Urolithin A: Unikátní doplněk pro všechny silové sportovce? [recenze]

Existuje celá řada suplementů, které si v průběhu času získala své místo na poličkách mnoha profesionálních sportovců i rekreačních kulturistů. S moderními vědeckými poznatky se však spektrum doplňků, které má smysl užívat, stále rozšiřuje. Pokud máte chuť vyzkoušet kromě proteinu, kreatinu nebo třeba předtréninkovky také něco nového, Urolithin A pro vás bude tím pravým. Jaké má benefity? A jak produkt od Minus Age funguje? Na to se podíváme v rámci této recenze.

Minus Age Urolithin A
Kategorie: Ostatní
Dávkování
10.0/10
Velikost balení
10.0/10
Vstřebatelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

Vyzkoušejte Urolithin A za TOP cenu

Na úvod této recenze ještě zbývá dodat, že tento produkt pochází od společnosti Minus Age, z jejíhož repertoáru jsme hodnotili například podobně unikátní NMN nebo třeba resveratrol. Teď už se však pojďme podívat na tento produkt.

Co je urolithin A zač a čím je unikátní?

Urolithin A je pro většinu lidí stále ještě neznámou látkou a na jednu stranu se není tak úplně čemu divit. Stále častěji se ovšem podrobuje mnohým vědeckým studiím a vypadá velmi slibně. Tak například některé z výzkumů ukazují na schopnost snižovat záněty, jiné například ukazují, že může zvyšovat svalovou sílu a vytrvalost. Minus Age je tak se svým suplementem do značné míry průkopníkem, protože podobný produkt byste v dané cenové kategorii hledali na českém trhu jen marně. Nám se povedlo najít ve srovnatelné kvalitě například Hansen Urolithin A, který prodává BrainMarket, ovšem ten vychází na víc než tři a půl tisíce, což je samozřejmě dost. Kromě toho se však poměrně často hovoří také o potenciálním vlivu urolithinu A na mitochondriální a metabolické zdraví. Potenciálních výhod je tedy opravdu celá řada.

Urolithin A recenze a hodnocení
Designově odpovídá Urolithin A ostatním produktům od Minus Age. 

Jak hodnotíme složení?

Urolithin A se prodává buď v podobě prášku, nebo ve formě kapslí. Minus Age tuto látku nabízí v kapslích, což je za nás příjemnější volba. Navíc jsou kapsle balené v blistrech, aby se minimalizovalo riziko snižování obsahu účinných látek působením vnějších vlivů. V každé kapsli tak najdete 500 mg urolithinu A, což je z našeho pohledu naprosto dostačující – vědecké studie pak obvykle pracují s dávkou kolem 500 až 1000 mg denně. Složení tedy nemáme vůbec co vytknout.

Pro koho je vhodný?

Urolithin A je, stejně jako ostatní produkty z repertoáru Minus Age, určený zejména pro ty z vás, kteří se zajímají o dlouhověkost. Zároveň je však vhodný i pro všechny aktivní sportovce, kteří by rádi podpořili regeneraci a optimalizovali své silové výkony v posilovně – samozřejmě nemůžete čekat, že ze dne na den vylepšíte všechny své maximálky, ale dlouhodobé užívání tohoto suplementu může skutečně pomoci.

Jak se Urolithin A užívá?

Jak jsme již avizovali dříve v této recenzi, užívání urolithinu A od Minus Age je opravdu jednoduché. Doporučená denní dávka totiž představuje jednu kapsli, kterou si stačí vzít kdykoliv během dne a zapít dostatečným množstvím vody.

Urolithin A hodnocení, test a recenze

Co říkáme na cenu?

V době psaní této recenze zaplatíte za jedno balení Urolithinu A od Minus Age 990 korun, což je z našeho pohledu velmi příjemná cena. Jak jsme totiž již předeslali v úvodním odstavci našeho hodnocení, konkurenční produkty (kterých obecně moc není) stojí násobně více. Každá ze 30 kapslí totiž obsahuje 500 mg urolithinu A, což znamená, že celé balení obsahuje 15 gramů této látky. Pro srovnání se hodí dodat, že zmiňovaný produkt dostupný na BrainMarketu obsahuje pouze deset gramů této sloučeniny. Cenově tedy ve srovnání s konkurencí vychází produkt od Minus Age velmi příjemně a to si troufáme tvrdit, že u této značky rozhodně nemusíte mít žádné pochybnosti o kvalitě.

 

Vyzkoušejte Urolithin A za TOP cenu

 

Závěrečné zhodnocení: Produkt, který stojí za zkoušku

Co říct závěrem? Minus Age přišlo s dalším doplňkem, který je sestavený na základě vědeckých studií a který možná v budoucnu bude nedílnou součástí suplementace podobně, jako je tomu dnes u proteinu, kreatinu či nakopávače. V tuhle chvíli má ovšem velmi málo konkurentů a ti jsou, jak jsme již zmiňovali, cenově podstatně náročnější. Pokud tak chcete do své suplementace zařadit další perspektivní produkt a vyzkoušet ho na vlastní kůži, Minus Age Urolithin A rozhodně doporučujeme. A pokud vám naše recenze pomohla získat nový pohled na tento produkt, budeme rádi, když pro nákup využijete naše odkazy do eshopu Minus Age. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás pak neváhejte obrátit přímo v komentářích pod tímto příspěvkem.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.