty spojené s užíváním kolagenu, takže se dá říct, že je vhodný například na pleť, nehty nebo vlasy. Zároveň se hodí ale také pro správné fungování pohybového aparátu a diky obsahu vitamínu C a dalších antioxidantů například z kakaa, je to celkově velmi užitečný a všestranný doplněk.

BrainMax Collagen a Cacao hodnocení
BrainMax Collagen je vhodný na pleť, vlasy i nehty. 

Co říkáme na cenu?

V době psaní této recenze vyjde jedno balení čítající 300 gramů na 649 korun, což je podle našeho názoru skvělá cena. Za jednu dávku totiž zaplatíte necelých 22 korun, což je výrazně méně, než například u již jednou zmiňovaného Magic Cacao od společnosti Pure Paleo. S klasickými kolageny se tento produkt porovnává o něco hůře, protože této látky obsahuje jen 23 %, ale své příznivce si, nejen mezi klasickými sportovci, ale i mezi lidmi, kteří se snaží dbát o svou pleť, nehty a vlasy, určitě najde.

Tabulka cen pro BrainMax Kolagen Kakao & MCT
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  649 Kč

Závěrečné zhodnocení

BrainMax Pure Kolagen Kakao & MCT představuje kvalitní produkt, který nabízí celou řadu účinných látek bez jakýchkoliv zbytečných surovin navíc. Je dostupný za relativně příjemnou cenu a když se k tomu přidá ještě velmi dobrá chuť, kterou můžete podpořit přidáním trošky medu, dostanete doplněk, který podle nás za zkoušku rozhodně stojí.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.