Czech Virus Vitamín D3: Nejsilnější déčko na trhu? [recenze]

Suplementace vitamínu D3 se může zdát jako nesmysl. Každý přece moc dobře ví, že vitamín D se tvoří v těle sám díky slunečnímu záření. Věděli jste ale, že obyvatelé kanadského Edmontonu si v období od října do března nejsou schopni vytvořit žádný vlastní vitamín D? Důvodem je skutečnost, že pro tvorbu vitamínu D je nezbytné ultrafialové záření B (UVB), které se však z důvodu naklonění zemské osy v zimních měsících nedostane přes stratosferickou ozonovou vrstvu. Česká republika je na tom přitom z hlediska zeměpisné šířky téměř stejně jako zmiňovaný Edmonton v Kanadě. Suplementace vitamínu D by z toho důvodu v zimních měsících měla být samozřejmostí. V dnešní recenzi se proto podíváme na jeden z nejlepších doplňků s vitamínem D3 na trhu. Czech Virus Vitamín D3 se díky svému složení skvěle umístil v našem srovnání nejlepších vitamínů D, takže pro podrobnou recenzi byl našim jasným favoritem.

Czech Virus – Vitamin D3
Dávkování
9.0/10
Velikost balení
10.0/10
Kvalita
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Czech Virus – Vitamin D3
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  249 Kč
Cena:  315 Kč

Czech Virus je česká značka sportovních doplňků stravy, která patří mezi nejpopulárnější a nejosvěčenější výrobce na trhu. Pokud s ní přesto nemáte žádné zkušenosti, nepřehlédněte například naši recenzi na nakopávač Beast Virus, který patří mezi nejlepší předtréninkovky, které můžete v České republice sehnat.

Nekompromisní kvalita

Složení podobných produktů je těžké hodnotit, jelikož zpravidla obsahují pouze čistý vitamín, případně navíc materiál, ze kterého je vyrobená kapsle. V tomto případě se výrobce rozhodl do kapslí přidat navíc olivový olej. Všechny kapsle obsahují vitamín D3 ve formě cholekalciferolu. Tato forma vitamínu D3 je rostlinného původu a používá se ve všech podobných suplementech. Zmiňovaný olivový olej zlepšuje vstřebávání vitamínu D3, neboť se jedná o vitamín rozpustný v tucích. Kromě toho kapsle obsahuje pouze želatinu, glycerin a vodu, což jsou látky, ze kterých je samotná kapsle složená. Z hlediska složení proto opravdu není co vytknout, naopak musíme ocenit přítomnost olivového oleje.

Nepřehlédněte
Při výběru suplementů nezapomínejte ani na ostatní vitamíny a minerály. V našem srovnání nejlepších multivitamínů vám poradíme, jaký produkt se vyplatí vyzkoušet.

Vysoký obsah účinné látky a doporučené dávkování

Vitamín D3 od Czech Virusu se pyšní tím, že obsahuje nejvyšší koncentraci účinné látky. Jedna dávka obsahuje celkem 5 000 IU vitamínu D3, ačkoliv doporučená denní dávka činí pouze 2 000 IU. Nadměrné užívání vitamínů rozpustných v tucích přitom není vhodné, protože se ukládají v tukové tkáni, jelikož je tělo nedokáže vyloučit močí. Výrobce ale doporučuje užívat jednu tobolku jednou za dva dny. V konečném důsledku proto přijmete v průměru 2 500 IU denně, což je vhodné pro lidi trpící výrazným nedostatkem tohoto vitamínu. Zároveň je možné užívat jednu tobolku každé tři nebo čtyři dny a tím přizpůsobit množství přijatého vitamínu svým potřebám.

Najděte nejlepší cenu na trhu
Zkontrolovat cenu

Výhodná cena

Na první pohled se může zdát, že Vitamín D3 od značky Czech Virus je dražší než většina konkurenčních produktů. Jedno balení však obsahuje 180 tobolek, což znamená, že vám vydrží minimálně na 360 dní. Pokud se přes letní měsíce rozhodnete dávkování upravit nebo vitamín D3 vůbec nesuplementovat, vydrží vám o to déle. Pokud si celkovou cenu rozpočítáte na jednotlivé dávky, vyjde vám, že Czech Virus Vitamín D3 ve skutečnosti patří k nejlevnějším produktům na trhu, přestože disponuje velmi kvalitním složením a mimořádně vysokým obsahem účinné látky.

Tabulka cen pro Czech Virus – Vitamin D3
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  249 Kč
Cena:  315 Kč

Závěrečné shrnutí

Trpíte-li nedostatkem vitamínu D3, mohu tento produkt vřele doporučit. Poměr ceny a kvality je naprosto skvělý a díky vysoké dávce účinné látky vám pomůže doplnit chybějící vitamín D3 během velmi krátké doby. S Vitamínem D3 od Czech Virusu zkrátka nešlápnete vedle.

Pokud vás tento produkt přesto neoslovil, nepřehlédněte náš žebříček nejlepších vitamínů D3, ze kterého si zaručeně vyberete svého favorita.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.