Powerlogy C8 MCT Oil - Zajímavý produkt nabízející řadu benefitů (recenze)

V této recenzi se blíže zaměříme na velice zajímavý produkt od značky Powerlogy, a to na C8 MCT Oil. Na produkty od této značky u nás na webu dostanete jedinečnou 10% slevu. Že vám tento podivný název nic moc neříká? Upřímně řečeno se vám vůbec nedivím. Ačkoliv se totiž tyto druhy oleje už nějaký ten pátek na trhu pohybují, většina lidí o nich nemá vůbec ponětí.
Jedná se přitom o velmi jedinečný druh tuků, který může sloužit jako skvělý zdroj dlouhodobé energie. Pokud vás tedy MCT oleje zaujaly, rozhodně nepřestávejte číst. Vše podstatné se totiž dozvíte právě v této recenzi.

Powerlogy C8 MCT Oil 500ml
Kategorie: Ostatní
Velikost balení
8.5/10
Dávkování
9.0/10
Účinek
6.0/10
Složení
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
8.1
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Powerlogy C8 MCT Oil 500ml
Obchod
Cena
Odkaz

Ve slovenské a poměrně mladé značce Powerlogy se snaží v prvé řadě o zdokonalení a optimalizaci naší životosprávy. Jejich produkty by tak neměly obsahovat žádná umělá barviva, konzervanty či rafinované cukry. Právě díky tomu jsou tak vhodné, jak pro běžné strávníky, tak také pro vegetariány či vegany.

Co je to MCT olej a jaké jsou jeho výhody?

MCT oleje jsou složeny z glycerolu a tří mastných kyselin – kyseliny kaprylové, kaprinové a laurové. Jak už anglický název MCT (neboli Medium Chain Triglycerides) napovídá, jedná se o oleje se střední délkou uhlíkového řetězce obsahujícího 6 až 12 atomů uhlíku. Tyto oleje se vyrábí výlučně z dužin kokosových ořechů.

Na rozdíl od ostatních tuků, MCT tuky při svém metabolismu neprocházejí přes lymfatický systém, díky čemuž se mnohem lépe a efektivněji vstřebávají. K tomu jsou navíc více rozpustné ve vodě a přechází do jater, aniž by u toho zatěžovaly žlučník. Právě v játrech jsou pak přeměněny na ketony čili na okamžitý zdroj energie.
Powerlogy C8 MCT Oil je přitom stoprocentním extraktem kokosového původu, který navíc obsahuje koncentrovanou dávku C8 kyseliny kaprylové. Právě tato kyselina se na výše zmíněné ketony přeměňuje vůbec nejefektivněji. Zjednodušeně řečeno se tak dá říct, že jsou MCT oleje díky rychlé a téměř nic nezatěžující metabolické přeměně skvělým zdrojem energie, jak pro mozek, tak také pro svaly. Kromě toho pak také pozitivně působí na kvalitu pokožky, hydrataci, játra či střevní potíže.
S ohledem na výše zmíněné výrobce uvádí, že mohou MCT oleje perfektně sloužit pro podporu mentálního výkonu, doplnění energie či spalování tuků. Jejich další výhodou je pak také neutrální chuť, díky které se dají přidat v podstatě do jakéhokoliv jídla, od polévky a kaše, až po salát či smoothie.

Neprokazatelný účinek a příjemné dávkování

Z hlediska účinků tak zní MCT oleje jako naprostá bomba, kterou by si měl okamžitě pořídit každý z nás. Dá se ale jejich účinek skutečně pocítit? Na základě mé zkušenosti s Powerlogy C8 MCT Oilem bohužel musím na tuto otázku odpovědět záporně. Už několik týdnů jej pravidelně, tedy v podstatě každodenně používám, jak na vaření, tak také třeba do salátu a žádný viditelný efekt nepociťuji. Doporučené dávkování je přitom cca 10 až 15 ml do jídla či nápoje jednou až dvakrát denně. Tohoto dávkování se plus mínus držím po celou dobu užívání, a i přesto jsem prostě žádný účinek nezaznamenal. Co se teda účinku samotného týče, nemohu vám tento produkt doporučovat. Jeho možné benefity tím ale rozhodně nějak nezpochybňuji. Pořád si totiž myslím, že jde o opravdu zajímavý a kvalitní produkt, který sice nenabízí bůh ví jak zázračné účinky, rozhodně vám ale může jedině prospět, ať už to pocítíte či nikoliv.
Jeho užívání je navíc více než příjemné. Prostě si jej jen párkrát za den trochu nakapete do salátu, koktejlu či v podstatě čehokoliv jiného. Alespoň z tohoto hlediska se tak samozřejmě tomuto produktu nedá v podstatě vůbec nic vytknout. 

Náš tip
Pro milovníky kávy bych tady měl jeden malinký tip. V souvislosti s MCT oleji se přímo nabízí alespoň ve zkratce zmínit tzv. „bulletproof“ kávu nebo chcete-li neprůstřelnou kávu. Jedná se o klasicky připravenou kávu, kterou ale na závěr přelijete do mixéru a přidáte k ní kousek kvalitního másla, a právě MCT olej. Výsledkem by měl být zajímavě chutnající nápoj, který vám kromě pocitu nasycení poskytne také pořádnou dávku dlouhotrvající energie a soustředění. 

Konkurenceschopná cena

Láhev o velikosti 500 ml vás na oficiálních stránkách výrobce vyjde na 599 Kč. V přepočtu na cenu za jednu doporučenou dávku se tak jedná o velice příjemnou cenu, která dává s ohledem na kvalitu a zajímavost tohoto produktu vlastně perfektní smysl. Jen pro představu, stejně velká láhev MCT oleje od velice kvalitní značky Brainmax, od které jsme mimochodem dělali recenze na spoustu zajímavých produktů, je k dostání za 399 Kč, tedy jen o nějakých 200 Kč levněji než právě Powerlogy C8 MCT Oil.

Tabulka cen pro Powerlogy C8 MCT Oil 500ml
Obchod
Cena
Odkaz

Závěrečný verdikt

Ačkoliv jsem tak žádné viditelné účinky ani po dlouhodobém užívání Powerlogy C8 MCT Oil nepocítil, od jeho koupě vás rozhodně nemohu, jakkoliv odrazovat. Pořád se totiž jedná o vysoce kvalitní produkt, který nabízí celou řadu zdravotních benefitů, pro které se investice do něj rozhodně může vyplatit. Jedinou jeho nevýhodou je tak nakonec, v porovnání s konkurencí, malinko vyšší cena, kvůli níž je velmi snadné dát raději přednost MCT oleji od některého z konkurentů, jakým je třeba právě výše zmíněná značka Brainmax. Nic to však nemění na tom, že se jedná o kvalitně zpracovaný produkt, se kterým rozhodně nešlápnete vedle. Jestli jeho účinky pocítíte, vám ale bohužel zaručit nemohu.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.

Sleva 18% na tvůj nákup

Close
Slevový kód:
telekom18
(Klikni sem pro použití)
Jak použít kupón:

Kód do eshopu Powerlogy, který vám zlevní nákup zdravých potravin a funkční výživy o 18 %