Akupresurní podložka od GymBeam: Skvělá alternativa dražších podložek

Jestli kromě sportovní výživy sledujete také trh s různými cvičebními a regeneračními pomůckami, jistě jste už narazili na některou z masážních akupresurních podložek, které slouží k regeneraci namožených svalů. My jsme v minulosti recenzovali asi nejznámější Pranamat ECO a byli jsme z ní nadšení. GymBeam však nabízí výrazně levnější alternativu, která vychází na méně než desetinu ceny zmiňované Pranamatky. Je ale k něčemu? Zvládne promasírovat namožené svaly? To a mnohem více vám prozradíme v této recenzi.

Akupresurní podložka GymBeam
Kategorie: Ostatní
Skladnost
10.0/10
Ostrost hrotů
9.0/10
Praktičnost
10.0/10
Efekt
10.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Akupresurní podložka GymBeam
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  369 Kč
Cena:  297 Kč
Cena:  389 Kč

Tvar a materiály podložky

Pokud jde o tvar, na první pohled podložka od GymBeamu připomíná vzpomínanou Pranamatku. Rozměrově jsou obě podložky dost podobné, přičemž tato nabízí rozměr 67x42 cm, kdežto dražší alternativa disponuje proporcemi 73x45 cm. Shodný je ovšem také počet jehlic, kdy podložka Black obsahuje celkem 230 destiček s jehličkami, zatímco Pranamat jich má 221. Zásadní rozdíl ovšem přichází v použitých materiálech. Pro představu se hodí zmínit, že zatímco Pranamat sází na kokosové vlákno, které dobře pracuje s tlakem, GymBeam sází na naprosto elementární molitan, který je výrazně měkčí. V praxi to znamená, že až na podložku ulehnete, molitan se lehce proboří a tím pádem jednotlivé jehlice nesměřují přímo nahoru. Zároveň se dá očekávat, že životnost molitanové podložky bude o něco nižší.

Akupresurní podložka GymBeam

Zásadní rozdíly v ostrosti jednotlivých hrotů

Dalším velmi výrazným rozdílem, který mezi Pranamatkou a podložkou Black najdete, je ostrost jednotlivých hrotů. Rozhodně se nedá říct, že by podložka od GymBeamu nedisponovala dostatečně ostrými hroty, ale ty na dražší podložce jsou zkrátka a dobře výraznější a jinak tvarované, což v konečném důsledku samozřejmě ovlivňuje výslednou intenzitu masáže.

Funguje vůbec?

Dost však bylo kritických slov, která vycházejí z porovnávání produktů napříč diametrálně odlišnými cenovými kategoriemi. Pokud nejste na žádné akupresurní podložky zvyklí, troufáme si tvrdit, že i na první pohled obyčejná podložka od GymBeamu vás dost zásadně překvapí svou intenzitou. My jsme ji používali každé ráno a je třeba podotknout, že na masáže je naprosto skvělá. Můžete si na ni lehnout svými zády (přičemž pro začátek doporučujeme určitě v tričku, až si na ni zvyknete, můžete vyzkoušet i bez oblečení) nebo se na ni můžete postavit chodidly.

Velmi praktické balení

Vzhledem k tomu, že akupresurní podložka od GymBeam vám přijde spolu se síťovinovým obalem, můžete si ji bez obav smotat a přenášet například do práce. A nebo vzhledem k nízké pořizovací ceně, o které bude zmínka v následujícím odstavci, můžete koupit rovnou dvě a jednu mít doma, zatímco druhou v kanceláři. Zejména při dlouhém sezení na mnohdy nepohodlných kancelářských židlích totiž rozhodně přijde vhod se na chvíli protáhnout a uvolnit ztuhlá záda. A přesně na to je akupresurní podložka Black od GymBeam jako stvořená.

Bezkonkurenční poměr ceny a kvality

Zatímco kompletní set od Pranamat vás vyjde na vyšší tisíce korun, akupresurní podložka Black od GymBeam vychází v době psaní této recenze na možná až trochu neuvěřitelných 389 korun. To je samozřejmě velmi příjemná cena, díky které je podložka dostupná snad pro každého. A pokud s masážními podložkami nemáte žádné zkušenosti, troufáme si tvrdit, že právě tahle podložka je ideálním vstupem do světa domácích masáží. Existují totiž i lidé, kteří nakonec přijdou na to, že hroty jsou na ně až příliš ostré a i po nějakém čase je pro ně používání těchto podložek velmi nepříjemné. A v takovém případě je rozhodně lepší vyzkoušet podložku od GymBeamu, než mít doma nepoužívanou, ale výrazně dražší Pranamatku.

Tabulka cen pro Akupresurní podložka GymBeam
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  369 Kč
Cena:  297 Kč
Cena:  389 Kč

Závěrečné zhodnocení: Podložka, která stojí za zkoušku

Pokud budete srovnávat kvality této podložky se zmiňovanou Pranamatkou, samozřejmě z takového srovnání po stránce kvality použitých materiálů a funkčnosti nevyjde akupresurní podložka Black příliš dobře. Když se od toho ale oprostíte a uvědomíte si, že se jedná o produkt za zlomkovou cenu, jedná se vlastně o skvělou podložku, která vám skutečně dokáže pomoci od ztuhlých svalů a může být dobrá jak pro ty z vás, kteří absolvují náročné tréninky v posilovně, tak i pro lidi se sedavým zaměstnáním, kde je rozhodně žádoucí se čas od času protáhnout.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.