Kulturistika.com Super Intra: Nejlepší Intra Workout na trhu

Zatímco suplementace před tréninkem a po něm bývá ve fitness kruzích poměrně hojně diskutovaným tématem, o výběru vhodných doplňků při tréninku toho příliš mnoho nenajdete. A v tom se zčista jasna zjeví Super Intra, doplněk, za kterým stojí Robert Humpál (Supertrenér) a který vyjde na 60 korun za jedinou dávku. A i když ani my tzv. intra workoutům nevěnujeme obvykle příliš pozornost, tentokrát jsme si, i vzhledem k hodně vysoké ceně, nedokázali pomoci. 

Kulturistika.com Super Intra
Kategorie: Ostatní
Chuť
8.9/10
Rozpustnost
10.0/10
Efekt
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Kulturistika.com Super Intra
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  799 Kč -55%

Jaký tedy Super Intra je? A vyplatí se za ty peníze vůbec koupit? O tom se rozepíšeme v této nezávislé recenzi.

Složení, kterému snad ani nelze nic vytknout

Pro nás tradičně nejdůležitějším aspektem při výběru doplňku je složení. A v případě Super Intra musíme narovinu přiznat, že mu nemáme co vytknout. Spíše, než výčet obsažených surovin vám přinášíme několik zajímavých bodů, které ze složení rozhodně stojí za vyzdvihnutí:

  • Zatímco drtivá většina konkurenčních suplementů obsahuje levné zdroje sacharidů jako je maltodextrin a jiné, Super Intra sází na cyklický dextrin (tzv. Cluster Dextrin®), což je špička mezi zdroji sacharidů pro intenzivně trénující sportovce.
    Jedna dávka obsahuje gram chloridu sodného (tedy obyčejné soli), protože jak chlorid, tak sodík mají tendenci odcházet při náročné aktivitě z těla potem. Naproti tomu třeba vápník nebo hořčík, který používá mnoho konkurentů, odchází při sportu jenom minimálně a je dobře, že ho Super Intra neobsahuje.
  • Obsahuje kombo suplementů pro podporu prokrvení, za zmínku stojí třeba extrakt z červené řepy nebo citrulin malát
  • Směs aminokyselin rozhodně přijde tvrdě trénujícím sportovcům také vhod.

Zkrátka a dobře už na samotném složení je dobře vidět propracovanost a promyšlenost tohoto suplementu. Super Intra obsahuje jen ty nejkvalitnější věci na trhu, a kromě předešlých informací je dobrým příkladem i to, že obvykle používaný kreatin monohydrát je tentokrát nahrazen kreatin hydrochloridem, který většinou vyhovuje i jedincům, kterým monohydrát nedělá například dobře od žaludku.

Super Intra Složení
Super Intra nabízí propracované složení s mnoha účinnými látkami.

Bezproblémová příprava a pohodlné užívání

Jelikož se Super Intra pije při tréninku, samozřejmě to předpokládá, že budete mít s sebou na tréninku nějakou lahev nebo šejkr. A v takovém případě tenhle doplněk samozřejmě rozpustíte bez jakýchkoliv problémů. Pít ho doporučujeme, na základě rady od Supertrenéra, v první polovině tréninku, aby měly veškeré látky dostatek času na vstřebání.

Co říkáme na cenu?

Asi jediným problematickým aspektem Super Intra je samozřejmě jeho cena. Jak jsme již avizovali dříve, za jednu dávku zaplatíte 60 korun a za celé balení s 30 dávkami pak v době psaní této recenze dáte 1790 Kč. To je upřímně řečeno cena dost vysoká a dovedeme si představit, že spoustu sportovců, kteří by o doplněk měli potenciálně zájem, může odradit. Na druhou stranu ale z pohledu výrobce naprosto chápeme, že cena reflektuje cenovou náročnost kvalitních vstupních surovin.

Tabulka cen pro Kulturistika.com Super Intra
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  799 Kč -55%

Pro koho je Super Intra vhodný?

Cenu super Intra je možná vhodnější porovnávat v kontextu toho, pro koho je tento doplněk vhodný. Z našeho pohledu z něj totiž dostanou nejvíce buď vytrvalostní sportovci, kteří ocení zejména cyklický dextrin, sodík a nálož aminokyselin, nebo silový sportovci, kteří se snaží odjet maximálně intenzivní a tvrdý trénink několikrát do týdne. Pro začátečníky, kteří trénují třeba hodinu a polovinu z toho stráví koukáním do telefonu nebo klábosením se sparingem, jsou tyhle pokročilé doplňky nejspíš jenom vyhozenými penězi. A pokud jste pokročilí a fitko je pro vás priorita, nejspíš by vám nemělo tolik vadit si připlatit za kvalitní a dobře sestavené suplementy.

Jaký zaznamenáte efekt?

Co se týče efektu, je Super Intra bezkonkurenční. Hodí se jednak na lepší prokrvení, ale jednak také na dodání energie, protože pořádná porce cyklického dextrinu funguje bezvadně. A co je za nás nejlepší – i když jsme u nás v redakci relativně pokročilí sportovci, bez problémů nám Super Intra fungoval i při poloviční dávce, která je mimochodem výrobcem doporučovaná pro ženy. A pokud budete pravidelně používat jen poloviční dávku, rázem cena klesne na 30 korun a balení vám vystačí na více než dva měsíce intenzivního trénování. A to už se prostě a jednoduše vyplatí.

Super Intra
Super Intra má nenápadný design, ale zato skvělé a efektivní složení.

Jak hodnotíme chuť Super Intra?

Chuťově by se nám o Super Intra chtělo tak nějak říct, že neurazí, ale ani nenadchne. Chuť není nijak výrazná, přestože náznaky krvavého pomeranče v ní samozřejmě jsou. Na druhou stranu musíme uznat, že nevýrazná chuť je asi lepší variantou, než kdyby byl Super Intra kyselý a výrazný, jako třeba mangová předtréninkovka Pumper, kterou jsme recenzovali nedávno. V konečném důsledku tak musíme říct, že i když z tohohle Intra workoutu nebudete chuťově nadšení, pravděpodobně jej zvládnete bez problémů vypít a možná si na něm i v rámci možností pochutnáte.

Závěrem zbývá říct snad jenom to, že tenhle suplement pro tvrdě trénující sportovce rozhodně přijde vhod.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.