Collagen Pulver: Špičkový hovězí kolagen

Kolagen je jedním z mála doplňků, které jsou známé i za hranicemi světa fitness. Mluví se o něm například v souvislosti s péčí o kůži, vlasy nebo nehty a o všech těchto benefitech jsme psali také v našem článku nazvaném Kolagen pod drobnohledem. Jenže jaký produkt vybrat? Jednou z možností je například Collagen Pulver od společnosti Woldo Health. Na první pohled nenápadný, ale ve skutečnosti jedinečný produkt s opravdu špičkovým složením vám blíže představíme v této recenzi.

Woldohealth 100% Hovězí Kolagen
Kategorie: Kloubní výživy
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Woldohealth 100% Hovězí Kolagen
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  799 Kč
Cena:  799 Kč

A kdyby vás Collagen Pulver náhodou nezaujal a preferovali jste jiný doplněk, doporučujeme naše rozsáhlé a nezávislé žebříčky jako je srovnání nejlepších kolagenů pro ženy a nebo žebříček nejlepších kolagenů pro sportovce. Teď už se ale pojďme podívat na samotnou recenzi tohoto doplňku.

Složení jen těžko hledá konkurenci

Ze všeho nejdříve by určitě stálo za to se podívat na složení tohoto kolagenu, protože to je standardně jeden z nejdůležitějších aspektů při výběru každého suplementu. A pravdou je, že Collagen Pulver má složení opravdu vynikající. Jedná se o hovězí kolagen, přičemž skot pochází z pastvin z Argentiny a dokonce má i certifikaci Halal. Kolagen je samozřejmě hydrolyzovaný, takže nabízí i špičkovou vstřebatelnost. Jelikož se jedná o 100% hovězí kolagen, nenajdete v produktu samozřejmě ani žádné látky, které by tam nepatřily (a tedy ani lepek, laktózu nebo sladidla). Takovému složení prostě a jednoduše nemáme co vytknout.

Collagen Pulver hodnocení
Skot pro výrobu tohoto kolagenu se pase na argentinských pastvinách.

Jak se kolagen užívá?

Kolagen se dá obvykle sehnat buď v kapslích, nebo práškový. Vzhledem k poměrně vysoké doporučené denní dávce, která může představovat klidně až 10 gramů, je polykání tablet poměrně nepraktické. Tento kolagen má obrovskou výhodu v tom, že je zcela bez chuti i zápachu a můžete ho tedy přidat do víceméně jakéhokoliv nápoje, který rádi pijete. Někdo ho dává do smoothies, někdo může preferovat například kávu nebo jiné vlažné nápoje a někomu může dokonce vyhovovat i použití do některých jídel jako jsou jogurty či polévky. Možností tak máte opravdu hodně a záleží jen na vás, v čem doporučenou denní dávku spotřebujete.

Skvělá stravitelnost

Na doplňku Collagen Pulver je třeba ocenit také fantastickou stravitelnost. Protože co si budeme nalhávat, kolagen se přirozeně vyskytuje v obrovském množství potravin od vajíček přes ryby až po nejrůznější vývary. Problém je ale v tom, že chemická struktura kolagenu je dost složitá na to, aby ji naše tělo dokázalo bez problémů využít. Collagen Pulver kvůli zlepšení stravitelnosti ale prošel procesem hydrolyzace, takže ho naše tělo zvládne skvěle využít. Tento proces je sice relativně nákladný a zvyšuje bezpochyby finální cenu produktu, ale na druhou stranu je přeci jenom lepší si připlatit za skutečně účinný doplněk, než vyhazovat peníze za téměř nestravitelné produkty.

Za kvalitu si musíte připlatit

Na druhou stranu je třeba jedním dechem dodat, že za vysokou kvalitu, jíž je německá firma Woldohealth garantem, si musíte připlatit. Jedno půlkilové balení tohoto suplementu totiž vyjde v době psaní této recenze na 799 Kč, což je opravdu dost. A i srovnatelný Powerlogy Collagen recenzovaný na našich stránkách, vychází podstatně levněji. Nehledě na to, že půlkilové balení není příliš velké a pro optimální výsledky by bylo dobré kolagen užívat o něco déle. Možností je tak koupit variantu 2+1, na které ušetříte v porovnání s nákupem tří samostatných balení asi 200 korun, což rozhodně není špatné. Pokud příliš neřešíte finanční náročnost doplňků stravy a chcete TOP kvalitu, je Collagen Pulver skvělou volbou. Měli byste ale vědět, že třeba v našem srovnání nejlepších kolagenů je řada produktů výrazně levnějších.

Tabulka cen pro Woldohealth 100% Hovězí Kolagen
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  799 Kč
Cena:  799 Kč

Závěrečné shrnutí: Když kolagen, tak Woldo Health

Pro mnoho cvičenců rozhodně není kolagen vyloženě nutným doplňkem a ti z vás, kteří usoudíte, že by vám jeho suplementace mohla pomoci, by se měli opravdu zaměřit na nákup kvalitního doplňku. A přesně takovým produktem je i Collagen Pulver od německého výrobce Woldo Health, který patří bezpochyby k těm nejlepším kolagenům na trhu.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (1)

Květoslava Lemperová
Září 25, 2023

Užívám collagen pulver již přes 2 roky. Mám artrózu kolen a při užívání produktu, mám menší problémy s koleny. Dala jsem doporučení několika známým a také mají menší problémy.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)