BrainMax LAUF Preworkout: Skvělá předtréninkovka bez kofeinu?

Když přijde řeč na předtréninkovky, sportovci se zpravidla dělí na dvě skupiny. První z nich vyhledává suplementy, které mají co nejvíce stimulantů a nevadí jim například ani americké suplementy, které mají některých látek až zbytečně moc. Druhá skupina pak vyhledává spíše nakopavace bez stimulantů, aby se jim dobře usínalo, ale zároveň z tréninku vytěžili maximum. A právě pro sportovce z druhé ze zmíněných skupin bude určena tato recenze, ve které se podíváme na Lauf bez kofeinu od BrainMax.

BrainMax LAUF Preworkout NO-STIM
Kategorie: Nakopávače
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro BrainMax LAUF Preworkout NO-STIM
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  799 Kč
Cena:  799 Kč

Na úvod zbývá ještě dodat, že tento suplement je součástí našeho srovnání nejlepších predtreninkovek bez stimulantů, takže pokud vás spíše než detailní hodnocení zajímá srovnání s konkurencí, podívejte se na žebříček. Teď už ale zpět k této recenzi.

Prvotřídní složení bez výhrad

Složení předtréninkovky Lauf je opravdu skvělé a jak jsme zmiňovali již v žebříčku, jedná se o kombinaci 17 účinných látek, které se navzájem skvěle doplňují a v konečném výsledku se tak podepisují na dobrém fungování suplementu. Základem je citrulin, který je důležitý pro správné prokrvení, dále arginin, kreatin i další dobře známé látky. Zajímavá je rozhodně také přítomnost elektrolytů, kterou jistě ocení ti z vás, kteří absolvují náročnější tréninky, u kterých se hodně potí. Právě potem z těla totiž odchází tyto nutrienty, jejichž absence může později ovlivnit výkonnost. V tomto aspektu tak nemáme BrainMax Lauf co vytknout.

Lauf Pre-workout BrainMax

Jak jsme BrainMax Lauf užívali?

Používání BrainMax Lauf je velmi jednoduché, protože produkt se dobře rozpouští a pro přípravu ani nepotřebujete šejkr. Stačí pouze vzít 20 gramů (2 odměrky) suplementu a smíchat je se 300 ml vody. Ačkoliv obvykle doporučujeme použít pro méně sladkou chuť větší množství vody, tentokrát nám poměr naprosto vyhovoval.

Jak Lauf chutná?

Drobnou nevýhodou BrainMax Lauf může pro někoho být, že je dostupný pouze v jediné příchuti, kterou je červený pomeranč. U nás v redakci sice nejsme příliš fanoušci této varianty, ale musíme říct, že jsme nakonec byli příjemně překvapeni. Tahle příchuť totiž není ani zdaleka tak výrazná, jak by mohla být a celá předtréninkovka tak nepůsobí vůbec uměle a v mezích sportovní výživy se dá říct, že si na ní i docela příjemně pochutnáte. Nás tedy překvapila a hodnotíme ji maximálním možným počtem bodů, ovšem chápeme, že to nemusí být úplně pro každého.

Funguje suplement bez kofeinu?

Asi nejvýznamnějším aspektem při výběru správného předtréninkového suplementu je samozřejmě funkčnost. A zatímco u nakopávačů s kofeinem se můžete zaměřit i na stimulační účinky doplňku, jedinou metrikou pro hodnocení těchto doplňků je vliv na prokrvení. A to je v případě BrainMax Lauf naprosto bezkonkurenční. Hned 3 gramy beta alaninu se projeví lehkým pálením uší, které po čase doplní i skvělá žilnatost a dobré prokrvení, které vydrží celý trénink. Po stránce efektu tak rovněž nemáme co vytknout.

Jak hodnotíme cenu?

Důvod, proč se Lauf neumístil v našem žebříčku nejlepších předtréninkovek bez stimulantů, byl primárně ve vysoké ceně. Za jedno balení čítající 20 dávek totiž zaplatíte v době psaní této recenze 799 korun, což je upřímně řečeno docela dost, protože jedna dávka tak vychází na bezmála 40 korun. A pokud vám nevadí si za kvalitní suplement připlatit, určitě je Lauf skvělou volbou. Na druhou stranu však seženete i výrazně levnější doplňky, které pro rekreační sportovce mohou být naprosto dostačující.

Tabulka cen pro BrainMax LAUF Preworkout NO-STIM
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  799 Kč
Cena:  799 Kč

Závěrečné zhodnocení

Co říct závěrem? Snad jenom to, že BrainMax Lauf je skvělou předtréninkovkou s dobrým složením, velmi příjemnou chutí a co je nejdůležitější – doopravdy funguje. Dobré prokrvení vám vydrží celý trénink a díky absenci stimulantů nakonec nebudete mít problém usnout, ani když chodíte cvičit pozdě večer. Pokud by nebyla cena tak vysoká, rozhodně by se jednalo o jednu z nejlepších předtréninkovek na trhu. Jelikož ale musíme brát v potaz i celkový poměr ceny a kvality, je BrainMax Lauf “jen” v první pětce.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.