Vilgain Vitamín D3 + K2: Jedno z nejlepších déček na trhu [recenze]

Většina lidí vím, že naše tělo dokáže získávat vitamín D ze slunečního záření. Co už ale mnoho lidí neví, je skutečnost, že v období mezi říjnem a březnem v našich zeměpisných podmínkách lidské tělo tuto schopnost ztrácí. Důvodem je, že UVB záření, které je pro tento proces nezbytné, pouze obtížně proniká přes stratosférickou ozonovou vrstvu, což se projevuje zejména v zimě, kdy je tato vrstva vlivem naklonění zemské osy mnohem silnější. V tomto období se proto silně doporučuje vitamín D3 suplementovat. Vybrat ten správný doplněk stravy ale může být obtížné.

Dnes se proto podíváme na Vilgain Vitamín D3 + K2. Ten totiž obsahuje také kvalitní vitamín K, který umocňuje efekt vitamínu D a pomáhá zvýšit jeho využitelnost. Jak si tento suplement vede v porovnání s konkurencí? A stojí za zkoušku? To a mnohem více se dozvíte v dnešní recenzi.

Vilgain Vitamin D3+K2
Dávkování
10.0/10
Velikost balení
9.0/10
Kvalita surovin
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Vitamin D3+K2
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  249 Kč

Přestože většina lidí nepovažuje suplementaci vitamínu D za důležitou, rozhodně není dobré ji brát na lehkou váhu. Jak už bylo řečeno v úvodu, během zimních měsíců si jej lidské tělo nedokáže samo vyrobit, a jsme proto odkázáni pouze na jeho příjem v potravě. S nedostatkem vitamínu D se přitom pojí velké množství zdravotních problémů – s jeho nedostatkem nejčastěji souvisí osteoporóza neboli řídnutí kostí.

Složení není co vytknout

Vilgain Vitamín D3 + K2 se prodává v tekuté formě, takže obě účinné látky zde najdeme rozpuštěné v MCT kokosovém oleji. Ten obsahuje triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, které jsou často používány jako zdroj rychlé energie. O výhodách MCT oleje se můžete více dočíst například v naší recenzi na Powerlogy C8 MCT Oil. Co se týče samotných účinných látek, výrobce vsadil na osvědčenou kombinaci vitamínů D3 a K2. Důležité je také zmínit, že vitamín K2 je zde obsažen v podtypu MK-7, který díky svému delšímu poločasu rozpadu (ve srovnání s ostatními podtypy vitamínu K2) působí v těle mnohem efektivněji a není potřeba ho tak často doplňovat. Složení proto opravdu není co vytknout a musíme ocenit jak volbu jednotlivých látek, tak jejich celkovou kvalitu. V jedné dávce Vitamínu D3 + K2 od Vilgain najdeme 1 000 IU vitamínu D3 a 50 μg vitamínu K2, což je v obou případech velmi slušné.

Nepřehlédněte
Vitamín K2 sice nepatří mezi nejznámější vitamíny, jeho vliv na celkové zdraví organismu je však nepopiratelný. Vše důležité se o něm můžete dočíst v našem srovnání nejlepších vitamínů K.

Snadné užívání díky farmaceutickému dávkovači

Výrobce doporučuje užívat dvě kapky (asi 0,2 ml) denně. V takovém případě vám jedno balení vydrží asi na 150 dní, což považuji za více než dostatečné. Vyzdvihnout musím dávkovač, kterým je lahvička opatřena, díky němuž nebudete mít s odměřováním dávek žádný problém. Doporučená dávka bezpečně pokryje denní potřebu vitamínu D3. V případě vitamínu K2 obsahují dvě kapky roztoku asi dvě třetiny doporučené denní dávky, což ale bohatě stačí, protože vitamín K2 není tak těžké získat ze stravy.

Vitamin D3+K2 Vilgain recenze
Díky dávkovači je užívání opravdu jednoduché.

Férová cena

V době psaní této recenze zaplatíte za jedno balení obsahující 150 denní dávek 249 korun. Ve srovnání s konkurencí se jedná o celkem vysokou cenu, jelikož spousta produktů má doporučené dávkování obden, takže v přepočtu na jednu denní dávku vychází levněji, než to na první pohled vypadá. Nutno ale říct, že rozdíl mezi Vilgain Vitamín D3 + K2 a konkurencí není nijak závratný. Pokud navíc vezmeme v potaz také celkovou kvalitu produktu, musíme hodnotit výsledný poměr ceny a kvality jako velmi dobrý.

Tabulka cen pro Vilgain Vitamin D3+K2
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  249 Kč

Závěrečné zhodnocení

Vilgain Vitamín D3 + K2 je skvělá volba pro každého, kdo potřebuje doplnit vitamín D3 a hledá pro tyto účely opravdu kvalitní produkt. Nejedná se sice o nejlevnější výrobek na trhu, vzhledem k jeho vysoké kvalitě je však vyšší cena pochopitelná. Ve výsledku proto musíme tento suplement vřele doporučit.

Pokud vás však vitamín D3 od značky Vilgain nezaujal, nepřehlédněte naše srovnání nejlepších vitamínů D, ve kterém najdete spoustu dalších velmi kvalitních produktů.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.